Czasopisma Księgowych on-line
Wydawnictwo Podatkowe
wtorek, 3 grudnia 2024 r.
Ostatnia aktualizacja: 2.12.2024 r., godz. 13:46 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 53.895 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
SPIS NUMERÓW Przeglądu Podatku Dochodowego
Rocznik
SPIS TREŚCI NUMERU 20 (620) z dnia 20.10.2024

Przegląd Podatku Dochodowego
nr 20 (620) z dnia 20.10.2024

X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ

1.1.

Wydatki związane z usuwaniem skutków powodzi

Ustawy o podatku dochodowym (PIT i CIT) nie zawierają szczególnych regulacji dotyczących zaliczania do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z usuwaniem skutków powodzi. Należy więc (...)
str. 4
1.2.

Straty w środkach obrotowych

W praktyce organów podatkowych ugruntował się pogląd, zgodnie z którym straty w środkach obrotowych powstałe w wyniku klęsk żywiołowych, do jakich należy zaliczyć powódź, zasadniczo (...)
str. 4
1.3.

Zniszczenia składników majątku trwałego

Likwidacja środka trwałego Zniszczone na skutek powodzi budynki, maszyny, samochody i inne rzeczy stanowiące środki trwałe przedsiębiorcy będą likwidować albo naprawiać (odbudowywać). W tym przypadku (...)
str. 5
1.4.

Zwolnienie od podatku odszkodowania za szkody w środkach trwałych

Odszkodowanie otrzymane od firmy ubezpieczeniowej stanowi przychód podatkowy (art. 14 ust. 2 pkt 12 updof i art. 12 ust. 1 pkt 1 updop). Jednocześnie na (...)
str. 7
1.5.

Koszty odwołanych imprez

W czasie powodzi nie odbyło się wiele zaplanowanych imprez, np. targi, festyny, koncerty. W takiej sytuacji pojawia się pytanie, czy wydatki poniesione przez organizatora na (...)
str. 8
1.6.

Szczególne rozwiązania dla powodzian

Przedłużenie terminu zapłaty podatku/zaliczek na podatek Minister Finansów stosownym rozporządzeniem wydłużył niektóre terminy przewidziane w ustawie o PIT i ustawie o CIT, w tym m.in. (...)
str. 8
2.

Limity podatkowe na 2025 r.

W niniejszym artykule prezentujemy nowe kwoty limitów wyrażonych w euro i przeliczanych na złote według średniego kursu euro ogłaszanego przez NBP na pierwszy dzień roboczy (...)
str. 10
2.1.

Status małego podatnika

Małym podatnikiem PIT w rozumieniu art. 5a pkt 20 updof jest podatnik, u którego wartość przychodu ze sprzedaży (wraz z kwotą należnego VAT) nie przekroczyła (...)
str. 10
2.2.

Jednorazowa amortyzacja

W odniesieniu do środków trwałych zaliczonych do grupy 3-8 KŚT (z wyłączeniem samochodów osobowych) prawo do jednorazowej amortyzacji, dokonywanej na zasadach określonych w art. 22k (...)
str. 10
2.3.

Prowadzenie ksiąg rachunkowych przez podatników PIT

Obowiązek zaprowadzenia ksiąg u przedsiębiorcy Obowiązek prowadzenia ksiąg rachunkowych dotyczy osób fizycznych, spółek cywilnych osób fizycznych, spółek cywilnych osób fizycznych i przedsiębiorstwa w spadku, spółek (...)
str. 11
2.4.

Opłacanie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych

Dopuszczalność stosowania zryczałtowanej formy opodatkowania Stosownie do art. 6 ust. 1 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym, opodatkowaniu ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych podlegają przychody osób fizycznych (...)
str. 11
3.

Najem mieszkania za pośrednictwem serwisu internetowego - informacja Ministerstwa Finansów

Do skutków podatkowych osiągania przychodów z najmu mieszkań oferowanych za pośrednictwem serwisu internetowego odniosło się Ministerstwo Finansów w informacji z 23 lipca 2024 r. przekazywanej (...)
str. 12
4.

Skutki podatkowe wymiany udziałów ze spółką kapitałową w organizacji - interpretacja ogólna

W Dz. Urz. Min. Fin. z 2024 r. pod poz. 91 opublikowano interpretację ogólną Ministra Finansów nr DD5.8203.2.2024 z dnia 25 września 2024 r. w (...)
str. 12
II.

ZMIANY PRZEPISÓW PRAWNYCH

1.

Przedłużono powodzianom niektóre terminy podatkowe

W Dz. U. z 2024 r. pod poz. 1390 opublikowane zostało rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 19 września 2024 r. w sprawie przedłużenia niektórych terminów (...)
str. 15
1.1.

Złożenie deklaracji/zeznania

W zakresie PIT, w odniesieniu do płatników tego podatku, rozporządzeniem przedłużono do 31 stycznia 2025 r. termin do złożenia deklaracji PIT-4R i PIT-8AR , w (...)
str. 15
1.2.

Wpłata podatku/zaliczek na podatek przez podatników/płatników PIT oraz podatników CIT

Rozporządzenie przedłuża do 30 kwietnia 2025 r. termin do zapłaty zaliczek na PIT z tytułu działalności gospodarczej należnych za: 1) miesiące od sierpnia do grudnia (...)
str. 15
1.3.

Podatek od przychodów z budynków

Rozporządzeniem przedłużono do: 30 kwietnia 2025 r. termin do zapłaty podatku od przychodów z budynków, o którym mowa w art. 30g updof, należnego za miesiące (...)
str. 16
1.4.

Ujęcie tabelaryczne

Nowe - przedłużone terminy dla podatników/płatników 31 stycznia 2025 r. złożenie deklaracji PIT-4R i PIT-8AR , w sytuacji gdy płatnik zaprzestał prowadzenia działalności w okresie (...)
str. 16
2.

Nowe rozwiązania w ustawach o podatku dochodowym

W Przeglądzie Podatku Dochodowego nr 12 z 2024 r. w artykule pt. "Projekt zmian przepisów w zakresie kasowego rozliczania przychodów i kosztów podatkowych" omówiliśmy zaproponowane (...)
str. 17
III.

PRZYCHODY I KOSZTY W FIRMIE

1.1.

Podróż pracownika

Na podstawie art. 77 5 Kodeksu pracy, podróżą służbową jest wykonywanie zadania służbowego na polecenie pracodawcy poza miejscowością, w której znajduje się siedziba pracodawcy, lub (...)
str. 18
1.2.

Wyjazd przedsiębiorcy

Jeśli to przedsiębiorca odbywa podróż w sprawach służbowych, to koszty przejazdu rozlicza podatkowo na podstawie faktycznie poniesionych wydatków, w oparciu o art. 22 ust. 1 (...)
str. 20
2.

Studia MBA prezesa zarządu finansowane przez spółkę

Na prezesie zarządu ciąży obowiązek podnoszenia oraz rozszerzania kompetencji. Spółka zamierza sfinansować mu studia podyplomowe Master of Business Administration (MBA), w tym pokryć wydatki na (...)
str. 21
3.

Czy upominek dla klienta dołączany do zamówienia jest kosztem uzyskania przychodów?

Podatnik (osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą - handel, podatkowa księga przychodów i rozchodów) podczas pakowania przesyłki dla klienta, oprócz zamówionego towaru, dołącza kilka cukierków. Nie (...)
str. 22
4.

Opłata miejscowa nie jest firmowym przychodem ani kosztem podatkowym

Podatnik PIT prowadzi pensjonat w gminie, w której obowiązuje opłata miejscowa. Opłatę tę pobiera od gości przebywających na wypoczynku (pełni w tym zakresie funkcję inkasenta). (...)
str. 23
5.

Darowanie firmowego składnika majątku a korekta kosztów

Przedsiębiorca (podatnik PIT) kupił na potrzeby prowadzonej działalności urządzenie o wartości przekraczającej 10.000 zł. Przewidywał, że będzie je wykorzystywać w firmie krócej niż rok, gdyż (...)
str. 25
6.

Kwalifikacja podatkowa opłaty za odstąpienie od umowy - interpretacja indywidualna organu podatkowego

Opłata za odstąpienie od przedwstępnej umowy sprzedaży budynków jest kosztem uzyskania przychodów, gdyż jej uiszczenie pozwoli na uzyskanie większego przychodu, jeśli sprzedawane będą pojedyncze lokale (...)
str. 26
IV.

ROZLICZANIE PODATKU PRZEZ PŁATNIKA

1.

Nocleg pracownika mobilnego sfinansowany przez pracodawcę

Spółka zamierza zatrudnić handlowca, którego miejscem pracy będą dwa duże województwa. Siedziba spółki znajduje się w jeszcze innym województwie. Jeżeli pracownik będzie jechał do siedziby (...)
str. 28
1.1.

Pracownik mobilny

Określenie "pracownik mobilny" nie występuje w przepisach prawa. Jak wynika z uchwały SN w składzie 7 sędziów z 19 listopada 2008 r., sygn. akt II (...)
str. 28
1.2.

Pojęcie przychodów ze stosunku pracy

W myśl art. 12 ust. 1 updof, za przychody ze stosunku pracy uważa się wszelkiego rodzaju wypłaty pieniężne oraz wartość pieniężną świadczeń w naturze bądź (...)
str. 29
1.3.

Koszty uzyskania przychodów pracodawcy

Jak wynika z ogólnej definicji zawartej w art. 15 ust. 1 updop i art. 22 ust. 1 updof, do kosztów uzyskania przychodów podatnik może zaliczyć (...)
str. 30
2.

Ustalenie limitu dochodu pracownika w kwocie 120.000 zł

Gdy dochód pracownika przekroczy 120.000 zł, pobiera się zaliczkę na podatek według 32% stawki. Czy ustalając w 2024 r. kwotę tego limitu, powinno się wziąć (...)
str. 31
3.

Opodatkowanie dodatku za rozłąkę - interpretacja indywidualna organu podatkowego

Dodatek za rozłąkę wypłacany z inicjatywy pracodawcy pracownikowi oddelegowanemu do pracy w innej miejscowości nie jest zwolniony od podatku dochodowego na podstawie art. 21 ust. (...)
str. 32
V.

MAJĄTEK TRWAŁY

1.

Amortyzacja rzeczy oddanych powodzianom do nieodpłatnego używania

Zwróć uwagę! Do 31 grudnia 2025 r. firmy mogą amortyzować składniki majątku trwałego, które przekazały powodzianom do nieodpłatnego używania. Zasady ogólne Jeśli nabyte urządzenie stanowi (...)
str. 33
2.

Likwidacja inwestycji w obcym środku trwałym

Spółka z o.o. prowadzi restaurację w lokalu, który nie jest jej własnością ani współwłasnością. Umowa najmu przewiduje, że na potrzeby gastronomiczne przebuduje ona wnętrze pomieszczeń (...)
str. 34
3.

Wytworzenie środka trwałego a jednorazowa amortyzacja

Przedsiębiorca wytworzył na własne potrzeby urządzenie techniczne, używając w tym celu fabrycznie nowych części. Urządzenie to zostanie sklasyfikowane w grupie 6 KŚT i wprowadzone do (...)
str. 35
4.

Amortyzacja nieruchomości wykorzystywanej w firmie byłego małżonka - wyrok NSA

Podatnik, który nie może ustalić kosztu wytworzenia środka trwałego wykorzystywanego w firmie byłego małżonka, jest uprawniony do ustalenia jego wartości początkowej w wysokości określonej z (...)
str. 36
VI.

VADEMECUM PRZEDSIĘBIORCY

1.

Transakcje prowadzone przez internet

1.1.

Dokumentowanie zakupów od osób fizycznych

Podatnik planuje poszerzyć zakres działalności o sprzedaż rzeczy używanych. Nabywając rzeczy od osób fizycznych za pośrednictwem portali internetowych, nie będzie miał możliwości uzyskania sporządzonej na (...)
str. 38
1.2.

Moment powstania przychodu przy pobraniu zaliczki

Prowadzę sprzedaż stacjonarną. Zamierzam też umożliwić klientom zakupy poprzez sklep internetowy. Będą mieli możliwość skonfigurowania produktu. Po złożeniu zamówienia zostanie ono przekazane do realizacji (wyprodukowania (...)
str. 39
2.

Relacja z dyżuru telefonicznego

2.1.

Warunki korzystania z opodatkowania kartą podatkową

Świadczę usługi budowlane. Z tytułu tej działalności opłacam kartę podatkową. Czy uzyskanie w bieżącym roku przychodów ze świadczenia usług na rzecz spółek kapitałowych będzie skutkować (...)
str. 40
2.2.

Faktury przekazane do biura rachunkowego po rozliczeniu miesiąca

Klient biura rachunkowego poniósł koszt usługi serwisowania maszyn produkcyjnych. Fakturę za usługę wystawioną w sierpniu 2024 r., przekazał do biura już po terminie rozliczenia zaliczki (...)
str. 41
2.3.

Materiały powierzone

Od tego roku w ramach działalności gospodarczej wykonuję usługi na materiale powierzonym przez klientów. W związku z otrzymaniem materiału nie dokonuję zapisu w podatkowej księdze. (...)
str. 42
2.4.

Sprzedaż środka trwałego stanowiącego współwłasność

Podatnik ma 50% udział we własności samochodu osobowego. Dlatego, po wprowadzeniu samochodu do ewidencji środków trwałych, ujmował do kosztów uzyskania przychodów odpisy amortyzacyjne naliczane od (...)
str. 42
2.5.

Ujęcie kosztów zlecenia wynikających z wielu rachunków

Wypłacam wynagrodzenia zleceniobiorcom w oparciu o wystawiane przez nich rachunki. Ponieważ w danym miesiącu otrzymałem znaczną ilość takich dowodów, rozważam możliwość ich wpisywania w podatkowej (...)
str. 43
3.

Przychody uwzględniane w limicie wyznaczającym obowiązek prowadzenia ksiąg rachunkowych - interpretacja indywidualna organu podatkowego

W przypadku gdy przedsiębiorca prowadzi księgi rachunkowe, to na potrzeby ustalenia, czy w kolejnym roku podatkowym będzie go dotyczył obowiązek prowadzenia tych ksiąg, do limitu (...)
str. 43
VII.

OPODATKOWANIE DOCHODÓW UZYSKANYCH ZA GRANICĄ

1.

Wartość podatku u źródła obliczona od ubruttowionej kwoty należności

W związku z prowadzoną działalnością spółka z o.o. nabywa świadczenia, od których, jako płatnik, powinna pobrać podatek. Świadczenia te dotyczą np. najmu/dzierżawy sprzętu budowlanego, najmu (...)
str. 46
1.1.

Opodatkowanie wypłacanych należności

Zgodnie z przepisami art. 3 ust. 2a updof i art. 3 ust. 2 updop, nierezydenci, a więc podmioty niemające na terytorium Polski siedziby, zarządu ani (...)
str. 46
1.2.

Koszty uzyskania przychodów

Polskie podmioty gospodarcze nabywające od kontrahentów zagranicznych świadczenia objęte obowiązkiem poboru zryczałtowanego podatku dochodowego od należności wypłacanych w związku z tymi świadczeniami, w praktyce często (...)
str. 47
2.

Usługi niepodlegające podatkowi u źródła

Od firmy z Niemiec kupiliśmy usługę rezerwacji daty i godziny dostawy naszego towaru dla naszego krajowego kontrahenta. Bez takiej rezerwacji kontrahent ten nie odbierze od (...)
str. 48
3.

Przedsiębiorca jako płatnik podatku u źródła

Osoba fizyczna prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą zamówiła na potrzeby firmowe reklamy na Facebooku. W zamówieniu błędnie wskazała cel niebiznesowy i nie podała danych firmy. Zagraniczna (...)
str. 49
VIII.

ULGI, ODLICZENIA, ZWOLNIENIA PODATKOWE

1.

Zorganizowana pomoc dla powodzian uprawnia darczyńców do korzystania z preferencji podatkowych

Nieszczęście, które spotkało osoby dotknięte powodzią znalazło odzew w społeczeństwie. Pierwsze zbiórki pieniędzy i środków rzeczowych najbardziej niezbędnych poszkodowanym organizowane były spontanicznie. Podatnicy, którzy zdecydują (...)
str. 51
1.1.

Wsparcie dla osób w trudnej sytuacji życiowej i na inne cele pożytku publicznego

Podatnicy PIT mogą dokonać odliczenia darowizn, jeżeli uzyskują dochody opodatkowane według skali podatkowej lub ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych, co wynika z art. 26 ust. 1 (...)
str. 51
1.2.

Darowizny na kościelną działalność charytatywno-opiekuńczą

Na bardziej korzystnych warunkach podatnicy PIT (opodatkowani według skali podatkowej lub ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych) oraz podatnicy opłacający tzw. klasyczny CIT, mogą w zeznaniu podatkowym (...)
str. 52
1.3.

Przeznaczenie 1,5% podatku na rzecz OPP

Warto też wspomnieć o preferencji przewidzianej w art. 45c updof, która pozwala na wsparcie organizacji pożytku publicznego (OPP) i to bez ponoszenia przez darczyńców dodatkowych (...)
str. 53
2.

Wydatki na wykonanie urządzeń związanych z budynkiem objęte ulgą mieszkaniową - wyrok NSA

Wydatki na wykonanie urządzeń budowlanych związanych z budynkiem mieszkalnym, takich jak ogrodzenie i podjazdy, zapewniające możliwość jej użytkowania zgodnie z przeznaczeniem, uznać należy za poniesione (...)
str. 53
IX.

INNE ZAGADNIENIA PODATKOWE

1.

Rozliczenie przez SPZOZ wydatków poniesionych na organizację jubileuszu

Szpital będący SPZOZ organizuje swój jubileusz. Z tej okazji zaplanowana została impreza okolicznościowa, na którą zostaną zaproszeni pracownicy, kontraktowcy, kontrahenci, władze miasta, itd. W związku (...)
str. 56
2.

Wynajem mieszkania a podatek od przychodów z budynków

Jako związek spółek wodnych należymy do wspólnoty mieszkaniowej. Jesteśmy właścicielami biura oraz mieszkania, które wynajmujemy osobie fizycznej. Związek jest podatnikiem VAT. Czy powinien płacić podatek (...)
str. 57
3.

Sprzedaż udziałów przez fundację rodzinną wolna od CIT

Fundacja rodzinna zamierza sprzedać udziały w spółce z o.o., które otrzymała w drodze darowizny od fundatora. Czy przychód z tej sprzedaży będzie podlegać opodatkowaniu CIT? (...)
str. 60
4.

Termin do zbycia nieruchomości można liczyć od jej wybudowania przez spółdzielnię - wyrok NSA

Termin "wybudowanie" oznacza wykonanie nowego (dotychczas nieistniejącego) obiektu budowlanego, który nadaje się do zamieszkania, niezależnie od tego, czy wybudowała go spółdzielnia mieszkaniowa, deweloper, czy prywatny (...)
str. 61
X.

CZYTELNICY PYTAJĄ

1.

Skutki podatkowe podwyższenia kapitału zakładowego

Udziałowcy zamierzają dokapitalizować spółkę z o.o. Nastąpi to poprzez podwyższenie kapitału zakładowego. Podwyższenie kapitału zostanie pokryte wkładem pieniężnym w wysokości wartości nominalnej nowych udziałów, które (...)
str. 63
2.

Wynagrodzenie kontrahentów za czynności mające na celu zwiększenie efektywności sprzedaży

Spółka zamierza rozszerzyć współpracę z dystrybutorami poprzez zlecenie im wykonywania dodatkowych usług. Będą one polegały m.in. na cyklicznej ocenie i raportowaniu stanów towarów spółki w (...)
str. 63
3.

Sprzedaż środka trwałego wykorzystywanego w działalności rolniczej

Spółka z o.o. prowadząca działalność rolniczą chce sprzedać kombajn. Był on amortyzowany tylko bilansowo. Czy kosztem uzyskania przychodów są wydatki na jego nabycie? Od pewnego (...)
str. 64
4.

Zasiłek opiekuńczy bez prawa do ulgi dla seniora

Pracownik korzysta z ulgi dla seniorów. W październiku 2024 r. pracodawca wypłaci mu zasiłek opiekuńczy. Czy od jego kwoty powinien pobrać zaliczkę na podatek? Zasiłek (...)
str. 65
XI.

TERMINARZ PODATNIKA I PŁATNIKA - LISTOPAD 2024 R.

Podatnik Płatnik podatek dochodowy od osób fizycznych 7.11.2024 r. (czwartek) - wpłacenie podatku w formie karty podatkowej za październik 2024 r., - złożenie deklaracji o (...)
str. 66
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.