Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
Wesołych Świąt !
czwartek, 28 marca 2024 r.
Wesołych Świąt !
Ostatnia aktualizacja: 28.03.2024 r., godz. 13:03 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 58.705 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US zeznań: CIT-8 i CIT-8AB za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US deklaracji: CIT-8E i CIT-8FR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: IFT-2R, CIT-RB i CIT-CSR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: CIT-8ST, CIT-N1, CIT-N2, PIT-N1 i PIT-N2 według stanu na 31 grudnia 2023 r. Uwaga: Do 2 kwietnia 2024 r. część płatników składek przekazuje do ZUS zgłoszenia o pracy "szczególnej" ZUS ZSWA za 2023 r. Do 31 marca 2024 r. należy sporządzić i podpisać sprawozdanie finansowe za 2023 r.
SPIS NUMERÓW Przeglądu Podatku Dochodowego
Rocznik
SPIS TREŚCI NUMERU 12 (516) z dnia 20.06.2020
Przegląd Podatku Dochodowego
nr 12 (516) z dnia 20.06.2020
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.
KONIECZNIE PRZECZYTAJ
1.
Koszty spowodowane epidemią koronawirusa
W związku z epidemią koronawirusa firmy ponoszą nieplanowane wydatki, a wielu firmom zmniejszyły się przychody i wobec tego czynią starania, by ograniczyć koszty. Jak rozliczać (...)
str. 4
1.1.
Wydatki na ochronę przed koronawirusem
W celu zabezpieczenia zdrowia pracowników w czasie epidemii w miejscu pracy, pracodawcy nabywają środki dezynfekujące, maseczki higieniczne, rękawiczki jednorazowe, a także inne środki zabezpieczające pracowników (...)
str. 4
1.2.
Organizacja miejsca pracy
Praca zdalna Pandemia zmusiła wielu pracodawców do zlecania pracownikom pracy zdalnej. Na mocy art. 3 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach (...)
str. 5
1.3.
Zaniechane inwestycje
Stan pandemii spowodował, że wielu przedsiębiorców zmuszonych było do zaniechania realizowanych inwestycji. Samo zaniechanie inwestycji nie wywołuje skutków prawnych na gruncie przepisów o podatku dochodowym. (...)
str. 7
1.4.
Kary umowne i odszkodowania
W myśl art. 22 ust. 1 updof i art. 15 ust. 1 updop, podatnik ma prawo dany wydatek uznać za koszt uzyskania przychodów, gdy jest (...)
str. 7
1.5.
Przekazanie darowizn
Produkty spożywcze Po ogłoszeniu stanu zagrożenia epidemicznego w związku z zakażeniami wirusem SARS--CoV-2 wielu przedsiębiorców, w tym restauratorów i hurtowników, nieodpłatnie przekazywało produkty spożywcze i (...)
str. 9
1.6.
Zmiana umowy leasingu z powodu COVID-19
Wielu firmom, które znalazły się w trudnej sytuacji z powodu koronawirusa, zależy na zmianie umowy leasingu operacyjnego samochodu osobowego polegającej na odroczeniu lub zmniejszeniu rat (...)
str. 11
2.
Wyjaśnienia Ministerstwa Finansów
2.1.
Test na koronawirusa sfinansowany przez pracodawcę a przychód u pracownika
Ministerstwo Finansów 27 maja 2020 r. udostępniło nam pismo, w którym odniosło się do skutków podatkowych sfinansowania pracownikowi testu na obecność wirusa SARS-CoV-2, w aspekcie (...)
str. 11
2.2.
Wydatki pokrywane ze środków otrzymanych w ramach świadczenia postojowego są kosztami podatkowymi
Osobom spełniającym warunki wskazane w art. 15zq ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o COVID-19 (Dz. U. poz. 374 ze zm.) przysługuje świadczenie postojowe. (...)
str. 12
3.
Tarcza antykryzysowa 4.0 - projektowane zmiany w podatku dochodowym
UCHWALONA USTAWA Sejm uchwalił ustawę o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych na zapewnienie płynności finansowej przedsiębiorcom dotkniętym skutkami COVID-19 (druk sejmowy nr 382 i (...)
str. 13
II.
ZMIANY PRZEPISÓW PRAWNYCH
1.
Termin na złożenie IFT-2R - kolejny raz przedłużony
W Dz. U. z 2020 r. pod poz. 962 opublikowane zostało rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 29 maja 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie przedłużenia (...)
str. 15
2.
Ponowne przesunięcie terminu do wpłaty zaliczek na podatek pobranych przez płatników PIT
W Dz. U. z 2020 r. pod poz. 972 opublikowano rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 1 czerwca 2020 r. w sprawie przedłużenia terminów przekazania przez (...)
str. 15
III.
PRZYCHODY I KOSZTY W FIRMIE
1.
VAT od części odsetkowej rat leasingowych
Spółka zawarła umowę leasingu na samochód osobowy o wartości przekraczającej 150.000 zł. Auto jest używane do celów mieszanych. W limicie 150.000 zł spółka uwzględniła opłatę (...)
str. 16
2.
Ograniczanie skutków zatorów płatniczych
Koszty zakupu towarów handlowych zaliczane są do kosztów uzyskania przychodów z chwilą sprzedaży tych towarów. Czy jeśli spółka z o.o. nie zapłaci za ich nabycie (...)
str. 17
3.
Umorzenie zobowiązania w przychodach
Spółka z o.o. nie zapłaciła za nabyty towar. Kosztów zakupu udokumentowanych fakturą nie zaliczyła do kosztów uzyskania przychodów, gdyż towar nie został jeszcze sprzedany. Obecnie (...)
str. 18
4.
Skutki podatkowe uzyskania subwencji z Polskiej Fundacji Rozwoju
Jestem małym przedsiębiorcą, podatnikiem PIT. W ramach Tarczy Finansowej otrzymałem subwencję z Polskiego Funduszu Rozwoju. Czy subwencja stanowi przychód do opodatkowania, a koszty poniesione z (...)
str. 19
5.
Świadczenie urlopowe w firmowych kosztach 2020 r.
Zbliża się okres letniego wypoczynku, w przypadku pracowników zwykle spędzany w ramach przysługującego im urlopu wypoczynkowego. Z pewnością część osób będzie chciała wykorzystać ten czas, (...)
str. 20
6.
Koszty wynajmu mieszkania na potrzeby prowadzonej działalności
Lekarz ma zarejestrowaną działalność w miejscowości stałego zamieszkania. Obecnie podpisał kontrakt ze szpitalem znajdującym się w innej miejscowości. Ponieważ kontrakt wymaga niemal codziennej obecności w (...)
str. 21
7.
Kwalifikowanie wydatków ponoszonych po wstrzymaniu inwestycji budowlanej - wyrok NSA
Koszty zarządzania inwestycją, podatek od nieruchomości, opłaty za użytkowanie wieczyste gruntu, opłaty eksploatacyjne, odsetki od pożyczek udzielonych na sfinansowanie inwestycji, po jej wstrzymaniu są kosztami (...)
str. 23
8.
Umowy ramowe a obowiązek bezgotówkowego rozliczania transakcji - interpretacja indywidualna organu podatkowego
W przypadku umowy ramowej zawartej na czas nieokreślony, gdy z dniem dokonania pierwszej płatności strony nie wiedzą, jak długo będzie trwała umowa i jaka będzie (...)
str. 24
IV.
ROZLICZANIE PODATKU PRZEZ PŁATNIKA
1.
Obowiązek złożenia przez płatnika w trakcie roku informacji i deklaracji
W czerwcu 2020 r. zamierzam zlikwidować działalność gospodarczą, w której zatrudniałem kilku pracowników i zleceniobiorców. W jakim terminie powinienem złożyć w urzędzie skarbowym PIT-11, PIT-4R (...)
str. 26
1.1.
PIT-11
PIT-11 jest informacją m.in. o dochodach i pobranych zaliczkach na podatek dochodowy. Co do zasady, przekazuje się ją: podatnikowi - do końca lutego roku następującego (...)
str. 26
1.2.
PIT-4R i PIT-8AR
PIT-4R jest deklaracją roczną o pobranych zaliczkach na podatek dochodowy. Generalnie termin złożenia tej deklaracji w urzędzie skarbowym upływa z końcem stycznia roku następującego po (...)
str. 27
2.
Obciążenia podatkowo-składkowe po objęciu pracowników grupowym ubezpieczeniem na życie
Spółka zamierza objąć pracowników grupowym ubezpieczeniem na życie. Jakie konsekwencje podatkowe wystąpią, gdy: pracodawca sfinansuje całą składkę ubezpieczeniową, składkę tę sfinansuje w części pracodawca i (...)
str. 28
3.
Zorganizowanie nieodpłatnego szkolenia pracowników kontrahenta
Kontrahentowi, któremu sprzedaję specjalistyczne maszyny, zaproponowałem, że nieodpłatnie zorganizuję dla jego pracowników szkolenie z zakresu obsługi tych maszyn. W szkoleniu mieliby uczestniczyć wskazani przez niego (...)
str. 31
4.
Wynagrodzenie za prace twórcze określone jako procent ogólnego czasu pracy a 50% koszty - interpretacja organu podatkowego
50% koszty uzyskania przychodów nie przysługują pracownikowi, którego wynagrodzenie za prace twórcze jest określone jako procent jego ogólnego czasu pracy. Tak wynika z interpretacji indywidualnej (...)
str. 32
V.
MAJĄTEK TRWAŁY
1.
Rozliczanie wydatków na odbudowę budynków zniszczonych w pożarze
Przepisy nakazują przedsiębiorcom dokonywanie często trudnych kwalifikacji kwot poniesionych na środki trwałe wykorzystywane w prowadzonej działalności gospodarczej. Prawidłowe ujęcie wydatków poniesionych na środki trwałe wpływa (...)
str. 34
2.
Nakłady poniesione na cudzą nieruchomość
Spółka z o.o. wynajęła zabudowaną nieruchomość, w tym dwie hale i budynek biurowy, w których prowadzi działalność gospodarczą. Teren znajdujący się przy tych budynkach został (...)
str. 36
2.1.
Budowla wybudowana na cudzym gruncie
Jak wynika z art. 16a ust. 2 updop, amortyzacji podlegają, obok "typowych" środków trwałych zdefiniowanych w art. 16a updop, niezależnie od przewidywanego okresu używania, m.in. (...)
str. 36
2.2.
Inwestycja w obcym środku trwałym
Odrębną od budowli na cudzym gruncie kategorią środków trwałych podlegających amortyzacji bez względu na przewidywany okres używania są inwestycje w obcym środku trwałym (art. 16a (...)
str. 38
VI.
VADEMECUM PRZEDSIĘBIORCY
1.
Zwolnienie przedsiębiorcy z opłacania składek do ZUS za marzec-maj 2020 r.
Podatnik prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą, z której dochód rozlicza na podstawie podatkowej księgi. Do ZUS złożył wniosek o zwolnienie z opłacania składek na własne ubezpieczenia (...)
str. 39
2.
Konsekwencje sprzedaży budynku mieszkalnego przez spółkę
W 2000 r. osoby fizyczne nabyły na współwłasność budynek mieszkalny i związany z nim grunt. Prawo współwłasności nieruchomości zostało przez nich wniesione tytułem wkładu do (...)
str. 41
2.1.
Spółka jako podmiot prawa handlowego i podatkowego
Spółka jawna jest osobową spółką prawa handlowego. Nie posiada ona osobowości prawnej, ma natomiast zdolność prawną (jest podmiotem praw i obowiązków) i zdolność do czynności (...)
str. 41
2.2.
Klasyfikacja podatkowa przychodu ze zbycia budynku
Z przywołanych przepisów wynika, że zbycie budynku mieszkalnego oraz gruntu z nim związanego stanowiącego własność spółki jawnej nie stanowi przychodu z działalności gospodarczej prowadzonej przez (...)
str. 42
3.
Relacja z dyżuru telefonicznego
3.1.
Skutki otrzymania i wydatkowania świadczenia postojowego
Otrzymałem pomoc z ZUS w formie świadczenia postojowego. Czy mam wykazać to świadczenie w księdze jako pozostały przychód i czy mogę do kosztów zaliczać wydatki (...)
str. 43
3.2.
Nabycie za gotówkę firmowego samochodu osobowego
Kupiłam od osoby fizycznej samochód osobowy za ponad 15.000 zł. Należność zapłaciłam gotówką. Czy po wprowadzeniu samochodu do majątku firmy będę mogła odpisy amortyzacyjne ujmować (...)
str. 44
3.3.
Ewidencja kosztów wysyłki towaru handlowego kupionego przez internet
W związku z epidemią COVID-19 skorzystałem z możliwości zakupu towaru handlowego przez internet. Czy koszty wysyłki dotyczące tego zakupu mam wpisać w księdze w kolumnie (...)
str. 45
3.4.
Koszty przeglądu technicznego samochodu osobowego używanego do celów mieszanych
Samochód osobowy będący środkiem trwałym wykorzystuję do celów mieszanych, tzn. związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą oraz do celów prywatnych. Muszę w tym roku dokonać przeglądu (...)
str. 45
VII.
OPODATKOWANIE DOCHODÓW UZYSKANYCH ZA GRANICĄ
1.
Opodatkowanie dochodów cudzoziemca przebywającego w Polsce powyżej 183 dni
Spółka z o.o. zatrudnia na podstawie umowy zlecenia obywatela Ukrainy, nieprowadzącego działalności gospodarczej. Zleceniobiorca nie przedstawił spółce certyfikatu rezydencji, ale złożył oświadczenie, że jego ośrodek (...)
str. 46
2.
Podatek u źródła zapłacony przez płatnika z własnych środków - ujęcie w kosztach podatkowych
Spółka z o.o., jako płatnik podatku u źródła, nierzadko ponosi ciężar podatku "u źródła" z własnych środków, ubruttawiając podstawę opodatkowania. W którym momencie należy ująć (...)
str. 48
2.1.
Podatek u źródła jako koszt
Zasadą jest, że ciężar zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych ponosi podatnik, który otrzymuje kwotę wynagrodzenia pomniejszoną o potrącony podatek u źródła. W praktyce jednak (...)
str. 48
2.2.
Moment potrącenia
Ustawa o CIT uzależnia moment potrącenia kosztów uzyskania przychodów od ich kategorii (charakteru) jako kosztów bezpośrednio związanych z uzyskaniem przychodów (tzw. koszty bezpośrednie) lub kosztów (...)
str. 49
3.
Zagraniczny zakład polskiego rezydenta a obowiązek poboru podatku - interpretacja ogólna Ministra Finansów
Minister Finansów wydał interpretację ogólną nr SP4.8223.1.2020 z 15 kwietnia 2020 r. w sprawie obowiązku poboru zryczałtowanego podatku dochodowego (podatku u źródła) od wypłaty niektórych (...)
str. 50
VIII.
ULGI, ODLICZENIA, ZWOLNIENIA PODATKOWE
1.
Darowizna przekazana na zakup maseczek
W kwietniu 2020 r. spółka z o.o. dokonała na rzecz stowarzyszenia darowizny pieniężnej z przeznaczeniem na zakup maseczek ochronnych dla szpitali. Czy można uznać ją (...)
str. 52
2.1.
Ulga na przedsięwzięcie w nowo wybudowanym budynku
Zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej nie uprawnia do ulgi, gdy przedsięwzięcie termomodernizacyjne dotyczy nowo wybudowanego budynku mieszkalnego jednorodzinnego, który nie został oddany do użytku zgodnie (...)
str. 53
2.2.
Pokrycie dachu blachodachówką nie mieści się w zakresie ulg
Wydatki związane z demontażem dachu z eternitu i pokrycie go blachodachówką nie dają prawa do ulgi termomodernizacyjnej. Tak wynika z interpretacji indywidualnej Dyrektora Krajowej Informacji (...)
str. 54
2.3.
Otrzymanie dofinansowania nie wyklucza skorzystania z ulgi
Dofinansowanie instalacji fotowoltaicznej przez urząd gminy nie wyklucza korzystania z ulgi termomodernizacyjnej. W takim przypadku właściciel budynku mieszkalnego jednorodzinnego może odliczyć tę część wydatków, którą (...)
str. 55
2.4.
Wydatki poniesione przed uzyskaniem współwłasności budynku
Podatnik, który na dzień dokonania odliczenia jest właścicielem lub współwłaścicielem budynku mieszkalnego jednorodzinnego, może odliczyć wydatki na przedsięwzięcie termomodernizacyjne zrealizowane w tym budynku, nawet jeżeli (...)
str. 56
IX.
INNE ZAGADNIENIA PODATKOWE
1.
Podmioty powiązane i obowiązek sporządzenia lokalnej dokumentacji cen transferowych oraz informacji TPR
Osoba prowadząca samodzielną działalność gospodarczą jest jednocześnie jedynym wspólnikiem spółki z o.o. Oba te podmioty dokonują pomiędzy sobą transakcji towarowych oraz usługowych. Jakiego rodzaju powiązania (...)
str. 57
1.1.
Podmioty powiązane w rozumieniu przepisów o podatku dochodowym
W przedstawionej sytuacji trzeba mieć na uwadze, że na gruncie przepisów o podatku dochodowym, za powiązane uważa się m.in. takie podmioty, z których jeden wywiera (...)
str. 57
1.2.
Sporządzenie lokalnej dokumentacji cen transferowych
Obowiązek sporządzenia przez podmiot powiązany lokalnej dokumentacji cen transferowych może powstać, jeżeli wartość transakcji kontrolowanej o charakterze jednorodnym (pomniejszona o VAT), przekracza w roku obrotowym (...)
str. 58
1.3.
Przekazanie informacji TPR
Zgodnie z dyspozycją art. 11t ust. 1 updop i art. 23zf ust. 1 updof, informację o cenach transferowych (TPR) składają podmioty powiązane, które: obowiązane są (...)
str. 59
2.
Rozliczenie sprzedaży mieszkalnia, w którym udziały nabyto odpłatnie i nieodpłatnie
Rodzeństwo w 2009 r. zaciągnęło wspólny kredyt w banku na sfinansowanie zakupu w 2010 r. mieszkania na współwłasność (udział po 50%). W lutym 2014 r. (...)
str. 59
2.1.
Ustalenie dochodu
Z okoliczności opisanych w pytaniu wynika, że podatnik nabył po 50% udziałów w lokalu mieszkalnym, odpowiednio: w 2010 r. - odpłatnie na podstawie umowy kupna (...)
str. 60
2.2.
Ulga mieszkaniowa
Dochody uzyskane z odpłatnego zbycia nieruchomości i praw majątkowych, o których mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a-c updof mogą być zwolnione (...)
str. 61
X.
CZYTELNICY PYTAJĄ
1.
Odszkodowanie za zniszczony majątek
Spółka z o.o. poniosła szkodę w środku trwałym. W czasie transportu została uszkodzona maszyna budowlana, która była objęta ubezpieczeniem od szkód. W tym roku spółka (...)
str. 63
2.
Ujęcie w kosztach ubezpieczenia OC prywatnego samochodu stanowiącego współwłasność przedsiębiorcy
Na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej wykorzystuję prywatny samochód, którego jestem współwłaścicielem. Czy mogę zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów opłacone składki na ubezpieczenie OC? Jeśli tak, (...)
str. 63
3.
Pobranie z wynagrodzenia pracownika składek ZUS i ich nieodprowadzenie a przychód podatkowy
Prowadzę działalność gospodarczą. W ramach tarczy antykryzysowej korzystam ze zwolnienia z opłacania składek ZUS. W związku z tym z wynagrodzenia pracownika potrąciłem składki na ubezpieczenia (...)
str. 64
4.
Sposób przechowywania dowodów księgowych zaewidencjonowanych w podatkowej księdze
Prowadzę działalność gospodarczą, którą rozliczam w oparciu o podatkową księgę przychodów i rozchodów. Czy dowody księgowe zaewidencjonowane w księdze powinienem przechowywać wszystkie w jednym segregatorze, (...)
str. 65
XI.
TERMINARZ PODATNIKA I PŁATNIKA - LIPIEC 2020 R.
Podatnik Płatnik podatek dochodowy od osób fizycznych 7.07.2020 r. (wtorek) - wpłacenie podatku w formie karty podatkowej za czerwiec 2020 r., - złożenie deklaracji o (...)
str. 66
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.