Czasopisma Księgowych on-line
Wydawnictwo Podatkowe
poniedziałek, 31 marca 2025 r.
Ostatnia aktualizacja: 28.03.2025 r., godz. 13:44 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 62.649 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
31 marca 2025 r. (poniedziałek) mija termin złożenia do US zeznań: CIT-8 i CIT-8AB za 2024 r. 31 marca 2025 r. (poniedziałek) mija termin złożenia do US deklaracji: CIT-8E i CIT-8FR za 2024 r. 31 marca 2025 r. (poniedziałek) mija termin złożenia do US informacji: IFT-2R, CIT-RB i CIT-CSR za 2024 r. 31 marca 2025 r. (poniedziałek) mija termin złożenia do US informacji: CIT-8ST, CIT-N1, CIT-N2, PIT-N1 i PIT-N2 według stanu na 31 grudnia 2024 r. Uwaga: Do 31 marca 2025 r. część płatników składek przesyła do ZUS zgłoszenia ZUS ZSWA za 2024 r. 1 kwietnia 2025 r. (wtorek) mija termin na uzyskanie aktywnego adresu do e-Doręczeń przez przedsiębiorców z KRS (więcej) Do 31 marca 2025 r. należy sporządzić i podpisać sprawozdanie finansowe za 2024 r. (czytaj więcej)
NUMER BIEŻĄCY 10 (1233) Z DNIA 01.04.2025
SPIS NUMERÓW Biuletynu Informacyjnego
Rocznik
SPIS TREŚCI NUMERU 1 (1224) z dnia 01.01.2025

Biuletyn Informacyjny dla Służb Ekonomiczno - Finansowych
nr 1 (1224) z dnia 01.01.2025

X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ

1.

Pomyłkowa rejestracja dla celów VAT a prawo do aktualizacji druku VAT-R - w świetle wyjaśnień KIS i MF

Regulacje ustawowe Podatnikom, u których wartość sprzedaży nie przekroczyła łącznie w poprzednim roku podatkowym kwoty 200.000 zł, przysługuje podmiotowe zwolnienie z VAT. Z tego zwolnienia (...)
str. 4
2.

Dostęp do konta organizacji w e-Urzędzie Skarbowym - komunikat Min. Fin.

Ministerstwo Finansów na swojej stronie internetowej (www.gov.pl) w dniu 9 grudnia 2024 r. zamieściło komunikat w sprawie uzyskania dostępu do konta organizacji w e-Urzędzie Skarbowym (...)
str. 5
II.

INFORMACJE O NOWYCH PRZEPISACH

1.

Nowelizacja ustawy o rachunkowości oraz innych ustaw opublikowana

W Dzienniku Ustaw z dnia 17 grudnia 2024 r., pod poz. 1863, opublikowano ustawę z dnia 6 grudnia 2024 r. o zmianie ustawy o rachunkowości, (...)
str. 6
2.

Opublikowano rozporządzenie w sprawie zwolnienia z obowiązku wysyłki za 2025 r. JPK_SR_PD

W Dzienniku Ustaw z dnia 16 grudnia 2024 r., pod poz. 1861, opublikowano rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 13 grudnia 2024 r. w sprawie zwolnienia (...)
str. 7
3.

Elektroniczna dokumentacja księgowa dla przedsiębiorców płacących PIT - obowiązkowa od 2026 r.

Na stronie internetowej Krajowej Administracji Skarbowej (www.gov.pl) w dniu 17 grudnia 2024 r. zamieszczono informację dotyczącą podatników PIT w zakresie obowiązków związanych z JPK_PD. Wyjaśniono (...)
str. 7
4.

Ograniczenie miesięcznej podstawy wymiaru dobrowolnej składki chorobowej w 2025 r.

Dobrowolnie ubezpieczeniu chorobowemu podlegają osoby objęte obowiązkowo ubezpieczeniami emerytalno-rentowymi, które m.in. prowadzą pozarolniczą działalność, współpracują przy prowadzeniu pozarolniczej działalności (także z przedsiębiorcami korzystającymi z ulgi (...)
str. 8
5.

Limity wpłat na IKE, IKZE, PPE i OIPE w 2025 r.

Wysokość wpłat na IKE Wpłaty dokonywane na indywidualne konto emerytalne (IKE) w roku kalendarzowym nie mogą przekroczyć kwoty odpowiadającej trzykrotności przeciętnego prognozowanego wynagrodzenia miesięcznego w (...)
str. 9
III.

ZAGADNIENIA OPRACOWANE KOMPLEKSOWO

1.

Wynagrodzenia za grudzień 2024 r. wypłacone w styczniu 2025 r. - podatki, składki ZUS i ewidencja księgowa

Niektórzy pracodawcy, zgodnie z przepisami prawa pracy, wypłacają swoim pracownikom wynagrodzenia za dany miesiąc w miesiącu następnym. Taka sytuacja ma też miejsce na przełomie lat, (...)
str. 10
1.1.

Grudniowe wynagrodzenie wypłacone pracownikom w styczniu następnego roku w świetle przepisów prawa pracy

Termin wypłaty wynagrodzenia za pracę Kwestie związane z wynagrodzeniem za pracę pracownika regulują przepisy Kodeksu pracy (K.p.). Z regulacji tam zawartych wynika, że wypłaty wynagrodzenia (...)
str. 10
1.2.

PIT od wynagrodzeń pracowników za grudzień wypłaconych w styczniu następnego roku

Moment powstania przychodu u pracownika z tytułu grudniowego wynagrodzenia Zasadą jest, że przychodami są otrzymane lub postawione do dyspozycji podatnika w roku kalendarzowym pieniądze i (...)
str. 11
1.3.

Oskładkowanie grudniowych wynagrodzeń wypłaconych w styczniu następnego roku

Zasadą jest, że podstawę wymiaru składek ZUS stanowi przychód pracownika uzyskany ze stosunku pracy. Od zasady tej są wyjątki, jednakże nie dotyczą one wynagrodzeń za (...)
str. 13
1.4.

Ujęcie w kosztach podatkowych pracodawcy grudniowych wynagrodzeń pracowników oraz składek ZUS

Moment ujęcia w kosztach podatkowych grudniowych wynagrodzeń pracowników W ustawach o podatku dochodowym nie ma regulacji, które w sposób szczególny odnosiłyby się do ujmowania w (...)
str. 14
1.5.

Grudniowe wynagrodzenia pracowników w księgach rachunkowych pracodawcy

Zarówno wynagrodzenia pracownicze, jak i składki ZUS od tych wynagrodzeń (w części finansowanej przez pracodawcę), obciążają koszty bilansowe okresu (miesiąca), którego dotyczą (zgodnie z zasadą (...)
str. 15
2.

Usługa zakwestionowana przez kontrahenta - rozliczenie podatkowe i ewidencja księgowa u usługodawcy

W praktyce zdarza się, że podmiot gospodarczy wykona usługę, która jest kwestionowana przez nabywcę odmawiającego zapłaty za tę usługę. Kwestią budzącą wątpliwości jest m.in. to, (...)
str. 16
2.1.

VAT od usługi kwestionowanej przez kontrahenta

Opodatkowaniu VAT podlega m.in. odpłatne świadczenie usług na terytorium kraju. Przepisów ustawy o VAT nie stosuje się natomiast do czynności, które nie mogą być przedmiotem (...)
str. 17
2.2.

Przychód z tytułu usługi kwestionowanej przez kontrahenta

Przychód ze sprzedaży usługi kwestionowanej przez kontrahenta Za przychody związane z działalnością gospodarczą, osiągnięte w roku podatkowym, uważa się także należne przychody, choćby nie zostały (...)
str. 19
2.3.

Ewidencja księgowa usługi kwestionowanej przez kontrahenta

W ustawie o rachunkowości nie ma regulacji, które w sposób szczególny odnosiłyby się do wykazania przychodu z tytułu wykonanej usługi, która jest kwestionowana przez kontrahenta. (...)
str. 20
IV.

PODATEK VAT

1.

Korekta deklaracji po wykreśleniu z rejestru podatników VAT czynnych - zmiana stanowiska KIS

Dotychczasowe stanowisko organów podatkowych Organy podatkowe stały dotychczas na stanowisku, że po utracie statusu czynnego podatnika VAT (np. pod wpływem wykreślenia z rejestru czynnych podatników (...)
str. 21
2.1.

Zapłata VAT w terminie 14 dni i złożenie informacji VAT-23

Generalnie zakup towaru od kontrahenta z UE stanowi dla nabywcy polskiego wewnątrzwspólnotowe nabycie towaru (WNT). Tak jest z reguły wówczas, gdy dwie strony transakcji są (...)
str. 22
2.2.

Termin złożenia informacji VAT-23

Przepisy wprost nie wskazują terminu złożenia informacji VAT-23, co też podkreślają organy podatkowe. Przykładowo Dyrektor KIS w interpretacji indywidualnej z 28 marca 2023 r., nr (...)
str. 24
2.3.

Rozliczenie VAT, gdy podatnik nie zna daty sprzedaży auta

Jak już wskazano, obowiązek zapłaty VAT w terminie 14 dni i złożenia informacji VAT-23 dotyczy sytuacji, gdy środki transportu mają być przez nabywcę zarejestrowane na (...)
str. 24
3.

Odpowiedzi na pytania Czytelników

3.1.

Dokument uprawniający do odliczenia VAT z tytułu przejazdu PKP

Spółka (czynny podatnik VAT) ponosi wydatki na podróże służbowe pracowników. Czy wystawione z tego tytułu bilety PKP uprawniają do odliczenia VAT, pomimo że nie ma (...)
str. 25
3.2.

Limit zwolnienia podmiotowego z VAT, gdy podatnik prowadzi działalność gospodarczą w różnych formach

Prowadzę indywidualną działalność gospodarczą oraz jestem wspólnikiem w spółce partnerskiej. Zamierzam dodatkowo założyć spółkę jawną. W ramach indywidualnej działalności gospodarczej będę wynajmował lokal użytkowy ww. (...)
str. 26
3.3.

Sprzedaż używanych części samochodowych z demontażu - ustalenie kwoty nabycia na potrzeby VAT marża

Jestem czynnym podatnikiem VAT. Prowadzę stację demontażu pojazdów i sprzedaż części samochodowych pochodzących z tych aut (tj. części używanych, nadających się do dalszego użycia). Samochody (...)
str. 27
3.4.

Sprzedaż gruntu zwolniona z VAT a wskaźnik proporcji do odliczania VAT

Posiadamy grunt, który służy jako kopalnia kruszywa. Grunt otrzymano nieodpłatnie (przy jego nabyciu nie odliczono VAT). Jest on środkiem trwałym, jego wartość przekracza 15.000 zł. (...)
str. 29
V.

PODATEK DOCHODOWY OD OSÓB PRAWNYCH

1.

Zwolnienie z podatku u źródła odsetek i należności licencyjnych - interpretacja ogólna

Czego dotyczył problem? Na podstawie art. 21 ust. 3 ustawy o PDOP, zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym podlegają przychody z odsetek oraz tzw. należności licencyjne (...)
str. 31
2.

Odpowiedzi na pytania Czytelników

2.1.

Odstępne zapłacone w związku z cesją umowy leasingu operacyjnego w kosztach podatkowych "nowego" leasingobiorcy

Spółka z o.o. (opodatkowana tzw. klasycznym CIT) zamierza "przejąć" w drodze cesji umowy leasingu operacyjnego maszynę. Do końca trwania ww. umowy leasingu, po dokonaniu cesji (...)
str. 33
2.2.

Nabycie obligacji w walucie obcej a podatkowe różnice kursowe

Spółka z o.o. (opodatkowana tzw. klasycznym CIT) nabyła obligacje w euro; zapłata za nie również jest w euro. Czy w związku z rozchodem euro z (...)
str. 34
2.3.

Wydatki związane z psem stróżującym w firmie a koszty podatkowe

Spółka z o.o. zamierza kupić psa stróżującego, który będzie pilnował terenu firmy (ma na celu zabezpieczenie towaru przed kradzieżą). Czy wydatki na zakup tego psa (...)
str. 36
VI.

PODATEK DOCHODOWY OD OSÓB FIZYCZNYCH

1.

Wybór/zmiana formy opodatkowania dochodów/przychodów na 2025 r.

Osoby fizyczne prowadzące pozarolniczą działalność gospodarczą - wraz z rozpoczęciem nowego roku (tu: 2025 r.) - mogą wybrać właściwą dla siebie formę opodatkowania dochodów/przychodów z (...)
str. 39
1.1.

Skala podatkowa

Opodatkowanie dochodów według skali podatkowej następuje z mocy ustawy. Podatnik, który rozpoczyna prowadzenie działalności gospodarczej, który zamierza opodatkowywać osiągane z tego tytułu dochody według skali (...)
str. 39
1.2.

Podatek liniowy

Podatnicy na 2025 r. mogą wybrać opodatkowanie dochodów z działalności gospodarczej podatkiem liniowym, według zasad określonych w art. 30c ustawy o PDOF. W przypadku podatników (...)
str. 40
1.3.

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych

Opodatkowaniu ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych podlegają m.in. przychody osób fizycznych z pozarolniczej działalności gospodarczej, w tym również gdy działalność ta jest prowadzona w formie spółki (...)
str. 42
1.4.

Wybór/zmiana formy opodatkowania w tytule przelewu

Przepisy o podatku dochodowym nie określają urzędowego wzoru oświadczenia o wyborze danej formy opodatkowania ani wymogów co do jego treści/formy. Powstała wątpliwość, czy dla złożenia (...)
str. 44
2.

Odpowiedzi na pytania Czytelników

2.1.

Limit zarobków pełnoletniego dziecka warunkujący preferencyjne opodatkowanie dochodów samotnego rodzica

Osoba samotnie wychowująca dziecko zamierza opodatkować swoje dochody za 2024 r. wspólnie z pełnoletnim uczącym się dzieckiem (w wieku 19 lat). Dziecko w 2024 r. (...)
str. 45
2.2.

Wynajem mieszkania przez przedsiębiorcę w miejscowości siedziby kontrahenta a koszty uzyskania przychodów

Podatnik prowadzi działalność gospodarczą, w ramach której świadczy usługi prawne (kancelaria radcy prawnego). Dochody z tej działalności opodatkowuje podatkiem liniowym. Podatnik nawiązał współpracę z inną (...)
str. 46
2.3.

Stawka ryczałtu dla przychodów z działalności wytwórczej

Podatnik prowadzi działalność gospodarczą w zakresie protetyki stomatologicznej (PKWiU 32.50.22). Przychody z działalności opodatkowuje ryczałtem ewidencjonowanym. Na podstawie otrzymanych od gabinetów stomatologicznych zleceń wykonuje w (...)
str. 48
VII.

ŚRODKI TRWAŁE

1.

Prace restrukturyzacyjne w zakresie środków trwałych, wynikające ze strategii produkcji - interpretacja KIS

W razie trwałego odłączenia od danego środka trwałego części składowej lub peryferyjnej - również w wyniku działań modernizacyjnych - jego wartość początkową zmniejsza się od (...)
str. 50
2.

Zakup środka trwałego na raty z zastrzeżeniem prawa własności - ujęcie podatkowe i bilansowe

Spółka zakupiła na raty urządzenie z zastrzeżeniem prawa własności do chwili zapłaty całego wynagrodzenia. Jego wartość znacznie przekroczyła kwotę 10.000 zł. Jak w związku z (...)
str. 52
2.1.

Zastrzeżenie prawa własności - regulacje kodeksowe

Sprzedaż składnika majątku z zastrzeżeniem prawa własności regulują przepisy art. 589-591 K.c. Jak wynika z tych regulacji, jeżeli sprzedawca zastrzegł sobie własność sprzedanej rzeczy ruchomej (...)
str. 53
2.2.

Skutki zastrzeżenia prawa własności dla celów podatku dochodowego

Zgodnie z art. 16a ust. 1 ustawy o PDOP (odpowiednio art. 22a ust. 1 ustawy o PDOF), amortyzacji podlegają stanowiące własność lub współwłasność podatnika, nabyte (...)
str. 53
2.3.

Odliczenie VAT naliczonego z faktury dokumentującej zakup objęty zastrzeżeniem prawa własności

Przy zakupie objętym zastrzeżeniem prawa własności VAT naliczony wynikający z faktury podlega odliczeniu na zasadach ogólnych, tj. z zachowaniem związku, w jakim towary i usługi (...)
str. 54
2.4.

Sprawowanie kontroli nad nabytym składnikiem majątku a prawo do bilansowej amortyzacji

Odmiennie niż dla celów podatku dochodowego przedmiotowe zagadnienie należy rozstrzygnąć dla celów bilansowych. Otóż zgodnie z art. 3 ust. 1 pkt 15 ustawy o rachunkowości, (...)
str. 54
VIII.

UBEZPIECZENIA SPOŁECZNE I ZDROWOTNE

1.

Wsparcie na święta uzależnione od kryterium stażowego ze składkami ZUS

W grudniu 2024 r. pracodawca przekazał pracownikom (ze środków ZFŚS) wsparcie finansowe na święta Bożego Narodzenia. Prawo do tego świadczenia oraz jego wysokość została uzależniona (...)
str. 55
2.

Podstawa wymiaru dobrowolnej składki chorobowej zleceniobiorcy

Wynagrodzenie za grudzień 2024 r. plus nagrodę za 2024 r. wypłacimy zleceniobiorcy dnia 2 stycznia 2025 r. Skoro wypłata ww. świadczeń dotyczy grudnia 2024 r., (...)
str. 57
3.

Prowadzenie indywidualnej działalności oraz w formie spółki a liczba ubezpieczonych na potrzeby wakacji składkowych

Osoba prowadzi indywidualną działalność gospodarczą oraz jednocześnie jest wspólnikiem spółki cywilnej. Spółka cywilna zatrudnia pracowników. Czy osoba ta ustalając liczbę osób zgłoszonych do ubezpieczeń w (...)
str. 58
IX.

PRAWO PRACY

1.

Wymiar czasu pracy pracowników medycznych w 2025 r.

Normy czasu pracy pracowników medycznych określa ustawa z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (Dz. U. z 2024 r. poz. 799). Przy czym (...)
str. 60
2.

Odpowiedzialność materialna pracowników za mienie powierzone

1) Spółka prowadzi dwa sklepy (markety budowlane). Pracownicy zatrudnieni są na II zmiany, w każdej po 8 osób. Pracownicy są objęci współodpowiedzialnością materialną. Ostatnio spółka (...)
str. 62
X.

RACHUNKOWOŚĆ

1.

Wybór podmiotu dokonującego atestacji sprawozdania zrównoważonego rozwoju - ESG

Czy usługi atestacyjne za 2024 r. musi dokonywać ten sam audytor, z którym została podpisana umowa o badanie sprawozdania finansowego za 2024 r.? Wykonanie usługi (...)
str. 64
1.1.

Kogo dotyczą obowiązki ESG?

W myśl regulacji wprowadzonych ustawą z dnia 6 grudnia 2024 r. o zmianie ustawy o rachunkowości, ustawy o biegłych rewidentach, firmach audytorskich oraz nadzorze publicznym (...)
str. 64
1.2.

Usługa atestacyjna

Zgodnie z nowo dodanym do ustawy o rachunkowości art. 64 ust. 7, sprawozdawczość zrównoważonego rozwoju oraz sprawozdawczość zrównoważonego rozwoju grupy kapitałowej podlegają atestacji sprawozdawczości zrównoważonego (...)
str. 65
2.

Odpis aktualizujący wartość składnika majątku używanego do celów mieszanych a estoński CIT

Spółka z o.o. - opodatkowana estońskim CIT - posiada środki trwałe (w tym laptopy, ale także samochody osobowe), które są wykorzystywane do celów mieszanych (tj. (...)
str. 66
2.1.

Bilansowy odpis z tytułu trwałej utraty wartości środka trwałego

Kwestie ogólne związane z trwałą utratą wartości aktywów zostały określone w art. 28 ust. 7 ustawy o rachunkowości. Jak wynika z tej regulacji, trwała utrata (...)
str. 67
2.2.

Odpis aktualizujący wartość składnika majątku jako podstawa opodatkowania estońskim CIT

Przypomnijmy, że spółki opodatkowane ryczałtem od dochodu spółek, zwanym potocznie estońskim CIT, nie stosują podatkowych ograniczeń obowiązujących m.in. w amortyzacji przy "klasycznym CIT" dla samochodów (...)
str. 67
2.3.

Estoński CIT od odpisu z tytułu trwałej utraty wartości w ewidencji księgowej

Estoński CIT naliczany (przez spółkę) od określonych przez ustawę o PDOP dochodów, w tym z tytułu ukrytych zysków i wydatków niezwiązanych z prowadzoną działalnością gospodarczą, (...)
str. 68
3.

Sprzedaż towarów konsumentom zagranicznym - wycena kwoty VAT

Sprzedajemy towary konsumentom z Czech - wykazujemy WSTO. VAT należny od tej sprzedaży rozliczamy w ramach procedury OSS. Faktury wystawiamy w koronach czeskich, ale kwotę (...)
str. 70
4.

Inwestycja w toku - wykazanie na dzień bilansowy

Jak należy wykazać w bilansie inwestycję w toku (budowę magazynu)? Na dzień bilansowy wartość poniesionych nakładów zaewidencjonowana na koncie 08 wynosi 2.500.000 zł (netto). Docelowo (...)
str. 72
5.

Sprzedaż środków trwałych postawionych w stan likwidacji

Wskutek zakończenia działalności produkcyjnej, co nastąpiło 31 października 2024 r. oraz wyznaczonym terminem rozpoczęcia likwidacji spółdzielni (od listopada br.), środki trwałe utraciły swoją wartość użytkową. (...)
str. 73
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.