Czasopisma Księgowych on-line
Wydawnictwo Podatkowe
piątek, 11 kwietnia 2025 r.
Ostatnia aktualizacja: 11.04.2025 r., godz. 8:14 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 64.721 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
SPIS NUMERÓW Przeglądu Podatku Dochodowego
Rocznik
SPIS NUMERÓW Przeglądu Podatku Dochodowego
Rocznik
SPIS TREŚCI NUMERU 4 (484) z dnia 20.02.2019

Przegląd Podatku Dochodowego
nr 4 (484) z dnia 20.02.2019

X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.

TEMAT NUMERU

1.

Odpowiedzi Ministerstwa Finansów na pytania naszego Wydawnictwa

1.1.

Limit przychodów uprawniający do stosowania 9% stawki CIT

Na podstawie art. 19 ust. 1 pkt 2 updop, w brzmieniu obowiązującym od 1 stycznia 2019 r., podatek dochodowy wynosi 9% podstawy opodatkowania od przychodów (...)
str. 4
1.2.

Dodatkowe badanie techniczne pojazdu na potrzeby podatku dochodowego

Dla potrzeb podatku dochodowego, by uznać dany pojazd samochodowy: o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony oraz konstrukcyjnie przeznaczony do przewozu nie więcej niż 9 (...)
str. 4
1.3.

Sprzedaż własnej wierzytelności

W Przeglądzie Podatku Dochodowego nr 23 z 2018 r., w artykule pt. "Odpowiedzi Ministerstwa Finansów na pytania naszego Wydawnictwa" zamieściliśmy stanowisko resortu finansów dotyczące podatkowego (...)
str. 5
1.4.

Ulga termomodernizacyjna

25 stycznia 2019 r. Ministerstwo Finansów udostępniło nam treść pisma, w którym wyjaśnia zasady stosowania ulgi termomodernizacyjnej przez podatników PIT. Przypominamy, że ulga ta została (...)
str. 6
2.

Podatek od dochodu z kwalifikowanych praw własności intelektualnej

OBOWIĄZUJE Mocą ustawy z dnia 23 października 2018 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, (...)
str. 7
3.1.

Przychody i koszty podatkowe w działalności gospodarczej

Moment powstania przychodu przy płatności za pośrednictwem PayU Analizując interpretacje indywidualne organów podatkowych, zauważyliśmy, że w zakresie ustalania momentu powstania przychodu u sprzedawcy, który uzyskuje (...)
str. 11
3.2.

Limit transakcji gotówkowych

Zgodnie z art. 19 ustawy z dnia 6 marca 2018 r. Prawo przedsiębiorców (Dz. U. poz. 646 ze zm.), dokonywanie lub przyjmowanie płatności związanych z (...)
str. 14
3.3.

Zeznanie podatkowe podatników PIT

Ulga rehabilitacyjna z tytułu używania samochodu osobowego Stosownie do art. 26 ust. 7a pkt 14 updof, w ramach ulgi rehabilitacyjnej m.in. osoba niepełnosprawna może odliczyć (...)
str. 15
3.4.

Inne zagadnienia z zakresu PIT

Działalność nierejestrowa Wydawnictwo nasze wystąpiło do Ministerstwa Finansów z prośbą o wyjaśnienie, czy w sytuacji gdy jeden z małżonków prowadzi działalność gospodarczą, a drugi świadczy (...)
str. 17
II.

ZMIANY PRZEPISÓW PRAWNYCH

1.

Termin wpłaty podatku od dochodów z niezrealizowanych zysków został przedłużony do  7 lipca 2019 r.

Od 1 stycznia 2019 r. obowiązuje nowy podatek dochodowy, tj. podatek od niezrealizowanych zysków. Obejmuje on podatników CIT i PIT. Najogólniej mówiąc, obowiązek podatkowy z (...)
str. 20
2.

Sejm RP uchwalił akty prawne nowelizujące przepisy ustawy o CIT i ustawy o PIT

Na podpis Prezydenta RP oczekują następujące akty prawne nowelizujące ustawę o CIT i ustawę o PIT: ustawa z dnia 17 stycznia 2019 r. o zmianie (...)
str. 20
III.

PRZYCHODY I KOSZTY W FIRMIE

1.

Dochód/strata ze zbycia pakietów wierzytelności

Mocą ustawy z dnia 23 października 2018 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy (...)
str. 21
2.

Wysokość przychodów i kosztów z tytułu korekty ceny transferowej

Na podstawie art. 23q updof i art. 11e updop, podatnicy mają prawo dokonać korekty cen transferowych poprzez zmianę wysokości uzyskanych przychodów lub poniesionych kosztów uzyskania (...)
str. 22
3.

Premia przyznana w styczniu 2019 r. może być kosztem grudnia 2018 r.

Pracodawca (spółka z o.o.) co miesiąc przyznaje pracownikom premie uznaniowe. Są one wypłacane wraz z wynagrodzeniem zasadniczym, tj. 10 każdego miesiąca za miesiąc poprzedni. O (...)
str. 23
4.

Koszty podatkowe należy rozliczać w roku podatkowym, którego dotyczą

Spółka z o.o. w 2017 r. omyłkowo nie zaliczyła do kosztów uzyskania przychodów opłaty za prawo dysponowania częstotliwością radiową w 2017 r. Czy w tej (...)
str. 24
5.

Utrata prawa do odliczenia VAT nie skutkuje zaliczeniem go do kosztów uzyskania przychodów

Zapłaty za nabycie produktów rolnych od rolnika ryczałtowego dokonaliśmy gotówką. W związku z tym nie mamy prawa do odliczenia VAT wynikającego z faktury VAT-RR. Czy (...)
str. 26
6.

Refundacja kosztów z tytułu przyjęcia osoby na staż

Pracodawca (osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą) zawarł trójstronną umowę o staż zawodowy w ramach projektu EFS. Stroną umowy jest jednostka OHP, przedsiębiorca oraz stażysta. Projekt (...)
str. 27
IV.

ROZLICZANIE PODATKU PRZEZ PŁATNIKA

1.

Sporządzanie PIT-11 za 2018 r.

1) W trakcie 2018 r. przejęliśmy pracowników z innego zakładu pracy. Czy postąpiliśmy prawidłowo, sporządzając za ten rok PIT-11 oraz PIT-4R tylko tym pracownikom, którzy (...)
str. 29
2.

Obiady nieprofilaktyczne dla zleceniobiorców

Nasza firma zatrudnia nierezydentów na podstawie umów zlecenia. Od wynagrodzeń z tytułu realizacji tych umów naliczamy i pobieramy 20% zryczałtowany podatek dochodowy. Wspomnianym zleceniobiorcom firma (...)
str. 30
2.1.

Przychody w rozumieniu ustawy o PIT

Przychody z tytułu wykonywania umowy zlecenia uzyskiwane od: osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą, osoby prawnej i jej jednostki organizacyjnej bądź jednostki organizacyjnej niemającej osobowości prawnej (...)
str. 30
2.2.

Kwestia przychodu z nieodpłatnych świadczeń

Dla celów podatkowych przyjmowany jest pogląd, że pojęcie nieodpłatnego świadczenia obejmuje wszelkie zjawiska gospodarcze i zdarzenia prawne, których następstwem jest uzyskanie korzyści kosztem innego podmiotu, (...)
str. 30
3.

Opodatkowanie świadczenia pieniężnego wypłaconego z tytułu umowy o staż uczniowski

Z dniem 1 września 2019 r. zacznie obowiązywać art. 121a ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018 r. (...)
str. 32
4.

Zwrot kosztów dojazdów i zakwaterowania oddelegowanym pracownikom - interpretacja indywidualna organu podatkowego

U pracownika oddelegowanego do pracy za granicą przychodem jest świadczenie w postaci zakwaterowania za granicą, kwota zwróconych kosztów dojazdu do kraju, w którym wykonywana jest (...)
str. 34
V.

MAJĄTEK TRWAŁY

1.1.

Środki trwałe o wartości początkowej do 10.000 zł

Zasadą jest stopniowe zaliczanie do kosztów podatkowych wydatków na nabycie lub wytworzenie środków trwałych poprzez odpisy amortyzacyjne. Jednak w przypadku gdy wartość początkowa środka trwałego (...)
str. 36
1.2.

Amortyzacja fabrycznie nowych środków trwałych do kwoty 100.000 zł

Każdy podatnik bez względu na wielkość osiąganych przychodów ma prawo zaliczyć w koszty podatkowe wydatki na nabycie fabrycznie nowych środków trwałych do kwoty 100.000 zł (...)
str. 36
1.3.

Jednorazowa amortyzacja w ramach limitu 50.000 euro

Mali podatnicy oraz podatnicy rozpoczynający prowadzenie działalności gospodarczej, co do zasady, mogą zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów jednorazowy odpis amortyzacyjny do wysokości 50.000 euro. W (...)
str. 37
2.

Kiedy budynek jest używany w warunkach pogorszonych?

Jestem właścicielem budynku, który przeznaczyłem na wynajem w ramach działalności gospodarczej. Najemcy nie szanują tego budynku i ciągle muszę go remontować. Czy w tym przypadku (...)
str. 39
3.

Odsetki od kredytu na zakup środka trwałego

Przedsiębiorca zaciągnął kredyt inwestycyjny na budowę magazynu. Czy wartość początkową wytworzonego środka trwałego należy powiększyć o wartość odsetek zapłaconych do dnia przekazania środka trwałego do (...)
str. 40
VI.

VADEMECUM PRZEDSIĘBIORCY

1.

Strata podatkowa u wspólników spółki osobowej

Wspólnikami spółki komandytowej A jest sześć osób fizycznych. Zgodnie z umową spółki ich udziały w prawie do zysku spółki są zróżnicowane, natomiast w stratach uczestniczą (...)
str. 41
1.1.

Udział w zyskach i stratach spółki komandytowej na gruncie Kodeksu spółek handlowych i ustawy o PIT

Regulacje kodeksowe Spółka komandytowa należy do spółek osobowych prawa handlowego. Z art. 102 Kodeksu spółek handlowych wynika, że w spółce komandytowej musi występować co najmniej (...)
str. 41
1.2.

Rozliczanie straty podatkowej

Zasady ogólne Z art. 5b ust. 2 updof wynika, że jeżeli spółka niebędąca osobą prawną prowadzi działalność gospodarczą, to przychody wspólnika z udziału w takiej (...)
str. 42
2.

Odsetki od kredytu spłacane z rachunku małżonka podatnika a koszty uzyskania przychodów

Małżonkowie zaciągnęli wspólnie kredyt konsumpcyjny. Środki wydatkowali na zakup składnika majątku, który został wprowadzony do ewidencji środków trwałych w firmie prowadzonej przez jednego z małżonków. (...)
str. 44
3.

Kiedy sprzedaż części samochodowej pozbawia prawa do opodatkowania ryczałtem ewidencjonowanym?

Podatnik prowadzi działalność gospodarczą i płaci ryczałt ewidencjonowany w wysokości 3% przychodów. W styczniu 2019 r. dokonał sprzedaży kamery cofania, którą miał na wyposażeniu firmowego (...)
str. 45
4.

Ujęcie w podatkowej księdze kosztów remontu firmowego składnika majątku

Podatnik w ramach działalności gospodarczej prowadzi wypożyczalnię sprzętu rekreacyjnego i sportowego. Do majątku firmy zamierza wprowadzić łódź motorową, należącą do jego majątku osobistego. Czy wydatki (...)
str. 46
5.

Skutki zmiany wielkości udziału w zysku spółki po zakończeniu roku podatkowego - interpretacja indywidualna organu podatkowego

Zmiana, po zakończeniu roku podatkowego, wielkości udziału przysługującego wspólnikowi spółki niebędącej osobą prawną w zysku tej spółki, nie spowoduje u niego konieczności korekty zaliczek na (...)
str. 47
VII.

OPODATKOWANIE DOCHODÓW UZYSKANYCH ZA GRANICĄ

1.

Oddelegowanie pracowników za granicę - ustalanie zaliczek

Pracownicy mający miejsce zamieszkania w Polsce zostali oddelegowani do Francji. Pracodawca wypłaca im dodatek w wysokości diety za dobę pobytu w tym kraju. Pracownicy są (...)
str. 49
1.1.

Możliwość opodatkowania dochodów tylko w państwie zamieszkania

O tym gdzie w opisanym przypadku będą płacone zaliczki na podatek dochodowy z tytułu otrzymywanego wynagrodzenia, decyduje art. 15 umowy między Rządem Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej (...)
str. 49
1.2.

Zaliczki na podatek

Przychody ze stosunku pracy Wymieniony w pytaniu dodatek w wysokości diety za dobę pobytu we Francji jest przychodem ze stosunku pracy, co wynika z art. (...)
str. 50
2.

Sporządzanie informacji IFT-1R

IFT-1R to informacja o wysokości przychodu (dochodu) uzyskanego przez osoby fizyczne niemające w Polsce miejsca zamieszkania. Informacja IFT-1R dostępna jest w programie DRUKI Gofin Co (...)
str. 52
3.

Obowiązki płatnika wynikające z zawarcia umów zlecenia z obywatelami Ukrainy - interpretacja indywidualna organu podatkowego

Jeśli zleceniobiorca (obywatel Ukrainy) nie przedłoży płatnikowi certyfikatu rezydencji, płatnik dokonuje poboru zaliczki na podatek lub zryczałtowanego podatku, o którym mowa w art. 29 ust. (...)
str. 53
VIII.

ULGI, ODLICZENIA, ZWOLNIENIA PODATKOWE

1.

Ulga dla prowadzących apteki ogólnodostępne i punkty apteczne

Spółka komandytowa poniosła wydatki na zakup siedmiu czytników do obsługi e-recept (o wartości 1.365 zł netto każdy) oraz wydatek za wdrożenie i konfigurację oprogramowania tych (...)
str. 55
2.

Funkcjonowanie ulgi na działalność badawczo-rozwojową - przegląd wybranych interpretacji indywidualnych (część I)

Podatnicy PIT prowadzący działalność gospodarczą opodatkowaną na zasadach określonych w ustawie o PIT oraz podatnicy CIT uzyskujący przychody inne niż przychody z zysków kapitałowych, mogą (...)
str. 57
2.1.

Uznanie działalności za badawczo-rozwojową

Podstawowym warunkiem nabycia prawa do ulgi B+R jest ponoszenie kosztów uzyskania przychodów związanych z prowadzoną działalnością badawczo-rozwojową, zwanych kosztami kwalifikowanymi. Na gruncie obu ustaw podatkowych, (...)
str. 57
2.2.

Moment poniesienia wydatku

W ramach ulgi B+R podatnicy mogą odliczać w zeznaniu za dany rok podatkowy, te koszty związane z prowadzoną działalnością badawczo-rozwojową i zaliczane do kosztów kwalifikowanych, (...)
str. 58
2.3.

Kalkulowanie kwoty odliczenia

Mimo ponoszenia w związku z prowadzoną działalnością badawczo-rozwojową kosztów uzyskania przychodów odpowiadających rodzajowo kosztom kwalifikowanym, podatnicy nie zawsze mają możliwość ich odliczenia od podstawy opodatkowania. (...)
str. 59
IX.

INNE ZAGADNIENIA PODATKOWE

1.

Podmioty powiązane - dokumentacja cen transferowych

W spółce z o.o., której przychody za 2017 r. przekraczają 2.000.000 euro, wspólnik A posiada 90% udziałów, zaś wspólnik B - 10% udziałów. Wspólnik A (...)
str. 60
1.1.

Obowiązek sporządzania dokumentacji podatkowej - w świetle przepisów obowiązujących do 31 grudnia 2018 r.

Zakładamy, że w przedstawionej sytuacji zarówno spółka z o.o., jak i obaj wspólnicy są podmiotami krajowymi, o których mowa w art. 11 ust. 1 pkt (...)
str. 60
1.2.

Pojęcie transakcji i innych zdarzeń dla celów dokumentacji podatkowej

Przepisy o podatku dochodowym nie definiują pojęcia "transakcji" ani też pojęcia "innych zdarzeń". Zgodnie ze Słownikiem języka polskiego PWN (https://sjp.pwn.pl) przez transakcję należy rozumieć: operację (...)
str. 61
2.

Podatnik CIT prowadzący działalność rolniczą i pozarolniczą

Działalność rolnicza a CIT Stosownie do art. 2 ust. 1 pkt 1 updop, przepisów ustawy o CIT nie stosuje się do przychodów z działalności rolniczej, (...)
str. 62
3.

Uproszczenia przy rozliczaniu ryczałtu ewidencjonowanego od przychodów z prywatnego najmu

Od 1 stycznia 2019 r. obowiązują znowelizowane przepisy ustawy z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby (...)
str. 64
3.1.

Wybór opodatkowania w formie ryczałtu

Podatnicy, którzy w 2019 r. chcą opodatkować przychody z prywatnego najmu w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, nie muszą już składać na piśmie oświadczenia o (...)
str. 64
3.2.

Rozliczanie najmu przez małżonków

W przypadku gdy przedmiotem prywatnego najmu są rzeczy i nieruchomości objęte wspólnością majątkową małżeńską, do celów opodatkowania przyjmuje się, że w równych częściach przychód z (...)
str. 65
3.3.

Ewidencja przychodów

Na koniec warto przypomnieć, że w odniesieniu do podatników osiągających przychody z prywatnego najmu, a stosujących opodatkowanie ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych, zniesiono w 2019 r. (...)
str. 66
X.

CZYTELNICY PYTAJĄ

1.

Czy przychody z przeniesienia praw autorskich do utworów zalicza się do zysków kapitałowych?

Podstawowym przedmiotem działalności spółki z o.o. jest wykonywanie usług marketingowych na rzecz kontrahentów. W wyniku realizacji usług dochodzi do stworzenia utworów w rozumieniu przepisów ustawy (...)
str. 67
2.

Faktura korygująca ze stycznia 2019 r. dotycząca kosztów 2018 r.

W styczniu 2019 r. otrzymałem wystawioną w tym samym miesiącu fakturę korygującą zmniejszającą koszty grudnia 2018 r. W którym miesiącu powinienem rozliczyć tę korektę? W (...)
str. 68
3.

Zysk wspólników spółki osobowej jest obojętny podatkowo

Wspólnicy spółki komandytowej od dochodów wypracowanych przez spółkę odprowadzają w ciągu roku zaliczki na podatek dochodowy. Czy wobec tego wypłata środków z tytułu podziału rocznego (...)
str. 68
4.

Ujęcie w kosztach odsetek od zobowiązań

W styczniu 2019 r. otrzymałem od kontrahenta notę odsetkową (odsetki dotyczą nieterminowo uregulowanego zobowiązania). Odsetki te uregulowałem w lutym 2019 r. Kiedy powinienem uwzględnić je (...)
str. 69
5.

Wybór podatku liniowego jako formy opodatkowania przychodów z działalność gospodarczej

W lutym 2019 r. rozpocząłem prowadzenie działalności gospodarczej. Od osiąganych z tego tytułu dochodów chciałbym opłacać podatek liniowy. Czy to prawda, że wybór formy opodatkowania (...)
str. 70
XI.

TERMINARZ PODATNIKA I PŁATNIKA - MARZEC 2019 R.

Podatnik Płatnik podatek dochodowy od osób fizycznych 7.03.2019 r. (czwartek) wpłacenie podatku w formie karty podatkowej za luty 2019 r. - 20.03.2019 r. (środa) wpłacenie (...)
str. 71
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.
Wypróbuj
ZA DARMO
DEMO »