Czasopisma Księgowych on-line
Wydawnictwo Podatkowe
czwartek, 5 grudnia 2024 r.
Ostatnia aktualizacja: 4.12.2024 r., godz. 12:00 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 54.976 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
SPIS NUMERÓW Przeglądu Podatku Dochodowego
Rocznik
SPIS TREŚCI BIEŻĄCEGO NUMERU

Przegląd Podatku Dochodowego
nr 23 (623) z dnia 01.12.2024

X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ

1.1.

Ogólne zasady stosowania ulgi

Ulga na złe długi w podatku dochodowym daje możliwość zmniejszenia podstawy opodatkowania (albo zwiększenia straty) przez wierzyciela w razie nieuregulowania wierzytelności przez dłużnika, a jednocześnie (...)
str. 4
1.2.

Termin do uregulowania zobowiązania

Okres 90 dni, z upływem którego ustawodawca łączy prawa wierzyciela i obowiązki dłużnika - liczy się począwszy od pierwszego dnia następującego po określonym na fakturze (...)
str. 6
1.3.

Maksymalne terminy zapłaty w transakcjach handlowych

Z ustawy o PIT i ustawy o CIT wynika, że jeżeli termin zapłaty określono na fakturze (rachunku) lub w umowie z naruszeniem przepisów ustawy z (...)
str. 7
1.4.

Przedłużenie terminu płatności

W praktyce gospodarczej zdarza się, że pierwotnie ustalony termin płatności jest przez strony transakcji umownie przedłużony. Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji indywidualnej z 3 (...)
str. 9
2.1.

Spółka jawna z mieszanym składem osobowym

Spółka jawna mająca siedzibę lub zarząd na terytorium RP, której wspólnikami nie są wyłącznie osoby fizyczne, chcąc uniknąć statusu podatnika CIT, jest zobowiązana przed rozpoczęciem (...)
str. 9
2.2.

Strategia podatkowa

Ustawodawca w art. 27c updop nałożył na niektóre podmioty obowiązek sporządzania i podawania do publicznej wiadomości informacji o realizowanej strategii podatkowej za rok podatkowy. Obowiązkiem (...)
str. 10
2.3.

Grupowa dokumentacja cen transferowych

Na podstawie art. 11p updop i art. 23zb updof, podmioty powiązane, których sprawozdania finansowe są konsolidowane metodą pełną lub proporcjonalną, obowiązane do sporządzenia lokalnej dokumentacji (...)
str. 10
II.

ZMIANY PRZEPISÓW PRAWNYCH

1.

Stawki karty podatkowej w 2025 r.

W Mon. Pol. z 2024 r. pod poz. 975 opublikowano obwieszczenie Ministra Finansów z dnia 5 listopada 2024 r. w sprawie stawek karty podatkowej i (...)
str. 11
2.

Normy szacunkowe dochodu z działów specjalnych produkcji rolnej na 2025 r.

W Dz. U. z 2024 r. pod poz. 1628 opublikowano rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 29 października 2024 r. w sprawie norm szacunkowych dochodu z (...)
str. 11
3.

Pomoc de minimis w PIT

W Dz. U. z 2024 r. pod poz. 1635 opublikowano ustawę z dnia 18 października 2024 r. o zmianie niektórych ustaw związanych z udzielaniem pomocy (...)
str. 11
III.

PRZYCHODY I KOSZTY W FIRMIE

1.1.

Oświadczenie o wyborze metody kasowej

Od 1 stycznia 2025 r. wchodzą w życie przepisy, które umożliwiają określonej grupie podatników PIT, w tym podatnikom opodatkowanym ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych, dokonanie wyboru (...)
str. 12
1.2.

Zawiadomienie o rezygnacji z metody kasowej

Wybór metody kasowej rozliczania przychodów dotyczy również lat następnych, chyba że podatnik, w terminie do 20 lutego roku podatkowego, zawiadomi na piśmie właściwego naczelnika urzędu (...)
str. 13
1.3.

Ewidencja faktur

Podatnicy, którzy wybiorą kasową metodę rozliczania przychodów, będą obowiązani prowadzić ewidencję faktur dokumentujących przychody rozliczane tą metodą. Taka ewidencja powinna zawierać: datę wystawienia faktury, numer (...)
str. 14
2.

Umowa leasingu samochodu osobowego zawarta przez wspólnika spółki cywilnej a koszty uzyskania przychodów

Wspólnik spółki cywilnej nie prowadzi jednoosobowej działalności gospodarczej i nie jest podatnikiem VAT. Dochody z udziału w tej spółce rozlicza podatkiem liniowym. Osoba ta zamierza (...)
str. 15
2.1.

Ogólne zasady kwalifikacji wydatków do kosztów

W świetle ogólnej definicji zawartej w art. 22 ust. 1 updof przyjmuje się, że aby wydatek poniesiony przez podatnika stanowił u niego koszt uzyskania przychodu, (...)
str. 16
2.2.

Leasing operacyjny samochodu osobowego na tzw. cele mieszane

Szczegółowe regulacje związane z umową leasingu zostały unormowane w art. 23a-23l updof. I tak, jeżeli taka umowa spełnia przesłanki określone w art. 23b ust. 1 (...)
str. 16
2.3.

Rozliczenie wydatków poniesionych przez wspólnika

W rozpatrywanej sytuacji wątpliwości budzi sposób rozliczenia wydatków poniesionych przez wspólnika spółki cywilnej w związku z leasingiem operacyjnym samochodu osobowego. Przypominamy, że w myśl przepisów (...)
str. 17
2.4.

Zakup wyposażenia

Ustawodawca nie przewidział rozwiązań, które umożliwiałyby zaliczanie do kosztów podatkowych wydatków na zakup wyposażenia przeznaczonego na tzw. cele mieszane. Stosownie do art. 23 ust. 1 (...)
str. 18
3.

Obniżenie kary umownej w wyniku zawartej ugody nie jest przysporzeniem skutkującym powstaniem przychodu

Spółka z o.o. ze względu na nienależyte wykonanie umowy została obciążona przez kontrahenta karą umowną. Nie uiściła tej kary. Wobec tego kontrahent wniósł powództwo do (...)
str. 19
4.

Uregulowanie zobowiązania na rachunek cesyjny banku

Spółka z o.o. otrzymała od kontrahenta fakturę w kwocie przewyższającej 15.000 zł. Na fakturze jest wskazany rachunek cesyjny banku, w którym kontrahent zaciągnął kredyt. Rachunek (...)
str. 20
5.

Strata w środkach obrotowych w kosztach podatkowych - interpretacja indywidualna organu podatkowego

Wartość skradzionej gotówki może być zaliczona do kosztów uzyskania przychodów, jeśli okoliczności, które spowodowały powstanie straty, nie wynikały z winy podatnika oraz strata została udokumentowana. (...)
str. 22
IV.

ROZLICZANIE PODATKU PRZEZ PŁATNIKA

1.

Umowa o dzieło z przeniesieniem praw autorskich - jakie koszty powinien zastosować płatnik?

Firma zawarła dwie umowy o dzieło z przeniesieniem praw autorskich. W jednej z nich wyodrębniono wynagrodzenie za wykonanie dzieła i wynagrodzenie za przeniesienie na zamawiającego (...)
str. 24
1.1.

Kwalifikacja do źródła przychodu na gruncie ustawy o PIT

Zakładamy, że w stanie faktycznym przedstawionym w pytaniu osoby fizyczne przyjmujące zamówienia nie zawarły umów o dzieło w ramach prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej. W (...)
str. 24
1.2.

Wysokość kosztów uzyskania przychodów

W rozpatrywanej sytuacji firma przy wypłacie świadczeń z tytułu działalności, o której mowa w art. 13 pkt 8 oraz art. 18 updof, osobom mającym miejsce (...)
str. 25
2.1.

Zasady ustalania ograniczenia podstawy wymiaru składek

Podstawa wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalno-rentowe podlega limitowaniu w każdym roku kalendarzowym. Kwestię tę reguluje art. 19 ust. 1 ustawy z dnia 13 października 1998 (...)
str. 26
2.2.

Obciążenia podatkowo-składkowe w razie przekroczenia limitu

Zakład pracy jako płatnik jest obowiązany obliczać i pobierać w ciągu roku zaliczki na podatek dochodowy od osób, które uzyskują od niego przychody ze stosunku (...)
str. 27
3.

Opodatkowanie i oskładkowanie bonów przekazanych pracownikom

Z okazji mikołajek pracodawca zamierza przekazać pracownikom bony towarowe. Ich zakup sfinansuje ze środków ZFŚS, a przyznając je, uwzględni sytuację życiową, rodzinną i materialną każdego (...)
str. 29
4.

Przychód z tytułu oddelegowania do czasowego pełnienia służby w innej miejscowości - interpretacja indywidualna organu podatkowego

Przyznanie bezpłatnej kwatery tymczasowej policjantowi oddelegowanemu do czasowego pełnienia służby w innej miejscowości stanowi u niego przysporzenie majątkowe w związku z otrzymaniem nieodpłatnego świadczenia. Przy (...)
str. 31
V.

MAJĄTEK TRWAŁY

1.

Moment dokonania jednorazowego odpisu amortyzacyjnego od fabrycznie nowego środka trwałego

Spółka z o.o. zamówiła fabrycznie nowy środek trwały (grupa 5 KŚT) o wartości przewyższającej 100.000 zł. Stosownie do umowy w 2023 r. wpłaciła zaliczkę w (...)
str. 33
2.

Nabycie środka trwałego, który będzie podlegał amortyzacji a ulga na złe długi

Spółka z o.o. zamierza kupić sprzęt komputerowy od zagranicznej spółki. Jego dostawa byłaby w 2024 r. z terminem zapłaty na fakturze w roku 2026. Czy (...)
str. 34
3.

Baza klientów jako know-how

Spółka z o.o. zawarła umowę, na mocy której nabyła kompletną gałąź biznesu zbywcy, obejmującą działalność w zakresie marketingu, obsługi klienta oraz sprzedaży krajowej oprogramowania komputerowego (...)
str. 35
3.1.

Wynagrodzenie za przejęcie bazy klientów wartością niematerialną i prawną

W myśl art. 16b ust. 1 pkt 7 updop, amortyzacji jako wartość niematerialna i prawna podlega m.in. wartość stanowiąca równowartość uzyskanych informacji związanych z wiedzą (...)
str. 35
3.2.

Amortyzacja know-how

Ponieważ baza klientów stanowi know-how, a więc wartość niematerialną i prawną, wydatki poniesione na jej nabycie należy zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu poprzez odpisy amortyzacyjne. (...)
str. 37
VI.

VADEMECUM PRZEDSIĘBIORCY

1.

Koszty ubezpieczenia firmowego samochodu osobowego

Z posiadaniem samochodu osobowego nierozerwanie wiąże się ponoszenie kosztów na obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej za szkody związane z ruchem pojazdu (OC). Gdy podatnicy chcą (...)
str. 38
1.1.

Składka ubezpieczeniowa kosztem podatkowym

Koszty z tytułu obowiązkowych i dobrowolnych ubezpieczeń samochodu osobowego będącego środkiem trwałym stanowią koszty uzyskania przychodów w rozumieniu art. 22 ust. 1 updof. Uwzględniając te (...)
str. 38
1.2.

Ewidencja w podatkowej księdze

Składki na ubezpieczenie firmowego samochodu osobowego stanowiące koszty podatkowe podlegają ujęciu w podatkowej księdze. Zgodnie z ust. 13 objaśnień zamieszczonych w załączniku nr 1 do (...)
str. 39
2.

Ujęcie w podatkowej księdze kosztu zakupu towarów

Spółka jawna prowadzi podatkową księgę przychodów i rozchodów. Dokonując zakupu towarów, otrzymała od dostawcy fakturę wystawioną 31 lipca 2024 r., a towary dotarły do firmy (...)
str. 40
2.1.

Faktury otrzymane z opóźnieniem - stanowisko Ministra Finansów

Przez kilka lat organy podatkowe stały na stanowisku, że nawet jeżeli faktura dotycząca kosztów wpłynie do firmy po podsumowaniu zapisów za miesiąc, w którym faktura (...)
str. 41
2.2.

Faktura otrzymana przed dostawą towarów handlowych

Celem przywołanej interpretacji ogólnej było usunięcie wątpliwości dotyczących momentu ewidencjonowania spóźnionych dowodów księgowych (m.in. faktur), a więc otrzymanych po podsumowaniu miesiąca, w którym zgodnie z (...)
str. 41
3.

Opłata planistyczna i obciążenie nabywcy obowiązkiem jej pokrycia

W przypadku gdy w związku z uchwaleniem planu miejscowego albo jego zmianą wartość nieruchomości wzrosła, a właściciel lub użytkownik wieczysty zbywa tę nieruchomość, organ miasta (...)
str. 42
3.1.

Koszt podatkowy u zbywcy nieruchomości

Koszty ponoszone w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą podatnicy mają prawo zaliczyć w ciężar kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 22 ust. 1 updof. Taka (...)
str. 43
3.2.

Umowne zobowiązanie nabywcy do pokrycia kosztów opłaty

Właściciele nieruchomości licząc się z możliwością nałożenia na nich obowiązku zapłaty opłaty planistycznej w razie zbycia nieruchomości, mogą zabezpieczyć swoje interesy na taką ewentualność. W (...)
str. 43
VII.

OPODATKOWANIE DOCHODÓW UZYSKANYCH ZA GRANICĄ

1.

Podatek u źródła zapłacony z własnych środków

Spółka z o.o. wypłaca zagranicznym kontrahentom (osobom prawnym mającym siedziby za granicą) należności za prawo do użytkowania urządzenia przemysłowego, od których, jako płatnik, powinna pobrać (...)
str. 45
2.

Korzystanie z aplikacji ChatGPT - czy trzeba zapłacić podatek u źródła?

Spółka z o.o. kupiła dla własnych celów biznesowych licencję na korzystanie z aplikacji ChatGPT. Jest to program komputerowy oparty na sztucznej inteligencji. Aplikacja umieszczona jest (...)
str. 47
3.

Certyfikat rezydencji otrzymany w formie elektronicznej - stanowisko Szefa Krajowej Administracji Skarbowej

Certyfikat rezydencji podatkowej kontrahenta przesłany w formie elektronicznej jest dokumentem, o którym mowa w ustawie o CIT. Tak wynika ze zmiany interpretacji indywidualnej wydanej przez (...)
str. 49
4.

Płatnik musi uwzględniać angielską wersję umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania - uchwała NSA

NSA (postanowienie z 20 czerwca 2024 r., sygn. akt II FSK 1173/21 ) przedstawił składowi siedmiu sędziów NSA następujące zagadnienie prawne: "(...) czy określona w (...)
str. 50
VIII.

ULGI, ODLICZENIA, ZWOLNIENIA PODATKOWE

1.

Warunki korzystania z ulgi rehabilitacyjnej

Jedną z najczęściej stosowanych preferencji podatkowych jest ulga rehabilitacyjna, do której odnoszą się regulacje zawarte w art. 26 ust. 1 pkt 6 oraz ust. 7-7g (...)
str. 51
1.1.

Uprawnieni podatnicy i potwierdzenie prawa do ulgi

Ulga rehabilitacyjna polega na odliczeniu wydatków poniesionych w roku podatkowym na cele rehabilitacyjne oraz wydatków związanych z ułatwieniem wykonywania czynności życiowych. Ma ona charakter powszechny, (...)
str. 51
1.2.

Dokumentowanie wydatków

Wydatki wymagające udokumentowania Co do zasady wydatki na cele rehabilitacyjne odlicza się na podstawie dokumentów stwierdzających ich poniesienie. Dotyczy to wydatków odliczanych w wysokości faktycznie (...)
str. 52
1.3.

Wybrane wydatki dotyczące osób niepełnosprawnych w ocenie organu podatkowego

Istotnym ograniczeniem w stosowaniu omawianej preferencji podatkowej jest to, że nie każdy wydatek dotyczący osoby niepełnosprawnej daje prawo do odliczeń. Katalog wydatków na cele rehabilitacyjne (...)
str. 54
2.

Liczenie terminu wyłączającego opodatkowanie zbycia nieruchomości przez spadkobiercę

Podatnik w maju 2024 r. odziedziczył po matce udział w nieruchomości, który ona również nabyła w drodze dziedziczenia testamentowego w 2020 r. Krewna będąca spadkodawcą (...)
str. 55
IX.

INNE ZAGADNIENIA PODATKOWE

1.

Ceny transferowe - aport do komunalnej spółki z o.o.

W komunalnej spółce z o.o. 100% udziałów posiada gmina. Czy wniesienie do takiej spółki aportu o wartości powyżej 2 mln zł spowoduje obowiązek sporządzenia dokumentacji (...)
str. 57
1.1.

Powstanie obowiązku sporządzenia dokumentacji cen transferowych

Na gruncie przepisów o podatku dochodowym za powiązane uważa się m.in. takie podmioty, z których jeden podmiot wywiera znaczący wpływ na co najmniej jeden inny (...)
str. 57
1.2.

Kwestia zwolnienia z obowiązku dokumentacyjnego

Jak wynika z art. 11n pkt 5 updop, obowiązek sporządzenia lokalnej dokumentacji cen transferowych nie ma zastosowania, w przypadku gdy powiązania wynikają wyłącznie z powiązania (...)
str. 58
2.

Podatek liniowy wyklucza wspólne opodatkowanie

Jeden z małżonków uzyskuje przychody ze stosunku pracy, a drugi ze stosunku pracy i z pozarolniczej działalności gospodarczej opodatkowanej podatkiem liniowym. Czy mogą złożyć wspólne (...)
str. 59
3.

Limit 200.000 zł przychodów u małżonków wynajmujących majątek wspólny i majątki osobiste

Małżonkowie są właścicielami nieruchomości objętej wspólnością majątkową, a każdy z nich posiada też nieruchomości wchodzące w skład majątku osobistego. Nieruchomości są przedmiotem prywatnego najmu, przy (...)
str. 60
3.1.

Przychody z majątku u małżonków

Majątek wspólny oraz składniki należące do majątku osobistego każdego z małżonków mogą być źródłem przychodu osiąganego na podstawie umów najmu zawartych poza działalnością gospodarczą. Według (...)
str. 61
3.2.

Ogólne zasady opodatkowania

Odnośnie zasad opodatkowania przychodów z prywatnego najmu należy wskazać, że opodatkowaniu podlegają otrzymane lub postawione do dyspozycji podatnika w roku kalendarzowym pieniądze i wartości pieniężne (...)
str. 61
3.3.

Limit dla małżonków i jego stosowanie w ocenie resortu finansów

Odnosząc się do kwestii limitu przychodów z prywatnego najmu, należy zauważyć, że przepis art. 12 ust. 13 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym, w brzmieniu obowiązującym (...)
str. 62
X.

CZYTELNICY PYTAJĄ

1.

Użyczenie nieruchomości od wspólnika a estoński CIT

Spółka z o.o. jest opodatkowana estońskim CIT. Ma zawartą umowę użyczenia ze wspólnikiem, w ramach której od 1 października 2024 r. użycza on spółce lokal (...)
str. 64
2.

Moment powstania przychodu podatkowego z tytułu świadczenia usług budowlanych

Spółka z o.o., której rok podatkowy pokrywa się z rokiem kalendarzowym, świadczy usługi budowlane. W grudniu 2024 r. zrealizuje jedną z takich usług. Protokół odbioru (...)
str. 65
3.

Rozliczenie kosztów w razie nieuzyskania przychodu w danym miesiącu

W październiku 2024 r. rozpocząłem prowadzenie działalności gospodarczej. W tym miesiącu nie uzyskałem z niej przychodu. Poniosłem tylko wydatki na wynajem i wyposażenie biura. Czy (...)
str. 65
4.

Przechowywanie podatkowej księgi przychodów i rozchodów

W 2024 r. rozpocząłem prowadzenie indywidualnej działalności gospodarczej, którą rozliczam na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Czy po zakończeniu tego roku podatkowego powinienem nadal (...)
str. 66
5.

Wniosek o niepobieranie zaliczek w danym roku podatkowym u pracującego seniora

Przychód u pracownika korzystającego z ulgi dla seniora przekroczy w grudniu 2024 r. limit 85.528 zł. Zamierza on złożyć wniosek o niepobieranie zaliczek w danym (...)
str. 67
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.