Czasopisma Księgowych on-line
Wydawnictwo Podatkowe
środa, 9 października 2024 r.
Ostatnia aktualizacja: 9.10.2024 r., godz. 8:33 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 51.406 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
SPIS NUMERÓW Przeglądu Podatku Dochodowego
Rocznik
SPIS TREŚCI BIEŻĄCEGO NUMERU

Przegląd Podatku Dochodowego
nr 19 (619) z dnia 01.10.2024

X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ

1.

Minimalny podatek dochodowy - kogo dotyczy?

Z początkiem tego roku, po dwuletnim okresie zawieszenia, rozpoczął się okres stosowania przepisów o minimalnym podatku dochodowym od osób prawnych, o którym mowa w art. (...)
str. 4
1.1.

Minimalny podatek dochodowy w 2024 r. - już pewny

W Systemie Informacji Celno-Skarbowej EUREKA, na stronie internetowej https://eureka.mf.gov.pl/, opublikowana została informacja Ministerstwa Finansów z 2 sierpnia 2024 r. przekazywana do mediów na zapytania dziennikarzy (...)
str. 4
1.2.

Podatnicy minimalnego CIT

Podmioty krajowe Stosownie do art. 24ca ust. 1 updop, podatnikami minimalnego CIT, są spółki będące podatnikami w rozumieniu art. 3 ust. 1 updop, czyli podlegające (...)
str. 5
1.3.

Obliczenie straty oraz poziomu dochodu

Warunkiem objęcia wspomnianych wcześniej podatników CIT minimalnym podatkiem dochodowym jest: 1) poniesienie straty ze źródła przychodów innych niż z zysków kapitałowych albo 2) osiągnięcie udziału (...)
str. 6
1.4.

Podmioty wyłączone

Katalog podmiotów wyłączonych z obowiązku stosowania art. 24ca ust. 1 updop jest zawarty w ust. 14 tego artykułu. Podatnicy rozpoczynający działalność Opodatkowania minimalnym CIT nie (...)
str. 8
2.

Interpretacje ogólne Ministra Finansów

2.1.

Skutki podatkowe wypłaty świadczeń na podstawie przepisów o Służbie Ochrony Państwa

W Dz. Urz. Min. Fin. z 2024 r. pod poz. 84 została opublikowana interpretacja ogólna Ministra Finansów nr DD3.8203.1.2024 z dnia 4 września 2024 r. (...)
str. 12
2.2.

Wartość firmy nabyta w drodze datio in solutum nie podlega amortyzacji

W Dz. Urz. Min. Fin. z 2024 r. pod poz. 85 opublikowano interpretację ogólną Ministra Finansów nr DD5.8203.5.2023 z dnia 9 września 2024 r. w (...)
str. 13
3.

Zbliża się termin sporządzenia dokumentacji cen transferowych oraz złożenia informacji TPR-P i TPR-C za 2023 r.

Na podstawie art. 23w ust. 1 updof i art. 11k ust. 1 updop, podmioty powiązane są obowiązane do sporządzania w postaci elektronicznej lokalnej dokumentacji cen (...)
str. 13
II.

PRZYCHODY I KOSZTY W FIRMIE

1.

Wydatkowanie środków zgromadzonych na rachunku rozliczeniowym funduszu na cele inwestycyjne

Spółka z o.o. utworzyła fundusz na cele inwestycyjne, którego środki wykorzystuje zgodnie z przepisami ustawy o CIT, tj. na nabycie fabrycznie nowych środków trwałych. Rachunek (...)
str. 14
1.1.

Warunki zaliczenia odpisu do kosztów

Podatnicy mają możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów na wyodrębniony w kapitale rezerwowym fundusz utworzony na cele inwestycyjne, jeśli spełnione zostaną łącznie następujące warunki: (...)
str. 14
1.2.

Przeznaczenie zgromadzonych środków

Środki zgromadzone na rachunku funduszu można wydatkować na: 1) na nabycie fabrycznie nowych środków trwałych lub wytworzenie środków trwałych, 2) opłaty ustalone w umowie zgodnie (...)
str. 15
2.

Wydatki na organizację jubileuszu firmy

Z okazji jubileuszu firmy spółka z o.o. zorganizowała spotkanie towarzyskie. Uczestniczyli w nim pracownicy, członkowie rady nadzorczej, przedstawiciele władz lokalnych, a także przedstawiciele firm współpracujących. (...)
str. 16
3.

Koszty podatkowe po wyroku sądu

Spółka z o.o. zajmuje się sprzedażą samochodów. Niektóre z nich sprzedaje z tzw. przedłużoną gwarancją. Klient w okresie gwarancji zgłosił awarię nabytego przez niego samochodu. (...)
str. 19
4.

Odszkodowanie z OC sprawcy wypadku - problem z forum dyskusyjnego (www.forum.gofin.pl)

[1500110] Odszkodowanie z OC sprawcy wypadku podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym. Odszkodowanie dotyczy samochodu ciężarowego. Wypowiedzi uczestników forum 1) To firmowy samochód? Ma wykupione AC? 2) (...)
str. 20
5.

Poszerzanie wiedzy specjalistycznej przez przedsiębiorcę

Podatnik PIT prowadzi biuro rachunkowe. W celu uaktualnienia posiadanej wiedzy oraz jej uzupełnienia uczestniczył w kursie na doradcę podatkowego. Nie zamierza jednak przystąpić do egzaminu (...)
str. 22
6.

Podatkowa różnica kursowa z tytułu zobowiązania

Przedsiębiorca (podatnik PIT) 4 września 2024 r. uregulował zobowiązanie w euro z konta prowadzonego w złotych. Do przeliczenia kwoty zobowiązania bank zastosował swój kurs waluty. (...)
str. 24
III.

ROZLICZANIE PODATKU PRZEZ PŁATNIKA

1.

Stosowanie ulgi dla seniora przez płatnika

Pracownik 2 grudnia 2024 r. skończy 65 lat. Nabędzie wtedy prawo do emerytury, ale nie będzie jej pobierał. Pracodawcy natomiast złoży PIT-2 w celu stosowania (...)
str. 25
2.

Sfinansowanie pracownikom szczepień przeciw grypie

W październiku 2024 r. pracodawca dobrowolnie (nie ma obowiązku ustawowego) sfinansuje pracownikom szczepienia przeciw grypie. Czy wartość szczepienia stanowić będzie u pracownika przychód podlegający opodatkowaniu (...)
str. 26
2.1.

Wartość szczepionki przychodem

Co do zasady, przepisy prawa pracy nie zobowiązują pracodawcy do sfinansowania pracownikom szczepień przeciw grypie. Udostępnienie tego rodzaju świadczenia jest zatem wyrazem dobrej woli pracodawcy. (...)
str. 26
2.2.

Oskładkowanie świadczenia

Wartość sfinansowanych pracownikom szczepień przeciw grypie, która stanowi przychód ze stosunku pracy, podlega także uwzględnieniu w podstawie wymiaru składek ZUS. Dla celów składkowych wartość pieniężną (...)
str. 27
3.

Umowa zlecenia zawarta pomiędzy osobami fizycznymi nieprowadzącymi działalności gospodarczej

Osoba fizyczna, która nie prowadzi pozarolniczej działalności gospodarczej i nie jest wpisana do rejestru CEIDG, zatrudniła na podstawie umowy zlecenia, do zbierania owoców, na okres (...)
str. 28
4.

Umorzenie należności/zobowiązań cywilnoprawnych i publicznoprawnych

Jednostka budżetowa niekiedy umarza (za zgodą burmistrza) należności cywilnoprawne i publicznoprawne osobom fizycznym lub firmom. Czy w związku z tym ma obowiązek sporządzania i przekazywania (...)
str. 29
4.1.

Umorzenie należności/zobowiązań cywilnoprawnych

Stosownie do art. 508 Kodeksu cywilnego, zobowiązanie wygasa, gdy wierzyciel zwalnia dłużnika z długu, a dłużnik zwolnienie przyjmuje. Tak więc, zwolnienie z długu (umorzenie zobowiązania), (...)
str. 29
4.2.

Umorzenie należności/zobowiązań publicznoprawnych

Umorzenie zobowiązań publicznoprawnych następuje na podstawie decyzji administracyjnej właściwego organu. Nie jest to zatem porozumienie wierzyciela i dłużnika, bazujące na dyspozycji art. 508 K.c., lecz (...)
str. 31
5.

Przekazanie pracownikom gadżetów z logo spółki - interpretacja indywidualna organu podatkowego

Gadżety z logo spółki wydawane pracownikom i pracownikom tymczasowym stanowią u tych osób nieodpłatne świadczenie podlegające opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych. U pracowników jest (...)
str. 31
IV.

MAJĄTEK TRWAŁY

1.

Jednorazowa amortyzacja samochodu ciężarowego

Od kilku lat prowadzę działalność gospodarczą w zakresie drogowego transportu towarów, w której korzystam z opodatkowania podatkiem liniowym. Dla celów tej działalności kupiłem w sierpniu (...)
str. 33
1.1.

Definicja samochodu niebędącego samochodem osobowym

Przepisy ustawy o PIT nie definiują wprost, czym jest samochód ciężarowy. Zawierają jedynie definicję samochodu osobowego. Otóż jest nim pojazd samochodowy w rozumieniu przepisów o (...)
str. 33
1.2.

Amortyzacja samochodów ciężarowych

Jednorazowej amortyzacji określonej w art. 22k ust. 7 updof podlegają środki trwałe zaliczane do grupy 3-6 i 8 KŚT oraz środki transportu (grupa 7 KŚT), (...)
str. 34
1.3.

Jednorazowa amortyzacja jako pomoc de minimis

Jednorazowy odpis amortyzacyjny w ramach limitu 50.000 euro stanowi pomoc de minimis udzielaną w zakresie i na zasadach określonych w bezpośrednio obowiązujących aktach prawa wspólnotowego (...)
str. 34
2.

Szybsza amortyzacja budynków i budowli

Od 2023 r. nie można już amortyzować budynków mieszkalnych, niezależnie od tego, kiedy zostały kupione lub wybudowane. Oznacza to, że przedstawione w tym artykule metody (...)
str. 35
2.1.

Podwyższanie stawek amortyzacyjnych

Z art. 22i ust. 2 pkt 1 updof i art. 16i ust. 2 pkt 1 updop wynika, że podane w Wykazie stawek amortyzacyjnych stawki podatnicy (...)
str. 35
2.2.

Skrócenie okresu amortyzacji przy zastosowaniu indywidualnej stawki amortyzacyjnej

Ustawodawca określił minimalne okresy amortyzacji dla używanych lub ulepszonych środków trwałych, po raz pierwszy wprowadzonych do ewidencji danego podatnika (art. 22j ust. 1 updof i (...)
str. 36
2.3.

Amortyzacja w gminach z wysokim bezrobociem i niskim dochodem na mieszkańca

Zwróć uwagę! Od 1 stycznia 2024 r. przedsiębiorcy po spełnieniu określonych warunków mogą skorzystać z przyśpieszonej amortyzacji wytworzonych we własnym zakresie środków trwałych będących budynkami (...)
str. 37
V.

VADEMECUM PRZEDSIĘBIORCY

1.

Ewidencja i rozliczenie podatku w związku ze sprzedażą w ramach działalności gospodarczej towarów otrzymanych w darowiźnie

Zazwyczaj w ramach działalności gospodarczej dokonywana jest sprzedaż towarów nabytych odpłatnie. W praktyce występują również przypadki, gdy przedmiotem sprzedaży są towary nabyte nieodpłatnie w drodze (...)
str. 40
1.1.

Otrzymanie darowizny przez przedsiębiorcę

Jak wynika z art. 888 Kodeksu cywilnego, darowizna to dwustronny stosunek zobowiązaniowy, w ramach którego jedna ze stron (darczyńca) zobowiązuje się do bezpłatnego świadczenia na (...)
str. 40
1.2.

Zbycie przedmiotu darowizny jako towaru handlowego

Nie ma przeszkód, aby rzeczy otrzymane w darowiźnie obdarowany przedsiębiorca zakwalifikował jako przeznaczone do sprzedaży w stanie nieprzerobionym, czyli uznał je za towar handlowy (§ (...)
str. 40
1.3.

Brak kosztów podatkowych na moment nabycia i zbycia

Nabycie rzeczy będących przedmiotem darowizny nie wiąże się u obdarowanego przedsiębiorcy z poniesieniem wydatków. Tym samym wartość tych rzeczy nie stanowi kosztu uzyskania przychodów z (...)
str. 40
1.4.

Ujęcie darowizny w podatkowej księdze

Generalnie do podatkowej księgi przychodów i rozchodów wpisuje się operacje (zdarzenia) gospodarcze, które wiążą się z uzyskaniem przychodów lub poniesieniem kosztów uzyskania przychodów. Skoro otrzymanie (...)
str. 41
1.5.

Spis z natury uwzględniający towary pochodzące z darowizny

Do obowiązków jakie przepisy rozporządzenia w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów nakładają na przedsiębiorców, należy sporządzenie, wycena i wpisanie do księgi spisu z (...)
str. 42
2.

Wykorzystanie towarów handlowych na inne cele firmowe

Podatnik prowadzi szkołę języków obcych. Na potrzeby tej działalności nabywa książki do nauki języka angielskiego. Są one sprzedawane kursantom, więc koszty ich zakupu ujmuje w (...)
str. 43
3.

Skutki wydania prywatnych działek w celu spełnienia zobowiązania pieniężnego powstałego w firmie - interpretacja organu podatkowego

W przypadku gdy poprzez przeniesienie własności składnika majątku prywatnego podatnik reguluje zobowiązanie pieniężne powstałe w ramach działalności gospodarczej, to po jego stronie powstaje przychód z (...)
str. 45
VI.

OPODATKOWANIE DOCHODÓW UZYSKANYCH ZA GRANICĄ

1.

Rozliczenie dochodów uzyskanych z indywidualnego uprawiania sportu za granicą

Sportowiec zawodowy, który ma rezydencję podatkową w Polsce, na podstawie kontraktu podpisanego z federacją z USA, odbywa walki MMA w różnych państwach. Wynagrodzenie otrzymuje od (...)
str. 47
1.1.

Zakres obowiązku podatkowego w Polsce

Osoba fizyczna, która ma miejsce zamieszkania na terytorium Polski, podlega w naszym kraju nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu od całości swoich dochodów (przychodów), bez względu na miejsce (...)
str. 47
1.2.

Kwalifikacja przychodu na gruncie ustawy o PIT

Ustawa o PIT wyodrębnia źródła przychodów oraz sposób opodatkowania dochodów z poszczególnych źródeł. Kwalifikacja do danego źródła przychodów wymaga zawsze indywidualnej oceny wszystkich okoliczności, które (...)
str. 48
1.3.

Regulacje konwencji w sprawie unikania podwójnego opodatkowania

Zgodnie z art. 16 ust. 1 konwencji, bez względu na postanowienia zawarte w jej art. 7 i 14 (dotyczące odpowiednio zysków przedsiębiorstw i dochodów z (...)
str. 48
1.4.

Rozliczenie podatku dochodowego w Polsce

Zwróć uwagę! Na gruncie polskich przepisów metoda proporcjonalnego odliczenia została sprecyzowana w art. 27 ust. 9 i 9a updof. Metoda ta oznacza, że: dochody uzyskane (...)
str. 49
2.

Rozbieżności między różnymi wersjami językowymi tej samej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania - będzie uchwała NSA

W praktyce zdarzają się sytuacje, że angielskojęzyczna wersja umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania różni się jej polskiej wersji. Powstał więc problem, którą wersję umowy musi (...)
str. 50
3.

Dodatkowe opłaty związane z najmem urządzeń przemysłowych a podatek u źródła - interpretacja indywidualna organu podatkowego

Opłaty ponoszone w związku z realizacją przez kontrahenta usługi spedycji dla spółki nie stanowią należności z tytułu użytkowania lub prawa do użytkowania urządzenia przemysłowego, w (...)
str. 51
VII.

ULGI, ODLICZENIA, ZWOLNIENIA PODATKOWE

1.

Czy spółka prowadząca działalność usługową ma prawo do ulgi na robotyzację?

Spółka prowadząca działalność usługową posiada robota, który zasadniczo spełnia definicję przyjętą na gruncie przepisów o uldze na robotyzację. Czy może skorzystać z ulgi na robotyzację? (...)
str. 53
2.

Właściciele lokali mieszkalnych w budynku wielorodzinnym nie skorzystają z ulgi termomodernizacyjnej

Podatnik jest właścicielem mieszkania położonego w bloku. Dokonał inwestycji polegającej na wymianie pieca gazowego przeznaczonego do ogrzewania mieszkania. Czy w związku z poniesionym wydatkiem może (...)
str. 56
3.

Czyje dane na dowodzie poniesienia wydatku na rehabilitację dziecka?

Małżonkowie mają na utrzymaniu małoletnie niepełnosprawne dziecko. Zamierzają skorzystać z ulgi rehabilitacyjnej. Czyje dane, rodziców czy dziecka, powinny być wskazane na dowodzie potwierdzającym poniesienie wydatku? (...)
str. 57
VIII.

INNE ZAGADNIENIA PODATKOWE

1.1.

Spółka rozpoczynająca działalność

Spółka z o.o. powstała i rozpoczęła prowadzenie działalności gospodarczej w połowie 2024 r. Wybrała opodatkowanie według estońskiego CIT. Nie zatrudnia osób na podstawie umowy o (...)
str. 58
1.2.

Korzystanie przez osoby zatrudnione z ulgi dla młodych

Spółka z o.o. zamierza w 2025 r. wybrać jako sposób opodatkowania estoński CIT. Nie zatrudnia pracowników, lecz zleceniobiorców, którzy z uwagi na wiek korzystają z (...)
str. 59
1.3.

Różny status osób zatrudnionych

Czy wymagany stan zatrudnienia na potrzeby estońskiego CIT jest wystarczający, gdy spółka zatrudnia dwie osoby na pełny etat oraz trzecią na podstawie umowy zlecenia - (...)
str. 60
2.1.

Ustalenie dochodu ze zbycia

Zwróć uwagę! W przypadku odpłatnego zbycia nieruchomości i praw majątkowych określonych w art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a-c updof może dojść do powstania (...)
str. 61
2.2.

Skutki niewłaściwego udokumentowania nakładów

Art. 22 ust. 6c updof określa zasady ustalania kosztów ze zbycia nieruchomości i praw majątkowych nabytych odpłatnie, a art. 22 ust. 6d updof - nabytych (...)
str. 62
3.

Najem krótkoterminowy wykonywany przez fundację rodzinną objęty zwolnieniem z CIT - wyrok WSA

Najem krótkoterminowy nie wykracza poza zakres działalności dozwolonej przepisami o fundacji rodzinnej. W związku z tym dochody fundacji z tej działalności podlegają zwolnieniu z CIT. (...)
str. 63
IX.

CZYTELNICY PYTAJĄ

1.

Wycena kosztu, gdy data wystawienia faktury różni się od daty sprzedaży

We wrześniu 2024 r. spółka z o.o. kupiła od kontrahenta krajowego usługę. Kontrahent wystawił fakturę w euro. Podał w niej dwie daty: wystawienia faktury - (...)
str. 65
2.

Hipotetyczne odsetki od podwyższonego kapitału - moment rozliczenia kosztu

Spółka z o.o., której rok podatkowy pokrywa się z rokiem kalendarzowym, wypracowała za 2023 r. zysk, który stosowną uchwałą podjętą w 2024 r., przeznaczyła w (...)
str. 65
3.

Zapłata gotówką zobowiązania z tytułu zakupu towarów

Prowadzę działalność gospodarczą. Za fakturę dokumentującą zakup towaru handlowego na kwotę 18.000 zł zapłaciłem kontrahentowi gotówką. Czy w tej sytuacji cała kwota nie stanowi kosztu, (...)
str. 66
4.

Różnice kursowe od faktury pro forma

Spółka wystawiła kontrahentowi fakturę pro forma w euro. Po otrzymaniu zapłaty za nią wystawiła fakturę ostateczną. Która z tych faktur jest podstawą do ustalenia różnic (...)
str. 67
5.

Sprzedaż samochodu wycofanego z firmy

W czerwcu 2024 r. wycofałem z ewidencji środków trwałych samochód osobowy i przekazałem go na potrzeby osobiste. Czy jego sprzedaż w październiku br. powinienem wykazać (...)
str. 67
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.