Czasopisma Księgowych on-line
Wydawnictwo Podatkowe
czwartek, 21 listopada 2024 r.
Ostatnia aktualizacja: 21.11.2024 r., godz. 8:42 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 52.112 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
SPIS NUMERÓW Przeglądu Podatku Dochodowego
Rocznik

Przegląd Podatku Dochodowego
nr 22 (622) z dnia 20.11.2024

X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów

Informacja dla Czytelników

Szanowni Państwo! To jeden z ostatnich w tym roku numerów PRZEGLĄDU PODATKU DOCHODOWEGO, który ma długoletnią tradycję. Rzesza Czytelników jest niezmienna od wielu lat. Cieszę (...)
str. 4
I.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ

1.1.

Mechanizm podzielonej płatności - na czym polega?

Zastosowanie mechanizmu podzielonej płatności (zwanego dalej MPP) polega na tym, że: zapłata kwoty odpowiadającej całości albo części kwoty podatku VAT wynikającej z otrzymanej faktury jest (...)
str. 5
1.2.

Skutki w PIT/CIT

Podatnicy nie mogą zaliczać do kosztów uzyskania przychodów kosztu w tej części, w jakiej płatność dotycząca transakcji określonej w art. 19 ustawy z dnia 6 (...)
str. 6
1.3.

Korekta kosztów lub przychodów - wybrane zagadnienia

Zmniejszenie kosztów/zwiększenie przychodów Może się zdarzyć, że podatnik opłaci fakturę zawierającą informację "mechanizm podzielonej płatności", dokumentującą sprzedaż towarów lub usług wymienionych w załączniku nr 15 (...)
str. 7
1.4.

Nabycie środków trwałych lub wartości niematerialnych i prawnych

Omawiane regulacje należy także stosować odpowiednio do nabycia lub wytworzenia środków trwałych albo nabycia wartości niematerialnych i prawnych (art. 22p ust. 3 pkt 1 updof (...)
str. 9
2.

Odpowiedzi na interpelacje poselskie dotyczące estońskiego CIT

Odpowiedź na interpelację nr 4923, zamieszczona w piśmie resortu finansów z 15 października 2024 r., nr DD8.054.8.2024 W piśmie przedstawiciel resortu finansów odniósł się do (...)
str. 10
II.

ZMIANY PRZEPISÓW PRAWNYCH

1.

Ustawa wprowadzająca kasowy PIT już opublikowana

W Dz. U. z 2024 r. pod poz. 1593 opublikowano tekst ustawy z dnia 27 września 2024 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od (...)
str. 12
2.

Zmiany w PIT i CIT w związku z uchwaleniem nowych przepisów o dochodach jednostek samorządu terytorialnego

W Dz. U. z 2024 r. pod poz. 1572 opublikowano tekst ustawy z dnia 1 października 2024 r. o dochodach jednostek samorządu terytorialnego, która z (...)
str. 12
3.

Preferencje podatkowe dla podatników zatrudniających żołnierzy

W Dz. U. z 2024 r. pod poz. 1585 opublikowano tekst ustawy z dnia 1 października 2024 r. o zmianie niektórych ustaw w celu wsparcia (...)
str. 12
4.

Dodatek dopełniający

W Dz. U. z 2024 r. pod poz. 1615 opublikowano tekst ustawy z dnia 27 września 2024 r. o zmianie ustawy o rencie socjalnej oraz (...)
str. 13
5.

Nowe obwieszczenie w sprawie listy krajów/terytoriów niechętnych współpracy do celów podatkowych

W Mon. Pol. z 2024 r. pod poz. 905 opublikowano obwieszczenie Ministra Finansów z dnia 25 października 2024 r. w sprawie ogłoszenia listy krajów i (...)
str. 13
6.

Normy szacunkowe dochodu z działów specjalnych produkcji rolnej na 2025 r.

Na dzień oddania do druku niniejszego numeru Przeglądu Podatku Dochodowego na publikację w Dzienniku Ustaw oczekuje rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 29 października 2024 r. (...)
str. 13
III.

PRZYCHODY I KOSZTY W FIRMIE

1.

Kasowa metoda rozliczania przychodów w przykładach

W Przeglądzie Podatku Dochodowego nr 21 z 2024 r., w artykule pt. "Nowelizacja ustaw o podatku dochodowym" napisaliśmy m.in. na temat wprowadzenia od 1 stycznia (...)
str. 14
1.1.

Otrzymanie należności/zapłata zobowiązania

Przykład Przedsiębiorca w 2025 r. będzie stosować kasową metodę rozliczania przychodów. W styczniu 2025 r. sprzeda towar kontrahentowi. Fakturę wystawi 30 stycznia 2025 r., towar (...)
str. 14
1.2.

Częściowe uregulowanie należności, wpłata zaliczki

Stosując omawianą metodę, za uregulowaną należność będzie się przyjmować także częściowe jej uregulowanie oraz otrzymanie wpłaty na poczet dostaw towarów i usług, które zostaną wykonane (...)
str. 15
1.3.

Upływ dwóch lat, likwidacja działalności

Jeśli podatnik (stosujący omawianą metodę) po upływie 2 lat, licząc od dnia wystawienia faktury, nie uzyska zapłaty, to na dzień upływu 2 lat będzie obowiązany (...)
str. 15
1.4.

Wybór/rezygnacja z metody kasowej

Jeżeli faktura zostanie wystawiona w roku podatkowym, w którym podatnik stosował metodę kasową rozliczania przychodów, a uregulowanie należności nastąpi w roku podatkowym, w którym podatnik (...)
str. 16
1.5.

Stosowanie nowych przepisów na przełomie 2024/2025

Nowe przepisy dotyczące metody kasowej rozliczania przychodów będą mieć zastosowanie do przychodów udokumentowanych fakturami wystawionymi po 31 grudnia 2024 r., o ile przychody te nie (...)
str. 16
2.

Wynagrodzenie za powstrzymanie się od określonych działań jest przychodem podatkowym

Spółka z o.o. planuje sprzedać lokal. Zawarła przedwstępną umowę sprzedaży lokalu na czas określony, tj. do czasu podpisania docelowej umowy sprzedaży. Od dnia zawarcia umowy (...)
str. 18
3.

Wydatki związane z funkcjonowaniem kasy zapomogowo-pożyczkowej

Zgodnie z porozumieniem zawartym z kasą zapomogowo-pożyczkową (KZP), spółka z o.o. pokrywa koszty szkoleń członków zarządu i komisji rewizyjnej tej kasy, a także pracowników ją (...)
str. 19
3.1.

Obowiązki pracodawcy, u którego działa KZP

Zasady tworzenia, organizowania oraz działania u pracodawcy kasy zapomogowo-pożyczkowej (KZP) zostały unormowane w ustawie z dnia 11 sierpnia 2021 r. o kasach zapomogowo-pożyczkowych (Dz. U. (...)
str. 19
3.2.

Kwalifikacja wydatku do kosztów uzyskania przychodów pracodawcy

W świetle ogólnej definicji zawartej w art. 15 ust. 1 updop przyjmuje się powszechnie, że do kosztów uzyskania przychodów podatnik może zaliczyć wydatki funkcjonalnie związane (...)
str. 20
4.

Pobór a następnie przekazanie pobranej opłaty uprawnionemu podmiotowi nie wywołuje skutków podatkowych u pośrednika

Podatnik PIT prowadzący podatkową księgę przychodów i rozchodów zajmuje się w ramach pozarolniczej działalności gospodarczej m.in. nauczaniem języków obcych. Ma status placówki oświatowej. Na mocy (...)
str. 21
5.

Ekwiwalent za używanie własnej odzieży roboczej - problem z forum dyskusyjnego (www.forum.gofin.pl)

[1506000] Czy ekwiwalent na zakup odzieży roboczej dla osób na stanowisku będzie stanowić koszt uzyskania przychodów? Wypowiedzi uczestników forum Na jakim stanowisku? Np. kierownik ds. (...)
str. 22
IV.

ROZLICZANIE PODATKU PRZEZ PŁATNIKA

1.

Zaliczka na podatek gdy dochód pracownika przekroczył pierwszy próg skali podatkowej

Płatnik obliczając pracownikowi zaliczkę na podatek, obowiązany jest stosować stawkę podatku adekwatną do wysokości dochodu osiągniętego przez pracownika w danym zakładzie pracy od początku roku. (...)
str. 24
2.

Podatek dochodowy od otrzymanego po śmierci małżonka zwrotu wkładu członkowskiego z kasy zapomogowo-pożyczkowej

Mój mąż należał do kasy zapomogowo-pożyczkowej, a mnie wskazał jako osobę uprawnioną do otrzymania wkładu członkowskiego w razie swojej śmierci. Po jego śmierci KZP przekazała (...)
str. 26
3.

Obowiązki płatnika w razie przejęcia pracowników przez nowego pracodawcę - interpretacja indywidualna organu podatkowego

Pracodawca, który przejął pracowników w trybie art. 23 1 Kodeksu pracy, powinien kontynuować obliczanie i pobór zaliczek na podatek dochodowy od dochodów przejętych pracowników. Ponadto (...)
str. 28
V.

MAJĄTEK TRWAŁY

1.

Klasyfikacja budynku jako niemieszkalnego

Podatnik prowadzi działalność gospodarczą w zakresie krótkoterminowego wynajmu obiektów noclegowych. We wrześniu 2024 r. nabył na jej potrzeby nieruchomość zabudowaną budynkiem mieszkalnym (zgodnie z aktem (...)
str. 30
1.1.

Możliwość amortyzacji budynków

Środkami trwałymi podlegającymi amortyzacji są m.in. budynki oraz lokale będące odrębną własnością, które posiadają cechy określone w art. 22a ust. 1 updof. Istotne jest, aby: (...)
str. 30
1.3.

Budynki przeznaczone do okresowego pobytu ludzi w interpretacjach indywidualnych organu podatkowego

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji indywidualnej z 29 marca 2024 r., nr 0113-KDIPT2-1.4011.81.2024.1.RK odniósł się do sytuacji podatnika, który dokonał zmiany sposobu użytkowania budynku (...)
str. 32
2.

Amortyzacja samochodu wykupionego z leasingu

Mały podatnik wykupił z leasingu samochód typu bus. Wartość wykupu przekraczała kwotę 15.000 zł netto. Prawdopodobnie bus zostanie sprzedany jeszcze w tym roku. Czy ten (...)
str. 33
2.1.

Jednorazowy odpis amortyzacyjny

Jednorazowej amortyzacji określonej w art. 22k ust. 7 updof podlegają środki trwałe zaliczane do grupy 3-6 i 8 KŚT oraz środki transportu (grupa 7 KŚT), (...)
str. 34
2.2.

Samochód używany krócej niż rok

Samochód wykupiony z leasingu operacyjnego, co do zasady, spełnia warunki do uznania go za środek trwały. Do środków trwałych zalicza się bowiem m.in. stanowiące własność (...)
str. 35
3.

Podatnik uprawniony do jednorazowej amortyzacji

Spółka z o.o. powstała 16 października 2023 r. Jej rok podatkowy pokrywa się z rokiem kalendarzowym. Czy taki podmiot może skorzystać z jednorazowej amortyzacji środka (...)
str. 36
VI.

VADEMECUM PRZEDSIĘBIORCY

1.

Poniesienie kosztu podatkowego i jego ujęcie w księdze - problem dokumentowania

Prowadzę działalność gospodarczą, w której wykorzystuję samochód osobowy będący środkiem trwałym. Przez portal internetowy dokonałam zakupu artykułów eksploatacyjnych do samochodu. Składając zamówienie, nie wybrałam opcji (...)
str. 37
1.1.

Dokumentowanie a rozliczenie kosztu

Kosztami uzyskania przychodów są koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów, z wyjątkiem kosztów wymienionych w art. 23 updof. Na (...)
str. 37
1.2.

Dowody będące podstawą zapisu w podatkowej księdze

W myśl § 23 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 23 grudnia 2019 r. w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów (Dz. U. poz. 2544), (...)
str. 38
2.

Relacja z dyżuru telefonicznego

2.1.

Barek kawowy i posiłki zapewniane uczestnikom szkolenia

Prowadzę działalność szkoleniową, świadcząc usługi dla firm. W czasie zajęć zapewniam barek kawowy z poczęstunkiem, a niekiedy również obiad. Koszt poczęstunku i posiłku jest wkalkulowany (...)
str. 40
2.2.

Firmowy samochód ciężarowy

Nabyłem samochód, który w dowodzie rejestracyjnym posiada adnotację VAT-1. Mam też zaświadczenie z okręgowej stacji kontroli pojazdów, że samochód posiada jeden rząd siedzeń oddzielony trwałą (...)
str. 40
2.3.

Podstawa ustalenia zaliczek uproszczonych

Od wielu lat prowadzę działalność gospodarczą opodatkowaną na zasadach określonych w ustawie o PIT. Korzystam z możliwości opłacania zaliczek na podatek w uproszczonej formie. W (...)
str. 41
2.4.

Sprzedaż prywatnego samochodu wykorzystywanego w firmie

Jednoosobowy przedsiębiorca rozlicza prowadzoną działalność gospodarczą na podstawie podatkowej księgi. Na cele działalności wykorzystuje prywatny samochód osobowy i do kosztów podatkowych ujmuje 20% wydatków z (...)
str. 42
2.5.

Określenie stawki ryczałtu ewidencjonowanego

Podatnik prowadzi działalność gospodarczą w zakresie wykonywania zdjęć rtg, bez sporządzania opisu. Jest ona sklasyfikowania w PKWiU w grupowaniu 86.90.17 "Usługi diagnozowania za pomocą obrazu (...)
str. 43
2.6.

Błędne ustalenie przychodu wolnego od podatku

W 2023 r. pracodawca przez pomyłkę stosował pracownikowi czasowo przebywającemu za granicą zwolnienie podatkowe w zawyżonej wysokości, tj. w kwocie 33% zamiast 30% diety za (...)
str. 43
2.7.

Rozliczenie składki na Fundusz Pracy i Fundusz Solidarnościowy

Prowadzę indywidualną działalność gospodarczą, z tytułu której opłacam ryczałt ewidencjonowany. Czy obliczając ten podatek, mogę pomniejszyć firmowy przychód o składki na Fundusz Pracy i Fundusz (...)
str. 44
VII.

OPODATKOWANIE DOCHODÓW UZYSKANYCH ZA GRANICĄ

1.

Wynagrodzenie z tytułu usługi spedycyjnej a podatek u źródła

Spółka z o.o. importuje towary handlowe z Chin. W związku z tym korzysta z usług chińskiej firmy spedycyjnej zajmującej się organizacją i obsługą transportu tego (...)
str. 45
2.

Należność za przeniesienie autorskich praw majątkowych

Osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą podpisała umowę ze spółką z siedzibą w Wielkiej Brytanii o wykonanie utworu z przeniesieniem autorskich praw majątkowych. Zgodnie z umową (...)
str. 46
2.1.

Opodatkowanie należności

W art. 21 ust. 1 updop ustawodawca nałożył na polskie podmioty obowiązek poboru zryczałtowanego podatku dochodowego (tzw. podatku u źródła) od niektórych przychodów uzyskiwanych na (...)
str. 47
2.2.

Postanowienia konwencji

W omawianym przypadku płatnik, czyli polski przedsiębiorca, posiada certyfikat rezydencji kontrahenta zagranicznego. W tej sytuacji należy zastosować przepisy konwencji między Rzecząpospolitą Polską a Zjednoczonym Królestwem (...)
str. 47
2.3.

Mechanizm pay and refund

Dodajmy, że do płatności przekraczających 2.000.000 zł w roku podatkowym dotyczących m.in. płatności z tytułu praw autorskich na rzecz podmiotów powiązanych niebędących polskimi rezydentami podatkowymi (...)
str. 49
3.

Opłaty za udział w targach nie podlegają opodatkowaniu podatkiem u źródła - interpretacja indywidualna organu podatkowego

Opłaty dokonywane na rzecz nierezydentów w związku z uczestnictwem polskiej firmy w zagranicznych targach nie podlegają opodatkowaniu podatkiem u źródła. Tak wynika z interpretacji indywidualnej (...)
str. 49
VIII.

ULGI, ODLICZENIA, ZWOLNIENIA PODATKOWE

1.
str. 51
1.1.

Prawne podstawy stosowania ulgi

Ulga z tytułu wpłat na indywidualne konto zabezpieczenia emerytalnego (IKZE) jest preferencją podatkową przewidzianą dla osób fizycznych, które gromadzą oszczędności na emeryturę zgodnie z przepisami (...)
str. 51
1.2.

Odliczenie od dochodu z pracy wpłat dokonanych przez podatnika prowadzącego działalność gospodarczą

Prowadzę działalność gospodarczą opodatkowaną ryczałtem ewidencjonowanym, ale też osiągam dochody z pracy na etacie. Czy mam prawo zdecydować, w którym zeznaniu odliczę wpłaty dokonane na (...)
str. 52
1.3.

Ustanie statusu przedsiębiorcy - wysokość limitu

1 lipca 2024 r. zlikwidowałem działalność gospodarczą opodatkowaną podatkiem liniowym i przeszedłem na emeryturę. Zawiadomiłem o tym fakcie instytucję, która prowadzi moje indywidualne konto zabezpieczenia (...)
str. 53
2.

Wynagrodzenie kuratora wypłacane na podstawie przepisów o pomocy społecznej wolne od PIT - interpretacja organu podatkowego

W przypadku gdy wynagrodzenie z tytułu sprawowania kurateli nad osobą częściowo ubezwłasnowolnioną jest wypłacane ze środków publicznych na podstawie przepisów o pomocy społecznej, jest ono (...)
str. 54
IX.

INNE ZAGADNIENIA PODATKOWE

1.

JPK w CIT - nowe obowiązki dla podatników o przychodach powyżej 50 mln euro

Spółka z o.o. (rok podatkowy pokrywa się z rokiem kalendarzowym) opodatkowana klasycznym CIT prawdopodobnie od 1 stycznia 2025 r. zobowiązana będzie stosować JPK w CIT (...)
str. 56
2.

Związanie przedsiębiorcy wyborem formy opodatkowania

W 2019 r. podatnik z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej stosował opodatkowanie skalą podatkową. Osiągał z niej przychody w okresie od marca do maja, a następnie (...)
str. 57
3.

Rozliczenie podatku od przychodów z budynków przez fundację rodzinną

Fundacja rodzinna prowadzi działalność gospodarczą wykraczającą poza zakres określony w przepisach o fundacji rodzinnej. Od dochodu z tej działalności płaci miesięczne zaliczki CIT według 19% (...)
str. 59
X.

CZYTELNICY PYTAJĄ

1.

Faktura i zapłata w różnych walutach - podatkowe różnice kursowe

Spółka z o.o. wystawiła czeskiemu kontrahentowi fakturę za wykonane usługi w koronach czeskich. Kontrahent zapłacił za fakturę w euro na rachunek walutowy spółki prowadzony w (...)
str. 60
2.

Upust za oszczędzanie energii

Spółka z o.o. otrzymała w 2024 r. fakturę za energię elektryczną, w której uwzględniono kwotę upustu za oszczędzanie w wysokości odpowiadającej równowartości 10% łącznej kwoty (...)
str. 60
3.

Zapewnienie osobom współpracującym infrastruktury biurowej

Klientami spółki komandytowej są m.in. podmioty zagraniczne. Z tego względu współpracuje ona z tłumaczami prowadzącymi jednoosobowe działalności. Wynagrodzenia tłumaczy są pomniejszane o wartość świadczeń polegających (...)
str. 61
4.

Zakup opon zimowych do firmowego samochodu

Spółka poniosła wydatek na zakup opon zimowych do samochodu będącego środkiem trwałym. Czy o wartość tych opon należy zwiększyć wartość początkową samochodu, czy wydatek ten (...)
str. 62
5.

Moment rozpoczęcia stosowania podwyższonych kosztów pracowniczych

W połowie listopada 2024 r. pracownik złożył PIT-2, w którym oświadczył, że zmienił miejsce zamieszkania na miejscowość położoną poza miejscowością, w której znajduje się zakład (...)
str. 63
XI.

TERMINARZ PODATNIKA I PŁATNIKA - GRUDZIEŃ 2024 R.

1.

Terminy ogólnie obowiązujące

Podatnik Płatnik podatek dochodowy od osób fizycznych 2.12.2024 r. (poniedziałek) złożenie urzędowi skarbowemu informacji o cenach transferowych TPR-P za 2023 r. - 9.12.2024 r. (poniedziałek) (...)
str. 64
2.

Przedłużone terminy podatkowe w związku z powodzią

Podmiotom poszkodowanym w wyniku powodzi przedłużono niektóre terminy przewidziane w ustawie o PIT i ustawie o CIT. Są one określone w rozporządzeniu Ministra Finansów z (...)
str. 66
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.