Czasopisma Księgowych on-line
Wydawnictwo Podatkowe
poniedziałek, 13 stycznia 2025 r.
Ostatnia aktualizacja: 13.01.2025 r., godz. 11:56 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 44.351 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
SPIS NUMERÓW Biuletynu Informacyjnego
Rocznik

Biuletyn Informacyjny dla Służb Ekonomiczno - Finansowych
nr 27 (1214) z dnia 20.09.2024

X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ

1.

II rata odpisu na ZFŚS do końca września 2024 r.

Zakładowy fundusz świadczeń socjalnych (dalej: Fundusz) tworzy się z corocznego odpisu podstawowego, naliczanego w stosunku do przeciętnej liczby zatrudnionych. W celu umożliwienia funkcjonowania tego Funduszu (...)
str. 4
2.

Od 25 września 2024 r. wchodzi w życie ustawa o ochronie sygnalistów, a z nią nowe obowiązki m.in. biur rachunkowych

Biura rachunkowe (także firmy audytorskie czy doradcy podatkowi muszą przygotować się do wypełnienia obowiązków nałożonych przepisami ustawy z dnia 14 czerwca 2024 r. o ochronie (...)
str. 4
3.

Wyjaśnienia resortowe

3.1.

Przekazanie Szefowi KAS odpisu uchwały zgromadzenia zatwierdzającej sprawozdanie finansowe spółki

Na stronie internetowej Systemu Informacji Celno-Skarbowej EUREKA (www. eureka.mf.gov.pl) zamieszczono Informację Ministerstwa Finansów (dalej: MF) z dnia 29 sierpnia 2024 r. stanowiącą odpowiedź na pytanie (...)
str. 5
3.2.

MF zaktualizowało odpowiedzi na pytania w zakresie informacji o cenach transferowych TPR

Na stronie internetowej Ministerstwa Finansów (www.gov.pl) zamieszczono informację z dnia 4 września 2024 r. o opublikowaniu zaktualizowanego zestawienia odpowiedzi na pytania w zakresie obowiązków dotyczących (...)
str. 6
3.3.

Świadczenia otrzymywane z fundacji rodzinnej przez rozwiedzionych małżonków będących fundatorami a PIT

Na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 157 ustawy o PDOF, wolne od podatku dochodowego są przychody: fundatora albo osoby będącej w stosunku do fundatora (...)
str. 8
II.

INFORMACJE O NOWYCH PRZEPISACH

1.

Planowane zmiany w VAT i podatku akcyzowym

W dniu 10 września 2024 r. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw (projekt (...)
str. 9
1.1.

Zwolnienie podmiotowe z VAT dla firm zagranicznych

Obecnie małe firmy prowadzące działalność gospodarczą w innych państwach UE, w których nie posiadają siedziby działalności gospodarczej, muszą co do zasady zarejestrować się w celu (...)
str. 9
1.2.

Miejsce świadczenia usług

Planuje się dostosowanie polskiego prawa do przepisów UE poprzez wprowadzenie nowych zasad określania miejsca świadczenia usług. Dotyczy to m.in. takich usług jak wstęp na imprezy (...)
str. 10
1.3.

Planowane zmiany w stawkach VAT

Planowane zmiany stawek VAT polegają w szczególności na: objęciu stawką 0% VAT dostawy i importu statków ratowniczych i łodzi ratunkowych, które są wykorzystywane na morzu, (...)
str. 10
1.4.

Obowiązek integracji kasy rejestrującej z terminalem płatniczym

Przedsiębiorca, który zapewnia możliwość przyjmowania płatności przy użyciu terminala płatniczego i prowadzi ewidencję sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących, które umożliwiają połączenie i przesyłanie danych między (...)
str. 11
1.5.

Dostawa gazu i energii - mechanizm odwrotnego obciążenia

Planuje się przedłużenie funkcjonowania mechanizmu odwrotnego obciążenia w odniesieniu do dostawy gazu w systemie gazowym i energii elektrycznej w systemie elektroenergetycznym oraz świadczenia usług w (...)
str. 11
1.6.

Zmiany w podatku akcyzowym

W zakresie planowanych zmian w akcyzie przewiduje się: wprowadzenie możliwości zwrotu akcyzy od samochodów osobowych czasowo zarejestrowanych w kraju w celu ich wywozu za granicę (...)
str. 12
2.

Procedura OSS i IOSS - nowa stawka VAT w Finlandii

Na stronie internetowej Ministerstwa Finansów (www.gov.pl) zamieszczono komunikat, z którego wynika, że od 1 września 2024 r. zmieniła się stawka podatku VAT w Finlandii dla (...)
str. 12
3.

Kara porządkowa i zastaw skarbowy w 2025 r.

Wysokość kary porządkowej W art. 262 Ordynacji podatkowej uregulowano zasady nakładania kary porządkowej. Karą tą mogą zostać ukarani m.in. strona, pełnomocnik strony, świadek lub biegły, (...)
str. 13
III.

ZAGADNIENIA OPRACOWANE KOMPLEKSOWO

1.

Przedterminowy wykup samochodu osobowego z leasingu operacyjnego - podatki i ewidencja księgowa

Podmioty gospodarcze, które wykorzystują na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej samochody osobowe, np. na podstawie umowy leasingu operacyjnego, podejmują niekiedy decyzję o wykupie ww. samochodu przed (...)
str. 14
1.1.

Rozliczenie dla celów VAT przedterminowego wykupu samochodu osobowego z leasingu operacyjnego

W ustawie o VAT nie ma regulacji, które w sposób szczególny odnosiłyby się do odliczania VAT od opłaty za wcześniejsze rozwiązanie umowy leasingu operacyjnego. Należy (...)
str. 14
1.2.

Ujęcie w kosztach podatkowych opłaty za wcześniejsze rozwiązanie umowy leasingu operacyjnego

W obu ustawach o podatku dochodowym nie odniesiono się w sposób szczególny do rozliczania w kosztach podatkowych opłat za wcześniejsze rozwiązanie umowy leasingu operacyjnego. Ustalając, (...)
str. 15
1.3.

Ewidencja księgowa opłaty za wcześniejsze rozwiązanie umowy leasingu operacyjnego

Również w ustawie o rachunkowości nie zawarto regulacji, które w sposób szczególny odnosiłyby się do opłat za rozwiązanie umowy leasingu operacyjnego. Warto przywołać tu regulacje (...)
str. 18
2.

Szczepienia przeciw grypie pracowników - podatki, składki ZUS i ewidencja księgowa

W okresie zwiększonego ryzyka zachorowań na grypę wielu pracodawców zapewnia pracownikom szczepienia przeciw grypie. W artykule tym wskazujemy, jak rozliczyć takie świadczenie na gruncie podatku (...)
str. 19
2.1.

Obowiązek zapewnienia szczepień przeciwko grypie

Zdecydowana większość pracodawców nie ma obowiązku zapewnienia pracownikom szczepień przeciwko grypie. Jednak niektórzy pracodawcy powinni zapewnić takie szczepienie pracownikom zatrudnionym przy określonych pracach. Zgodnie z (...)
str. 20
2.2.

Skorzystanie z nieodpłatnego szczepienia a przychód pracownika

Do przychodów ze stosunku pracy zalicza się wszelkiego rodzaju wypłaty pieniężne oraz wartość pieniężną świadczeń w naturze bądź ich ekwiwalenty, bez względu na źródło finansowania (...)
str. 21
2.3.

Szczepienia przeciw grypie pracowników a składki ZUS

Podstawę wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne pracowników stanowi przychód w rozumieniu przepisów o PDOF osiągany przez nich u pracodawcy z tytułu zatrudnienia w ramach stosunku (...)
str. 22
2.4.

Wydatki na szczepienia pracowników - koszty pracodawcy i VAT

Koszty pracodawcy Zgodnie z ogólną zasadą określoną w art. 22 ust. 1 ustawy o PDOF i art. 15 ust. 1 ustawy o PDOP, kosztami uzyskania (...)
str. 23
2.5.

Zakup usługi szczepienia w ujęciu księgowym

Wydatki ponoszone przez pracodawcę na nabycie dla pracowników usług szczepień ochronnych przeciw grypie obciążają koszty działalności operacyjnej pracodawcy. Mogą być one ujęte w księgach rachunkowych (...)
str. 24
IV.

PODATEK VAT

1.

Wycofanie nieruchomości ze spółki do majątku prywatnego wspólników a VAT - interpretacja KIS

Jeżeli spółce przysługiwało prawo do odliczenia VAT z tytułu nabycia nieruchomości, to jej wycofanie do majątku prywatnego wspólników podlega opodatkowaniu VAT (z możliwością zastosowania ustawowych (...)
str. 25
2.

Wykreślenie z rejestru czynnych podatników VAT a złożenie JPK_VAT - wyrok WSA

Organ podatkowy nie może uznać, że złożony plik JPK_VAT (z wykazaną kwotą VAT do zwrotu) nie wywołuje skutków prawnych z powodu wykreślenia podmiotu z rejestru (...)
str. 26
3.

Odpowiedzi na pytania Czytelników

3.1.

Sprzedaż samochodu osobowego natychmiast po jego zakupie - skutki w VAT

Spółka z o.o. (czynny podatnik VAT) zajmuje się budową dróg. Spółka zamierza kupić samochód osobowy od dealera i od razu sprzedać go innej firmie. Będzie (...)
str. 28
3.2.

Ulga na złe długi po stronie dłużnika

Jestem czynnym podatnikiem VAT. Mam zaległości w regulowaniu zapłaty za faktury na rzecz kontrahentów. W jaki sposób ująć w części ewidencyjnej JPK_VAT korektę odliczonego VAT (...)
str. 30
3.3.

Czy sprzedaż komputerów pracownikom należy ewidencjonować w kasie rejestrującej?

Spółka (czynny podatnik VAT) zamierza wymienić firmowe komputery stacjonarne na nowe. Używane komputery planuje natomiast sprzedać swoim pracownikom. Czy sprzedaż tę spółka musi zaewidencjonować w (...)
str. 31
3.4.

Sprzedaż działki przez rolnika a VAT

Jestem rolnikiem ryczałtowym i posiadam gospodarstwo rolne, które otrzymałem wiele lat temu od rodziców w drodze darowizny. Gospodarstwo to składa się z kilku działek gruntowych. (...)
str. 31
3.5.

Sprzedaż kart przedpłaconych w formie elektronicznego kodu - rozliczenie VAT i PIT

W ramach jednoosobowej działalności gospodarczej sprzedaję konsumentom karty przedpłacone mające formę elektronicznego kodu (PIN) - karty te wykorzystywane są najczęściej do dokonywania płatności przez internet. (...)
str. 32
V.

PODATEK DOCHODOWY OD OSÓB PRAWNYCH

1.

Zbliża się termin złożenia zeznania o wysokości dochodu z zagranicznej jednostki kontrolowanej (CFC)

Podatnicy CIT, którzy osiągają dochody z działalności prowadzonej przez zagraniczne jednostki kontrolowane (CFC), są obowiązani składać urzędom skarbowym odrębne zeznanie (według ustalonego wzoru) o wysokości (...)
str. 35
2.

Kara umowna a wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą w estońskim CIT - interpretacja KIS

Wydatki w postaci kar umownych wynikające z opóźnień w realizacji umówionego świadczenia/usługi wynikają ze stosunków cywilnoprawnych łączących spółkę z kontrahentami i są efektem zawartych umów/uzgodnień (...)
str. 35
3.

Odpowiedzi na pytania Czytelników

3.1.

Transakcja przekraczająca 15.000 zł a zapłata na rachunek spoza białej listy - skutki dla celów CIT

Spółka z o.o. dokonuje zakupu usługi od kontrahenta krajowego (czynnego podatnika VAT). Czy jeśli wartość transakcji przekracza 15.000 zł, to spółka w każdym przypadku jest (...)
str. 38
3.2.

Ujęcie w kosztach podatkowych wydatków na zakup towarów handlowych

Spółka z o.o. nabywa towary handlowe, które następnie sprzedaje, przy czym towary te podmiot, od którego spółka je nabyła, przewozi bezpośrednio do nabywcy. Zdarza się, (...)
str. 39
3.3.

Rozliczenie dla celów CIT odszkodowania otrzymanego z polisy ubezpieczeniowej biura rachunkowego

Biuro rachunkowe, któremu spółka z o.o. (opodatkowana klasycznym CIT) powierzyła kilka lat temu prowadzenie ksiąg rachunkowych, popełniło błąd zaniżając kwotę CIT należnego. W związku z (...)
str. 42
VI.

PODATEK DOCHODOWY OD OSÓB FIZYCZNYCH

1.

Pomoc finansowa dla funkcjonariuszy na uzyskanie lokalu mieszkalnego a zwolnienie z PIT - interpretacja ogólna MF

Regulacje prawne Na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 49a ustawy o PDOF, wolny od podatku jest ekwiwalent pieniężny w zamian za rezygnację z lokalu (...)
str. 44
2.

Odpowiedzi na pytania Czytelników

2.1.

Zapomoga wypłacona pracownikowi w związku z długotrwałą chorobą

Ze względu na trudną sytuację pracownika (długotrwałą chorobę) przyznaliśmy mu zapomogę w wysokości 3.000 zł. Zapomoga została wypłacona ze środków obrotowych firmy. Czy wartość tej (...)
str. 45
2.2.

Przychody z działów specjalnych produkcji rolnej a ulga dla rodzin 4+

Podatnik osiąga przychody z działów specjalnych produkcji rolnej. W związku z tym, iż prowadzi księgi rachunkowe, ww. przychody ustala według zasad wskazanych dla przychodów z (...)
str. 46
2.3.

Dotacja otrzymana ze środków Krajowego Planu Odbudowy na modernizację budynku

Osoba fizyczna prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą otrzymała ze środków Krajowego Planu Odbudowy dotację na modernizację budynku. Czy taka dotacja jest zwolniona od podatku dochodowego? A (...)
str. 48
VII.

ŚRODKI TRWAŁE

1.

Rozliczenie wydatku na opłatę przyłączeniową dotyczącą instalacji fotowoltaicznej - interpretacja KIS

Koszt opłaty przyłączeniowej, jako niezwiązany z wytworzeniem farmy fotowoltaicznej, nie zwiększa jej wartości początkowej. Wydatek taki podlega zaliczeniu do kosztów uzyskania przychodów na zasadach ogólnych (...)
str. 50
2.

Wyposażenie jako element wartości początkowej budynku biurowego

Spółka w 2023 r. zakończyła inwestycję i przyjęła do użytku budynek biurowy. Zadanie zostało zrealizowane przez wykonawcę kompleksowo. Według dołączonej do faktury specyfikacji wynagrodzenie za (...)
str. 52
VIII.

UBEZPIECZENIA SPOŁECZNE I ZDROWOTNE

1.

Zbieg świadczeń emerytalno-rentowych z rentą rodzinną - informacja ZUS

ZUS na swojej stronie internetowej (www.zus.pl) w dniu 30 sierpnia 2024 r. zamieścił informację na temat zbiegu świadczeń emerytalno-rentowych z rentą rodzinną. Jak czytamy w (...)
str. 54
2.

Najem samochodu wraz z kierowcą na ślub pracownika bez składek ZUS

Jeżeli korzyść materialna (tu: w postaci najmu samochodu wraz z kierowcą w dniu ślubu pracownika) będzie wynikała z regulaminu wynagradzania obowiązującego u pracodawcy i przybierze (...)
str. 56
3.

Druk ZUS RPA płatnik składa tylko w określonych okolicznościach

W regulaminie pracy zawarliśmy zapis, że od 1 sierpnia 2024 r. wypłat wynagrodzeń za dany miesiąc dokonujemy zatrudnionym w firmie pracownikom i zleceniobiorcom do 5. (...)
str. 58
IX.

PRAWO PRACY

1.

Zatrudnianie cudzoziemca a wygaśnięcie zezwolenia na pracę

Czy w przypadku zatrudnienia cudzoziemca na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony (po wykorzystaniu limitu umów na czas określony) i wygaśnięciu ważności zezwolenia na (...)
str. 59
2.

Gwarancja dotychczasowej płacy po czasowym przeniesieniu na stanowisko z innym systemem wynagradzania

Na czas określony pracownik zostanie przeniesiony na inne stanowisko, co pociągnie za sobą zmianę systemu wynagradzania - ze stałej pensji miesięcznej na stawkę godzinową. Co (...)
str. 61
X.

RACHUNKOWOŚĆ

1.

Ewidencja księgowa przekazania II raty odpisów na ZFŚS za 2024 r.

Pracodawcy zobowiązani do tworzenia zakładowego funduszu świadczeń socjalnych (ZFŚS) mają obowiązek odprowadzenia odpisu na ZFŚS za dany rok w dwóch ustawowych terminach. Do 31 maja (...)
str. 63
2.

Pokrycie strat bilansowych za lata ubiegłe z dopłat wspólników oraz kapitału zapasowego utworzonego w 2023 r.

W 2023 r. spółka z o.o. poniosła stratę bilansową. Po zatwierdzeniu sprawozdania finansowego za ten rok (tu: 2023 r.) podjęto decyzję o wniesieniu na pokrycie (...)
str. 64
2.1.

Wnoszenie dopłat na pokrycie strat bilansowych w przepisach K.s.h.

Przede wszystkim należy pamiętać, że w sytuacji wystąpienia straty K.s.h. nakłada określone obowiązki na zarząd spółki. Jeśli jest to tzw. strata kwalifikowana, wówczas zastosowanie będzie (...)
str. 64
2.2.

Dopłaty oraz kapitał zapasowy - wykorzystanie w celu pokrycia strat bilansowych

W księgach rachunkowych strata bilansowa do czasu jej pokrycia może pozostawać po stronie Wn konta 82 "Rozliczenie wyniku finansowego" (w analityce: Strata bilansowa np. za (...)
str. 65
2.3.

Skutki pokrycia strat bilansowych w podatku dochodowym

Ustawa o PDOP nie odnosi się do rozliczania strat bilansowych. Reguluje ona jedynie sposób rozliczania strat podatkowych. Jak wynika z art. 7 ust. 5 ustawy (...)
str. 68
3.

Darowizna jednorazowo zamortyzowanego środka trwałego - rozliczenie podatkowe i bilansowe

Żona chce przekazać w 2024 r. w darowiźnie mężowi (nieprowadzącemu działalności gospodarczej) środek trwały, który dla celów podatkowych był jednorazowo zamortyzowany w 2023 r. Jakie (...)
str. 69
3.1.

Darowizna pomiędzy małżonkami - kiedy może wystąpić?

Kodeks cywilny nie wprowadza żadnych wyłączeń w zakresie darowizn pomiędzy małżonkami. W takich przypadkach należy jednak dodatkowo uwzględniać przepisy ustawy z dnia 25 lutego 1964 (...)
str. 69
3.2.

Podatkowe skutki darowania firmowego składnika majątku

Podatek dochodowy Odnosząc się do darowizny środka trwałego na gruncie PIT należy wskazać, że odpisy amortyzacyjne obciążające koszty podatkowe generalnie naliczane są od wartości początkowej (...)
str. 70
3.3.

Ujęcie darowizny środka trwałego w księgach rachunkowych

W praktyce przedmiotem darowizny mogą być rzeczowe składniki majątkowe, w tym środki trwałe, materiały, towary i wyroby gotowe, a także środki pieniężne. Koszty z tytułu (...)
str. 71
4.

Koszty finansowania zewnętrznego u dewelopera - ujęcie księgowe

Otrzymaliśmy kredyt z banku na finansowanie inwestycji, którą jest przedsięwzięcie deweloperskie - budowa lokali mieszkalnych i będą one wyrobami gotowymi do momentu sprzedaży. Spółka poniosła (...)
str. 73
5.

Otrzymanie dofinansowania do projektu o wartości powyżej 100 tys. zł a uproszczona ewidencja przychodów i kosztów

Mała fundacja prowadzi uproszczoną księgowość. W 2024 r. podpisała umowę na dofinansowanie do projektu niedotyczące środków trwałych. Czy otrzymane dofinansowanie o wartości przekraczającej 100.000 zł (...)
str. 74
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.