Czasopisma Księgowych on-line
Wydawnictwo Podatkowe
wtorek, 3 grudnia 2024 r.
Ostatnia aktualizacja: 2.12.2024 r., godz. 13:46 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 53.895 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
SPIS NUMERÓW Biuletynu Informacyjnego
Rocznik

Biuletyn Informacyjny dla Służb Ekonomiczno - Finansowych
nr 3 (1190) z dnia 20.01.2024

X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ

1.

Ważne terminy w PIT/CIT i ZUS przypadające na koniec stycznia 2024 r.

Z końcem stycznia 2024 r., w związku z zakończeniem poprzedniego roku oraz z rozpoczęciem następnego, podatnicy/płatnicy PIT i CIT muszą wywiązać się z określonych obowiązków. (...)
str. 4
1.1.

Terminy obowiązujące płatników i podatników PIT

W dniu 31 stycznia 2024 r. upływa termin na przesłanie - przez płatników PIT - drogą elektroniczną urzędowi skarbowemu sporządzonych za 2023 r. następujących informacji/deklaracji: (...)
str. 4
1.2.

Terminy podatników/płatników CIT

Deklaracje składane przez podatników CIT W dniu 31 stycznia 2024 r. upływa termin złożenia przez podatnika CIT (którego rok podatkowy pokrywa się z rokiem kalendarzowym) (...)
str. 4
1.3.

Złożenie informacji TPR-C przez podatników PIT/CIT

W dniu 31 stycznia 2024 r. upływa również "przedłużony" termin złożenia przez podatników CIT informacji o cenach transferowych (na druku TPR-C) - w przypadku gdy (...)
str. 6
1.4.

Ważne terminy w składkach ZUS

Przekazanie dokumentów zgłoszeniowych do małego ZUS plus Przedsiębiorca, którego roczny przychód z pozarolniczej działalności gospodarczej uzyskany w poprzednim roku kalendarzowym nie przekroczył kwoty 120.000 zł, (...)
str. 6
2.1.

Nowe regulacje ustawowe - od 1 stycznia 2024 r.

Przedsiębiorcy prowadzący jednostkę handlu detalicznego, hurtowego lub jednostkę gastronomiczną, w których są oferowane produkty jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych w postaci opakowań na napoje lub (...)
str. 7
2.2.

Opłata od opakowań a podstawa opodatkowania VAT - wyjaśnienie Min. Fin.

W świetle art. 29a ustawy o VAT, podstawą opodatkowania VAT jest - co do zasady - wszystko, co stanowi zapłatę, którą dokonujący dostawy towarów lub (...)
str. 8
II.

INFORMACJE O NOWYCH PRZEPISACH

1.

Zmiany w JPK_VAT

W Dzienniku Ustaw z 4 stycznia 2024 r., pod poz. 13, opublikowano rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 2 grudnia 2023 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie (...)
str. 9
2.

Nowe planowane rozwiązania dla mikroprzedsiębiorców i pracodawców

W dniu 9 stycznia 2024 r. Rada Ministrów przyjęła informację o kierunku i harmonogramie prac legislacyjnych wdrażających: tzw. urlop dla przedsiębiorców oraz opłacanie przez ZUS (...)
str. 10
2.1.

Wakacje od składek ZUS - tzw. urlop dla przedsiębiorców

W informacji dotyczącej tzw. urlopu dla przedsiębiorców czytamy, że: "(...) Rząd zamierza wprowadzić wakacje od składek dla przedsiębiorców. Nie będą oni musieli płacić składek na (...)
str. 11
2.2.

Opłacanie przez ZUS chorobowego pracownika od pierwszego dnia nieobecności w pracy

W informacji dotyczącej opłacania przez ZUS chorobowego pracownika od pierwszego dnia nieobecności w pracy czytamy, że: "(...) Rząd będzie pracował nad wprowadzeniem nowych zasad wypłacania (...)
str. 11
3.

Limit dla działalności nieewidencjonowanej w 2024 r.

Osoby, które prowadzą działalność zarobkową na niewielką skalę, mogą wykonywać ją w ramach tzw. działalności nieewidencjonowanej (bez zgłoszenia jej w CEIDG). Zezwala na to art. (...)
str. 11
4.

Wdrożenie e-Doręczeń przesunięte na 1 października 2024 r.

W drugiej połowie listopada 2023 r. podjęte zostały kroki prawne w celu odroczenia terminu wdrożenia e-Doręczeń, który był określony na 10 grudnia 2023 r. Najpierw (...)
str. 12
5.

Zmiany dotyczące odpadów objętych zgłoszeniem do rejestru SENT

W dniu 5 stycznia 2024 r. na stronie internetowej Krajowej Administracji Skarbowej (www.gov.pl ) opublikowano informację dotyczącą zmian w zakresie objęcia monitorowaniem SENT nowej grupy (...)
str. 13
III.

ZAGADNIENIA OPRACOWANE KOMPLEKSOWO

1.

Zaliczki na CIT/PIT oraz zasady opłacania VAT - w 2024 r.

Na początku roku podmioty gospodarcze ustalają, w jakiej formie/terminie będą w danym roku opłacać zaliczki na CIT/PIT (tj. miesięcznie, kwartalnie, w uproszczonej formie) oraz w (...)
str. 14
1.1.

Zaliczki na CIT/PIT - zasady opłacania w 2024 r.

Zarówno formy, jak i terminy opłacania w 2024 r. zaliczek na podatek dochodowy (CIT/PIT), są analogiczne jak w poprzednim roku (nie wprowadzono żadnych zmian w (...)
str. 14
1.2.

Forma opłacania VAT w 2024 r.

Podatnicy VAT mogą rozliczać VAT za okresy miesięczne lub kwartalne. VAT rozliczany za okresy miesięczne Zasadniczo podatnicy VAT czynni są obowiązani składać w urzędzie skarbowym (...)
str. 18
1.3.

Zaliczki na podatek dochodowy oraz VAT - ujęcie w księgach rachunkowych

Zaliczki na CIT Jednostki będące podatnikami CIT zaliczki na podatek dochodowy ("zwykłe" miesięczne lub kwartalne) mogą ujmować w księgach rachunkowych np. zapisem: - Wn konto (...)
str. 20
2.

Nieoprocentowana pożyczka otrzymana przez spółkę z o.o. od wspólnika - podatki i ewidencja księgowa

Zgodnie z art. 720 Kodeksu cywilnego, przez umowę pożyczki dający pożyczkę zobowiązuje się przenieść na własność biorącego określoną ilość pieniędzy albo rzeczy oznaczonych tylko co (...)
str. 22
2.1.

Skutki w CIT z tytułu otrzymania nieoprocentowanej pożyczki od wspólnika

Skutki otrzymania nieoprocentowanej pożyczki przez spółkę z o.o. od jej wspólnika są uzależnione od tego, czy taka spółka jest opodatkowana "klasycznym" CIT, czy ryczałtem od (...)
str. 22
2.2.

Otrzymanie nieoprocentowanej pożyczki a VAT

W przypadku gdy spółka otrzyma od wspólnika nieoprocentowaną pożyczkę, to nie jest ona zobowiązana do wykazania w tego tytułu VAT. Spółka nie wykazuje bowiem żadnej (...)
str. 25
2.3.

Otrzymanie pożyczki od wspólnika a PCC

Zasadniczo umowy pożyczki pieniędzy podlegają podatkowi od czynności cywilnoprawnych (PCC), co wprost wynika z art. 1 ust. 1 pkt 1 lit. b) ustawy z dnia (...)
str. 26
2.4.

Ewidencja księgowa otrzymania nieoprocentowanej pożyczki

Na gruncie ustawy o rachunkowości kwota pożyczki (tu: nieoprocentowanej), otrzymanej przez spółkę z o.o. od wspólnika, nie stanowi przychodów, lecz jest odnoszona na konto rozrachunków (...)
str. 26
IV.

PODATEK VAT

1.

Czy kasa fiskalna on-line musi być włączona przez cały czas? - interpretacja KIS

Jeżeli istnieje choćby potencjalna możliwość sprzedaży, kasa on-line powinna być włączona i połączona z internetem. (interpretacja indywidualna Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 9 listopada 2023 (...)
str. 27
2.

Działalność członka zarządu spółki kapitałowej na gruncie dyrektywy VAT - wyrok TSUE

Członek zarządu spółki kapitałowej, który nie działa we własnym imieniu i na własny rachunek oraz nie ponosi ryzyka gospodarczego związanego ze świadczonymi usługami, nie prowadzi (...)
str. 28
3.

Odpowiedzi na pytania Czytelników

3.1.

Ulga na złe długi u dłużnika a zmiana terminu płatności

Czynny podatnik VAT kupił środek trwały. Odliczył VAT, ale nie zapłacił należności, gdyż kontrahent ma usunąć usterki. Upłynęło 90 dni od terminu płatności. Czy podatnik (...)
str. 30
3.2.

Zakup biletów lotniczych - rozliczenie VAT

Kupiliśmy bilety lotnicze. Za przelot na trasie Polska-Turcja otrzymaliśmy fakturę od pośrednika ze stawką 0%, a za przelot między miastami w Turcji - fakturę VAT (...)
str. 32
3.3.

Sprzedaż towaru zakupionego poza terytorium UE - ujęcie w VAT i WHT

Jestem czynnym podatnikiem VAT. Zakupiłem w Polsce towar od spółki A, a następnie dokonałem sprzedaży tego towaru do spółki B na terytorium Mołdawii (transakcje B2B). (...)
str. 34
V.

PODATEK DOCHODOWY OD OSÓB PRAWNYCH

1.

Możliwość stosowania 9% stawki CIT przez podatników z wydłużonym rokiem podatkowym - interpretacja KIS

W przypadku podmiotów, których rok podatkowy jest dłuższy niż 12 miesięcy, limit w wysokości równowartości 2.000.000 euro, przesądzający o możliwości stosowania 9% stawki CIT (w (...)
str. 36
2.

Odpowiedzi na pytania Czytelników

2.1.

Udział w imprezie firmowej osób spoza firmy a koszty podatkowe

Spółka z o.o. zorganizowała spotkanie świąteczne dla dziennikarzy, z którymi współpracuje przy okazji różnego rodzaju akcji marketingowych. Czy wydatki poniesione na organizację takiego spotkania mogą (...)
str. 38
2.2.

Moment korekty kosztów podatkowych w związku z otrzymaniem dofinansowania

Spółka z o.o. otrzymała w 2023 r. dofinansowanie, które korzysta ze zwolnienia z CIT (na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 48 ustawy o PDOP). (...)
str. 40
2.3.

Szczególne kategorie dochodów w estońskim CIT

Czy w przypadku spółki opodatkowanej estońskim CIT należy opodatkować tym podatkiem najem placu i lokali od udziałowca, jeśli udziałowiec nabył je przed powstaniem spółki? Czy (...)
str. 41
VI.

PODATEK DOCHODOWY OD OSÓB FIZYCZNYCH

1.

Koszty promocji i reklamy produktów można odliczyć w ramach ulgi na ekspansję - interpretacja KIS

Koszty promocji i reklamy produktów na platformach internetowych mieszczą się w katalogu kosztów działań promocyjno-informacyjnych, które podlegają odliczeniu w ramach ulgi na ekspansję. (interpretacja indywidualna (...)
str. 44
2.

Odpowiedzi na pytania Czytelników

2.1.

Odliczanie składki zdrowotnej przez podatnika podatku liniowego opłacającego zaliczki uproszczone

Przedsiębiorca prowadzi działalność gospodarczą opodatkowaną podatkiem liniowym, z tytułu której opłaca uproszczone zaliczki na podatek dochodowy. W jakiej wysokości może odliczać składkę na ubezpieczenie zdrowotne (...)
str. 46
2.2.

Koszty uzyskania przychodów przedsiębiorcy korzystającego z ulgi dla seniorów

Przedsiębiorca prowadzi działalność gospodarczą opodatkowaną podatkiem liniowym. W 2023 r. ukończył 65 lat i nabył prawo do ulgi dla seniorów, gdyż nie pobierał emerytury. W (...)
str. 48
2.3.

Rozliczenie podatkowe przychodów z najmu prywatnego u małżonków

Małżonkowie, pomiędzy którymi istnieje wspólność majątkowa, zakupili lokal mieszkalny (akt notarialny wystawiony na obojga małżonków). Postanowili, że lokal ten będą wynajmować w ramach tzw. najmu (...)
str. 49
VII.

ŚRODKI TRWAŁE

1.

Odpis na koniec roku, stawki oraz amortyzacja podczas przerwy w używaniu środka trwałego - interpretacja KIS

Podatnik może: dokonywać odpisów amortyzacyjnych jednorazowo na koniec roku podatkowego niezależnie od sposobu wpłaty zaliczek na podatek dochodowy, stosować odmienne stawki amortyzacyjne do różnych środków (...)
str. 52
2.

Koszty zabezpieczeń prowadzonej budowy sfinansowane przez obcy podmiot - przychód i odpis amortyzacyjny

Spółka z o.o. prowadziła budowę (na własne potrzeby) hali warsztatowej. W trakcie prowadzonych prac została podpisana ugoda z inną firmą (w związku z możliwością wystąpienia (...)
str. 54
2.1.

Wykonanie dodatkowych prac a wartość początkowa budowanej hali

W przypadku wytworzenia środka trwałego we własnym zakresie, jego wartość początkową ustala się w oparciu o koszt wytworzenia. W myśl art. 16g ust. 4 i (...)
str. 54
2.2.

Rozliczenie zwrotu wydatków dla potrzeb podatku dochodowego

Co do zasady, u podatników CIT dotacje, subwencje, dopłaty i inne nieodpłatne świadczenia, otrzymane na pokrycie kosztów albo jako zwrot wydatków związanych z otrzymaniem, zakupem (...)
str. 55
2.3.

Ujęcie w ewidencji księgowej otrzymanego dofinansowania

Zauważmy, że przepisy o rachunkowości nie przewidują możliwości wyłączania z wartości odpisu amortyzacyjnego części kosztów, które były sfinansowane z otrzymanych dofinansowań. Szczególny sposób rozliczeń dotyczy (...)
str. 55
VIII.

UBEZPIECZENIA SPOŁECZNE I ZDROWOTNE

1.

Informacje ZUS

1.1.

Informacja o stanie rozliczeń na kontach płatników składek za 2023 r.

ZUS na swojej stronie internetowej (www.zus.pl) poinformował, że od 5 stycznia 2024 r. rozpoczął przekazywać płatnikom składek informacje o stanie rozliczeń na ich kontach za (...)
str. 56
1.2.

Zgłoszenie do ubezpieczeń w ZUS związane z przyznaniem świadczenia wspierającego

Osoba, która sprawuje opiekę nad osobą pobierającą świadczenie wspierające Od 1 stycznia 2024 r. weszły w życie przepisy, zgodnie z którymi osoba, która nie będzie (...)
str. 57
2.

Zmiana formy opodatkowania a składka zdrowotna za styczeń 2024 r. i roczne rozliczenie składki

Prowadzę biuro rachunkowe. Od stycznia 2024 r. wielu moich klientów (przedsiębiorców) zmieniło formę opodatkowania dochodów/przychodów (np. z zasad ogólnych na ryczałt, ze skali podatkowej na (...)
str. 60
2.1.

Ze skali podatkowej na podatek liniowy

Za styczeń 2024 r. płatnik składek zobowiązany jest ustalić podstawę wymiaru składki na ubezpieczenie zdrowotne na podstawie wysokości dochodu z miesiąca poprzedniego. Ze względu na (...)
str. 60
2.2.

Ze skali podatkowej/podatku liniowego na ryczałt ewidencjonowany

W przypadku zmiany formy opodatkowania ze skali podatkowej/podatku liniowego na ryczałt ewidencjonowany, płatnik składek za styczeń 2024 r. zobowiązany jest ustalić miesięczną podstawę wymiaru składki (...)
str. 61
2.3.

Z ryczałtu na skalę podatkową/podatek liniowy

W przypadku zmiany formy opodatkowania z ryczałtu na skalę podatkową/podatek liniowy płatnik składek za styczeń 2024 r. zobowiązany jest ustalić podstawę wymiaru składki zdrowotnej na (...)
str. 61
IX.

PRAWO PRACY

1.

Obowiązki podmiotu przyjmującego ucznia w celu praktycznej nauki zawodu

Firma podpisała umowę ze szkołą o naukę zawodu prowadzoną w formie zajęć praktycznych dla ucznia. Jeden z zapisów umowy brzmi "Umowa nie ma charakteru zatrudnienia. (...)
str. 62
2.

Łączenie przerw na karmienie dziecka piersią oraz wynagrodzenie za okres takiego zwolnienia

Po powrocie z urlopu macierzyńskiego pracownica będąca matką bliźniaków wystąpiła z wnioskiem, żeby przysługujące jej przerwy na karmienie dziecka piersią udzielać jednorazowo. Czy możemy wyrazić (...)
str. 64
X.

RACHUNKOWOŚĆ

1.

Różnice inwentaryzacyjne za 2023 r. - wycena spisu, ustalenie różnic i ich wprowadzenie do ksiąg rachunkowych

Po zakończeniu czynności inwentaryzacyjnych zapasów (drogą spisu z natury), co powinno było nastąpić w jednostkach, których rok obrotowy pokrywa się z rokiem kalendarzowym, do 15 (...)
str. 66
1.1.

Wycena spisanych zapasów

Wycenie podlegają ustalone drogą spisu z natury ilościowe stany zapasów. Wyceny takiej dokonuje księgowy na podstawie sprawdzonych arkuszy spisowych przekazanych przez przewodniczącego komisji inwentaryzacyjnej. Przedmiotem (...)
str. 66
1.2.

Ustalanie różnic inwentaryzacyjnych

Porównanie stanów wynikających ze spisu z natury ze stanami ewidencji księgowej należy do obowiązków księgowości. Sposób porównania wyników spisu z natury z danymi ewidencji księgowej (...)
str. 67
1.3.

Rodzaje różnic inwentaryzacyjnych

Różnice inwentaryzacyjne mogą mieć charakter niedoborów, które dzieli się na niedobory pozorne i usprawiedliwione (uzasadnione) oraz nieusprawiedliwione (nieuzasadnione), a także szkód spowodowanych obniżeniem przydatności gospodarczej (...)
str. 68
1.4.

Ujęcie niedoborów i nadwyżek w księgach rachunkowych

Ustalone różnice inwentaryzacyjne do czasu wyjaśnienia przyczyn ich powstania ujmuje się w ewidencji księgowej na koncie 24-1 "Rozliczenie niedoborów, szkód i nadwyżek", z dalszym wyodrębnieniem (...)
str. 68
2.1.

Ustalenie obowiązku badania sprawozdania finansowego za 2024 r. pozostałych jednostek

Obowiązek badania sprawozdań finansowych tzw. pozostałych jednostek (czyli innych niż spółki akcyjne, banki czy ubezpieczyciele) ustala się na podstawie parametrów osiągniętych w roku poprzedzającym (por. (...)
str. 70
2.2.

Suma gwarancyjna ubezpieczenia OC biur rachunkowych w 2024 r.

Jak wynika z art. 76h ust. 1 ustawy o rachunkowości, przedsiębiorcy wykonujący działalność z zakresu usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, zobowiązani są do zawarcia umowy ubezpieczenia (...)
str. 71
3.

Ujęcie w księgach rachunkowych podatku u źródła pobranego przez zagranicznego odbiorcę

Spółka z o.o. za zbycie praw autorskich otrzymała od zagranicznego odbiorcy (kontrahenta) należność. Kwota tej należności została pomniejszona o potrącony przez kontrahenta podatek u źródła. (...)
str. 72
4.

Ewidencja faktury od unijnego dostawcy na zakup części zamiennych do samochodu osobowego w estońskim CIT

Spółka rozliczająca estoński CIT otrzymała od unijnego dostawcy fakturę za zakup części zamiennej do samochodu osobowego wykorzystywanego do tzw. celów mieszanych (tj. firmowych i prywatnych (...)
str. 74
4.1.

Ujęcie wydatku na zakup części zamiennej do samochodu osobowego w księgach rachunkowych

Podatnicy opodatkowani ryczałtem od dochodów spółek, zwanym estońskim CIT, nie wykazują w swojej ewidencji księgowej kosztów stanowiących i niestanowiących kosztów uzyskania przychodów. Nie znajdą tu (...)
str. 74
4.2.

Ustalenie dochodu w estońskim CIT z tytułu wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą

Jak już wskazano, opodatkowaniu estońskim CIT podlega m.in. dochód odpowiadający wysokości wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą - tzw. dochód z tytułu wydatków niezwiązanych z działalnością (...)
str. 75
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.