Czasopisma Księgowych on-line
Wydawnictwo Podatkowe
wtorek, 1 kwietnia 2025 r.
Ostatnia aktualizacja: 1.04.2025 r., godz. 9:45 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 65.179 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
SPIS TREŚCI BIEŻĄCEGO NUMERU

Przegląd Podatku Dochodowego
nr 7 (631) z dnia 01.04.2025

X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ

1.1.

Stawki podatku

Dochody podatników CIT opodatkowanych na zasadach klasycznych (nieobjętych ryczałtem od dochodów spółek) podlegają opodatkowaniu, co do zasady, według stawki 19%. Po spełnieniu określonych warunków mogą (...)
str. 4
1.2.

Uprawnione podmioty

Obniżoną stawkę CIT (9%) mogą stosować: mali podatnicy (art. 19 ust. 1d updop), podatnicy rozpoczynający działalność (w roku rozpoczęcia tej działalności), z pewnymi wyjątkami, o (...)
str. 4
1.3.

Progi przychodowe dla korzystających z 9% stawki CIT

W myśl art. 19 updop, stosowanie obniżonej stawki CIT jest możliwe w przypadku podatników spełniających następujące warunki: ich przychody osiągnięte w roku podatkowym nie przekroczyły (...)
str. 7
1.4.

Skutki przekroczenia limitu bieżących przychodów

Na podstawie art. 25 ust. 1f updop, przy obliczaniu zaliczek na podatek zasadniczo nie stosuje się obniżonej stawki podatku w wysokości 9%. Wyjątek od tej (...)
str. 9
2.

Wyjaśnienia Ministerstwa Finansów

2.1.

Uznanie pomieszczeń parkingowych za część budynku mieszkalnego nie przekreśla ich amortyzacji podatkowej

W wyniku nowelizacji przepisów ustawy z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych (Dz. U. z 2023 r. poz. 70 ze zm.) (...)
str. 11
2.2.

Zaliczkę otrzymaną w ramach działalności nierejestrowej również należy uwzględnić w zeznaniu PIT

Na podstawie art. 10 ust. 1 pkt 9 updof, źródłami przychodów są inne źródła. Stosownie do art. 20 ust. 1ba updof, zalicza się do nich (...)
str. 11
2.3.

Unieważnienie umowy kredytowej - skutki u podatników korzystających z ulgi mieszkaniowej

10 marca 2025 r. Ministerstwo Finansów udostępniło naszemu Wydawnictwu pismo, w którym odniosło się do skutków podatkowych, jakie wywołuje unieważnienie umowy kredytu (np. kredytu frankowego), (...)
str. 12
II.

PRZYCHODY I KOSZTY W FIRMIE

1.

Koszty uzyskania przychodów ze sprzedaży samochodu osobowego będącego środkiem trwałym

Na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 4 updof i art. 16 ust. 1 pkt 4 updop, nie uważa się za koszty uzyskania przychodów odpisów (...)
str. 13
2.

Wydatki na rzecz pracowników mobilnych

Spółka z o.o. zajmuje się pośrednictwem ubezpieczeniowym. Pracownicy spółki w umowach o pracę jako miejsce jej wykonywania mają wskazane miejsce siedziby spółki oraz, z uwagi (...)
str. 14
2.1.

Świadczenia pracownicze w kosztach pracodawcy

Oceniając charakter danego wydatku na potrzeby jego kwalifikacji podatkowej, zawsze należy wyjść od ogólnej definicji kosztów uzyskania przychodów ujętej w art. 15 ust. 1 updop. (...)
str. 14
2.2.

Nocleg i wyżywienie a przychód ze stosunku pracy

Za przychody ze stosunku pracy uważa się wszelkiego rodzaju wypłaty pieniężne oraz wartość pieniężną świadczeń w naturze bądź ich ekwiwalenty, bez względu na źródło finansowania (...)
str. 15
3.

Prowizja dla menedżera za 2024 r. wypłacona w 2025 r.

Spółka z o.o. przyznaje menedżerom działów prowizje uzależnione od osiągniętych wyników w danym miesiącu. Zazwyczaj termin wypłaty przypada na 20 dzień następnego miesiąca. W spółce (...)
str. 16
4.

Przesłanki zaliczenia umorzonej wierzytelności do kosztów podatkowych

Spółka z o.o. posiada nieprzedawnione należności z tytułu sprzedaży towarów. Jednemu z kontrahentów zamierza umorzyć taką należność. Czy jej wartość będzie mogła zaliczyć do kosztów (...)
str. 18
5.

Faktura za usługę hotelową z parkingiem - problem z forum dyskusyjnego (www.forum.gofin.pl)

[1517257] Prezes spółki przedstawił fakturę za usługę hotelową z parkingiem. Czy dobrze rozumiem, że od parkingu mogę odliczyć vat i wrzucić w koszty wartość netto (...)
str. 18
6.

Odpisy na fundusz likwidacji zakładu górniczego

Kopalnia odkrywkowa (spółka z o.o.) obowiązkowo tworzy fundusz likwidacji zakładu górniczego. Corocznie przeznacza na ten fundusz sumę odpowiadającą 10% opłaty eksploatacyjnej. Kiedy odpisy na ten (...)
str. 20
7.

Kara umowna za nieterminowe wykonanie naprawy może stanowić koszt uzyskania przychodów - wyrok NSA

Kary umowne z tytułu nieterminowego wykonania naprawy towaru nie powinny być kwalifikowane jako niestanowiące kosztów uzyskania przychodów z tytułu kar umownych na podstawie art. 16 (...)
str. 22
III.

ROZLICZANIE PODATKU PRZEZ PŁATNIKA

1.

Konwersja pożyczki na dywidendę

Spółka z o.o. udzieliła pożyczki swojemu udziałowcowi. Czy można konwertować taką pożyczkę na dywidendę? W którym momencie u udziałowca powstanie przychód do opodatkowania? Czy taka (...)
str. 24
2.

Cesja umowy zlecenia a obowiązek sporządzenia PIT-11

Przedsiębiorca prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, w okresie od 1 stycznia 2024 r. do 31 lipca 2024 r. był stroną umowy zlecenia, w której był zleceniodawcą. (...)
str. 26
3.

Opodatkowanie odsetek od pożyczki otrzymanej od wspólnika spółki jawnej

W spółce jawnej jest dwóch wspólników. Jeden z nich, jako osoba fizyczna, udzielił spółce pożyczki. Czy od wypłaconych mu odsetek spółka powinna pobierać 19% zryczałtowany (...)
str. 28
4.

Objęcie pracowników bezimienną polisą ubezpieczeniową - interpretacja indywidualna organu podatkowego

Opłacenie przez pracodawcę składki z tytułu bezimiennej umowy ubezpieczenia OC pracowników, nie powoduje powstania u nich przychodu z nieodpłatnych świadczeń. Tak wynika z interpretacji indywidualnej (...)
str. 29
IV.

MAJĄTEK TRWAŁY

1.

Wartość początkowa wytworzonego środka trwałego - część II

W Przeglądzie Podatku Dochodowego nr 6 z 2025 r., w artykule pt. "Wartość początkowa wytworzonego środka trwałego - część I" rozpoczęliśmy omawiać kwestię ustalania wartości (...)
str. 30
1.1.

Opłaty ponoszone w okresie realizacji inwestycji

Jeżeli proces inwestycyjny jest realizowany na cudzej nieruchomości (np. budynek jest wznoszony na najmowanym/dzierżawionym gruncie), nasuwa się pytanie, czy w wartości początkowej wznoszonego na tym (...)
str. 30
1.2.

Wydatki związane z planowaną inwestycją

W przypadku niektórych inwestycji konieczne jest przygotowanie opinii prawnych, wykonanie ekspertyz technicznych czy uzyskanie specjalnych pozwoleń. Jeśli tego rodzaju wydatki zostały poniesione wyłącznie w związku (...)
str. 31
1.3.

Odsetki od pożyczek/kredytów

Odsetki od pożyczek/kredytów zaciągniętych na wytworzenie środka trwałego kwalifikuje się w następujący sposób: w wartości początkowej ujmuje się koszty odsetek dotyczące finansowania wytworzenia środka trwałego, (...)
str. 32
2.

Ulepszenie środka trwałego nie powoduje zmiany dotychczas stosowanej stawki amortyzacyjnej

Spółka z o.o. posiada używany budynek niemieszkalny, który amortyzuje według 10% indywidualnej stawki amortyzacyjnej. Zamierza go w przyszłości rozbudować. Czy po jego ulepszeniu w rozumieniu (...)
str. 33
3.

Jednoosobowa spółka kapitałowa powstała z przekształcenia przedsiębiorcy (osoby fizycznej) kontynuuje amortyzację środków trwałych

Na podstawie art. 551 § 5 Kodeksu spółek handlowych, przedsiębiorca będący osobą fizyczną wykonującą we własnym imieniu działalność gospodarczą w rozumieniu ustawy z dnia 6 (...)
str. 33
4.

Jednorazowa amortyzacja motocykla - interpretacja indywidualna organu podatkowego

Podatnik może jednorazowo zamortyzować motocykl wykorzystywany przez niego na potrzeby działalności gospodarczej jako środek transportu, ponieważ nie jest to samochód osobowy. Tak wynika z interpretacji (...)
str. 34
V.

VADEMECUM PRZEDSIĘBIORCY

1.

Informacje odnośnie dokonanych wyborów i stosowanych rozwiązań wpływających na rozliczenie podatku dochodowego

W okresie od 15 lutego do 30 kwietnia 2025 r. należy złożyć zeznanie podatkowe w celu rozliczenia podatku dochodowego za 2024 r. W przypadku osób (...)
str. 36
1.1.

Kredyt podatkowy

Instytucję tzw. kredytu podatkowego regulują przepisy art. 44 ust. 7a-7l updof. Polega ona na zwolnieniu podatnika z obowiązków określonych w art. 44 ust. 6 updof, (...)
str. 37
1.2.

Metoda ustalania różnic kursowych

Przedsiębiorcy prowadzący podatkową księgę przychodów i rozchodów mają obowiązek ustalania podatkowych różnic kursowych (czyli na podstawie art. 24c updof). Z kolei ci, którzy prowadzą księgi (...)
str. 38
1.3.

Dobrowolne prowadzenie ksiąg rachunkowych

Obowiązek prowadzenia ksiąg rachunkowych dotyczy osób fizycznych, spółek cywilnych osób fizycznych, spółek jawnych osób fizycznych oraz spółek partnerskich, jeżeli ich przychody, w rozumieniu art. 14 (...)
str. 38
1.4.

Powstanie przychodu z tytułu wpłat na poczet przyszłych dostaw

Generalnie wpłat pobranych na poczet dostaw towarów i usług, które zostaną wykonane w następnych okresach sprawozdawczych, nie zalicza się do przychodów z działalności gospodarczej, na (...)
str. 39
1.5.

Sposób opłacania zaliczek

Podatnicy osiągający dochody z działalności gospodarczej mają obowiązek bez wezwania wpłacać w ciągu roku podatkowego zaliczki na podatek dochodowy. W razie spełnienia określonych ustawowo warunków (...)
str. 39
2.

Opodatkowanie ryczałtem ewidencjonowanym

2.1.

Najem środka trwałego

W ramach działalności gospodarczej opodatkowanej ryczałtem ewidencjonowanym będę wynajmował środek trwały. Czy stawka ryczałtu dla przychodów z najmu wyniesie 8,5%? Czy należy opodatkować opłaty za (...)
str. 39
2.2.

Zatrudnienie pracownika w gabinecie dentystycznym

Podatnik założył działalność w zakresie usług dentystycznych, przy czym usługi te wykonuje również zatrudniony przez niego lekarz dentysta. Czy z takiej działalności ryczałt ewidencjonowany wynosi (...)
str. 40
2.3.

Usługi pielęgniarskie wykonywane na rzecz pracodawcy

Pielęgniarka jest zatrudniona na etacie w szpitalu. Ponadto założyła działalność gospodarczą, w ramach której będzie świadczyć usługi pielęgniarskie na rzecz pracodawcy (obecnego lub byłego), ale (...)
str. 41
VI.

PODATKOWANIE DOCHODÓW UZYSKANYCH ZA GRANICĄ

1.

Zagranicznego dochodu (przychodu) nie uwzględnia się w zaliczkach na CIT

Spółka z o.o. otrzymała wynagrodzenie z tytułu należności licencyjnych od podmiotu zagranicznego, mającego siedzibę w Niemczech. Podmiot ten nie posiadał w Polsce zakładu. Od tej (...)
str. 43
2.

Ważność certyfikatu rezydencji - problem z forum dyskusyjnego (www.forum.gofin.pl)

[1517223] Ponieważ mam import usług typu prowizje od sprzedaży od kontrahenta z Unii, postarałam się o certyfikat rezydencji podatkowej, dokument z 24.10.2024, czy w tym (...)
str. 44
3.

Opodatkowanie honorarium zagranicznego artysty

Mamy podpisaną umowę na wykonanie koncertu przez zagranicznego artystę, który ma miejsce zamieszkania i rezydencję podatkową w Holandii. Umowę podpisaliśmy z jego agentem, który również (...)
str. 46
VII.

ULGI, ODLICZENIA, ZWOLNIENIA PODATKOWE

1.1.

Dochody zagraniczne i ich opodatkowanie w Polsce

Podatnicy, którzy mają miejsce zamieszkania w Polsce, podlegają nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w zakresie podatku dochodowego. Zatem w Polsce muszą rozliczyć dochody uzyskane w Polsce i (...)
str. 49
1.2.

Założenia ulgi

Ulga abolicyjna wprowadzona w art. 27g updof ma zapobiegać nierównym obciążeniom wynikającym z zastosowania metody proporcjonalnego odliczenia. Skorzystanie z ulgi zależy od łącznego spełnienia następujących (...)
str. 49
1.3.

Obliczenie kwoty do odliczenia

Sposób obliczenia ulgi abolicyjnej określa art. 27g ust. 2 updof. Z jego uregulowań wynika, że w celu wyliczenia kwoty odliczenia należy obliczyć podatek zgodnie z: (...)
str. 50
1.4.

Ulga w zeznaniu wspólnym małżonków

Złożenie wspólnego zeznania przez małżonków rozliczających łącznie sumę swoich dochodów na zasadach określonych w art. 6 ust. 2 updof nie stoi na przeszkodzie w zastosowaniu (...)
str. 51
1.5.

Wykazanie ulgi w zeznaniu

Ulgę abolicyjną stosuje się w zeznaniu podatkowym. Kwotę odliczenia wykazuje się w pierwszej kolejności w załączniku PIT/O , w części C zawierającej odliczenia od podatku, (...)
str. 52
2.

Ulgi podatkowe - wybrane problemy w PIT za 2024 r.

2.1.

Odliczenie składki zdrowotnej przez przedsiębiorcę prowadzącego działalność indywidualną oraz w formie spółki

Prowadzę indywidualną działalność gospodarczą opodatkowaną ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych oraz stosuję opodatkowanie według skali podatkowej w odniesieniu do dochodów z działalności gospodarczej prowadzonej w formie (...)
str. 53
2.2.

Wydatki na termomodernizację nowego budynku

Budowę budynku mieszkalnego jednorodzinnego zakończono w 2022 r. Podatnik dokonał w nim inwestycji termomodernizacyjnych polegających na instalacji pompy ciepła oraz paneli fotowoltaicznych. Faktury dokumentujące poniesienie (...)
str. 54
2.3.

Deklarowanie wydatkowania dochodu na własne cele mieszkaniowe

W 2024 r. sprzedałem dom (do sprzedaży doszło przed upływem pięciu lat, od jego nabycia). W tym samym roku wydatkowałem część przychodu uzyskanego ze sprzedaży (...)
str. 55
VIII.

INNE ZAGADNIENIA PODATKOWE

1.

Rozliczanie dochodów przez osoby samotnie wychowujące dzieci

Zasady i warunki korzystania z preferencyjnego opodatkowania dochodów dla osób samotnie wychowujących dzieci określają przepisy art. 6 ust. 4c-4g, 8 oraz 11-13 updof.
str. 56
1.1.

Istota preferencji

Sposób opodatkowania osób samotnie wychowujących dzieci polega na tym, że podatek jest określany w podwójnej wysokości podatku obliczonego od połowy dochodów osoby samotnie wychowującej dzieci. (...)
str. 56
1.2.

Status osoby samotnie wychowującej dzieci

Uprawnionymi do preferencyjnego rozliczenia dochodów są rodzice lub opiekunowie prawni będący: panną, kawalerem, wdową, wdowcem, rozwódką, rozwodnikiem, osobą, w stosunku do której orzeczono separację w (...)
str. 56
1.3.

Dzieci będące na wychowaniu/utrzymaniu podatników

Rodzic lub opiekun prawny może rozliczyć się na preferencyjnych zasadach, jeżeli samotnie wychowuje dzieci: 1) małoletnie, 2) pełnoletnie, które zgodnie z odrębnymi przepisami otrzymywały zasiłek (...)
str. 57
1.4.

Przesłanki wyłączające prawo do preferencji

W art. 6 ust. 4f updof zastrzeżono, że omawiany sposób opodatkowania nie ma zastosowania do osoby, która wychowuje wspólnie z drugim rodzicem albo opiekunem prawnym (...)
str. 58
2.

Podstawa obliczenia daniny solidarnościowej

Prowadzę działalność gospodarczą opodatkowaną podatkiem liniowym, z której w 2024 r. uzyskałem dochód w wysokości przekraczającej 1.000.000 zł. Składki na ubezpieczenia społeczne opłacone w 2024 (...)
str. 60
3.

Wspólne opodatkowanie dochodów, gdy jeden z małżonków podlega przepisom o ryczałcie ewidencjonowanym

Podatnik ma zawieszoną działalność gospodarczą opodatkowaną ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych. Jego zeznanie PIT-28 za 2024 r. będzie "zerowe". Czy w tej sytuacji może złożyć wspólne (...)
str. 61
4.

Wynajem elewacji budynku jako powierzchni reklamowej przez spółdzielnię mieszkaniową a zwolnienie z CIT - interpretacja organu podatkowego

Uzyskany przez spółdzielnię dochód z umowy najmu elewacji budynku mieszkalnego jako powierzchni reklamowej nie stanowi dochodu z gospodarki zasobami mieszkaniowymi i w związku z tym (...)
str. 62
IX.

CZYTELNICY PYTAJĄ

1.

Nabycie środków trwałych o wartości początkowej nieprzekraczającej kwoty 10.000 zł

Spółka kupiła w grudniu 2024 r. laptopy dla pracowników o wartości 5.000 zł netto każdy. Z uwagi na wartość nie zostały ujęte w ewidencji środków (...)
str. 64
2.

Używanie firmowego samochodu krócej niż rok

W grudniu 2024 r. dokonano zakupu samochodu ciężarowego, który został zamortyzowany jednorazowo (podatnik jest tzw. małym podatnikiem). W marcu 2025 r. samochód ten został sprzedany. (...)
str. 64
3.

Uzyskanie zagranicznego NIP nie pozbawia podatnika prawa do opodatkowania estońskim CIT

Spółka z o.o. prowadząca działalność gospodarczą na terenie Polski opodatkowana ryczałtem od dochodu spółek ma zamiar rozszerzyć swoją działalność i prowadzić ją na terenie Włoch. (...)
str. 65
4.

Kwota zmniejszająca podatek u osoby, która jest jednocześnie pracownikiem i zleceniobiorcą

Pracownik złożył nam PIT-2, wobec czego zaliczkę na podatek obliczoną od dochodów z pracy pomniejszamy mu o kwotę zmniejszającą podatek w wysokości 300 zł. W (...)
str. 66
5.

Ulga na dziecko u podatnika osiągającego przychody z pracy i działalności gospodarczej

Od stycznia do września 2024 r. pracowałem na umowę o pracę, natomiast od października do grudnia 2024 r. prowadziłem działalność gospodarczą opodatkowaną ryczałtem ewidencjonowanym. Jestem (...)
str. 67
6.

Odsetki od kredytu zapłacone po sprzedaży środka trwałego

Przedsiębiorca zaciągnął kredyt na zakup środka trwałego. Po trzech latach środek trwały został sprzedany, ale spłata kredytu będzie dokonywana jeszcze przez dwa lata. Czy odsetki (...)
str. 67
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.