Czasopisma Księgowych on-line
Wydawnictwo Podatkowe
sobota, 9 listopada 2024 r.
Ostatnia aktualizacja: 8.11.2024 r., godz. 13:16 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 54.567 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
SPIS NUMERÓW Przeglądu Podatku Dochodowego
Rocznik
SPIS TREŚCI NUMERU 18 (618) z dnia 20.09.2024

Przegląd Podatku Dochodowego
nr 18 (618) z dnia 20.09.2024

X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ

1.

Wydatki na cele osobiste przedsiębiorcy a koszty podatkowe

Wśród wydatków jakie ponoszą przedsiębiorcy, są takie, które z jednej strony związane są z prowadzoną działalnością gospodarczą, a z drugiej strony zaspokajają potrzeby osobiste osób (...)
str. 4
1.1.

Kryteria uznania wydatku za koszt uzyskania przychodu

Zgodnie z dominującym stanowiskiem organów podatkowych (np. interpretacja indywidualna Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 18 czerwca 2024 r., nr 0113-KDIPT2-1.4011.341.2024.4.MAP), wydatek stanowi koszt uzyskania przychodów, (...)
str. 4
1.2.

Zdobycie kwalifikacji zawodowych

Z uwagi na brak ustawowego wyłączenia z kosztów podatkowych wydatków ponoszonych na podnoszenie kwalifikacji zawodowych oraz nabywanie umiejętności, które podatnik może wykorzystywać w działalności gospodarczej, (...)
str. 5
1.3.

Poprawa kondycji fizycznej i zdrowia

Okulary Organy podatkowe w wydawanych interpretacjach indywidualnych stoją na stanowisku, że wydatku na okulary korekcyjne nie można ujmować w kosztach podatkowych. Od lat niezmiennie twierdzą, (...)
str. 7
1.4.

Wygląd zewnętrzny

Istnieje wiele profesji, w których wymagany jest odpowiedni strój, czy ogólnie zadbany wygląd. Przedsiębiorcy pytają organy podatkowe o możliwość rozliczenia w kosztach podatkowych wydatków m.in. (...)
str. 8
1.5.

Opłaty za pobyt dziecka w przedszkolu

Opłaty za przedszkole czy żłobek dla dziecka nie są kosztem podatkowym firmy rodzica. Tak wynika z wyroku NSA z 1 lutego 2024 r., sygn. akt (...)
str. 10
1.6.

Inteligentny zegarek

Zaliczenie wydatku na zakup smartwatcha, czyli inteligentnego zegarka, do kosztów podatkowych w firmie zależy od uzasadnienia związku poniesionego wydatku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Istotne jest (...)
str. 10
2.

Nowe zasady cyfryzacji dokumentacji księgowej w CIT

Na stronie https://www.podatki.gov.pl Ministerstwo Finansów przypomniało o nowych zasadach cyfryzacji dokumentacji księgowej w CIT. Poinformowało też o wydaniu przez Ministra Finansów rozporządzenia (omawiamy je w (...)
str. 11
3.

Resort finansów zaktualizował informator dotyczący raportowania cen transferowych

Ministerstwo Finansów na stronie podatki.gov.pl opublikowało zaktualizowane zestawienie odpowiedzi na pytania w zakresie obowiązków dotyczących raportowania cen transferowych pt. "TPR Informacja o cenach transferowych - (...)
str. 12
II.

ZMIANY PRZEPISÓW PRAWNYCH

1.

Dodatkowe dane w księgach rachunkowych przekazywanych w ramach JPK_CIT

W Dz. U. z 2024 r. pod poz. 1314 opublikowano rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 16 sierpnia 2024 r. w sprawie dodatkowych danych, o które (...)
str. 13
1.1.

Nowe obowiązki wynikające z ustawy o CIT

Na podstawie art. 9 ust. 1c updop, który zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2025 r., podatnicy prowadzący księgi rachunkowe będą obowiązani prowadzić te księgi przy (...)
str. 13
1.2.

Dodatkowe dane w księgach

Dane dodatkowe, o które należało będzie uzupełnić księgi: 1) numer identyfikacji podatkowej kontrahenta podatnika, o ile został nadany, 2) numer identyfikujący fakturę w Krajowym Systemie (...)
str. 14
1.3.

Brak obowiązku uzupełniania księgi o dodatkowe dane

NIP kontrahenta Księgi nie będą musiały być uzupełniane o NIP kontrahenta, jeśli w przypadku: a) banku - zdarzenie będzie dotyczyć wykonywania czynności bankowych, o których (...)
str. 15
III.

PRZYCHODY I KOSZTY W FIRMIE

1.1.

Spotkania integracyjne, szkolenia, posiłki

Dla Prenumeratorów GOFIN J Baza interpretacji wydawanych m.in. przez organy podatkowe dostępna w serwisie www.interpretacje.gofin.pl » W interpretacji indywidualnej z 5 sierpnia 2024 r., nr (...)
str. 16
1.2.

Budowanie wizerunku firmy wśród społeczności lokalnej

W ramach prowadzonej działalności spółka poniosła wydatki związane z organizacją ogólnodostępnej imprezy w miejscowości, w której znajduje się jej siedziba. Organizacja imprezy była wyrazem zaangażowania (...)
str. 17
1.3.

Gadżety

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji indywidualnej z 5 sierpnia 2024 r., nr 0111-KDIB1-2.4010.300.2024.2.BD rozpatrywał sprawę wnioskodawcy (spółki), który w ramach prowadzonej działalności gospodarczej podejmuje (...)
str. 18
2.

Skutki podatkowe zakupu i sprzedaży lokalu

Spółka z o.o. posiada wolne środki. Planuje je zainwestować, nabywając lokal mieszkalny, który będzie wynajmować. Zakłada jednak, że zmuszona będzie sprzedać lokal przed upływem roku (...)
str. 18
3.

Przekształcenie jednoosobowej działalności w spółkę z o.o. a rozliczenie ulgi na złe długi

Przedsiębiorca prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą w 2023 r. został przekształcony w spółkę z o.o. Przed przekształceniem, w związku z zaległościami w spłacie zobowiązań wynikających z (...)
str. 21
3.1.

Ulga na złe długi na gruncie przepisów o podatku dochodowym

Tzw. ulgę na złe długi regulują art. 26i i art. 44 ust. 17-24 updof oraz art. 18f i art. 25 ust. 19-26 updop. Z przepisów (...)
str. 21
3.2.

Przekształcenie indywidualnego przedsiębiorcy w spółkę z o.o.

Szczegółowe zasady przekształcenia indywidualnego przedsiębiorcy w jednoosobową spółkę kapitałową (np. w spółkę z o.o.) zostały unormowane w art. 584 1 -584 13 K.s.h. Stosownie do (...)
str. 23
4.

Zwrot nakładów na najęty budynek

W 2022 r. strony podpisały umowę najmu budynku usługowego. W 2023 r. wynajmujący wykonał na koszt najemcy (spółki z o.o.) dodatkowe prace adaptacyjne w tym (...)
str. 24
IV.

ROZLICZANIE PODATKU PRZEZ PŁATNIKA

1.

Nadpłata podatku pobranego przez spółkę komandytową od zaliczek na poczet dywidendy wypłaconych komplementariuszowi

Spółka z o.o. spółka komandytowa w 2022 r. wypłacała komplementariuszowi (osobie fizycznej) zaliczki na poczet dywidendy. Od dokonywanych wypłat jako płatnik pobierała 19% zryczałtowany podatek (...)
str. 27
2.

Kwota zmniejszająca podatek po ponownym zatrudnieniu pracownika

Pracownik tymczasowy był zatrudniony do 30 czerwca 2024 r. Wynagrodzenie za czerwiec wypłacono mu 10 lipca br. Z uwagi na to, że wypłata miała miejsce (...)
str. 30
3.

Kwalifikacja wynagrodzenia prokurenta

Pracownik zatrudniony w spółce z o.o. na stanowisku dyrektora został powołany na podstawie uchwały zarządu spółki do pełnienia funkcji prokurenta. Z osobą tą nie nawiązano (...)
str. 31
V.

MAJĄTEK TRWAŁY

1.1.

Uprawnieni do skorzystania z preferencyjnej amortyzacji

Czy podatnik bez względu na wielkość osiąganych przychodów ma prawo do zaliczenia w koszty podatkowe jednorazowego odpisu amortyzacyjnego do 100.000 zł? Podatnik bez względu na (...)
str. 32
1.2.

Moment dokonywania jednorazowego odpisu

We wrześniu 2024 r. podatnik CIT kupił fabrycznie nowy środek trwały klasyfikowany w grupie 6 KŚT. W przyszłym roku zostanie on oddany do używania i (...)
str. 32
1.3.

Fabrycznie nowy środek trwały

Czym są fabrycznie nowe środki trwałe, których amortyzację można zaliczać jednorazowo w koszty do limitu 100.000 zł rocznie? Pojęcie "fabrycznie nowe" nie jest zdefiniowane w (...)
str. 33
1.4.

Możliwość wyboru metody jednorazowej amortyzacji

Czy mały podatnik, kupując w 2024 r. dwa fabrycznie nowe środki trwałe, może jeden z nich zamortyzować jednorazowo w ramach limitu przewidzianego dla fabrycznie nowych (...)
str. 33
1.5.

Domki kempingowe a możliwość jednorazowej amortyzacji

1) Podatnik prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą kupił od gminy działkę rekreacyjną, na której postawi dwa drewniane domki kempingowe. Domki będą fabrycznie nowe, kupi je od (...)
str. 34
1.6.

Dalsza amortyzacja jednorazowo zamortyzowanego środka trwałego

W bieżącym roku skorzystaliśmy z prawa do jednorazowej amortyzacji fabrycznie nowego środka trwałego. Ponieważ wartość początkowa środka trwałego przekroczyła dopuszczalną kwotę jednorazowego odpisu amortyzacyjnego (100.000 (...)
str. 36
1.7.

Pomniejszenie kwoty jednorazowego odpisu amortyzacyjnego o zaliczkę wniesioną na poczet nabycia środka trwałego

W 2024 r. wpłaciliśmy zaliczkę na poczet nabycia w 2025 r. fabrycznie nowego środka trwałego. Po przyjęciu środka trwałego do używania zamierzamy dokonać jednorazowego odpisu (...)
str. 36
2.

Jak określić wartość początkową środków trwałych nabytych w ramach umowy o dożywocie? - interpretacja indywidualna organu podatkowego

W przypadku nabycia środków trwałych poprzez zawarcie umowy o dożywocie, ich wartość początkową należy określić w cenie nabycia, tj. wartości wskazanej w umowie (w akcie (...)
str. 37
VI.

VADEMECUM PRZEDSIĘBIORCY

1.

Limit przychodów i inne ograniczenia w opłacaniu ryczałtu ewidencjonowanego z tytułu prowadzonej firmy

Podatnik prowadzi działalność gospodarczą opodatkowaną ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych. W jej ramach osiąga przychody ze świadczenia usług za granicą. Dodatkowo zamierza rozpocząć działalność gospodarczą, którą (...)
str. 38
1.1.

Stosowanie opodatkowania ryczałtem

Ustawa z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (Dz. U. z 2024 r. poz. 776 (...)
str. 38
1.2.

Limit przychodów w działalności gospodarczej prowadzonej samodzielnie i w formie spółki

Jedną z przesłanek opłacania ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych w roku podatkowym jest spełnienie warunku dotyczącego limitu przychodów uzyskanych w poprzednim roku podatkowym. Odnosi się on (...)
str. 39
1.3.

Przychody netto-brutto

W art. 6 ust. 4 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym ustawodawca wyznaczając limit przychodów dla działalności gospodarczej opodatkowanej ryczałtem, posłużył się pojęciem przychodu. Natomiast w (...)
str. 39
1.4.

Przychody uzyskane za granicą

W przypadku podatnika opłacającego ryczałt od przychodów ewidencjonowanych przepisy ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym nie ograniczają możliwości uzyskiwania przychodów z działalności gospodarczej wykonywanej za granicą. (...)
str. 40
1.5.

Wspólna i odrębna działalność małżonków

Końcowo wymaga jeszcze rozważenia, jak na możliwość podlegania opodatkowaniu ryczałtem przez podatnika wpłynie podjęcie działalności gospodarczej przez jego małżonkę. Należy zauważyć, że podjęcie przez małżonków (...)
str. 41
2.

Problematyczne kwestie związane z wyborem/zmianą formy opodatkowania działalności gospodarczej

Prawo wyboru i zmiany formy opodatkowania przez podatników (osoby fizyczne) prowadzących działalność gospodarczą w istotny sposób kształtuje ich sytuację prawnopodatkową. Stosowanie określonych zasad opodatkowania wpływa (...)
str. 42
2.1.

Rezygnacja z opodatkowania w okresie zawieszenia działalności

W zakresie wyboru/rezygnacji z podatku liniowego ma zastosowanie art. 9a updof. Z jego brzmienia obowiązującego do końca 2018 r. wynikało, że oświadczenie o wyborze tego (...)
str. 42
2.2.

Wybór opodatkowania przez zagranicznego przedsiębiorcę

NSA w wyroku z 11 lipca 2023 r., sygn. akt II FSK 99/21 zgodził się z Dyrektorem Krajowej Informacji Skarbowej, co do terminu na złożenie (...)
str. 43
2.3.

Forma opodatkowania u spadkobierców kontynuujących działalność

W przypadku śmierci przedsiębiorcy, jeżeli ustanowiono zarząd sukcesyjny, prowadzenie działalności zmarłego przejmuje przedsiębiorstwo w spadku, które do końca roku podatkowego, w którym przedsiębiorca zmarł, jest (...)
str. 44
VII.

OPODATKOWANIE DOCHODÓW UZYSKANYCH ZA GRANICĄ

1.

Dywidenda od spółki stosującej estoński CIT

Czy spółka z o.o. może wybrać opodatkowanie ryczałtem od dochodów spółek, jeśli jej udziałowcami są osoby fizyczne niemające polskiej rezydencji podatkowej? Jeśli jest to możliwe, (...)
str. 45
1.1.

Podatnicy uprawnieni do estońskiego CIT

Opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek (tzw. estońskim CIT) może podlegać podatnik, który ma siedzibę lub zarząd na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, czyli podlegający w Polsce obowiązkowi (...)
str. 45
1.2.

Dochód z zysku netto przeznaczonego do podziału

Podatnicy korzystający z opodatkowania w formie ryczałtu od dochodów spółek obowiązani są płacić podatek dochodowy, jeżeli powstanie u nich jeden z dochodów określonych treścią art. (...)
str. 45
1.3.

Pobór podatku

Zasady opodatkowania wypłacanej dywidendy Zasady opodatkowania podatkiem dochodowym wypłaty dywidendy przez spółkę opodatkowaną estońskim CIT na rzecz jej udziałowców/akcjonariuszy/wspólników (którymi mogą być wyłącznie osoby fizyczne) (...)
str. 46
1.4.

Wypłata na rzecz nierezydenta

Stawka podatku Co do zasady, polska spółka dokonując wypłaty dywidendy na rzecz nierezydenta (podatnika PIT), powinna potrącić z wypłacanej kwoty podatek dochodowy, należny w Polsce. (...)
str. 47
1.5.

Zastosowanie umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania

W umowach o unikaniu podwójnego opodatkowania przyjęta jest zasada, że dywidendy podlegają opodatkowaniu zarówno w państwie, w którym znajduje się siedziba spółki, która wypłaca dywidendę, (...)
str. 48
1.6.

Obowiązki informacyjne

Płatnik oprócz poboru podatku zobowiązany jest do: przekazania pobranych kwot podatku na rachunek urzędu skarbowego właściwego według siedziby spółki wypłacającej dywidendę bądź jej miejsca prowadzenia (...)
str. 49
2.

Honorowanie zbiorczych certyfikatów rezydencji

W przypadku spółek osobowych można spotkać się z praktyką zagranicznych organów podatkowych polegającą na wydawaniu jednego, zbiorczego certyfikatu rezydencji dla wszystkich wspólników (podatników). Czy jest (...)
str. 50
VIII.

ULGI, ODLICZENIA, ZWOLNIENIA PODATKOWE

1.

Zatrudnienie dziecka w rodzinnej firmie a preferencje podatkowe rodzica

Podatniczka prowadzi działalność gospodarczą. Z uwagi na to, że wychowuje czworo własnych małoletnich dzieci, jest uprawniona do korzystania z ulgi dla rodzin 4+ oraz ulgi (...)
str. 51
1.1.

Ulga dla rodzin 4+ i ulga prorodzinna

Ogólne zasady W kontekście okoliczności opisanych w pytaniu należy zwrócić uwagę na art. 21 ust. 1 pkt 153 updof. Stanowi on podstawę do stosowania tzw. (...)
str. 51
1.2.

Skutki zatrudnienia dziecka

W przedstawionym stanie faktycznym podatniczka prowadzi działalność gospodarczą. Z uwagi na to, że wychowuje czworo własnych dzieci, jest uprawniona do korzystania z ulgi dla rodzin (...)
str. 53
2.

Darowizna na rzecz samorządowej instytucji kultury

Podatnik będący osobą fizyczną dokonał darowizny na rzecz samorządowej instytucji kultury. Jej podstawowym celem działania jest organizowanie działalności kulturalnej na terenie gminy. Prawne ramy działania (...)
str. 53
3.

Sędzia bez prawa do ulgi dla pracujących seniorów

W art. 21 ust. 1 pkt 154 updof zawarte jest zwolnienie od podatku potocznie nazywane ulgą dla pracujących seniorów. Na jego mocy wolne od podatku (...)
str. 55
IX.

INNE ZAGADNIENIA PODATKOWE

1.1.

Umowy o współpracę z osobami samozatrudnionymi

Umowy B2B to umowy cywilnoprawne zawierane w ramach obrotu profesjonalnego, pomiędzy dwoma przedsiębiorcami bez względu na ich status prawny czy rodzaj wykonywanej działalności. Przedmiotem takich (...)
str. 57
1.2.

Zastosowanie klauzuli przeciwko unikaniu opodatkowania

Wymaga wskazania, że regulacje dotyczące unikania opodatkowania wprowadzono do Ordynacji podatkowej w 2016 r. Istotę takiego działania i jego skutki określa art. 119a § 1 (...)
str. 57
1.3.

Zawarcie umów z byłymi pracownikami bez ochrony w postaci opinii zabezpieczającej

Szef Krajowej Administracji Skarbowej wydał 12 czerwca 2024 r. informację o odmowie wydania opinii zabezpieczającej, nr DKP3.8082.10.2023. Rozstrzygnięcie dotyczyło spółki akcyjnej (zwanej dalej spółką matką), (...)
str. 57
1.4.

Umowa między spółką i członkiem zarządu spółki na cenzurowanym

Warto nadmienić, że informację o odmowie wydania opinii zabezpieczającej Szef KAS wydał również 18 sierpnia 2023 r., nr DKP3.8082.14.2022, przy czym rozpoznana sprawa dotyczyła zawarcia (...)
str. 59
2.

Brak nieruchomości w ewidencji środków trwałych do celów bilansowych a podatek od przychodów z budynków - interpretacja organu podatkowego

Nieuwzględnianie w kosztach uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych naliczanych od wartości budynków nie powoduje wykluczenia tych środków trwałych z opodatkowania podatkiem od przychodów z budynków. Tak (...)
str. 61
X.

CZYTELNICY PYTAJĄ

1.

Otrzymanie rabatu od zagranicznego kontrahenta

Spółka z o.o. kupiła w styczniu br. towary handlowe od kontrahenta krajowego i w tym samym miesiącu poniesione na ten cel wydatki zaliczyła do kosztów (...)
str. 63
2.

Wydatki na transport, noclegi i wyżywienie podwykonawców jako koszty uzyskania przychodów

Spółka z o.o. prowadzi działalność budowlaną. Ze względu na ilość zleceń oraz brak pracowników w jej wykonywaniu posiłkuje się firmami podwykonawców. Coraz częściej podwykonawcy warunkują (...)
str. 64
3.

Obowiązki spółki z o.o. wypłacającej dywidendę osobie fizycznej

Spółka z o.o. zamierza wypłacić dywidendę na rzecz udziałowca będącego osobą fizyczną zamieszkałą w Polsce. Jakie obowiązki będą ciążyć na spółce w związku z wypłatą (...)
str. 64
4.

Opodatkowanie wypłaty wyrównania wynagrodzenia

Pracodawca przyznał pracownikom podwyżkę od sierpnia 2024 r. Przez przeoczenie dział płac nie uwzględnił jej w rozliczeniu wynagrodzeń za sierpień. Zaległe wynagrodzenie zostanie wypłacone pracownikom (...)
str. 65
XI.

TERMINARZ PODATNIKA I PŁATNIKA - PAŹDZIERNIK 2024 R.

Podatnik Płatnik podatek dochodowy od osób prawnych 7.10.2024 r. (poniedziałek) - wpłacenie przez spółkę przejmującą zryczałtowanego podatku od dochodu, o którym mowa w art. 7b (...)
str. 66
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.