Czasopisma Księgowych on-line
Wydawnictwo Podatkowe
wtorek, 29 kwietnia 2025 r.
Ostatnia aktualizacja: 29.04.2025 r., godz. 11:10 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 47.445 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
30 kwietnia 2025 r. (środa) mija termin złożenia do US zeznań za 2024 r.: PIT-28, PIT-28S, PIT-36, PIT-36S, PIT-36L, PIT-36LS, PIT-37, PIT-38, PIT-39 30 kwietnia 2025 r. (środa) mija termin złożenia do US deklaracji DSF-1 za 2024 r. 30 kwietnia 2025 r. (środa) mija termin złożenia do US informacji PIT-RB, PIT-RBS, PIT-CSR i PIT-CSRS za 2024 r. 30 kwietnia 2025 r. (środa) mija termin złożenia do US informacji PIT-DZ za 2024 r. 30 kwietnia 2025 r. (środa) mija termin przekazania Szefowi KAS sprawozdania finansowego za 2024 r. przez podatnika prowadzącego księgi rachunkowe Do 30 kwietnia 2025 r. podatnicy PIT powinni przekazać sprawozdanie finansowe za 2024 r. do Szefa KAS (czytaj więcej)
NUMER BIEŻĄCY 9 (633) Z DNIA 01.05.2025
SPIS TREŚCI BIEŻĄCEGO NUMERU

Przegląd Podatku Dochodowego
nr 9 (633) z dnia 01.05.2025

X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ

1.

Skutki podatkowe umorzenia udziałów w spółce z o.o.

Przy ustalaniu skutków podatkowych, jakie powstaną w związku z umorzeniem udziałów w spółce z o.o., istotne jest ustalenie, w jakim trybie przeprowadzone zostało umorzenie. Tryb (...)
str. 4
1.1.

Konsekwencje w spółce umarzającej udziały

Stosownie do art. 199 § 2 K.s.h., umorzenie udziału wymaga uchwały zgromadzenia wspólników, która powinna określać w szczególności podstawę prawną umorzenia i wysokość wynagrodzenia przysługującego (...)
str. 4
1.2.

Opodatkowanie dochodu z umorzenia udziałów posiadanych przez osobę fizyczną

W zależności od sposobu umorzenia udziałów w różny sposób opodatkowany jest dochód z umorzenia udziałów posiadanych przez osobę fizyczną. Umorzenie przymusowe lub warunkowe W myśl (...)
str. 6
1.3.

Dochód z umorzenia udziałów będących w posiadaniu podatnika CIT

Umorzenie przymusowe lub warunkowe Uzyskana przez wspólników będących podatnikami CIT zapłata z tytułu umorzenia udziałów kwalifikowana jest do przychodów z zysków kapitałowych. Przychody z umorzenia (...)
str. 9
2.

Zmiany legislacyjne dotyczące rozliczania składki zdrowotnej w PIT

Na dzień oddania do druku niniejszego numeru Przeglądu Podatku Dochodowego w Senacie trwają prace nad uchwaloną przez Sejm ustawą o zmianie ustawy o świadczeniach opieki (...)
str. 11
3.

Dodatkowe dane w księgach i ewidencji środków trwałych u podatników PIT

Na stronie internetowej Rządowego Centrum Legislacji (https://legislacja.rcl.gov.pl) opublikowano projekt rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie dodatkowych danych, o które należy uzupełnić prowadzone księgi rachunkowe i ewidencję (...)
str. 12
II.

ZMIANY PRZEPISÓW PRAWNYCH

1.

Zmiany dostosowujące w ustawach podatkowych wprowadzone ustawą o rynku pracy i służbach zatrudnienia

Na dzień oddania do druku niniejszego numeru Przeglądu Podatku Dochodowego na publikację w Dzienniku Ustaw oczekuje ustawa z dnia 20 marca 2025 r. o rynku (...)
str. 14
2.

Lista krajów i terytoriów niechętnych współpracy do celów podatkowych

W Mon. Pol. z 2025 r. pod poz. 234 opublikowano obwieszczenie Ministra Finansów z dnia 8 marca 2025 r. w sprawie ogłoszenia listy krajów i (...)
str. 16
III.

PRZYCHODY I KOSZTY W FIRMIE

1.

Refakturowanie mediów na najemcę - skutki u wynajmującego

Spółka z o.o. wynajmuje kontrahentom powierzchnię magazynową. Sama ponosi koszty mediów (energii elektrycznej, cieplnej, zużycia wody i ścieków), opłacając faktury wystawiane przez ich dostawców. Następnie (...)
str. 17
1.1.

Refakturowanie usług

W przepisach prawa podatkowego pojęcie refakturowania nie zostało zdefiniowane. Jednak przyjęta praktyka wskazuje na możliwość przeniesienia kosztów na podmiot, który faktycznie korzysta z danego świadczenia. (...)
str. 17
1.2.

Przychody podatkowe

Na gruncie podatku dochodowego nie ma regulacji, które wskazywałyby wprost, jak rozpoznać przychód z tytułu refakturowania. W świetle art. 12 ust. 3 updop, za przychody (...)
str. 17
1.3.

Koszty podatkowe

Na gruncie podatku dochodowego nie ma również regulacji, które wskazywałyby wprost, jak rozliczać koszty mediów "przerzucanych" na najemcę. Zgodnie z prezentowanym poglądem organów podatkowych przyjmuje (...)
str. 18
2.

Przychody i koszty u wspólnika spółki jawnej

Spółka jawna jest osobową spółką prawa handlowego. Nie jest osobą prawną, ale posiada zdolność prawną oraz zdolność do czynności prawnych, może więc we własnym imieniu (...)
str. 19
2.1.

Zasady rozliczania przychodów i kosztów z tytułu udziału w spółce

Jeżeli pozarolniczą działalność gospodarczą prowadzi spółka niebędąca osobą prawną, przychody wspólnika z udziału w takiej spółce, określone na podstawie art. 8 ust. 1 updof, również (...)
str. 19
2.2.

Wynagrodzenie za prowadzenie spraw spółki

Generalnie każdy wspólnik ma prawo i obowiązek prowadzenia spraw spółki. Nie można powierzyć prowadzenia spraw spółki osobom trzecim z wyłączeniem wspólników. Natomiast może być ono (...)
str. 20
2.3.

Umowa o pracę zawarta ze spółką

Wspólnik spółki jawnej może świadczyć pracę na rzecz spółki w ramach np. umowy o pracę. Przy czym przedmiotem takiej umowy nie może być prowadzenie spraw (...)
str. 21
2.4.

Świadczenie usług na rzecz spółki w ramach samodzielnie prowadzonej działalności

Spółka jawna w pełnym zakresie uczestniczy w obrocie gospodarczym. Może więc skutecznie zawrzeć umowę o świadczenie usług np. z jej wspólnikiem, który zobowiązuje się świadczyć (...)
str. 22
2.5.

Spółka i jej wspólnik jako podmioty powiązane

W rozumieniu przepisów o podatku dochodowym spółka niebędąca osobą prawną i jej wspólnik są podmiotami powiązanymi. Tak wynika z art. 23m ust. 1 pkt 4 (...)
str. 23
3.

Wydatki na obsługę prawną w przypadku zaskarżenia decyzji i dochodzenia odszkodowania od towarzystwa ubezpieczeniowego

Przedsiębiorca opodatkowany PIT świadczy usługi transportowe. Jako podmiot korzystający ze środowiska i sprawca zanieczyszczenia środowiska otrzymał decyzję administracyjną zobowiązującą go do przywrócenia środowiska do stanu (...)
str. 23
4.

Sprzedaż nieruchomości wykorzystywanej przez podatnika w prowadzonej działalności gospodarczej

Wspólnicy spółki cywilnej zamierzają sprzedać budynek wykorzystywany w działalności gospodarczej, który został wybudowany na prywatnym gruncie wspólników tej spółki. Grunt oraz budynek, zostały w 2004 (...)
str. 24
5.

Kilkuletnie świadczenie usług a moment powstania przychodu podatkowego - interpretacja indywidualna organu podatkowego

Przychód podatkowy powstaje w dacie zajścia najwcześniejszego ze zdarzeń określonych w art. 12 ust. 3a updop. Jeżeli najwcześniej zaistniałą okolicznością będzie dzień wystawienia faktury, to (...)
str. 26
IV.

ROZLICZANIE PODATKU PRZEZ PŁATNIKA

1.

Podwyższone koszty uzyskania przychodów przy pracy zdalnej

Firma zatrudnia pracownika, który wykonuje swoje obowiązki całkowicie w formie zdalnej. Czy w takiej sytuacji pracownik może korzystać z podwyższonych kosztów uzyskania przychodów ze stosunku (...)
str. 28
2.

Podatkowe konsekwencje korekty rocznej podstawy wymiaru składek emerytalno-rentowych

W lutym 2025 r. spółka otrzymała z ZUS informację, że w grudniu 2024 r. przychód pracownika przekroczył roczną maksymalną podstawę wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne (...)
str. 30
2.1.

Nadpłata składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe

Roczna podstawa wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe w danym roku kalendarzowym nie może być wyższa od kwoty odpowiadającej trzydziestokrotności prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego (...)
str. 30
2.2.

Rozliczenie na gruncie podatku dochodowego

Od dochodu pracownika odlicza się kwoty składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe oraz na ubezpieczenie chorobowe, które zostały potrącone w roku podatkowym przez pracodawcę (płatnika) (...)
str. 31
3.

Dofinansowanie z ZFŚS wycieczek i spotkań integracyjnych pracowników - interpretacja indywidualna organu podatkowego

Dofinansowanie ze środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych wycieczek krajowych i zagranicznych oraz spotkań integracyjnych dla pracowników i członków ich rodzin oraz emerytów i rencistów (byłych (...)
str. 32
V.

MAJĄTEK TRWAŁY

1.

Koszty wynagrodzeń w wartości początkowej wytworzonego środka trwałego

Spółka z o.o. będzie budowała zakład produkcyjny. Budowa będzie prowadzona przez zewnętrzną firmę budowlaną. Do działu inwestycji spółki na stanowisko koordynatora budowy została zatrudniona osoba, (...)
str. 34
2.

Amortyzacja w miesiącu podziału spółki

Spółka z o.o. została podzielona przez wydzielenie z niej zorganizowanej części przedsiębiorstwa, wskutek czego powstała nowa spółka kapitałowa. Spółka dzielona dokonuje odpisów amortyzacyjnych od środków (...)
str. 35
3.1.

Wniesienie mienia do fundacji

Obowiązkowym elementem zaistnienia fundacji rodzinnej jest wniesienie funduszu założycielskiego. Zgodnie z art. 2 ust. 1-2 ustawy z dnia 26 stycznia 2023 r. o fundacji rodzinnej (...)
str. 37
3.2.

Wartość początkowa składników majątku trwałego wniesionych przez fundatora

Przepisy ustawy o CIT nie określają szczególnych zasad dotyczących ustalania wartości początkowej oraz amortyzacji środków trwałych stanowiących własność fundacji rodzinnej. W tym zakresie należy więc (...)
str. 37
3.3.

Odpisy amortyzacyjne a koszty podatkowe

Fundacja rodzinna jako osoba prawna jest podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych i co do zasady korzysta ze zwolnienia podmiotowego, o którym mowa w art. (...)
str. 39
VI.

VADEMECUM PRZEDSIĘBIORCY

1.

Obliczanie zaliczki na podatek w przypadku sporządzania miesięcznych spisów z natury

Podatnik w 2025 r. zmienił formę opodatkowania z ryczałtu ewidencjonowanego na podatek liniowy. Na 1 stycznia br. sporządził spis z natury i ujął go w (...)
str. 40
1.1.

Sporządzenie spisu

Obowiązkowy spis Podatnicy, którzy z tytułu działalności gospodarczej opłacają ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, przy ustalaniu podstawy opodatkowania tym podatkiem nie uwzględniają kosztów uzyskania przychodów. Nie (...)
str. 40
1.2.

Ustalenie dochodu

Zasady ogólne Obowiązkiem podatników prowadzących działalność gospodarczą opodatkowaną na zasadach określonych w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych jest obliczanie i wpłacanie bez wezwania (...)
str. 41
2.

Moment ujęcia w podatkowej księdze kosztów zakupu towaru przekazanego do magazynu

W lutym 2025 r. dokonałem zakupu towaru handlowego, który jest magazynowany i zostanie sprzedany w maju br. Faktura zakupu i data otrzymania towaru również są (...)
str. 44
2.1.

Zapisy w księdze

Dla celów podatku dochodowego przychody i koszty ich uzyskania związane z prowadzoną działalnością gospodarczą ujmowane są w ewidencji księgowej, którą może być podatkowa księga przychodów (...)
str. 44
2.2.

Metody ewidencji kosztów określone w ustawie o PIT

Przechodząc na grunt regulacji ustawowych, trzeba zauważyć, że koszty zakupu towarów handlowych niewątpliwie stanowią u podatnika koszty uzyskania przychodów na podstawie art. 22 ust. 1 (...)
str. 45
VII.

OPODATKOWANIE DOCHODÓW UZYSKANYCH ZA GRANICĄ

1.

Podatek u źródła z tytułu wypłacanych odsetek

Spółka z o.o. posiada siedzibę w Polsce i tutaj podlega opodatkowaniu od całości osiąganych dochodów. Zawarła umowę pożyczki ze spółką matką (podmioty powiązane) mającą siedzibę (...)
str. 46
1.1.

Zasady opodatkowania

Na podstawie art. 3 ust. 5 updop, za dochody (przychody) osiągane przez zagraniczne podmioty na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, o których mowa w art. 3 ust. (...)
str. 46
1.2.

Zwolnienie przedmiotowe

Na podstawie art. 21 ust. 3 updop, zwalnia się w Polsce od podatku dochodowego przychody, o których mowa w art. 21 ust. 1 pkt 1 (...)
str. 47
1.3.

Opodatkowanie na gruncie umowy międzynarodowej

Gdy odsetki płacone są na rzecz podmiotu zagranicznego będącego podatkowym rezydentem państwa, z którym Polska posiada zawartą umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania, zakres opodatkowania w (...)
str. 48
1.4.

Obowiązki płatnika

Jeżeli w stanie faktycznym spółka nie ma obowiązku pobrania podatku od odsetek, to i tak jest zobowiązana sporządzić informację IFT-2R . Tak wynika z art. (...)
str. 50
2.

Odszkodowanie za wypadek przy pracy za granicą dla osoby mającej miejsce zamieszkania w Polsce

Mam miejsce zamieszkania dla celów podatkowych w Polsce. W sezonie zimowym 2024/2025 pracowałem w Niemczech. W trakcie wykonywania pracy miałem wypadek. W związku z tym (...)
str. 51
VIII.

ULGI, ODLICZENIA, ZWOLNIENIA PODATKOWE

1.

Preferencja podatkowa dla właścicieli lokali mieszczących się w zabytkowych budynkach

W katalogu ulg podatkowych, które pomniejszają podstawę opodatkowania podatkiem dochodowym, mieści się ulga na zabytki. Funkcjonuje ona na zasadach określonych w art. 26hb updof. Jej (...)
str. 52
1.1.

Przesłanki nabycia prawa do ulgi na zabytki

Z art. 26hb ust. 1 pkt 1 w związku z ust. 2 pkt 1 updof wynika, że ulga na zabytki przysługuje podatnikom będącym właścicielami lub (...)
str. 52
1.2.

Zastosowanie odliczenia

Odliczenia dokonuje się w zeznaniu podatkowym składanym za rok podatkowy, w którym dokonano wpłat na fundusz remontowy (dokonano zapłaty należności). Ulgę realizuje się poprzez odliczenie (...)
str. 53
2.

Z interpretacji indywidualnych organu podatkowego

2.1.

Ryczałt za używanie samochodów prywatnych w celach służbowych

Pracodawca, który wypłaca pracownikowi miesięczny ryczałt pieniężny na pokrycie kosztów używania samochodu osobowego, stanowiącego własność pracownika, do celów służbowych w jazdach lokalnych, musi od wartości (...)
str. 54
2.2.

Likwidacja i zbycie złomowanych robotów przemysłowych nie pozbawia prawa do ulgi na robotyzację

Dokonanie likwidacji robotów przemysłowych oraz maszyn i urządzeń peryferyjnych (przed zakończeniem okresu ich amortyzacji) oraz sprzedaż uzyskanego w wyniku tej likwidacji złomu, nie powoduje u (...)
str. 56
IX.

INNE ZAGADNIENIA PODATKOWE

1.

Sprzedaż udziałów w spółce z o.o. powstałej z przekształcenia spółki komandytowej

Podatnik wniósł do spółki komandytowej wkład niepieniężny w zamian za prawo do udziału w zyskach. Po kilku latach spółka komandytowa została przekształcona w spółkę z (...)
str. 57
1.1.

Przekształcenie spółki komandytowej w spółkę z o.o.

Spółka komandytowa może zostać przekształcona w spółkę z o.o. w trybie przewidzianym w art. 551-574 Kodeksu spółek handlowych. Stosownie do tych unormowań przekształcenie następuje w (...)
str. 57
1.2.

Rozliczenie sprzedaży udziałów w spółce z o.o. przez osobę fizyczną

Sprzedaż udziałów w spółce z o.o. skutkuje powstaniem u osoby fizycznej przychodu z kapitałów pieniężnych, o których mowa w art. 17 ust. 1 pkt 6 (...)
str. 58
2.

Stowarzyszenie a koszty sfinansowane z dotacji

Jesteśmy stowarzyszeniem. Nie płacimy podatku CIT, gdyż nasze dochody przeznaczamy na cele statutowe podlegające zwolnieniu na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 updop. Jako (...)
str. 60
3.

Wydatki na wynajem mieszkań dla pracowników u podatnika opodatkowanego estońskim CIT

W ryczałcie od dochodów spółek opodatkowaniu podlega dochód odpowiadający m.in. wysokości ukrytych zysków (art. 28m ust. 1 pkt 2 updop) i wysokości wydatków niezwiązanych z (...)
str. 62
3.1.

Dochód z tytułu ukrytych zysków

Przepisy dotyczące ryczałtu od dochodów spółek określają, że za ukryte zyski uznaje się każde świadczenie, którego beneficjentem, bezpośrednio lub pośrednio, jest udziałowiec, akcjonariusz, wspólnik lub (...)
str. 62
3.2.

Dochód z tytułu wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą

Ustawodawca nie zdefiniował dochodów niezwiązanych z działalnością gospodarczą. Porównując regulację dotyczącą ukrytych zysków oraz dochodów niezwiązanych z działalnością gospodarczą, zauważa się, że mogą się one (...)
str. 63
X.

CZYTELNICY PYTAJĄ

1.

Data ujęcia w kosztach uzyskania przychodów wynagrodzenia należnego członkom zarządu

Na nadzwyczajnym zgromadzeniu wspólników trzej wspólnicy (będący jednocześnie jedynymi członkami zarządu) podjęli uchwałę ustalającą wynagrodzenia dla członków zarządu. Wynagrodzenie należne tym osobom za marzec 2025 (...)
str. 64
2.

Wyłączenie z kosztów podatkowych płatności gotówkowych

Spółka z o.o. nabywa od przedsiębiorcy towary kilka razy w miesiącu, płacąc za nie gotówką. Strony nie zawarły umowy współpracy na dostawę towarów. Wartość jednorazowego (...)
str. 64
3.

Moment rozliczenia w przychodach/kosztach rocznej korekty VAT

Podatnik wykonujący czynności opodatkowane oraz zwolnione od VAT sporządził korektę VAT za 2024 r. Wykazał ją w deklaracji VAT-7K za pierwszy kwartał 2025 r., która (...)
str. 65
4.

Czy niezamortyzowana wartość początkowa środka trwałego jest kosztem w razie jego sprzedaży?

Jako przedsiębiorca sprzedałem maszynę będącą środkiem trwałym. Musiałem obniżyć cenę jej sprzedaży, ponieważ maszyna była uszkodzona. Czy niezamortyzowana wartość początkowa maszyny stanowi koszt uzyskania przychodów (...)
str. 66
5.

Ustalenie właściwego urzędu skarbowego do wpłaty zaliczek na podatek pobranych przez płatnika

1 kwietnia 2025 r. zatrudniłem w firmie pierwszego pracownika. Na koniec tego miesiąca wypłaciłem mu wynagrodzenie. Pobrałem od niego zaliczkę na podatek. Do którego urzędu (...)
str. 67
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.