Czasopisma Księgowych on-line
Wydawnictwo Podatkowe
środa, 2 lipca 2025 r.
Ostatnia aktualizacja: 1.07.2025 r., godz. 14:49 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 40.848 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »

Przegląd Podatku Dochodowego
nr 12 (636) z dnia 20.06.2025

X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ

1.1.

Wynagrodzenia i inne świadczenia na rzecz członków zarządu

Ogólna zasada potrącania kosztów Zasadą jest, że do kosztów uzyskania przychodów zalicza się takie koszty, które zostały poniesione w celu osiągnięcia przychodów ze źródła przychodów (...)
str. 4
1.2.

Wyłączenia z kosztów

Jednostronne świadczenia na rzecz wspólników W art. 16 ust. 1 pkt 38 updop ustawodawca wskazał, że nie uważa się za koszty uzyskania przychodów m.in. wydatków (...)
str. 6
1.3.

Wydatki na rzecz osób wchodzących w skład rad nadzorczych

W przypadku wydatków, które są związane z członkami rady nadzorczej spółki, należy mieć na względzie przepis art. 16 ust. 1 pkt 38a updop. Zgodnie z (...)
str. 7
2.

Prace nad zmianami ustaw podatkowych w ramach deregulacji przepisów

Do Sejmu trafiły projekty ustaw nowelizujących m.in. ustawę o PIT i ustawę o CIT w ramach rozpoczętego procesu deregulacji przepisów, który zakłada eliminację zbędnych procedur (...)
str. 9
2.1.

Zniesienie obowiązku przygotowania informacji o realizowanej strategii podatkowej

Ustawodawca w art. 27c updop nałożył na niektóre podmioty obowiązek sporządzania i podawania do publicznej wiadomości informacji o realizowanej strategii podatkowej za rok podatkowy. Obowiązkiem (...)
str. 9
2.2.

Inne ułatwienia dla przedsiębiorców

W ramach procesu deregulacji przepisów do Sejmu wpłynął również projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o podatku dochodowym (...)
str. 10
II.

PRZYCHODY I KOSZTY W FIRMIE

1.

Odszkodowanie należne za opóźnienie prac

Spółka z o.o. (przedsiębiorstwo energetyki cieplnej) poniosła szkodę z tytułu opóźnienia przez dewelopera realizacji prac przyłączeniowych. Zawarła z nim porozumienie, że w części pokryje on (...)
str. 11
2.

Zaliczenie do kosztów nieściągalnej wierzytelności w aspekcie łączenia się spółek

Na podstawie stosownych uchwał doszło do połączenia spółek z o.o. Na spółkę A został przeniesiony cały majątek spółki B. Przed połączeniem spółka B wykonała usługę (...)
str. 12
2.1.

Łączenie spółek kapitałowych - uregulowania kodeksowe

Na gruncie prawa gospodarczego kwestie łączenia się spółek, w tym spółek kapitałowych normują przepisy Kodeksu spółek handlowych. W myśl art. 492 § 1 pkt 1 (...)
str. 12
2.2.

Wierzytelność jako koszt podatkowy

Kosztami uzyskania przychodów są koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów ze źródła przychodów lub w celu zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów, z wyjątkiem kosztów wymienionych (...)
str. 13
3.

Limitowanie od 2026 r. kosztów z tytułu używania aut osobowych - problem z forum dyskusyjnego (www.forum.gofin.pl)

[1527352] Czy od 2026 r. zmienia się limit na samochody ze 150 tys. zł na 100 tys. zł? Wybrane wypowiedzi uczestników forum A skąd takie (...)
str. 14
4.

Czynsz najmu i inne wydatki związane z najętym autem w kosztach uzyskania przychodów

Podatnik prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą. Wykonuje usługi m.in. dla firmy X, od której wynajmuje samochód osobowy. Firma ponosi koszty paliwa, płynu do spryskiwaczy, myjni samochodowej, (...)
str. 16
4.1.

Koszty eksploatacji w wysokości 20%

W myśl art. 22 ust. 1 updof, kosztami uzyskania przychodów są koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów, z wyjątkiem (...)
str. 16
4.2.

Koszty eksploatacji w wysokości 75% albo 100%

Ograniczenie kosztów uzyskania przychodów z tytułu używania samochodów osobowych na potrzeby firmy do wysokości 75% takich kosztów normuje przepis art. 23 ust. 1 pkt 46a (...)
str. 17
4.3.

Czynsz najmu

Limitowanie kosztów wymienionymi w treści pytania wskaźnikami nie obejmuje czynszu najmu. Nie oznacza to jednak, że opłacany czynsz w każdym przypadku może być zaliczony do (...)
str. 17
5.

Zakup za promocyjną cenę a przychód podatkowy u nabywcy

Podatnik prowadzący działalność gospodarczą opodatkowaną podatkiem liniowym bierze udział w akcji promocyjnej prowadzonej przez sprzedawcę, od którego nabywa towar. Po uzbieraniu określonej ilości punktów premiowych (...)
str. 18
6.

Wydatek poniesiony w celu zminimalizowania strat nie zawsze może być kosztem podatkowym - wyrok NSA

Wynagrodzenie zapłacone w ramach postępowania polubownego w zamian za zrzeczenie się wszelkich roszczeń nie stanowi kosztu poniesionego w celu zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodu. Tym (...)
str. 20
III.

ROZLICZANIE PODATKU PRZEZ PŁATNIKA

1.

Zaliczki na podatek dochodowy pracownika po przekroczeniu limitu ulgi dla seniora

Pracownik, który w 2024 r. ukończył 65 lat, nie wystąpił do ZUS o emeryturę. W marcu 2025 r. złożył PIT-2 o uwzględnienie ulgi dla seniora. (...)
str. 22
1.1.

Ulga dla seniora

Tzw. ulga dla seniora polega na zwolnieniu od podatku dochodowego przychodów wskazanych w art. 21 ust. 1 pkt 154 updof (m.in. przychodów ze stosunku pracy), (...)
str. 22
1.2.

Obliczenie zaliczek

Pracodawca ma obowiązek - jako płatnik - obliczać i pobierać w ciągu roku zaliczki na podatek dochodowy od osób, które uzyskują od tego pracodawcy przychody (...)
str. 23
2.

Koszty uzyskania przychodów z umowy o dzieło

Instytucja kultury zawarła umowę o dzieło, której przedmiotem jest stworzenie muzyki do spektaklu. W umowie postanowiono, że twórca udziela instytucji kultury upoważnienia do korzystania ze (...)
str. 25
3.

Ponowna zmiana stawki podatku u pracownika - problem z forum dyskusyjnego (www.forum.gofin.pl)

[1526265] Co w przypadku kiedy pracuję u dwóch pracodawców i złożyłem wniosek od kwietnia 2025 r. o pobieranie wyższej zaliczki na podatek dochodowy, a od (...)
str. 27
4.

Czy zleceniodawca może zapłacić z własnych środków zaliczki na podatek dochodowy zleceniobiorcy?

Firma zawarła z osobą w wieku 24 lat umowę zlecenia z przeniesieniem praw autorskich, przy której przysługują 50% koszty uzyskania przychodów. Przez pomyłkę (zastosowano błędnie (...)
str. 28
5.

Przyporządkowanie do źródła przychodów wartości sfinansowanego kandydatowi do pracy kursu prawa jazdy - wyrok NSA

Wartość sfinansowanego kandydatowi do pracy kursu prawa jazdy jest u niego przychodem z innych źródeł. Przychód ten powstanie w momencie otrzymania świadczenia i powinien być (...)
str. 29
IV.

MAJĄTEK TRWAŁY

1.

Kwalifikacja nabytego oprogramowania komputerowego

1.1.

SaaS - usługa czy licencja?

Spółka z o.o. kupiła oprogramowanie na 5 lat, które będzie jej udostępnione w modelu SaaS. Płatności będą kwartalne (całkowity koszt wynosi ponad 2 mln zł). (...)
str. 31
1.2.

Wartość początkowa licencji

Spółka z o.o. nabyła oprogramowanie komputerowe na podstawie licencji. Przewidywany okres jej używania będzie dłuższy niż rok. Opłaty licencyjne będą opłacane miesięcznie. Ich wartość będzie (...)
str. 33
2.

Amortyzacja po zmianie formy opodatkowania z ryczałtu ewidencjonowanego na zasady ogólne

Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą. W latach 2021-2024 opłacałem zryczałtowany podatek dochodowy od przychodów ewidencjonowanych (ryczałt ewidencjonowany). W 2021 r. kupiłem koparkę, której nie amortyzowałem ze (...)
str. 35
V.

VADEMECUM PRZEDSIĘBIORCY

1.

Sponsoring na rzecz klubu sportowego - ujęcie poniesionych wydatków w rozliczeniu podatkowym

Prowadzę działalność opodatkowaną na zasadach określonych w ustawie o PIT. Zamierzam zawrzeć umowę z klubem sportowym prowadzonym w formie stowarzyszenia. Na jej podstawie przekażę określoną (...)
str. 36
1.1.

Celowość kosztów

W związku z prowadzoną działalnością gospodarczą podatnik może ponosić różnego rodzaju wydatki, jednak ich uwzględnienie w rozliczeniu podatku dochodowego wymaga każdorazowo oceny, czy spełnione są (...)
str. 36
1.2.

Ewidencjonowanie wydatków

Jeśli w opisanym przypadku podatnik podpisze z klubem sportowym umowę sponsoringu, to przekazana na jej podstawie kwota pieniędzy na zakup sprzętu sportowego oraz na pokrycie (...)
str. 37
1.3.

Ulga sponsoringowa

Dodatkowym bonusem związanym z zawarciem umowy sponsoringu właściwego z klubem sportowym, jest możliwość skorzystania z ulgi sponsoringowej przewidzianej w art. 26ha updof. Ulga ta pozwala (...)
str. 38
2.

Przedpłata akcyzy na gruncie podatku dochodowego

Podatnik prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą w zakresie produkcji piwa. Kosztem związanym z jego produkcją jest podatek akcyzowy, który opłaca w systemie przedpłaty na podstawie deklaracji (...)
str. 39
2.1.

Instytucja przedpłaty akcyzy

Ustawa z dnia 6 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym (Dz. U. z 2025 r. poz. 126 ze zm.) wprowadza zasadę, że niektóre wyroby akcyzowe (...)
str. 39
2.2.

Rozliczenie akcyzy jako kosztu podatkowego

Na gruncie przepisów o podatku dochodowym wyłączeniu z kosztów uzyskania przychodów podlegają straty powstałe w wyniku nieobjętych zwolnieniem od podatku akcyzowego ubytków wyrobów akcyzowych oraz (...)
str. 40
2.3.

Ujęcie w podatkowej księdze

Przyjmując założenie, że wpłacana przez podatnika przedpłata akcyzy stanowi koszt uzyskania przychodu, wartość takiej przedpłaty będzie podlegała wpisaniu do ewidencji podatkowej. Ponieważ koszt, o którym (...)
str. 42
3.

Relacja z dyżuru telefonicznego

3.1.

Akcja promocyjna

W celu wsparcia sprzedaży swoich wyrobów podatnik zamierza przeprowadzić akcję promocyjną skierowaną do kontrahentów prowadzących działalność gospodarczą. Zgodnie z regulaminem tej akcji, w związku z (...)
str. 42
3.2.

Odszkodowanie z umowy o zakazie konkurencji - określenie źródła przychodu podatkowego

Spółka jawna (niebędąca podatnikiem CIT) zamierza zakończyć współpracę z menedżerem zatrudnionym na umowę o zarządzenie przedsiębiorstwem. Zawrze z nim umowę o zakazie konkurencji, która będzie (...)
str. 43
3.3.

Korekta kosztów na podstawie decyzji organu

Przedmiotem mojej działalności gospodarczej jest obrót wyrobami akcyzowymi. Organ podatkowy zakwestionował stosowane stawki akcyzy i wydał decyzje określające wysokość zobowiązania podatkowego w podatku akcyzowym. Kwota (...)
str. 43
3.4.

Służbowy wyjazd w czasie weekendu

Czy jeżeli podatnik odbywa podróż np. do innego miasta w celach związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą, a czas wyjazdu przypada również na weekend, ma prawo (...)
str. 44
VI.

OPODATKOWANIE DOCHODÓW UZYSKANYCH ZA GRANICĄ

1.

Umowa o pracę z niemieckim przedsiębiorcą a zaliczki na podatek dochodowy w Polsce

Zawarłam umowę o pracę z niemieckim przedsiębiorcą. Zgodnie z nią muszę sama odprowadzać składki ZUS oraz rozliczać się z polskim urzędem skarbowym. W lipcu br. (...)
str. 45
1.1.

Ogólne zasady obliczania i wpłacania miesięcznych zaliczek

Z pytania należy wnosić, że osoba zatrudniona na podstawie umowy o pracę w niemieckiej firmie ma miejsce zamieszkania na terytorium Polski, tak więc podlega w (...)
str. 45
1.2.

Zastosowanie w trakcie roku ulgi dla młodych

W podstawie obliczenia zaliczek na podatek dochodowy nie uwzględnia się przychodów, które są zwolnione od podatku na mocy przepisów ustawy o PIT oraz przychodów, od (...)
str. 46
2.

Podatek u źródła zapłacony za kontrahenta zagranicznego jako koszt podatkowy - interpretacja indywidualna organu podatkowego

Brak w umowie łączącej strony klauzuli umownej o ubruttowieniu nie wyklucza możliwości zaliczenia kwoty podatku u źródła do kosztów uzyskania przychodów. W takich przypadkach konieczne (...)
str. 47
3.

Ośrodek interesów osobistych decyduje o rezydencji podatkowej - wyrok WSA

Aktywność społeczna, polityczna, kulturalna oraz obywatelska, która jest realizowana przez podatnika na terytorium Zjednoczonych Emiratów Arabskich, świadczy o tym, że w tym kraju jest jego (...)
str. 49
VII.

ULGI, ODLICZENIA, ZWOLNIENIA PODATKOWE

1.1.

Świadczenia dla pracownika i członków jego rodziny

Wspieranie przez pracodawcę różnych form wypoczynku na rzecz pracowników mieści się w zakresie działalności socjalnej w rozumieniu art. 2 pkt 1 ustawy z dnia 4 (...)
str. 50
1.2.

Zorganizowany wypoczynek dzieci i młodzieży do lat 18

Odrębnym zwolnieniem podatkowym objęte są dofinansowania wypoczynku dzieci i młodzieży do lat 18. W art. 21 ust. 1 pkt 78 updof przewidziano, że wolne od (...)
str. 51
1.3.

Dopłaty dla emerytów i rencistów od byłego zakładu pracy

Zakład pracy może też wspierać wypoczynek m.in. byłych pracowników mających status emerytów lub rencistów. Wówczas świadczenia otrzymywane przez nich w związku z łączącym ich uprzednio (...)
str. 52
1.4.

Świadczenia urlopowe

Nie każdy pracodawca ze sfery pozabudżetowej tworzy zakładowy fundusz świadczeń socjalnych. Z art. 3 ust. 3 ustawy o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych wynika, że pracodawcy (...)
str. 52
2.

Wynajem pokoi gościnnych w gospodarstwie rolnym

Osoby, które w gospodarstwie rolnym prowadzą wynajem pokoi gościnnych, mogą uniknąć obowiązku zapłaty podatku dochodowego od osiąganych dochodów (przychodów) niezależnie od tego, czy osiągają je (...)
str. 53
2.1.

Podstawa prawna i zakres zwolnienia podatkowego

Przedmiotowe zwolnienie wprowadza art. 21 ust. 1 pkt 43 updof. Do jego stosowania uprawnieni są również podatnicy, którzy z tytułu wskazanych przychodów opłacają ryczałt od (...)
str. 53
2.2.

Cel pobytu wynajmujących i położenie budynków mieszkalnych

Kluczowe dla zastosowania omawianego zwolnienia jest m.in. stwierdzenie, że osoby wynajmujące pokoje gościnne przebywają w gospodarstwie rolnym na wypoczynku. Zastosowane wyrażenie "pobyt na wypoczynku" budzi (...)
str. 54
3.

Wydatki na naukę niepełnosprawnego dziecka w szkole niepublicznej a ulga rehabilitacyjna - interpretacja organu podatkowego

Wydatki na naukę w szkole niepublicznej zapewniającej integrację dzieci niepełnosprawnych nie mogą być odliczane w ramach ulgi rehabilitacyjnej, jeżeli placówka nie jest zakładem rehabilitacji leczniczej, (...)
str. 55
VIII.

INNE ZAGADNIENIA PODATKOWE

1.

Umowa użyczenia rzeczy fundacji

Fundacja korzysta z lokalu na podstawie umowy użyczenia. Wykorzystuje go na cele statutowe. Czy w związku z tą umową powstaje w fundacji przychód z nieodpłatnych (...)
str. 56
2.

Sprzedaż nieruchomości przez małżonków/byłych małżonków - informacja prasowa Krajowej Informacji Skarbowej

W Systemie Informacji Celno-Skarbowej EUREKA (https://eureka.mf.gov.pl) opublikowano wydaną 19 kwietnia 2025 r. przez Krajową Informację Skarbową (zwaną dalej KIS) informację prasową na temat skutków w (...)
str. 58
3.

Przesłanki wykluczające z obowiązku uiszczania podatku minimalnego

Akcjonariuszami spółki akcyjnej są wyłącznie osoby fizyczne. Spółka nie posiada udziałów (akcji) w kapitale innej spółki lub ogółu praw i obowiązków w spółce niebędącej osobą (...)
str. 61
IX.

CZYTELNICY PYTAJĄ

1.

Koszty ładowania służbowego samochodu osobowego o napędzie elektrycznym

Spółka z o.o. kupiła samochód osobowy o napędzie elektrycznym. Zamierza przekazać go pracownikowi w celu umożliwienia mu prawidłowego wykonywania obowiązków służbowych na rzecz spółki. Jednocześnie (...)
str. 62
2.

Faktura w walucie obcej zapłacona w złotych a podatkowe różnice kursowe

Spółka otrzymała od kontrahenta fakturę wystawioną w walucie obcej (euro). Na fakturze zamieszczono też przeliczenia kwot wyrażonych w euro na PLN. Dokonała zapłaty w złotych. (...)
str. 63
3.

Ujęcie w podatkowej księdze transakcji sprzedaży środka trwałego

Maszyna produkcyjna została całkowicie zamortyzowana. Jej wartość początkowa wynosiła 70.000 zł. Obecnie zostanie sprzedana za 30.000 zł. Jakich zapisów w związku z tym należy dokonać (...)
str. 64
4.

Przychód przedsiębiorcy z tytułu nieodpłatnego korzystania z pokoju w mieszkaniu rodziców

Z rodzicami zawarłem umowę użyczenia pokoju w należącym do nich lokalu mieszkalnym. Będę tam prowadził działalność gospodarczą. Czy skoro pokój ten będę użytkował nieodpłatnie, to (...)
str. 64
5.

Koszty uzyskania przychodów u pracownika na urlopie bezpłatnym

Pracownik od 1 czerwca do 31 lipca 2025 r. przebywa na urlopie bezpłatnym. Czy w tej sytuacji powinnam sporządzić mu listy płac za czerwiec i (...)
str. 65
X.

TERMINARZ PODATNIKA I PŁATNIKA - LIPIEC 2025 R.

Podatnik Płatnik podatek dochodowy od osób fizycznych 7.07.2025 r. (poniedziałek) - wpłacenie podatku w formie karty podatkowej za czerwiec 2025 r., - złożenie deklaracji o (...)
str. 66
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.