Czasopisma Księgowych on-line
Wydawnictwo Podatkowe
środa, 18 grudnia 2024 r.
Ostatnia aktualizacja: 18.12.2024 r., godz. 8:30 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 57.802 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
SPIS NUMERÓW Biuletynu Informacyjnego
Rocznik

Biuletyn Informacyjny dla Służb Ekonomiczno - Finansowych
nr 36 (1223) z dnia 20.12.2024

X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ

1.

Ważne terminy dla celów CIT/PIT upływające w grudniu 2024 r.

W przypadku podmiotów, których rok podatkowy (obrotowy) jest tożsamy z rokiem kalendarzowym, koniec grudnia danego roku wiąże się z koniecznością wywiązania się z niektórych obowiązków (...)
str. 4
1.1.

Informacja CIT-15J składana w celu uniknięcia statusu podatnika CIT przez spółkę jawną w 2025 r.

Spółka jawna (mająca siedzibę lub zarząd na terytorium Polski), której wspólnikami nie są wyłącznie osoby fizyczne, uzyskuje status podatnika CIT, jeśli nie dopełni określonych obowiązków, (...)
str. 4
1.2.

Grupowa dokumentacja cen transferowych za 2023 r.

Dla celów CIT/PIT podmioty powiązane, których sprawozdania finansowe są konsolidowane metodą pełną lub proporcjonalną, obowiązane do sporządzenia lokalnej dokumentacji cen transferowych, dołączają do tej dokumentacji (...)
str. 4
1.3.

Informacja o realizowanej strategii podatkowej za 2023 r.

Niektórzy podatnicy CIT są zobowiązani do sporządzania i podawania do publicznej wiadomości informacji o realizowanej strategii podatkowej za rok podatkowy (kwestie te reguluje art. 27c (...)
str. 5
1.4.

Terminy ważne dla kartowiczów i prowadzących PKPiR

Płatność karty podatkowej za grudzień 2024 r. Podatnicy opłacający podatek dochodowy w formie karty podatkowej są obowiązani do jego opłacania bez wezwania, na rachunek urzędu (...)
str. 5
2.

Usługi dotyczące sygnalistów a podmiotowe zwolnienie z VAT - odpowiedź Min. Fin. na pytanie naszego Wydawnictwa

Regulacje ustawowe dotyczące sygnalistów Mocą ustawy z dnia 14 czerwca 2024 r. o ochronie sygnalistów (Dz. U. poz. 928) uregulowano zasady ustalania wewnętrznej procedury zgłaszania (...)
str. 6
3.

Umorzenie składek ZUS podmiotom dotkniętym powodzią - komunikat ZUS

Od 6 stycznia 2025 r. płatnicy składek poszkodowani w wyniku powodzi z września 2024 r., którzy prowadzą działalność gospodarczą albo działalność pożytku publicznego, albo działalność (...)
str. 8
II.

INFORMACJE O NOWYCH PRZEPISACH

1.

Znowelizowana ustawa o rachunkowości - już do sprawozdań za 2024 r.

W dniu 6 grudnia 2024 r. Sejm, po rozpatrzeniu poprawek Senatu, zakończył prace nad ustawą o zmianie ustawy o rachunkowości, ustawy o biegłych rewidentach, firmach (...)
str. 8
2.

Limit podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe w 2025 r.

W Monitorze Polskim z 11 grudnia 2024 r., pod poz. 1051, opublikowano obwieszczenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 10 grudnia 2024 r. (...)
str. 9
3.

Ogólna kwota odliczeń wydatków na cele mieszkaniowe w 2025 r.

W Monitorze Polskim z 11 grudnia 2024 r., pod poz. 1050, opublikowano obwieszczenie Ministra Finansów z dnia 4 grudnia 2024 r. w sprawie wysokości ogólnej (...)
str. 10
4.

Stawka 0% VAT dla darowizn na rzecz poszkodowanych w powodzi - czy zostanie przedłużona?

Do 31 grudnia 2024 r. obniżoną do wysokości 0% stawkę VAT stosuje się dla darowizn towarów i usług przekazywanych na cele związane z pomocą poszkodowanym (...)
str. 10
5.

E-Doręczenia obowiązkowe od 1 stycznia 2025 r. dla wielu podmiotów

List polecony z urzędu przez internet to główne założenie e-Doręczeń. Aby było to wykonalne, nadawca i odbiorca muszą mieć adres do e-Doręczeń. Możliwość uzyskania adresu (...)
str. 10
6.

Zmiany w podatku od nieruchomości - opublikowane

W Dzienniku Ustaw z 29 listopada 2024 r., pod poz. 1757, opublikowano ustawę z dnia 19 listopada 2024 r. o zmianie ustawy o podatku rolnym, (...)
str. 11
III.

ZAGADNIENIA OPRACOWANE KOMPLEKSOWO

1.

Paczki świąteczne dla pracowników - podatki, składki ZUS i ewidencja księgowa

W okresie świątecznym pracodawcy przekazują swoim pracownikom (lub ich dzieciom) paczki świąteczne, przy czym paczki te są finansowane ze środków ZFŚS lub ze środków obrotowych (...)
str. 12
1.1.

Otrzymanie paczki świątecznej a PIT pracownika

Za przychody pracownika uważa się wszelkiego rodzaju wypłaty pieniężne oraz wartość pieniężną świadczeń w naturze bądź ich ekwiwalenty, bez względu na źródło finansowania tych wypłat (...)
str. 12
1.2.

Oskładkowanie paczek świątecznych dla pracowników

Podstawę wymiaru składek ZUS stanowi, co do zasady, przychód pracownika uzyskiwany z tytułu zatrudnienia w ramach stosunku pracy. Jak już wskazano, zgodnie ze stanowiskiem organów (...)
str. 14
1.3.

Zakup paczek świątecznych - odliczanie VAT i koszty podatkowe pracodawcy

Rozliczenie zakupu paczek świątecznych dla celów VAT Zgodnie z zasadą ogólną, podatnicy mogą odliczyć VAT od nabytych towarów (i usług) w takim zakresie, w jakim (...)
str. 14
1.4.

Rozliczenie podatkowe paczek świątecznych dla pracowników - podsumowanie tabelaryczne

Jak już wskazano, podatkowe rozliczenie paczek świątecznych przekazanych pracownikom (ich dzieciom) uzależnione jest m.in. od źródła finansowania tych paczek. W tabeli przedstawiamy sposób rozliczenia tych (...)
str. 16
1.5.

Ewidencja księgowa paczek świątecznych dla pracowników

Niezależnie od źródła, z jakiego paczki świąteczne dla pracowników (ich dzieci) zostały sfinansowane (ze środków obrotowych pracodawcy, czy ze środków ZFŚS), faktura za zakup tych (...)
str. 16
2.

Otrzymanie rabatu za dokonane zakupy - podatki i ewidencja księgowa u nabywcy

Podmioty gospodarcze (nabywcy towarów) otrzymują od kontrahentów rabaty za dokonane w danym okresie zakupy (np. zakup towaru w określonej ilości lub o określonej wartości). Mogą (...)
str. 17
2.1.

Otrzymanie rabatu do zakupów a korekta VAT naliczonego

Sposób rozliczenia - dla celów VAT - rabatu otrzymanego przez nabywcę towaru (z tytułu zakupu towaru w określonej ilości lub o określonej wartości) uzależniony jest (...)
str. 17
2.2.

Rozliczenie otrzymanego rabatu w kosztach podatkowych

Korekta kosztów podatkowych w związku z otrzymanym rabatem Na gruncie CIT/PIT skutki otrzymania rabatu do dokonanych w danym okresie zakupów (tj. zakupu towarów w określonej (...)
str. 20
2.3.

Ewidencja księgowa otrzymanego rabatu

Rozliczając dla celów bilansowych rabat, otrzymany w związku z zakupem towarów w określonej wartości lub o określonej wartości, należy kierować się ogólnymi zasadami, tj. m.in.: (...)
str. 22
IV.

PODATEK VAT

1.

Prawo do odliczenia VAT z faktury bez NIP nabywcy - interpretacja KIS

Brak NIP na fakturze nie przesądza o braku prawa do odliczenia VAT z niej wynikającego. (interpretacja indywidualna Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 4 listopada 2024 (...)
str. 23
2.

Stawka 0% VAT przy eksporcie towarów - wyrok WSA

Podatnik ma prawo zastosować stawkę 0% VAT dla eksportu towarów, jeżeli dysponuje dowodem wiarygodnym, potwierdzającym faktyczne dokonanie wywozu towarów poza terytorium UE, z którego wynika (...)
str. 25
3.

Odpowiedzi na pytania Czytelników

3.1.

Zakup samochodu typu bus - skutki podatkowe

Na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej podatnik kupił dwa samochody - busa z jednym rzędem siedzeń i busa z dwoma rzędami siedzeń. Z dowodów rejestracyjnych wynika, (...)
str. 26
3.2.

Sprzedaż samochodu wykorzystywanego do czynności zwolnionych z VAT

Spółka wykonuje wyłącznie czynności zwolnione przedmiotowo z VAT (pośrednictwo ubezpieczeniowe). Na potrzeby ww. działalności spółka wykorzystuje samochód osobowy wykupiony z leasingu. Od wykupu nie odliczyła (...)
str. 29
3.3.

Skutki nieterminowego przeglądu kasy rejestrującej

Od kilku lat prowadzę działalność gospodarczą. Jestem czynnym podatnikiem VAT. Sprzedaż ewidencjonuję w kasie on-line. Skorzystałem z ulgi na zakup tej kasy. Niestety zorientowałem się (...)
str. 31
4.

Relacja z dyżuru telefonicznego

4.1.

Wielokrotne korygowanie faktury sprzedaży

Dokonałem sprzedaży na rzecz kontrahenta. Wniósł on zastrzeżenia do jakości sprzedanego towaru i na zasadzie porozumienia stron obniżyłem cenę tego towaru i wystawiłem stosowaną fakturę (...)
str. 33
4.2.

Czy pomimo braku sprzedaży możliwy jest zwrot VAT?

Pół roku temu rozpocząłem działalność gospodarczą i prowadzę inwestycję z tym związaną. Nie dokonałem jeszcze żadnej sprzedaży, będzie to możliwe dopiero za jakiś czas. Dokonałem (...)
str. 34
4.3.

Sprzedaż zorganizowanej części przedsiębiorstwa na gruncie VAT

Prowadzę przedsiębiorstwo produkcyjno-handlowe (jako czynny podatnik VAT). Zamierzam sprzedać jeden z oddziałów, tj. szwalnię. Nabywca uważa, że sprzedaż powinna być bez VAT, gdyż dotyczy zorganizowanej (...)
str. 35
4.4.

Zakup motocykla a MPP

Jestem czynnym podatnikiem VAT. Na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej zamierzam kupić motocykl. Czy powinienem dokonać zapłaty z zastosowaniem mechanizmu podzielonej płatności, skoro wartość brutto wyniesie (...)
str. 36
V.

PODATEK DOCHODOWY OD OSÓB PRAWNYCH

1.

Ujęcie w kosztach podatkowych wydatków związanych z pozyskaniem nowego inwestora - interpretacja KIS

Wydatki na pozyskanie nowego inwestora (np. koszty usług doradczych, tłumaczy przysięgłych, notariuszy, opłaty za pozyskanie dokumentów, np. wypisów, wyrysów, map z rejestru gruntów, zaświadczenia o (...)
str. 37
2.

Odpowiedzi na pytania Czytelników

2.1.

Wydatki na prace poprawkowe budynku wybudowanego przez dewelopera a koszty podatkowe

Spółka z o.o. (opodatkowana "klasycznym" CIT) prowadzi działalność deweloperską, w ramach której buduje domy i bloki mieszkalne. Spółka jest zobowiązana (w ramach rękojmi) do dokonywania (...)
str. 39
2.2.

Zobowiązanie wynikające z faktury korygującej a przepisy o złych długach w CIT

Spółka z o.o. posiada zobowiązanie wobec kontrahenta krajowego. Wynika ono z wystawienia przez spółkę faktury korygującej sprzedaż "in minus", ze względu na obniżenie ceny za (...)
str. 41
2.3.

Podatek minimalny w spółce komunalnej

Spółka komunalna ze 100% udziałem gminy miejskiej prowadzi obecnie działalność wyłącznie komercyjną, nastawioną na zysk, nie prowadzi gospodarki komunalnej. Czy w przypadku osiągnięcia straty lub (...)
str. 43
VI.

PODATEK DOCHODOWY OD OSÓB FIZYCZNYCH

1.

Ulga abolicyjna przy wspólnym rozliczeniu dochodów małżonków - interpretacja KIS

Przy wspólnym rozliczeniu dochodów małżonków, z których jedno uzyskało dochody za granicą, do których ma zastosowanie metoda proporcjonalnego odliczenia, do obliczenia podatku, a następnie ulgi (...)
str. 44
2.

Odpowiedzi na pytania Czytelników

2.1.

Wybór kasowego PIT a przychody na przełomie lat 2024/2025

Podatnik prowadzi indywidualną działalność gospodarczą opodatkowaną według zasad ogólnych. Na 2025 r. zamierza wybrać kasową metodę rozliczania PIT. Według jakich zasad powinien on rozpoznać przychód (...)
str. 47
2.2.

Ustalenie zaliczek uproszczonych, gdy wcześniej podatnik poniósł stratę

Przedsiębiorca prowadzi działalność gospodarczą opodatkowaną według zasad ogólnych. Z działalności tej w 2024 r. opłaca uproszczone zaliczki na podatek dochodowy (ustalone od dochodu osiągniętego w (...)
str. 49
2.3.

Forma opodatkowania dochodów z kilku rodzajów działalności

Podatnik prowadzi indywidualną działalność gospodarczą opodatkowaną ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych. Od 1 stycznia 2025 r. będzie również wspólnikiem w spółce jawnej osób fizycznych. Czy podatnik (...)
str. 50
2.4.

Opodatkowanie honorarium amerykańskiego artysty za koncert w Polsce

Jednostka kultury (posiadająca osobowość prawną) zaprosiła do wykonania koncertu w Polsce artystkę (Polkę), która jest zameldowana w USA i nie przebywa w Polsce dłużej niż (...)
str. 52
VII.

ŚRODKI TRWAŁE

1.

Amortyzacja i inne opłaty dotyczące drugiego samochodu osobowego w działalności gospodarczej - interpretacja KIS

Również podatnik wykorzystujący w prowadzonej działalności gospodarczej oraz do celów prywatnych drugi samochód osobowy stanowiący środek trwały, do kosztów uzyskania przychodów może zaliczać: odpisy amortyzacyjne (...)
str. 54
2.

Naprawa systemu klimatyzacji połączona z wymianą klimatyzatora

Spółka podczas przeglądu technicznego systemu klimatyzacyjnego (w dzierżawionym budynku) stwierdziła konieczność wymiany klimatyzatora wraz z wykonaniem nowej instalacji. Przed oddaniem inwestycji do użytku poniesiono dodatkowo (...)
str. 56
2.1.

Sklasyfikowanie systemu klimatyzacji zamontowanego w dzierżawionym budynku

System klimatyzacji w części uznany za inwestycję w obcym środku trwałym Generalnie nakłady poniesione na obcy środek trwały (również te w dzierżawionym budynku) podlegają rozliczeniu (...)
str. 57
2.2.

Remont czy nabycie nowego środka trwałego

Odnosząc powyższe do wątpliwości przedstawionych w pytaniu należy przede wszystkim rozstrzygnąć, czy zakres wykonanych prac przesądza o zakwalifikowaniu ich do prac remontowych czy raczej związanych (...)
str. 58
VIII.

UBEZPIECZENIA SPOŁECZNE I ZDROWOTNE

1.

ZUS od wykupu przez pracowników od pracodawcy aut poleasingowych - interpretacja ZUS

Wartość świadczenia z tytułu odsprzedaży pracownikom używanych aut poleasingowych będących własnością pracodawcy, nie będzie zwolniona ze składek ZUS na podstawie § 2 ust. 1 pkt (...)
str. 59
2.

Składki ZUS od wypłaconych byłym pracownikom rocznych nagród

Na koniec grudnia 2024 r. wypłacimy zatrudnionym w zakładzie pracownikom nagrody roczne w formie pieniężnej. Świadczenia te otrzymają również osoby, z którymi w trakcie tego (...)
str. 61
IX.

PRAWO PRACY

1.

Wymiar czasu pracy pracowników niepełnosprawnych w 2025 r.

Ustawa o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych określa zasady zatrudniania pracowników niepełnosprawnych, w tym obowiązujące ich normy czasu pracy. Nie odnosi się (...)
str. 62
2.

Przeprowadzenie rocznej korekty odpisu na ZFŚS

Zakładowy fundusz świadczeń socjalnych tworzony jest z odpisów odprowadzanych na rachunek tego Funduszu. Pracodawcy zobowiązani do tworzenia ZFŚS odprowadzają wspomniany odpis za dany rok w (...)
str. 64
X.

RACHUNKOWOŚĆ

1.

Od 1 stycznia 2025 r. wchodzą w życie obowiązki w zakresie JPK_PD dla pierwszej grupy jednostek

Jak już informowaliśmy wielokrotnie na łamach naszego czasopisma, od 1 stycznia 2025 r. pierwsza grupa podatników/jednostek będzie zobowiązana prowadzić księgi rachunkowe przy użyciu programów komputerowych (...)
str. 66
2.

Podstawowe terminy dotyczące inwentaryzacji za 2024 r. - na co jeszcze jest czas?

Co do zasady wynikającej z prawa bilansowego, jednostki przeprowadzają inwentaryzację na ostatni dzień każdego roku obrotowego. Jednak w odniesieniu do określonych grup składników ustawa o (...)
str. 67
3.

Ewidencja księgowa rozliczenia utworzonego specjalnego funduszu inwestycyjnego przez podatnika estońskiego CIT

Jesteśmy sp. z o.o. opodatkowaną estońskim CIT. Za pośrednictwem firmy zewnętrznej zbudowaliśmy instalację fotowoltaiczną. Ponieważ cała produkcja prądu będzie wykorzystywana na bieżące firmowe potrzeby, nie (...)
str. 69
3.1.

Fundusz inwestycyjny jako alternatywa estońskiego CIT

Zasady dotyczące tworzenia i funkcjonowania funduszu inwestycyjnego zostały opisane w art. 15 ust. 1hb i 1hba ustawy o PDOP. Ponadto w przedmiotowym zakresie Ministerstwo Finansów (...)
str. 69
3.2.

Utworzenie celowego funduszu inwestycyjnego w ramach kapitału rezerwowego/zapasowego

W sytuacji gdy pytająca jednostka nie miała prawa do utworzenia "podatkowego" funduszu inwestycyjnego, za dopuszczalne należy uznać utworzenie innego quasi funduszu w ramach kont kapitałów (...)
str. 70
3.3.

Realizacja/zakończenie inwestycji a rozliczenie funduszu

"Wykorzystanie" środków zaewidencjonowanych w kapitałach rezerwowych/zapasowych nie powoduje zmniejszenia ich wysokości (utworzonych kapitałów). Można dokonać ewentualnego przeksięgowania zapisów w ramach ewidencji analitycznej polegającego na wyksięgowaniu (...)
str. 71
3.4.

Wynikowe rozliczenie energii w całości zużytej na własne potrzeby

Od wartości początkowej uznanej za środek trwały instalacji fotowoltaicznej dokonuje się odpisów amortyzacyjnych, których wartość może podlegać odniesieniu bezpośrednio w koszty okresu albo w przypadku (...)
str. 71
4.

Ewidencja amortyzacji podatkowej po dokonaniu pełnego odpisu aktualizującego

Spółka użytkuje inwestycję w obcym środku trwałym (hali produkcyjnej), której dotychczasowe umorzenie oraz następnie dokonany odpis aktualizujący objął całą wartość początkową. Czy dla celów podatkowych (...)
str. 72
4.1.

Dokonanie odpisu aktualizującego obejmującego pełną niezamortyzowaną wartość środka trwałego

Odpisów amortyzacyjnych lub umorzeniowych od środka trwałego dokonuje się drogą systematycznego, planowego rozłożenia jego wartości początkowej na ustalony okres amortyzacji. Rozpoczęcie amortyzacji następuje nie wcześniej (...)
str. 72
4.2.

Kontynuacja amortyzacji podatkowej pomimo braku odpisu bilansowego

Od odpowiedzi na pytania rozstrzygane przy weryfikacji poprawności dokonanych rozliczeń bilansowych zależy również dalsze postępowanie dla celów podatkowych, a dokładniej kontynuacja podatkowej amortyzacji. Dla Prenumeratorów (...)
str. 73
5.

Koszty wykonania układu komunikacyjnego na działkach przeznaczonych do sprzedaży

Spółka z o.o. wykazuje jako towary handlowe (konto 33) zakupione kilka lat temu działki przeznaczone do sprzedaży. Działki te mają zostać zbyte, a nabywca ma (...)
str. 74
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.