Czasopisma Księgowych on-line
Wydawnictwo Podatkowe
wtorek, 29 kwietnia 2025 r.
Ostatnia aktualizacja: 29.04.2025 r., godz. 13:25 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 47.445 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
30 kwietnia 2025 r. (środa) mija termin złożenia do US zeznań za 2024 r.: PIT-28, PIT-28S, PIT-36, PIT-36S, PIT-36L, PIT-36LS, PIT-37, PIT-38, PIT-39 30 kwietnia 2025 r. (środa) mija termin złożenia do US deklaracji DSF-1 za 2024 r. 30 kwietnia 2025 r. (środa) mija termin złożenia do US informacji PIT-RB, PIT-RBS, PIT-CSR i PIT-CSRS za 2024 r. 30 kwietnia 2025 r. (środa) mija termin złożenia do US informacji PIT-DZ za 2024 r. 30 kwietnia 2025 r. (środa) mija termin przekazania Szefowi KAS sprawozdania finansowego za 2024 r. przez podatnika prowadzącego księgi rachunkowe Do 30 kwietnia 2025 r. podatnicy PIT powinni przekazać sprawozdanie finansowe za 2024 r. do Szefa KAS (czytaj więcej)

Zeszyty Metodyczne Rachunkowości
nr 9 (633) z dnia 01.05.2025

X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
A.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ

1.

Możliwość niesporządzania dodatkowych elementów sprawozdania - odpowiedź Min. Fin. na pytanie naszego Wydawnictwa

W wyniku nowelizacji ustawy o rachunkowości zmieniono regulacje dotyczące zakresu podmiotów zobowiązanych do sporządzania zestawienia zmian w kapitale (funduszu) własnym oraz rachunku przepływów pieniężnych. Obecnie (...)
str. 4
2.

Projekt rozporządzenia dotyczącego dodatkowych danych przekazywanych w ramach JPK-KR przez podatników PIT

PROJEKT ROZPORZĄDZENIA Na stronie internetowej Rządowego Centrum Legislacji https://legislacja.rcl.gov.pl w zakładce Projekty rozporządzeń opublikowano projekt z 1 kwietnia 2025 r. rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie (...)
str. 5
B.

RACHUNKOWOŚĆ I SPRAWOZDAWCZOŚĆ FINANSOWA

I.

Wyjaśnienie kwestii związanych z korektą sprawozdania oraz jego przekazaniem uprawnionym organom i instytucjom

Co do zasady jednostki, których rok obrotowy pokrywa się z rokiem kalendarzowym, powinny sporządzić sprawozdanie finansowe nie później niż do końca marca następnego roku oraz (...)
str. 7
1.

Korekta sporządzonego sprawozdania finansowego

Czy powinniśmy poprawić błędy i ponownie sporządzić niezatwierdzone jeszcze sprawozdanie finansowe, jeżeli wykryliśmy je w księgach roku, za który sprawozdanie jest już sporządzone? Wszystkie wykryte (...)
str. 8
2.

Udostępnienie rocznego sprawozdania finansowego wspólnikom, akcjonariuszom lub członkom

W jakim terminie należy udostępnić właścicielom sprawozdanie finansowe? Po sporządzeniu sprawozdania finansowego, spółki z o.o., towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych, towarzystwa reasekuracji wzajemnej, spółki akcyjne, proste spółki (...)
str. 9
3.

Przekazanie rocznego sprawozdania finansowego do odpowiedniej instytucji

Do kiedy podatnicy PIT powinni przekazać sprawozdanie finansowe za 2024 r. do Szefa KAS? W myśl art. 45 ust. 5 updof, podatnicy prowadzący księgi rachunkowe (...)
str. 10
II.

Podatek odroczony w sprawozdaniu finansowym sporządzonym przy założeniu braku kontynuowania działalności

W listopadzie 2023 r. spółka z o.o. złożyła wniosek o upadłość. Sprawozdanie roczne za okres kończący rok obrotowy, tj. na dzień 31 grudnia 2024 r., (...)
str. 13
1.

Rachunkowość jednostek przy braku kontynuowania działalności

Ustawa o rachunkowości określa zasady rachunkowości, w tym także sprawozdawczości finansowej, dla jednostek objętych regulacjami tej ustawy. Jedną z nadrzędnych zasad rachunkowości jest zasada kontynuacji (...)
str. 14
2.

Wycena aktywów i rezerw z tytułu podatku odroczonego przy założeniu braku kontynuowania działalności

Zasady wyceny poszczególnych rodzajów aktywów i zobowiązań zgodnie z pkt 5.1-5.6 KSR nr 14 oraz jej dodatkowe aspekty, np. związane z klasyfikacją aktywów i zobowiązań, (...)
str. 15
C.

RACHUNKOWOŚĆ PODATKOWA

III.

Zaliczkowe wypłaty na poczet zysku w spółce opodatkowanej estońskim CIT

Jesteśmy spółką z o.o. opodatkowaną estońskim CIT. Planujemy wspólnikom wypłacić zaliczkę na poczet przyszłej dywidendy. Jak ująć w księgach rachunkowych operacje związane z wypłatą tej (...)
str. 17
1.

Zasady opodatkowania spółki z o.o. będącej na estońskim CIT

Podatnicy, którzy wybrali opodatkowanie estońskim CIT, zobowiązani są do przestrzegania zasad ustalania podstawy opodatkowania zgodnie z rozdziałem 6b "Ryczałt od dochodów spółek" ustawy o podatku (...)
str. 18
2.

PIT z tytułu otrzymania zaliczki na poczet dywidendy przez wspólnika

Wypłaty z tytułu zaliczki na poczet dywidendy traktowane są jak wypłaty z tytułu udziału w zyskach osób prawnych, w związku z tym podlegają takim samym (...)
str. 19
3.

Możliwość zastosowania preferencji podatkowej przy rozliczeniu zryczałtowanego PIT

W przypadku dywidendy wypłacanej przez spółkę opodatkowaną estońskim CIT, zryczałtowany PIT wspólnika pobierany jest przez tę spółkę po pomniejszeniu o odpowiedni wskaźnik procentowy estońskiego CIT (...)
str. 20
4.

Ujęcie w księgach spółki z o.o. operacji związanych z wypłatą zaliczek na poczet dywidendy

W świetle przepisów bilansowych zaliczkowa wypłata udziałów z zysku spółki opodatkowanej estońskim CIT stanowi śródroczny podział zysku. Art. 53 ust. 5 ustawy o rachunkowości stanowi (...)
str. 21
D.

RACHUNKOWOŚĆ W PRZYKŁADACH LICZBOWYCH

IV.

Utworzenie odpisu na ZFŚS w 2025 r. i wpłata pierwszej raty

Zakładowy fundusz świadczeń socjalnych (ZFŚS) tworzy się z corocznego odpisu podstawowego naliczanego w stosunku do przeciętnej liczby zatrudnionych. W dniu 31 maja 2025 r. mija (...)
str. 23
1.

Wysokość odpisu podstawowego na ZFŚS w 2025 r.

Zasady tworzenia i gospodarowania środkami funduszu reguluje ustawa z dnia 4 marca 1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych (Dz. U. z 2024 r. poz. (...)
str. 23
2.

Rozliczanie odpisu na ZFŚS w czasie w zależności od stosowanego rachunku kosztów i przyjętych uproszczeń

Tworzenie ZFŚS oraz wydatkowanie środków na nim zgromadzonych należy odpowiednio ujmować w księgach rachunkowych. Do ewidencji tworzenia i wykorzystania środków ZFŚS służy konto 85-0 "Zakładowy (...)
str. 24
3.

Termin wpłaty pierwszej raty odpisu i jej ujęcie w księgach

Jak wynika z art. 10 i 12 ustawy o ZFŚS, środki tego funduszu gromadzi się na odrębnym rachunku bankowym, a środkami tymi administruje pracodawca. W (...)
str. 26
4.

Ujęcie w księgach odpisów na ZFŚS przez konto biernych rozliczeń międzyokresowych kosztów

W praktyce do ujmowania odpisów na ZFŚS w księgach rachunkowych jednostki stosują również inne rozwiązania ewidencyjne (niż rozliczenie ZFŚS w czasie poprzez konto 64-0). Jedno (...)
str. 27
E.

ŚRODKI TRWAŁE ORAZ WARTOŚCI NIEMATERIALNE I PRAWNE

1.

Budowa parkingu obsługującego jeden budynek zaliczony do środków trwałych

Nasza spółka posiada budynek będący środkiem trwałym. W budynku znajduje się hurtownia artykułów elektrycznych oraz biura. Na potrzeby hurtowni wybudowaliśmy parking. Czy nakłady poniesione na (...)
str. 29
2.

Przekazanie na złom maszyny produkcyjnej stanowiącej środek trwały jednostki

W ewidencji bilansowej środków trwałych posiadamy maszynę produkcyjną, która ze względu na zły stan techniczny nie nadaje się do użytku. Planujemy ją zlikwidować i przekazać (...)
str. 30
3.

Odpisy amortyzacyjne oraz rozliczenia międzyokresowe kosztów podczas zawieszenia działalności spółki

Od kwietnia 2025 r. zawiesiliśmy prowadzenie działalności gospodarczej. Rokiem obrotowym naszej spółki z o.o. jest rok kalendarzowy. Na kontach czynnych rozliczeń międzyokresowych kosztów mamy nierozliczone (...)
str. 31
4.

Nakłady poniesione na integrację systemu ERP z oprogramowaniem do produkcji

Jesteśmy w trakcie wdrażania programu do produkcji. Dostawcy stosowanego przez nas systemu ERP zleciliśmy stworzenie połączenia pomiędzy programem produkcyjnym a systemem ERP (nazwa zlecenia w (...)
str. 33
F.

RACHUNKOWOŚĆ KROK PO KROKU

V.

Powstanie należności wyrażonych w walutach obcych i ich rozliczenie

Kursy walut zastosowane do przeliczenia należności na dzień powstania i na dzień jej uregulowania (wpłaty) mogą się różnić. W takiej sytuacji na koncie rozrachunkowym powstaną (...)
str. 35
1.

Wycena należności wyrażonej w walucie obcej na dzień jej powstania

Wszystkie operacje gospodarcze wyrażone w walucie obcej przed wprowadzeniem do ksiąg rachunkowych wymagają przeliczenia na walutę polską. Z art. 9 ustawy o rachunkowości wynika bowiem, (...)
str. 35
2.

Rozliczenie należności wyrażonej w walucie obcej na dzień jej uregulowania

Spłatę należności przez nabywcę sprzedawca przelicza na walutę polską na dzień jej ujęcia w księgach rachunkowych, odpowiednio po kursie: 1) średnim ogłoszonym dla danej waluty (...)
str. 36
3.

Różnice kursowe powstające w momencie uregulowania należności

Zazwyczaj kurs waluty obcej zastosowany do przeliczenia na walutę polską spłaty należności różni się od kursu waluty obcej, po którym jednostka przeliczyła na walutę polską (...)
str. 36
G.

RACHUNKOWOŚĆ BUDŻETOWA W PRAKTYCE

1.

Zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego producentom rolnym

Gmina ponosi wydatki związane ze zwrotem producentom rolnym podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. W jakich podziałkach klasyfikacji budżetowej należy (...)
str. 38
1.1.

Zasady zwrotu podatku akcyzowego producentom rolnym

Zasady zwrotu producentom rolnym podatku akcyzowego regulują przepisy ustawy z dnia 10 marca 2006 r. o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego (...)
str. 39
1.2.

Klasyfikacja wydatków z tytułu zwrotu podatku akcyzowego

W obowiązującej klasyfikacji budżetowej - określonej rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 2 marca 2010 r. w sprawie szczegółowej klasyfikacji dochodów, wydatków, przychodów i rozchodów oraz (...)
str. 39
2.

Opłaty za pobyt w ośrodku wsparcia, pobierane przez ośrodek pomocy społecznej

Ośrodek pomocy społecznej pobiera częściową odpłatność od osoby (mieszkańca naszej gminy) przebywającej w schronisku dla bezdomnych. Czy opłaty za pobyt w ośrodku wsparcia pobierane przez (...)
str. 40
3.

Stroje teatralne wytworzone przez instytucję kultury we własnym zakresie

Instytucja kultury planuje uszyć we własnym zakresie stroje teatralne, które będzie wykorzystywać w prowadzonej działalności statutowej. Czy wytworzone we własnym zakresie stroje stanowić będą środki (...)
str. 41
H.

STANDARDY RACHUNKOWOŚCI KRAJOWE I MIĘDZYNARODOWE

VI.

Wartość firmy w księgach i sprawozdaniu finansowym - część VI - ujemna wartość firmy

W poprzednich artykułach o księgowym podejściu do wartości firmy wskazaliśmy na jej istotę, przepisy ustawy o rachunkowości, które o niej stanowią, czynniki, które na nią (...)
str. 42
1.

Ustalanie wartości początkowej ujemnej wartości firmy

Rozliczając nabycie/przejęcie innej jednostki (w rozumieniu przedmiotowym) lub zorganizowanej jej części według zasad określonych w art. 33 ust. 4 i odpowiednio art. 44d ustawy o (...)
str. 42
2.

Początkowe ujęcie ujemnej wartości firmy

Ustalenie wartości początkowej ujemnej wartości firmy z nabycia przedsiębiorstwa innej jednostki (całego lub zorganizowanej jego części) skutkuje jej zaksięgowaniem w systemie ewidencyjnym jednostki ją identyfikującej. (...)
str. 45
3.

Rozliczanie ujemnej wartości firmy po dniu jej nabycia

Jak wskazano wyżej w powołaniu na przepisy z art. 44b ust. 11 i 12 ustawy o rachunkowości, rozliczenie ujemnej wartości firmy zależne jest od kilku (...)
str. 47
4.

Korekta wyceny wartości niematerialnych i prawnych

W przykładzie 1, ilustrującym konieczność skorygowania wyceny tych z wartości niematerialnych i prawnych, których wartości godziwe nie są ustalane na podstawie cen rynkowych tak, aby (...)
str. 48
5.

Ujemna wartość firmy z nabycia udziałów w jednostkach podporządkowanych

Przedstawione wyżej zasady ustalania i rozliczania ujemnej wartości firmy w systemie księgowym jednostki mają także swe zastosowanie w przypadku nabywania udziałów w jednostkach podporządkowanych (zależnych, (...)
str. 48
I.

ODPOWIADAMY NA PYTANIA

VII.

Relacja z dyżuru telefonicznego

1.

Na jakie konto przeksięgować różnicę powstałą na środkach pieniężnych w drodze?

Z kasy spółki przekazano konwojentom utarg dzienny. Do banku wpłynęła jednak niższa kwota środków pieniężnych niż została wydana z kasy. Na jakie konto przeksięgować (do (...)
str. 50
2.

Na czym polega kontrola dowodu księgowego?

Jesteśmy spółką prowadząca księgi rachunkowe. Z ustawy o rachunkowości wynika, że dowód księgowy przed wprowadzeniem do ksiąg rachunkowych, powinien zawierać stwierdzenie sprawdzenia, czyli być poddany (...)
str. 51
3.

Czy wartość rezydualną środka trwałego należy aktualizować?

Nasza jednostka posiada w ewidencji bilansowej środek trwały. Wartość podlegającą amortyzacji tego środka ustaliliśmy jako różnicę pomiędzy jego wartością początkową a wartością końcową (rezydualną). Czy (...)
str. 51
VIII.

Z listów Czytelników

1.

Korekta błędu dotyczącego prezentacji danych w bilansie

Nasze biuro rachunkowe prowadzi księgi spółki z o.o. wykonującej roboty elektryczne. Klienci spółki w celu zabezpieczenia wykonania robót z faktur sprzedaży potrącają sobie kaucje. Pozostają (...)
str. 52
1.1.
Właściwa prezentacja w bilansie kaucji gwarancyjnej zatrzymanej przez kontrahenta
Kaucja gwarancyjna jest rodzajem zabezpieczenia ewentualnych roszczeń odbiorcy wobec wykonawcy w razie niewłaściwego wywiązania się z danej umowy. W praktyce wygląda to tak, że strony (...)
str. 53
1.2.
Błędne dane porównawcze w sprawozdaniu finansowym i możliwości ich korekty
Przypominamy, iż na podstawie art. 53 ust. 1 ustawy o rachunkowości, roczne sprawozdanie finansowe jednostki podlega zatwierdzeniu przez organ zatwierdzający, nie później niż 6 miesięcy (...)
str. 53
1.3.
Zakłócenie porównywalności danych według KSR nr 7
W tym miejscu warto nadmienić, iż zagadnienie korekty błędów, ich ujęcie i prezentację w sprawozdaniu finansowym wyjaśnia Krajowy Standard Rachunkowości nr 7 "Zmiany zasad (polityki) (...)
str. 54
2.

Gwarancja należytego wykonania kontraktu, otrzymana od wykonawcy

Wykonawca przekazał naszej jednostce gwarancję należytego wykonania kontraktu. Czy powinniśmy ująć ją w ewidencji pozabilansowej? Jakie są ogólne zasady prowadzenia takiej ewidencji? Otrzymaną od wykonawcy (...)
str. 55
3.

Prezentacja w bilansie zabezpieczenia wykonania zobowiązania podatkowego wpłaconego na poczet CIT

Spółka wpłaciła zabezpieczenie wykonania zobowiązania podatkowego na poczet podatku dochodowego od osób prawnych na początku roku. Postępowanie jest w toku i nie wiadomo ile jeszcze (...)
str. 56
4.

Możliwość nietworzenia w księgach rachunkowych rezerwy na niewykorzystane urlopy

Spółka z o.o. zatrudnia tylko pracowników biurowych. Czy jest ona zobowiązana do tworzenia rezerw na niewykorzystane urlopy? Spółka może zastosować uproszczenie i zrezygnować z tworzenia (...)
str. 57
5.

Stosowanie uproszczeń w prowadzeniu ksiąg w jednostce małej sporządzającej sprawozdanie według załącznika nr 1

Nasza spółka z o.o. sporządza sprawozdanie finansowe według załącznika nr 1 do ustawy o rachunkowości, pomimo tego, że według znowelizowanych przepisów tej ustawy należy do (...)
str. 58
6.

Wydatki poniesione na remont, ulepszenie i utrzymanie nieruchomości inwestycyjnych

Spółka z o.o. posiada nieruchomości inwestycyjne, w tym grunty, budynki, budowle z urządzeniami towarzyszącymi. Spółka wynajmuje w całości te nieruchomości inwestycyjne i ma status spółki (...)
str. 60
7.

Należność objęta ubezpieczeniem, uznana za nieściągalną

Spółka korzysta z ubezpieczenia spłaty swoich należności. W kwietniu 2025 r. otrzymała odszkodowanie w wysokości 90% wartości niezapłaconej należności. Jak zaksięgować otrzymane odszkodowanie? Co zrobić (...)
str. 61
8.

Ujęcie opłaty za wniosek o udzielenie patentu na własny wynalazek w kosztach działalności operacyjnej

Spółka złożyła wniosek do urzędu patentowego o udzielenie patentu na własny wynalazek i uiściła w związku z tym stosowną opłatę. Czy wydatki poniesione na uzyskanie (...)
str. 62
9.

Ujawnienie błędu z lat ubiegłych, polegającego na dwukrotnym ujęciu kosztu zakupu usługi remontowej

Jesteśmy jednostką zajmującą się sprzedażą hurtową artykułów elektrycznych. W 2025 r. wykryliśmy błąd polegający na tym, że w 2022 r. dwukrotnie ujęliśmy koszty zakupu usługi (...)
str. 63
10.

Rozliczenie w księgach opłat z tytułu umowy leasingu operacyjnego

Użytkujemy samochód na podstawie umowy leasingu, która dla celów bilansowych spełnia warunki leasingu finansowego. Skorzystaliśmy z prawa do uproszczeń i potraktowaliśmy tę umowę dla celów (...)
str. 65

WZORCOWY WYKAZ KONT

Zespół 0 - Aktywa trwałe 01 Środki trwałe 02 Wartości niematerialne i prawne 03 Długoterminowe aktywa finansowe 04 Inwestycje w nieruchomości i prawa 07 Odpisy (...)
str. 67
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.