Czasopisma Księgowych on-line
Wydawnictwo Podatkowe
wtorek, 1 lipca 2025 r.
Ostatnia aktualizacja: 27.06.2025 r., godz. 13:12 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 39.003 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
SPIS TREŚCI BIEŻĄCEGO NUMERU

Przegląd Podatku Dochodowego
nr 13 (637) z dnia 01.07.2025

X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ

1.

Fundusz utworzony na cele inwestycyjne

Podatnicy CIT mają możliwość dokonania odpisu na fundusz utworzony na cele inwestycyjne (zwany dalej także funduszem lub funduszem inwestycyjnym) i zaliczenia go do kosztów uzyskania (...)
str. 4
1.1.

Podmioty uprawnione do tworzenia funduszu

Z preferencji związanej z funduszem inwestycyjnym może skorzystać podatnik opodatkowany klasycznym CIT, podlegający w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu, o ile łącznie spełnia warunki określone w (...)
str. 4
1.2.

Podmioty nieuprawnione do korzystania z preferencji

Przepisy o funduszu utworzonym na cele inwestycyjne zawierają dwa rodzaje wyłączeń z możliwości rozliczania kosztów uzyskania przychodów na ich podstawie. Pierwszy rodzaj ma trwały charakter, (...)
str. 5
1.3.

Zasady tworzenia funduszu i wydatkowania środków

Tworzenie funduszu Fundusz inwestycyjny powinien być utworzony z zysku osiągniętego za rok poprzedzający rok podatkowy, a równowartość środków pieniężnych odpowiadająca wartości odpisu na fundusz musi (...)
str. 6
1.4.

Skutki naruszenia ustawowych warunków

Przychody do opodatkowania W razie naruszenia warunków wymaganych dla podmiotów dokonujących odpisu na fundusz inwestycyjny, złamania zasad tworzenia funduszu lub niewłaściwego wydatkowania środków funduszu, podatnik (...)
str. 7
1.5.

Inne zagadnienia

Wyłączenia z kosztów uzyskania przychodów Podatnik wykorzystujący w prowadzonej działalności środki trwałe, których zakup/wytworzenie sfinansowano ze środków funduszu inwestycyjnego nie zalicza do kosztów podatkowych odpisów (...)
str. 9
2.

Odpowiedzi Ministerstwa Finansów na pytania naszego Wydawnictwa

2.1.

Koszty w estońskim CIT z tytułu podróży odbytej autem wykorzystywanym do celów mieszanych

Jeżeli w spółce opodatkowanej ryczałtem od dochodów spółek firmowy samochód osobowy jest wykorzystywany do tzw. celów mieszanych, tj. także do prywatnych celów wspólników czy pracowników, (...)
str. 10
2.2.

Dofinansowanie do samochodów elektrycznych z programu "NaszEauto" podlega zwolnieniu z PIT

W lutym 2025 r. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Ministerstwo Klimatu i Środowiska uruchomiły program "NaszEauto". Przewiduje on dopłaty do samochodów elektrycznych (...)
str. 11
II.

PRZYCHODY I KOSZTY W FIRMIE

1.

Pożyczka waloryzowana i pożyczka w walucie obcej - skutki podatkowe spłaty kapitału

Generalnie wydatki na spłatę pożyczek, z wyjątkiem skapitalizowanych odsetek od tych pożyczek, nie stanowią kosztów uzyskania przychodów. Istnieją jednak wyjątki, gdy część kapitałowa zobowiązania z (...)
str. 13
1.1.

Pożyczka waloryzowana

Pożyczka waloryzowana walutą obcą nie jest pożyczką w walucie obcej. Jest to rodzaj pożyczki złotówkowej, której wartość kapitału i odsetek jest przeliczana według kursu waluty (...)
str. 13
1.2.

Pożyczka w walucie obcej

Zwróć uwagę! Skutki podatkowe w postaci powstania różnic kursowych wywołuje zaciągnięcie pożyczki w walucie obcej i jej spłata w walucie obcej. W przypadku podatników ustalających (...)
str. 14
2.

Pomoc członków rodziny w prowadzeniu biznesu

Prowadzę działalność usługową jako jednoosobowy przedsiębiorca. W sezonie letnim, gdy klientów jest znacznie więcej niż poza nim, w firmie pomaga mi dorosły syn pozostający ze (...)
str. 16
2.1.

Praca wykonywana nieodpłatnie

Jeśli syn świadczy pracę nieodpłatnie, to mamy tu do czynienia z uzyskiwaniem przez podatnika - przedsiębiorcę przychodów z tytułu nieodpłatnych świadczeń. Ustawodawca wymienia je w (...)
str. 16
2.2.

Praca wynagradzana

Jeśli natomiast przedsiębiorca zawarł z synem np. umowę o pracę czy umowę zlecenia i na tej podstawie syn otrzymuje wynagrodzenie, wówczas nie występuje zjawisko nieodpłatnych (...)
str. 17
2.3.

Osoba mająca status osoby współpracującej

Mówiąc o skutkach podatkowych w związku z pomocą członków rodziny w prowadzeniu biznesu, należy poruszyć także problem ubezpieczenia takich osób i opłacania za nie składek (...)
str. 17
3.

Gotówkowy zakup towaru o wartości przekraczającej 15.000 zł od osoby niebędącej przedsiębiorcą

Podatnik prowadzący działalność gospodarczą w zakresie handlu, dokonuje zakupu owoców i warzyw bezpośrednio u rolników posiadających gospodarstwa rolne. Za zakupy płaci gotówką. Niekiedy wartość jednorazowej (...)
str. 18
4.

Limitowanie opłat za najem samochodów osobowych udostępnianych do odpłatnego używania innym podmiotom - wyrok NSA

Opłaty wynikające z umów najmu samochodów osobowych, które są następnie w ramach prowadzonej działalności gospodarczej udostępniane (wypożyczane) innym podmiotom, podlegają ograniczeniom w zakresie zaliczania ich (...)
str. 20
5.

Przeniesienie własności rzeczy w zamian za uregulowanie zobowiązania podatkowego a przychód w CIT - interpretacja organu podatkowego

Uregulowanie zobowiązania podatkowego przez wykonanie świadczenia niepieniężnego nie powoduje powstania przychodu do opodatkowania podatkiem dochodowym. Tak wynika z interpretacji indywidualnej Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z (...)
str. 21
III.

ROZLICZANIE PODATKU PRZEZ PŁATNIKA

1.1.

Kwalifikacja przychodu do źródła przychodu

Nie ma przeszkód, aby z osobą zatrudnioną na umowę o pracę zawrzeć dodatkowo umowę zlecenia. Trzeba jednak mieć na uwadze, że na gruncie podatku dochodowego (...)
str. 23
1.2.

Opodatkowanie uzyskanych dochodów

Gdy umowa zlecenia została zawarta z własnym pracownikiem, płatnik ustala odrębnie zaliczkę na podatek dochodowy od wynagrodzenia z umowy zlecenia i osobno od wynagrodzenia z (...)
str. 23
1.3.

Rozliczenie składek ZUS

Dla celów ubezpieczeń w ZUS osobę, która zawarła z własnym pracodawcą umowę zlecenia lub wykonuje ją na rzecz własnego pracodawcy, traktuje się jak pracownika. Wynika (...)
str. 26
2.

Prezent dla klienta będącego przedsiębiorcą

Spółka z o.o. przekazała klientowi, który jest przedsiębiorcą prezent o wartości ponad 200 zł, w zamian za pozyskanie nowych klientów. Czy w takiej sytuacji powinna (...)
str. 27
3.

Świadczenia rzeczowe na rzecz prezesa zarządu spółki z o.o.

Spółka z o.o. kupiła prezesowi monitor do komputera wraz z lampką do tego monitora. Prezes, który jest jednocześnie wspólnikiem tej spółki, nie zawarł z nią (...)
str. 28
4.

Otrzymanie środków z funduszu rezerwowego międzyzakładowej kasy zapomogowo-pożyczkowej - interpretacja organu podatkowego

Środki z funduszu rezerwowego wypłacone pracownikom przez międzyzakładową kasę zapomogowo-pożyczkową są u nich przychodem z innych źródeł. Ich opodatkowanie nastąpi dopiero w zeznaniu podatkowym, gdyż (...)
str. 30
IV.

MAJĄTEK TRWAŁY

1.1.

Przedłużenie licencji i aktualizacja oprogramowania

Spółka z o.o. posiada licencję na program komputerowy, która była kupiona na okres krótszy niż rok. Z tego względu nie stanowi wartości niematerialnej i prawnej. (...)
str. 32
1.2.

Wartości niematerialne i prawne nie podlegają ulepszeniu

Spółka z o.o. posiada w ewidencji wartości niematerialnych i prawnych licencję na program komputerowy. Licencja jest w trakcie amortyzacji. Czy koszty aktualizacji oprogramowania (upgrade) zwiększą (...)
str. 33
2.

Zakaz amortyzacji inwestycji w obcym lokalu mieszkalnym

Użytkuję lokal mieszkalny łącznie ze strychem na podstawie umowy użyczenia. Prowadzę w nim sprzedaż internetową. Obecnie chciałbym dokonać adaptacji strychu na potrzeby mojej firmy. Czy (...)
str. 34
3.

Możliwość obniżenia stawki amortyzacyjnej za poprzednie lata podatkowe - wyrok WSA

Podatnik może podjąć decyzję o obniżeniu stawek amortyzacyjnych na dany rok również wstecz. Konieczne jest jedynie, by ta zmiana następowała od pierwszego miesiąca, zaczynając od (...)
str. 35
V.

VADEMECUM PRZEDSIĘBIORCY

1.

Rozwiązanie umowy leasingu przed upływem podstawowego okresu leasingu

Na podstawie zawartej umowy leasingu operacyjnego podatnik użytkuje w działalności gospodarczej pojazd niebędący samochodem osobowym. Opłaty związane z leasingiem zalicza do kosztów podatkowych. Zamierza jednak (...)
str. 37
2.

Spłata długu obciążającego hipotekę lokalu kupionego w celu odsprzedaży

Prowadzę działalność gospodarczą w przedmiocie obrotu nieruchomościami. Kupowane nieruchomości stanowią towar handlowy. Jedna z nich będąca lokalem mieszkalnym kupionym od osoby prywatnej jest obciążona hipoteką. (...)
str. 38
3.

Przychody z Youtube - rozliczenie na gruncie podatku dochodowego

Przedsiębiorca prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą w zakresie naprawy samochodów, posiada kanał na Youtube. Udostępnia na nim wytworzone przez siebie filmy o charakterze informacyjno-edukacyjnym (naprawa samochodów (...)
str. 40
3.1.

Kwalifikacja do źródła przychodów

Na gruncie przepisów o podatku dochodowym od osób fizycznych ustawodawca wyodrębnił źródła przychodów oraz sposób opodatkowania dochodów z poszczególnych źródeł. I tak, odrębnymi źródłami przychodów (...)
str. 40
3.2.

Wysokość stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych w ramach działalności gospodarczej

Z pytania należy wnosić, że jako formę opodatkowania dochodów ze swojej podstawowej działalności gospodarczej (naprawa samochodów) podatnik wybrał ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Wobec tego zakładamy, (...)
str. 42
3.3.

Odliczenie podatku potrąconego u źródła przez Youtube

Z pytania wynika, że podatnik jest polskim rezydentem i podlega w naszym kraju nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu, od całości swoich dochodów (przychodów), bez względu na miejsce (...)
str. 42
4.

Jednoosobowy przedsiębiorca na dzień przekształcenia w spółkę z o.o. sporządza remanent końcowy - interpretacja organu podatkowego

W związku z przekształceniem jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę z o.o. podmiot przekształcany ma obowiązek sporządzenia remanentu końcowego oraz uwzględnienia jego wartości przy rozliczeniu podatku (...)
str. 43
VI.

OPODATKOWANIE DOCHODÓW UZYSKANYCH ZA GRANICĄ

1.

Certyfikat rezydencji spółki transparentnej podatkowo

Spółka z o.o. otrzymała pożyczkę od amerykańskiej spółki, której dochód opodatkowany jest na poziomie wspólników spółki, a nie na poziomie samej spółki (spółka transparentna podatkowo). (...)
str. 45
2.

Świadczenie usług budowlanych w Niemczech a obowiązek podatkowy w Polsce

Podatnik świadczy za granicą usługi budowlane w ramach umowy o pracę. Od przyszłego roku planuje na terenie Niemiec świadczyć te usługi w ramach jednoosobowej działalności (...)
str. 46
2.1.

Nieograniczony i ograniczony obowiązek podatkowy

Zakres obowiązku podatkowego w Polsce zależy od tego, czy dana osoba ma miejsce zamieszkania dla celów podatkowych w Polsce, czy w innym państwie. Stosownie do (...)
str. 46
2.2.

Pojęcie zakładu

Rozstrzygnięcie kwestii, czy podatnik prowadzi w Niemczech działalność gospodarczą za pomocą zakładu, wymaga indywidualnej oceny konkretnego stanu faktycznego. Konieczna jest zatem bardzo dokładna znajomość okoliczności, (...)
str. 47
2.3.

Rozliczenie podatku dochodowego w Polsce

Jeżeli w stanie faktycznym warunki, w jakich polski przedsiębiorca będzie świadczył usługi na terytorium Niemiec, nie będą spełniać przesłanek do uznania, że działalność ta jest (...)
str. 48
3.

Kontener socjalno-biurowy jest urządzeniem przemysłowym - wyrok NSA

Przez "urządzenie przemysłowe" (w rozumieniu art. 21 ust. 1 pkt 1 updop) należy rozumieć wszelkie urządzenia wykorzystywane w profesjonalnym obrocie i pojęcia tego nie można (...)
str. 49
VII.

ULGI, ODLICZENIA, ZWOLNIENIA PODATKOWE

1.

Czy ulga na innowacyjnych pracowników wpływa na ujęcie wynagrodzeń pracowników w kosztach?

Podatnicy PIT oraz podatnicy CIT, którzy prowadzą działalność badawczo-rozwojową i z tego tytułu ponoszą koszty uzyskania przychodów stanowiące koszty kwalifikowane tej działalności, mogą odliczać te (...)
str. 51
1.1.

Konstrukcja ulgi

Z uregulowań obu ustaw o podatku dochodowym wynika, że podatnicy stosujący ulgę B+R nieodliczoną kwotę ulgi mogą odliczyć poprzez pomniejszenie kwoty podlegających przekazaniu na rachunek (...)
str. 51
1.2.

Pomniejszenie wpłat do urzędu skarbowego w aspekcie przychodów i kosztów uprawnionego podatnika

Mechanizm ulgi na innowacyjnych pracowników polega na pomniejszeniu przekazywanych na rachunek urzędu skarbowego kwot zaliczek na podatek dochodowy i zryczałtowanego podatku dochodowego pobranych od dochodów (...)
str. 52
2.1.

Zakres i warunki zwolnienia

Odpłatne zbycie przez osoby fizyczne nieruchomości oraz praw majątkowych wymienionych w art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a-c updof (dla uproszczenia nazywanych dalej nieruchomościami), (...)
str. 53
2.2.

Wykończenie budynku (lokalu) mieszkalnego

Na gruncie art. 21 ust. 25 pkt 1 lit. d updof istniały wątpliwości, czy w jego zakresie mieszczą się wydatki na wykończenie wnętrz. W interpretacji (...)
str. 54
2.3.

Budowa domu

W przypadku stosowania art. 21 ust. 25 pkt 1 lit. d updof trudności interpretacyjne wiążą się również z ustaleniem, jakiego rodzaju wydatki można uznać za (...)
str. 54
2.4.

Nakłady na nieruchomość małżonka

Literalne brzmienie art. 21 ust. 25 pkt 1 lit. d updof wskazuje, że wydatki muszą być poniesione na budowę, rozbudowę, nadbudowę, przebudowę lub remont własnego (...)
str. 55
VIII.

INNE ZAGADNIENIA PODATKOWE

1.

Wynagrodzenie wspólników za powtarzające się świadczenia niepieniężne - kwalifikacja na gruncie estońskiego CIT

W najnowszych interpretacjach indywidualnych Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej prezentuje odmienne od dotychczasowego stanowisko, niekorzystne dla podatników ryczałtu od dochodów spółek. Uznaje, że wynagrodzenie wspólników za (...)
str. 56
2.

Przekroczenie limitu przychodów z działalności nierejestrowej

Podatniczka obecnie zorientowała się, że w październiku 2024 r. przekroczyła limit przychodów z tytułu z działalności nierejestrowej. W związku z tym zamierza dokonać zgłoszenia do (...)
str. 58
2.1.

Regulacje ustawy - Prawo przedsiębiorców

Kwestie dotyczące możliwości prowadzenia tzw. działalności nierejestrowej, czyli niewymagającej zgłoszenia do CEIDG, reguluje ustawa z dnia 6 marca 2018 r. Prawo przedsiębiorców (Dz. U. z (...)
str. 58
2.2.

Skutki w PIT

Na gruncie przepisów o podatku dochodowym od osób fizycznych ustawodawca wyodrębnił źródła przychodów i zróżnicował sposób opodatkowania dochodów z poszczególnych źródeł. I tak, odrębnymi źródłami (...)
str. 58
3.

Opodatkowanie wierzytelności z tytułu cesji umowy deweloperskiej

Podatnik PIT zawarł umowę deweloperską na nabycie lokalu mieszkalnego. Na jej podstawie wpłacał deweloperowi kwoty na realizację tej inwestycji. Jednak przed podpisaniem aktu notarialnego przenoszącego (...)
str. 60
4.

Przelew można traktować jak oświadczenie o wyborze formy opodatkowania - stanowisko Szefa Krajowej Administracji Skarbowej

W przypadku gdy podatnik dokona wpłaty pierwszego ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych w ustawowym terminie przewidzianym dla złożenia oświadczenia o wyborze formy opodatkowania i z opisu (...)
str. 61
IX.

CZYTELNICY PYTAJĄ

1.

Koszt poniesiony na podniesienie kwalifikacji zawodowych pracownika

Pracownik zatrudniony w magazynie odbył szkolenie w zakresie obsługi wózka widłowego. Zdał egzamin i otrzymał certyfikat. Spółka z o.o. jako pracodawca pokryła koszty tego szkolenia. (...)
str. 63
2.

Rozliczenie rat leasingowych za firmowy rower w kosztach uzyskania przychodów

Spółka z o.o. prowadząca działalność w zakresie usług m.in. doradztwa finansowego i podatkowego zamierza wziąć w leasing operacyjny kilka rowerów elektrycznych. Wartość pojedynczego pojazdu przekroczy (...)
str. 63
3.

Wydatki związane z pogrzebem pracownika lub członka jego rodziny

W przypadku śmierci pracownika lub członka jego rodziny spółka z o.o. kupuje wiązankę pogrzebową i zamieszcza w prasie kondolencje dla rodziny. Przedmiotowe wydatki mają przede (...)
str. 64
4.

Koszt zakupu apteczki

Prowadzę działalność gospodarczą, którą rozliczam w oparciu o podatkową księgę przychodów i rozchodów. Od czerwca 2025 r. zatrudniłem dwóch pracowników, w związku z czym do (...)
str. 65
5.

Ujęcie w kosztach wynagrodzenia niepełnoletniego dziecka

Córka niedawno skończyła 17 lat. W prowadzonej działalności gospodarczej zamierzam ją zatrudnić na umowę zlecenia. Czy jej wynagrodzenie będę mogła uwzględnić w kosztach uzyskania przychodów? (...)
str. 65
6.

Zakres przychodów objętych ulgą dla seniorów

Pracownik korzysta z ulgi dla seniorów. Czy oprócz wynagrodzenia za pracę obejmuje ona również wynagrodzenie chorobowe i zasiłek chorobowy wypłacony przez zakład pracy? Ulga dla (...)
str. 66
7.

Kwalifikacja wydatków na wymianę części w składniku majątku będącym środkiem trwałym

W koparce będącej środkiem trwałym zepsuł się silnik, w związku z czym poniosłem wydatki na zakup i montaż nowego silnika. Czy wydatki te mogę rozliczyć (...)
str. 67
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.