Czasopisma Księgowych on-line
Wydawnictwo Podatkowe
wtorek, 12 listopada 2024 r.
Ostatnia aktualizacja: 12.11.2024 r., godz. 12:46 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 51.045 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
SPIS NUMERÓW Przeglądu Podatku Dochodowego
Rocznik

Przegląd Podatku Dochodowego
nr 15 (615) z dnia 01.08.2024

X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ

1.1.

Koszty postępowania sądowego

Przepisy ustawy o PIT i ustawy o CIT nie odnoszą się wprost do kosztów sądowych ponoszonych w postępowaniach sądowych, których przedmiotem jest spór związany z (...)
str. 4
1.2.

Zasądzone kwoty

W przypadku gdy zapłata zasądzonej kwoty ma związek z zachowaniem albo zabezpieczeniem źródeł przychodów podatnika, to wydatek taki należy uznać za koszt uzyskania przychodu. Przy (...)
str. 6
II.

PRZYCHODY I KOSZTY W FIRMIE

1.

Korekta przychodu w przypadku ostatecznego rozliczenia usługi

Spółka z o.o. przyjęła do realizacji zlecenie w zakresie wytworzenia oprogramowania. Na podstawie poczynionych ustaleń z kontrahentem wystawiała mu faktury tytułem wynagrodzenia za kolejno realizowane (...)
str. 9
2.

Data zawarcia umowy nie określa momentu powstania przychodu

Spółka z o.o. oddała w dzierżawę urządzenie przemysłowe. Zawarta w tym celu umowa przewiduje, że będzie ono wydzierżawione na okres 18 miesięcy. Dzierżawca zapłaci za (...)
str. 10
3.

Wydatki na naprawę zużytych części - moment uznania za koszt uzyskania przychodów

Spółka z o.o. naprawia uszkodzone części środków trwałych, które służą działalności produkcyjnej. Następnie części te są przekazywane do magazynu części zamiennych i po pewnym czasie (...)
str. 12
4.

Wątpliwe koszty finansowania dłużnego w przypadku opłat w leasingu operacyjnym

Przepis art. 15c updop ogranicza możliwość zaliczania do kosztów uzyskania przychodów kosztów finansowania dłużnego. W art. 15c ust. 1 updop ustawodawca wprowadził limit, do wysokości (...)
str. 13
5.

Otrzymanie faktury wystawionej w poprzednim roku

Dopiero w marcu 2024 r. przedsiębiorca otrzymał fakturę kosztową, którą kontrahent wystawił w lipcu 2023 r., wskazując termin płatności 21 lipca 2023 r. Faktura ta (...)
str. 16
5.1.

Moment zaliczenia wydatku do kosztów podatkowych

W pytaniu niestety nie sprecyzowano, jaki rodzaj ewidencji księgowej prowadzi przedsiębiorca. Zakładamy, że jest to podatkowa księga przychodów i rozchodów. Szczegółowe zasady ewidencjonowania zdarzeń gospodarczych (...)
str. 16
5.2.

Przepisy normujące zasady rozliczania nieterminowo uregulowanych zobowiązań

Zasady rozliczania przez podatników podatku dochodowego od osób fizycznych nieterminowo regulowanych zobowiązań określają art. 26i i art. 44 ust. 17-24 updof (tzw. przepisy o złych (...)
str. 17
6.

Kursu waluty nie wyznacza się na podstawie daty wydania wyciągu bankowego - interpretacja indywidualna organu podatkowego

Do przeliczenia wartości kosztu poniesionego w walucie obcej, udokumentowanego rachunkiem, należy przyjąć kurs średni ogłaszany przez NBP z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień poniesienia kosztu, (...)
str. 18
III.

ROZLICZANIE PODATKU PRZEZ PŁATNIKA

1.

50% koszty przy obliczaniu zaliczki na podatek od honorarium pracowników-twórców

Koszty uzyskania przychodów ze stosunku pracy przysługują pracownikowi niezależnie od tego, czy w danym miesiącu świadczył pracę, czy jej nie świadczył. Przesłanką warunkującą ich zastosowanie (...)
str. 20
1.1.

Ogólne przesłanki stosowania 50% kosztów

50% koszty stosuje się m.in. do przychodów z tytułu korzystania przez twórców z praw autorskich i artystów wykonawców z praw pokrewnych, w rozumieniu odrębnych przepisów, (...)
str. 20
1.2.

Powstanie utworu

O prawie do zastosowania podatnikowi 50% kosztów można mówić tylko wtedy, gdy przedmiotem umowy jest utwór w rozumieniu art. 1 ustawy z dnia 4 lutego (...)
str. 21
1.3.

Wyodrębnienie wynagrodzenia za prace twórcze

Strony umowy mogą przyjąć dowolną zasadę w zakresie określania wysokości honorarium. Umowa może wprost wskazywać kwotę honorarium lub przewidywać zasadę procentowego określania honorarium w stosunku (...)
str. 21
1.4.

Podstawa ustalenia kosztów

50% koszty uzyskania przychodów oblicza się od przychodu pomniejszonego o potrącone przez płatnika w danym miesiącu składki na ubezpieczenia emerytalne i rentowe oraz na ubezpieczenie (...)
str. 21
1.5.

Rozliczenie wynagrodzenia twórcy

50% koszty można zastosować jedynie do przychodów uzyskiwanych z tytułu działalności twórczej w tych dziedzinach, które zostały enumeratywnie wymienione w art. 22 ust. 9b updof. (...)
str. 22
2.

Zaliczka na podatek w miesiącu przekroczenia limitu 30.000 zł u zleceniobiorcy, który złożył wniosek o niepobieranie zaliczek

Zatrudniony przez naszą firmę zleceniobiorca w 2023 r. złożył wniosek w sprawie niepobierania zaliczek na podatek dochodowy. W okresie od stycznia do lipca 2023 r. (...)
str. 24
2.1.

Zasady ustalania zaliczek zleceniobiorcom

Z pytania należy wnosić, że zleceniobiorca nie prowadzi działalności gospodarczej, a zatem jego wynagrodzenie z tytułu zawartej z firmą umowy zlecenia zalicza się do przychodów (...)
str. 24
2.2.

Wniosek o niepobieranie zaliczek

Stosownie do art. 31c updof, zleceniobiorca może złożyć zleceniodawcy (płatnikowi) wniosek o niepobieranie w danym roku zaliczek na podatek - jeżeli przewiduje, że uzyskane przez (...)
str. 25
3.

Stosowanie ulgi dla seniora na etapie ustalania zaliczek PIT przez płatnika

Pracownik 18 czerwca 2024 r. osiągnął wiek emerytalny 65 lat i w tym samym dniu złożył pracodawcy wniosek o zastosowanie ulgi dla seniora w związku (...)
str. 26
4.

Konsekwencje podatkowe obniżenia studentowi opłat za studia - interpretacja indywidualna organu podatkowego

Obniżka przez uczelnię opłaty za studia na podstawie ustawy - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce nie stanowi nieodpłatnego świadczenia, wobec tego po stronie studenta, (...)
str. 28
IV.

MAJĄTEK TRWAŁY

1.

Wydatki ponoszone na wstępnym etapie inwestycji mogą wpłynąć na wartość początkową środka trwałego

Spółka z o.o. będzie budowała nowy zakład produkcyjny. Obecnie jest na etapie planowania i projektowania. Ma pewną koncepcję, rozwiązanie i projekt. Pracownicy odbywają różne wyjazdy (...)
str. 29
2.

Zmiana wartości składnika majątku

2.1.

Wymiana części składowej

Planujemy wymienić uszkodzoną część składową maszyny produkcyjnej. Moglibyśmy w jej miejsce zamontować podobną część i potraktować tę wymianę jako remont. Jednak postanowiliśmy zastosować część o (...)
str. 30
2.2.

Odłączenie części peryferyjnej

Odłączyliśmy część peryferyjną od maszyny produkcyjnej. Czy w związku z tym wartość początkowa maszyny powinna ulec zmniejszeniu, a jeżeli tak, to od jakiej wartości należy (...)
str. 32
3.

Amortyzacja środka trwałego stanowiącego współwłasność małżeńską wykorzystywanego w firmie jednego z małżonków

Osoba fizyczna prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą. Planuje kupić samochód osobowy, który będzie wykorzystywać na potrzeby tej działalności. Faktura będzie wystawiona na firmę, ale w dowodzie (...)
str. 33
4.

Przebudowa sieci elektroenergetycznej w związku z prowadzoną inwestycją - interpretacja indywidualna organu podatkowego

Wydatki poniesione na usunięcie kolizji sieci elektroenergetycznej są kosztami bieżącego okresu i nie powodują zwiększenia wartości początkowej wytwarzanego środka trwałego. Tak wynika z interpretacji indywidualnej (...)
str. 34
5.

Zakaz amortyzacji nie dotyczy mieszkania kupionego na biuro - wyrok WSA

Znowelizowany od 1 stycznia 2022 r. art. 22c pkt 2 updof dotyczy jedynie podatników osiągających przychody ze źródła wskazanego w art. 10 ust. 1 pkt (...)
str. 35
V.

VADEMECUM PRZEDSIĘBIORCY

1.

Firmowe koszty związane z pracą podatnika, małżonka, wspólnika

Rozwój firmy wymaga od przedsiębiorcy (podatnika) jego osobistego zaangażowania i nakładu pracy. To samo dotyczy wspólników, gdy działalność jest prowadzona w formie spółki. Nierzadko przy (...)
str. 37
1.1.

Koszty pracy lub usług małżonka wynikające z jego zatrudnienia bądź współpracy B2B

Zamierzam wspierać żonę w powrocie na rynek pracy. Rozważam możliwość jej zatrudnienia w swojej firmie jako księgowej albo podjęcia współpracy z firmą świadczącą usługi księgowe, (...)
str. 37
1.2.

Wytworzenie środka trwałego we własnym zakresie

Prowadzę działalność gospodarczą w zakresie usług budowlanych. Wykorzystuję w niej środki trwałe, w tym budynek magazynowo-socjalny i budynek gospodarczy służący jako garaż. Ze względów bezpieczeństwa (...)
str. 38
1.3.

Rozliczenie wynagrodzenia wspólników za prowadzenie spraw spółki

Wspólnicy zamierzają wprowadzić zmiany do umowy spółki jawnej osób fizycznych polegające na dodaniu zapisów, że wspólnikom będzie przysługiwało wynagrodzenie za prowadzenie spraw spółki. Będzie ono (...)
str. 39
2.

Ryczałt ewidencjonowany jako forma opodatkowania przychodów z handlu częściami zamiennymi

Podatnik wybrał opodatkowanie działalności gospodarczej ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych. Czy może stosować tę formę opodatkowania, jeżeli w ramach działalności sprzedaje części do maszyn rolniczych, takich (...)
str. 40
2.1.

Wyłączenia z ryczałtu

Ustawa z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (Dz. U. z 2024 r. poz. 776 (...)
str. 40
2.2.

Wyjątki od wyłączeń

Nie w każdym przypadku sprzedaż części i akcesoriów do pojazdów mechanicznych powoduje utratę prawa do opłacania ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Aby skutek ten nastąpił, muszą (...)
str. 41
3.

Stawka ryczałtu ewidencjonowanego od przychodów z działalności w zakresie kupna i sprzedaży mieszkań

Prowadzę działalność gospodarczą opodatkowaną ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych. Chciałbym kupić w celu odsprzedaży 10 mieszkań. Czy z działalności w tym zakresie można opłacać ryczałt ewidencjonowany? (...)
str. 42
4.

Szkoda w samochodzie wykorzystywanym przez rolnika będącego czynnym podatnikiem VAT

Rolnik prowadzący gospodarstwo rolne jest czynnym podatnikiem VAT. W gospodarstwie tym wykorzystywał samochód osobowy stanowiący jego własność. Auto zostało zniszczone w wypadku. Ubezpieczyciel stwierdził szkodę (...)
str. 43
4.1.

Odszkodowania związane z działalnością rolniczą i inne

W sprawie kwalifikowania odszkodowań związanych ze szkodami poniesionymi w uprawach rolnych wśród organów podatkowych można zaobserwować różne podejście. Przykładowo Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji (...)
str. 44
4.2.

Rolnik będący czynnym podatnikiem VAT a status podatkowy na gruncie ustawy o PIT

W okolicznościach stanu faktycznego przedstawionych w pytaniu uzasadnione jest stwierdzenie, że chociaż podatnik-rolnik wykorzystywał samochód osobowy w ramach prowadzonego gospodarstwa rolnego, to odszkodowanie otrzymane od (...)
str. 44
4.3.

Skutki otrzymania odszkodowania

Nie można wykluczyć, że w konkretnych okolicznościach stanu faktycznego, odszkodowanie otrzymane przez podatnika z tytułu całkowitej szkody dotyczącej samochodu osobowego wykorzystywanego przy prowadzeniu wyłącznie działalności (...)
str. 45
VI.

OPODATKOWANIE DOCHODÓW UZYSKANYCH ZA GRANICĄ

1.

Podatek od wypłat dla nierezydentów zatrudnionych na podstawie umów zleceń

Spółka komandytowa z siedzibą na terenie Polski zamierza zatrudnić obywateli Rumunii na podstawie umów zleceń. W ramach tych umów będą oni świadczyć usługi na terenie (...)
str. 46
1.1.

Ograniczony obowiązek podatkowy

Z opisu stanu faktycznego wynika, że zleceniobiorcy nie będą mieli w Polsce miejsca zamieszkania w rozumieniu art. 3 ust. 1a updof. Wobec tego zgodnie z (...)
str. 46
1.2.

Pobór podatku

Jeżeli nierezydent wykonuje na rzecz polskiej firmy czynności na podstawie umowy zlecenia, która nie jest zawarta w ramach prowadzonej przez zleceniobiorcę działalności, to uzyskiwane przez (...)
str. 46
1.3.

Certyfikat rezydencji lub jego kopia

Certyfikat rezydencji to dokument urzędowy potwierdzający miejsce zamieszkania podatnika dla celów podatkowych, wydany przez właściwy organ administracji podatkowej państwa miejsca zamieszkania podatnika (art. 5a pkt (...)
str. 47
1.4.

Regulacje umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania

Dla Prenumeratorów GOFIN f Teksty umów o unikaniu podwójnego opodatkowania dostępne w serwisie www.przepisy.gofin.pl » Jeśli zleceniobiorca przedstawi certyfikat rezydencji, to płatnik może zastosować postanowienia (...)
str. 47
1.5.

Gdy nierezydent nie dostarczy certyfikatu rezydencji

Spółka, jako płatnik, wypłacając wynagrodzenie nierezydentowi, który nie dostarczył jej certyfikatu rezydencji, zobowiązana jest pobierać podatek w formie ryczałtu w wysokości 20% przychodu. Pobrany zryczałtowany (...)
str. 48
2.

Usługi ubezpieczeniowe nie podlegają opodatkowaniu u źródła - interpretacja indywidualna organu podatkowego

Nabywane usługi ubezpieczeniowe nie są wprost wymienione w art. 21 ust. 1 updop, ani też nie stanowią "świadczeń o podobnym charakterze" do gwarancji i poręczeń, (...)
str. 49
VII.

ULGI, ODLICZENIA, ZWOLNIENIA PODATKOWE

1.1.

Podatnicy objęci preferencją

W zeznaniu podatkowym podatnicy będący właścicielami lub współwłaścicielami budynku mieszkalnego jednorodzinnego mogą odliczać od podstawy obliczenia podatku poniesione w roku podatkowym wydatki na materiały budowlane, (...)
str. 51
1.2.

Status budynku

Aby wydatki podlegały odliczeniu w ramach omawianej preferencji, muszą dotyczyć budynku mieszkalnego jednorodzinnego w rozumieniu art. 3 pkt 2a ustawy z dnia 7 lipca 1994 (...)
str. 52
1.3.

Przedsięwzięcia termomodernizacyjne

Na potrzeby stosowania omawianej preferencji pojęcie "przedsięwzięcie termomodernizacyjne" nie zostało zdefiniowane wprost w ustawie o PIT, a tylko w art. 5a pkt 18c updof zastosowano (...)
str. 53
2.

Ulga dla młodych podatników ma ograniczony zakres przedmiotowy

Podatnik niemający jeszcze ukończonych 26 lat życia, został powołany uchwałą zarządu na stanowisko prokurenta spółki z o.o. Za pełnienie tej funkcji otrzymuje wynagrodzenie. Czy w (...)
str. 55
VIII.

INNE ZAGADNIENIA PODATKOWE

1.1.

Regulacje ustawowe

Podatnicy PIT osiągający dochody z działalności gospodarczej mają do wyboru trzy formy opodatkowania. Są to skala podatkowa, podatek liniowy i ryczałt od przychodów ewidencjonowanych (pomijamy (...)
str. 56
1.2.

Stanowisko NSA

Jak wynika z ustawy o PIT, aby wybór podatku liniowego lub ryczałtu ewidencjonowanego był skuteczny, nie wystarczy złożyć terminowo organowi podatkowemu oświadczenia o wyborze sposobu (...)
str. 56
1.3.

Ocena organów podatkowych

Zaprezentowany wyrok NSA nie wpłynął na zmianę stanowiska organów podatkowych w omawianej kwestii, co wynika z interpretacji indywidualnej Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 18 czerwca (...)
str. 57
2.

Zbycie udziału w spadku to przychód z praw majątkowych opodatkowany według skali podatkowej

Podatnik nabył spadek po ojcu. W skład spadku wchodzi m.in. udział we własności nieruchomości zabudowanej. Podatnik zamierzał sprzedać odziedziczoną część nieruchomości, ale z uwagi na (...)
str. 58
3.

Naprawa powypadkowa firmowego auta a ukryte zyski w estońskim CIT

Jesteśmy spółką z o.o. opodatkowaną estońskim CIT. Pracownik spowodował kolizję autem firmowym. Czy naprawa powypadkowa auta będzie ukrytym zyskiem, od którego trzeba zapłacić podatek? W (...)
str. 61
4.

Przychód ze sprzedaży w limicie małego podatnika

Spółka z o.o. w 2024 r. uzyskała przychód ze sprzedaży nieruchomości. Czy należy go uwzględnić w limicie przychodów wyznaczających status małego podatnika w 2025 r.? (...)
str. 63
IX.

CZYTELNICY PYTAJĄ

1.

Kiedy spółka jawna utraci status podatnika CIT?

Czy wystąpienie spółki z o.o. ze spółki jawnej, która jest podatnikiem CIT, gdzie wspólnikami pozostaną wyłącznie dwie osoby fizyczne, skutkować będzie możliwością opodatkowania dochodów tej (...)
str. 64
2.

Zapłata zobowiązania w euro z rachunku w złotych

Spółka z o.o. otrzymała fakturę od kontrahenta z Niemiec za kupione towary handlowe. Jest ona wyrażona w euro. Spółka zleciła w banku zapłatę tej faktury (...)
str. 64
3.

Stosowanie dodatkowej kwoty zmniejszającej podatek

Pracownica będąca samotną matką poprosiła pracodawcę o stosowanie jej od sierpnia 2024 r. dodatkowej kwoty zmniejszającej podatek. Czy pracodawca powinien przychylić się do jej prośby? (...)
str. 65
4.

Wysokość zwolnienia od podatku z tytułu dofinansowania z ZFŚS do wczasów pracownika

Pracownikowi wypłacimy z ZFŚS dofinansowanie do wczasów. Wypłata ta spowoduje, że limit zwolnienia od podatku w wysokości 1.000 zł zostanie przekroczony. Czy opodatkowaniu podlega cała (...)
str. 66
5.

Ujęcie w podatkowej księdze przychodów i rozchodów zasiłku chorobowego wypłaconego przedsiębiorcy

Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą. Obecnie jestem w ciąży i przebywam na zwolnieniu lekarskim, a ZUS wypłaca mi z tego tytułu zasiłek chorobowy. Czy zasiłek ten (...)
str. 67
6.

Jednorazowa amortyzacja składnika majątku o wartości nieprzekraczającej 10.000 zł

Jestem podatnikiem PIT. Na potrzeby działalności gospodarczej kupiłem motocykl o wartości nieprzekraczającej 10.000 zł. Czy mogę go jednorazowo zamortyzować? Motocykl o wartości nieprzekraczającej 10.000 zł (...)
str. 67
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.