Czasopisma Księgowych on-line
Wydawnictwo Podatkowe
sobota, 14 września 2024 r.
Ostatnia aktualizacja: 13.09.2024 r., godz. 12:01 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 42.675 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
SPIS NUMERÓW Przeglądu Podatku Dochodowego
Rocznik
SPIS TREŚCI BIEŻĄCEGO NUMERU

Przegląd Podatku Dochodowego
nr 17 (617) z dnia 01.09.2024

X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ

1.

Wydatki na motywację pracowników w kosztach podatkowych

Jednym z kluczowych elementów pozwalających zatrzymać pracowników i przyciągnąć uwagę potencjalnych pracowników jest system benefitów pracowniczych. W niniejszym artykule omawiamy możliwość ujęcia w kosztach podatkowych (...)
str. 4
1.1.

Ogólne zasady rozliczania kosztów

W myśl art. 22 ust. 1 updof i art. 15 ust. 1 updop, kosztami uzyskania przychodów są koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania (...)
str. 4
1.2.

Szkolenia i kursy

Szkolenia i kursy rozwijające kompetencje zawodowe, jak również inne umiejętności (np. znajomość języka obcego) mogą być elementem pozafinansowej motywacji pracowników. Wydatki na takie szkolenia i (...)
str. 6
1.3.

Poprawa kondycji fizycznej

Dodatkowymi (pozapłacowymi) świadczeniami dla pracowników może być np. umożliwienie im korzystania na terenie zakładu z firmowej siłowni/sauny/gabinetu do masażu, zajęć antystresowych, relaksacyjnych, itp. Z interpretacji (...)
str. 6
1.4.

Opieka zdrowotna

W ramach programów motywacyjnych pracodawcy oferują prywatne usługi medyczne (tzw. pakiety medyczne). W skład pakietu wykupionego przez firmę w prywatnym ośrodku medycznym mogą wchodzić usługi (...)
str. 6
1.5.

Prezenty rzeczowe

Coraz więcej firm występuje z wnioskami do Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej o interpretację w sprawie prezentów dla pracowników. Przedsiębiorcy chcą wynagradzać pracowników za ich pracę (...)
str. 7
1.6.

System kafeteryjny benefitów

System kafeteryjny to platforma internetowa, na której pracownicy otrzymują środki w postaci punków (np. 1 punkt = 1 złoty) i mogą je wymienić na dostęp (...)
str. 8
1.7.

Imprezy integracyjne

Imprezy integracyjne dla pracowników mają na celu wspólne spędzenie czasu, integrację, budowanie pozytywnej atmosfery w miejscu pracy. Wydatki ponoszone przez pracodawcę na ten cel, np. (...)
str. 8
1.8.

Polisy ubezpieczeniowe

Ubezpieczenie na życie Możliwość zaliczenia do kosztów podatkowych składek opłacanych na polisy ubezpieczeniowe pracowników uzależniona została od określonych warunków. Wydatki na takie ubezpieczenia należy rozpatrywać (...)
str. 9
1.9.

Programy motywacyjne oparte na akcjach

Zazwyczaj głównym celem programów motywacyjnych, w ramach których pracownicy mają możliwość otrzymywania bądź nabywania po preferencyjnej cenie akcji spółki będącej pracodawcą lub spółki w stosunku (...)
str. 10
2.

Zapowiedź zmian w ustawach podatkowych - zmiany porządkujące, eliminujące rozbieżności interpretacyjne oraz uszczelniające

Na stronie https://www.gov.pl/web/premier/wplip-rm opublikowano informację o projekcie ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz (...)
str. 11
3.

Rząd przyjął projekt ustawy dotyczącej kasowego PIT

Ministerstwo Finansów na stronie https://www.gov.pl/web/finanse/wiadomosci poinformowało o przyjęciu przez Radę Ministrów projektu ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych (...)
str. 12
II.

ZMIANY PRZEPISÓW PRAWNYCH

1.

Przepisy wprowadzające Prawo komunikacji elektronicznej

W Dz. U. z 2024 r. pod poz. 1221 opublikowano ustawę z dnia 12 lipca 2024 r. Prawo komunikacji elektronicznej, a pod poz. 1222 - (...)
str. 13
2.

Likwidacja Akademii Kopernikańskiej i Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika oraz zwolnienia PIT

Na stronie internetowej Rządowego Centrum Legislacji został udostępniony projekt ustawy o likwidacji Akademii Kopernikańskiej i Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika (nr UD84 z wykazu prac legislacyjnych). (...)
str. 13
III.

PRZYCHODY I KOSZTY W FIRMIE

1.

Strata bilansowa pokryta z kapitału zapasowego a hipotetyczne odsetki w kosztach podatkowych

Spółka z o.o. wypracowany w 2021 r. zysk przekazała w 2022 r. na kapitał zapasowy. Z tego tytułu skorzystała z możliwości uwzględnienia w kosztach uzyskania (...)
str. 14
2.

Odsetki za opóźnienie w zapłacie za zbywane akcje to przychód z innych źródeł przychodów

Spółka komandytowo-akcyjna sprzedała akcje. Nabywca nie zapłacił za nie w wyznaczonym terminie, w związku z tym spółka naliczyła odsetki za zwłokę. Do którego źródła przychodów (...)
str. 15
3.

Wartość vouchera przychodem

Spółka z o.o. otrzymała od kontrahenta voucher o określonej wartości jako zadośćuczynienie za opóźnienie w uregulowaniu przez kontrahenta należności za kupiony od niej towar. Wykorzysta (...)
str. 17
4.

Limitowanie kosztów dotyczących leasingowanego samochodu osobowego - problem z forum dyskusyjnego (www.forum.gofin.pl)

[1498411] Temat poruszany już wiele razy, ale czy ktoś czytał wyrok WSA z 7.02.2024? Jak go rozumieć? Jak to w końcu jest - czy do (...)
str. 18
5.

Zasiedzenie nieruchomości - przychody w CIT

Zasiedzenie - instytucja prawa cywilnego Na podstawie art. 172 Kodeksu cywilnego, posiadacz nieruchomości niebędący jej właścicielem nabywa własność, jeżeli posiada nieruchomość nieprzerwanie od lat dwudziestu (...)
str. 20
6.

Odszkodowanie za nienależyte wykonanie umowy bez związku z przychodem - wyrok NSA

Celem poniesienia przez spółkę wydatku na poczet odszkodowania z tytułu odpowiedzialności kontraktowej wynikającej z zawartej ze szpitalem umowy dzierżawy jest zaspokojenie roszczenia w zakresie odszkodowania (...)
str. 21
7.

Skutki podatkowe sprzedaży pakietów umożliwiających korzystanie z usług wynajmu - interpretacja indywidualna organu podatkowego

Przychody ze sprzedaży pakietów zapewniających klientom możliwość korzystania z usług wynajmu mogą być rozliczane w okresach rozliczeniowych. Koszty takich pakietów mogą być zaliczane do kosztów (...)
str. 23
IV.

ROZLICZANIE PODATKU PRZEZ PŁATNIKA

1.

Zwrot kosztów używania prywatnego samochodu pracownika w podróży służbowej

Pracownicy spółki podczas krajowych podróży służbowych wykorzystują prywatne samochody osobowe. W związku z tym zwracamy im koszty przejazdu ustalone na podstawie tzw. kilometrówki. Czy kwota (...)
str. 25
1.1.

Ustalenie wysokości zwrotu kosztów przejazdu

Zwróć uwagę! Pracownikowi wykonującemu na polecenie pracodawcy zadanie służbowe poza miejscowością, w której znajduje się siedziba pracodawcy, lub poza stałym miejscem pracy przysługują należności na (...)
str. 25
1.2.

Przychód ze stosunku pracy

Kwota otrzymana przez pracownika z tytułu zwrotu kosztów używania prywatnego samochodu w podróży służbowej jest u niego przychodem ze stosunku pracy. Przychód ten może jednak (...)
str. 26
1.3.

Rozliczenie składkowe

W sytuacji gdy kwota zwróconych pracownikowi kosztów przejazdu w podróży służbowej własnym samochodem zostanie dokonana według stawek nieprzekraczających tych, które zostały określone w rozporządzeniu Ministra (...)
str. 26
2.

Obowiązki płatnika - relacja z dyżuru telefonicznego

2.1.

Umowa zlecenia zawarta z przedsiębiorcą

Spółka z o.o. zawarła umowę zlecenia z osobą fizyczną prowadzącą indywidualną działalność gospodarczą. Usługi wykonywane w ramach tej umowy wchodzą w zakres działalności prowadzonej przez (...)
str. 28
2.2.

Koszty pracownicze w informacji PIT-11

W 2024 r. w związku ze zmianą terminu wypłaty wynagrodzeń w jednym miesiącu wynagrodzenie pracownicze nie zostało wypłacone. Tym samym pracownikowi nie uwzględniono w tym (...)
str. 28
2.3.

Pobór podatku od odprawy emerytalnej

Pracownik niebawem przejdzie na emeryturę. Czy od wypłaconej mu odprawy emerytalnej należy pobrać zaliczkę na podatek, czy 10% zryczałtowany podatek dochodowy? Od odprawy emerytalnej należy (...)
str. 29
2.4.

Wypłata zaliczki na poczet wynagrodzenia z umowy o dzieło

Osobie wykonującej usługi na podstawie umowy o dzieło przedsiębiorca wypłacił w sierpniu 2024 r. zaliczkę na poczet wynagrodzenia. Pozostała część wynagrodzenia zostanie wypłacona we wrześniu (...)
str. 29
2.5.

Koszty uzyskania przychodów u członka zarządu

Spółka z o.o. zatrudnia na podstawie powołania członka zarządu mającego miejsce zamieszkania na terytorium Polski. Czy przy obliczaniu zaliczki na podatek od wynagrodzenia takiej osoby (...)
str. 30
2.6.

Dofinansowanie wypoczynku dziecka i wczasów pod gruszą

Pracownik otrzymał z ZFŚS dofinansowanie do wypoczynku małoletniego dziecka i wczasów pod gruszą. Jaki jest limit zwolnienia od podatku dla wypłaconych świadczeń? Dofinansowanie z ZFŚS (...)
str. 30
2.7.

Złożenie przez pracownika wniosku o stosowanie 32% stawki podatku

Pracownik, którego dochód nie przekroczył 120.000 zł, chce, aby zakład pracy pobierał mu zaliczki na podatek według 32% stawki zamiast 12%. Czy wniosek taki można (...)
str. 31
3.

Opodatkowanie premii za polecenie nowego pracownika - interpretacja indywidualna organu podatkowego

Wypłacone jednorazowe premie pieniężne za polecenie nowego pracownika lub współpracownika są u osób polecających przychodem z innych źródeł, ponieważ program rekomendacji pracowniczych jest skierowany do (...)
str. 32
V.

MAJĄTEK TRWAŁY

1.

Amortyzacja wynajętego samochodu osobowego

Spółka z o.o. posiada samochód osobowy, który w 2023 r. został zaliczony do środków trwałych. Odpisy amortyzacyjne były ujmowane w kosztach w ramach limitu. Obecnie (...)
str. 33
2.

Odpisy amortyzacyjne od domków kempingowych

Kupiłem domki kempingowe z przeznaczeniem na wynajem krótkoterminowy. Przychody z wynajmu będę rozliczał w działalności gospodarczej. Czy mam prawo zaliczania do kosztów uzyskania przychodów odpisów (...)
str. 34
3.

Koszt próbnego rozruchu zwiększa wartość początkową środka trwałego - wyrok WSA

Wydatki na zakup gazu poniesione w związku z przeprowadzeniem rozruchu próbnego, spółka powinna zaliczyć do kosztów wytworzenia środka trwałego. Natomiast nie mogą być one bezpośrednio (...)
str. 36
VI.

VADEMECUM PRZEDSIĘBIORCY

1.

Korekta przychodu w związku z orzeczeniem sądu stwierdzającym zawyżenie świadczenia pieniężnego za wykonane usługi

Za wykonane usługi budowlane podatnik wystawił fakturę, a jej wartość wykazał w rozliczeniu podatkowym jako przychód należny. Kontrahent zakwestionował jednak wysokość świadczenia. Po trwającym kilka (...)
str. 38
2.

Strata z tytułu likwidacji nie w pełni zamortyzowanego środka trwałego

W wyniku awarii (będącej następstwem niezawinionych zdarzeń) została uszkodzona maszyna stanowiąca środek trwały. Z uwagi na nieopłacalność naprawy zostanie ona zlikwidowana (zezłomowana). Czy niezamortyzowaną wartość (...)
str. 39
2.1.

Ograniczenia w rozliczaniu kosztów

W rozumieniu art. 22 ust. 1 updof, kosztami uzyskania przychodów są koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów, z wyjątkiem (...)
str. 40
2.2.

Ujęcie w podatkowej księdze przychodów i rozchodów

W analizowanej sprawie, niezależne od woli i działań podejmowanych przez podatnika, wystąpiło zdarzenie, którego skutkiem było zniszczenie nie w pełni umorzonego środka trwałego. Jak podnosi (...)
str. 41
3.

Relacja z dyżuru telefonicznego

3.1.

Faktura za niezrealizowaną dostawę towaru

W sierpniu br. otrzymałem fakturę, wystawioną w tym miesiącu, która potwierdza zakup towarów handlowych. Dostawa towarów zostanie jednak zrealizowana dopiero we wrześniu. Czy postąpiłem prawidłowo, (...)
str. 41
3.2.

Sprzedaż środka trwałego w przypadku zawieszonej działalności

Zawiesiłem wykonywanie działalności gospodarczej, ale jestem zmuszony do sprzedaży nie w pełni zamortyzowanego środka trwałego. Czy aby sprzedać ten składnik majątku, muszę wznowić działalność? Kiedy (...)
str. 42
3.3.

Rozliczenie z małżonkiem a zaliczka na podatek u przedsiębiorcy

Od bieżących dochodów z działalności gospodarczej płacę co miesiąc zaliczki na podatek obliczane przy zastosowaniu skali podatkowej. Moje dochody przekroczyły próg podatkowy i muszę obliczać (...)
str. 43
3.4.

Wykup auta z leasingu do majątku wspólnego małżonków

Podatnik pozostaje w związku małżeńskim, w którym panuje ustrój wspólności majątkowej. W 2023 r. do majątku wspólnego wykupił samochód osobowy po upływie okresu obowiązywania umowy (...)
str. 43
3.5.

Zwolnienie od podatku u pracownika w wieku emerytalnym

Pracownica w trakcie 2024 r. ukończyła wiek emerytalny i nadal pracuje. Nie pobiera świadczeń z ZUS. Czy ma prawo do zwolnienia dla aktywnych seniorów, jeżeli (...)
str. 44
3.6.

Posezonowa wyprzedaż towaru

Zamierzam wyprzedać niektóre towary, obniżając ich cenę poniżej kosztów zakupu. Za obniżką przemawia koniec sezonu letniego. Działanie to pozwoli na odzyskanie środków pieniężnych "zamrożonych" w (...)
str. 45
4.

Norweski VAT przychodem podatkowym - interpretacja indywidualna organu podatkowego

Polski podatek VAT jest tożsamy z podatkiem od wartości dodanej obowiązującym w innych państwach Unii Europejskiej. Takiego statusu nie ma Norwegia będąca państwem stowarzyszonym. Z (...)
str. 45
VII.

OPODATKOWANIE DOCHODÓW UZYSKANYCH ZA GRANICĄ

1.1.

Przychody z tytułu stosunku pracy i stosunków pokrewnych

Do przychodów uzyskanych z tytułu stosunku pracy (stosunków pokrewnych) przez pracownika oddelegowanego do pracy za granicę bądź zatrudnionego za granicą na podstawie umowy o pracę (...)
str. 47
1.2.

Dochody ze stypendiów i ryczałty dla osób skierowanych do pracy dydaktycznej za granicą

Stypendia Na mocy art. 21 ust. 1 pkt 23a lit. a updof, wolna od podatku dochodowego jest część dochodów osób podlegających nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu, przebywających (...)
str. 48
1.3.

Dochody marynarzy uzyskane z pracy na wodach międzynarodowych

Zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 23c updof, wolne od podatku dochodowego są dochody marynarzy, którzy są obywatelami państwa członkowskiego Unii Europejskiej lub państwa (...)
str. 49
1.4.

Przychody kierowców

Do przychodów uzyskanych przez kierowców z tytułu wykonywania międzynarodowych przewozów drogowych ma zastosowanie zwolnienie od podatku określone w art. 21 ust. 1 pkt 23d updof. (...)
str. 50
2.

Sprzedaż mieszkania w Niemczech a podatek dochodowy

W 2012 r. kupiliśmy z mężem mieszkanie w Berlinie. Mieszkaliśmy w nim przez 9 lat. W 2021 r. wróciliśmy na stałe do Polski. Mamy obywatelstwo (...)
str. 51
3.

Leasing laptopów od zagranicznej firmy z podatkiem u źródła - wyrok WSA

Laptopy spełniają kryterium urządzeń przemysłowych, dlatego wynagrodzenie z tytułu leasingu laptopów, które jest wypłacane zagranicznemu kontrahentowi, podlega opodatkowaniu podatkiem u źródła. Tak wynika z wyroku (...)
str. 52
VIII.

ULGI, ODLICZENIA, ZWOLNIENIA PODATKOWE

1.

Odliczenia z tytułu przekazanych darowizn określonych w przepisach o podatku dochodowym

Podatnicy PIT i CIT nierzadko zobowiązują się do bezpłatnego świadczenia na rzecz innych podmiotów, którego dokonują kosztem swojego majątku. Gdy z wykonaniem świadczenia nie łączy (...)
str. 53
1.1.

Rodzajowy zakres darowizn i podatnicy uprawnieni do ich odliczania

Katalog darowizn, których przekazanie daje prawo do zmniejszenia podstawy opodatkowania, zawierają przepisy art. 26 ust. 1 pkt 9 updof oraz art. 18 ust. 1 pkt (...)
str. 53
1.2.

Limit odliczenia

Darowizny na cele krwiodawstwa realizowanego przez honorowych dawców krwi, podlegają odliczeniu w wysokości iloczynu kwoty rekompensaty określonej przepisami wydanymi na podstawie art. 11 ust. 2 (...)
str. 54
1.3.

Forma przekazania i dokumentowanie

Przekazywane darowizny mogą mieć różną formę. Zasadniczo dla skorzystania z odliczenia forma darowizny nie ma znaczenia. Jedynie w przypadku darowizny na cele kształcenia zawodowego, w (...)
str. 55
1.4.

Ustalenie wartości darowizn rzeczowych

Przedmiotem darowizny mogą być towary. Do takiej sytuacji odnoszą się art. 26 ust. 6 updof i art. 18 ust. 1b updop. Z ich uregulowań wynika, (...)
str. 55
1.5.

Status obdarowanego

Analiza przepisów podatkowych regulujących odliczanie darowizn pokazuje, że istotnym czynnikiem, który warunkuje nabycie przez podatnika prawa do skorzystania z odliczenia, jest przekazanie darowizny na: rzecz (...)
str. 56
1.6.

Rzeczywiste wykorzystanie darowizny

Omawiając przesłanki odliczenia darowizn określonych w ustawach o podatku dochodowym, warto zwrócić uwagę również na okoliczność, że każda z tych darowizn ma służyć określonemu celowi. (...)
str. 58
2.

3-letni termin na realizację ulgi termomodernizacyjnej - problem z forum dyskusyjnego (www.forum.gofin.pl)

[1498637] Mąż w 2019 r. założył panele fotowoltaiczne i skorzystał z ulgi podatkowej, czy w 2024 r. żona może skorzystać z ulgi na dokupienie paneli, (...)
str. 59
IX.

INNE ZAGADNIENIA PODATKOWE

1.

Opodatkowanie zysku komandytariusza

Osoba fizyczna - komandytariusz spółki z o.o. spółki komandytowej uzyska dywidendę w wysokości 40.000 zł. Czy dywidenda ta może korzystać ze zwolnienia od podatku? Przepisy (...)
str. 60
2.

Odsetki z tytułu lokowania środków przez fundację rodzinną

Część środków pieniężnych należących do fundacji rodzinnej a pochodzących z funduszu założycielskiego fundacji, otrzymanych darowizn oraz spadków jest lokowana na bankowym rachunku lokat terminowych. Czy (...)
str. 62
3.

Dochód opodatkowany estońskim CIT należy ustalać w oparciu o wartość brutto - wyrok WSA

Ustalając wartość ukrytych zysków w rozumieniu art. 28m ust. 1 pkt 2 updop oraz wartość wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą w rozumieniu art. 28m ust. (...)
str. 63
X.

CZYTELNICY PYTAJĄ

1.

Sprzedaż udziałów w spółce z o.o.

Wspólnik spółki z o.o. sprzedał swoje udziały w tej spółce osobie trzeciej. Umowa zbycia udziałów została zawarta w formie aktu notarialnego. Czy spółka może ująć (...)
str. 65
2.

Wypłata zaliczki na poczet dywidendy przez spółkę opodatkowaną ryczałtem od dochodów spółek

Spółka z o.o. jest opodatkowana ryczałtem od dochodów spółek (tzw. estońskim CIT) według stawki 10%. Zamierza w br. wypłacić wspólnikom zaliczki na poczet przewidywanej za (...)
str. 65
3.

Rower w firmowych kosztach

Podatnik PIT zamierza kupić rower, który będzie wykorzystywany w prowadzonej działalności gospodarczej. Będzie nim dojeżdżał do biura oraz na spotkania z klientami. Wartość roweru nie (...)
str. 66
4.

Ujęcie w podatkowej księdze polisy ubezpieczeniowej

W sierpniu 2024 r. opłaciliśmy składkę na ubezpieczenie majątku firmy w okresie od sierpnia 2024 r. do lipca 2025 r. W którym miesiącu wydatek ten (...)
str. 66
5.

Wycena należności od zagranicznych kontrahentów wpływających na rachunek walutowy

Na firmowy rachunek walutowy wpływają należności (w euro) od zagranicznych kontrahentów. Jaki kurs waluty należy przyjąć do wyceny tych należności przy ustalaniu różnic kursowych od (...)
str. 67
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.