Czasopisma Księgowych on-line
Wydawnictwo Podatkowe
niedziela, 22 grudnia 2024 r.
Ostatnia aktualizacja: 20.12.2024 r., godz. 13:50 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 54.595 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
SPIS NUMERÓW Przeglądu Podatku Dochodowego
Rocznik
SPIS TREŚCI NUMERU 11 (467) z dnia 01.06.2018

Przegląd Podatku Dochodowego
nr 11 (467) z dnia 01.06.2018

X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.

TEMAT NUMERU

1.

Limitowanie kosztów usług niematerialnych i praw - szczegółowe wyjaśnienia Ministerstwa Finansów

Ustawa z dnia 27 października 2017 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz ustawy (...)
str. 4
1.1.

Zakres stosowania nowych rozwiązań

Ograniczenie wysokości kosztów uzyskania przychodów ponoszonych przez podatnika ma zastosowanie do nabywanych usług i praw wskazanych w art. 15e ust. 1 updop świadczonych bezpośrednio lub (...)
str. 4
1.2.

Zasady limitowania kosztów

Ograniczeniu nie podlegają koszty wymienionych usług i praw, do kwoty nieprzekraczającej w ciągu roku 3 mln złotych. Kwota ta nie odnosi się przy tym do (...)
str. 5
1.3.

Kategorie kosztów usług objętych limitowaniem

Usługi doradcze Charakterystyczne dla usług doradczych jest to, że nie można ich jednoznacznie przypisać do określonej sfery działalności przedsiębiorstwa. Przykładem usług doradczych objętych omawianą regulacją (...)
str. 8
1.4.

Kategorie kosztów usług nieobjętych limitowaniem

W katalogu usług objętych zakresem art. 15e ust. 1 pkt 1 updop nie zostały wymienione m.in. usługi prawne, usługi księgowe, w tym audytu finansowego oraz (...)
str. 12
2.

Odpowiedzi Ministerstwa Finansów na pytania naszego Wydawnictwa

2.1.

Koszty zabezpieczenia spłaty kredytu

Podatnicy, chcąc otrzymać kredyt np. na zadanie inwestycyjne, zwykle są zobowiązani ponieść wydatek na zabezpieczenie spłaty takiego kredytu. Czy taki wydatek powinien zwiększyć wartość początkową (...)
str. 16
2.2.

Sprawozdania finansowe za 2017 r. w wersji elektronicznej czy papierowej?

W myśl obowiązującego od 1 stycznia 2018 r. nowego brzmienia art. 27 ust. 2 updop, podatnicy, a także spółki wchodzące w skład podatkowej grupy kapitałowej, (...)
str. 16
2.3.

50% koszty tylko dla twórców ujętych w katalogu

Ustawa z dnia 27 października 2017 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz ustawy (...)
str. 17
II.

ZMIANY PRZEPISÓW PRAWNYCH

1.

Opodatkowanie przychodów uzyskiwanych z tytułu pomocy przy zbiorach produktów rolnych

W Dz. U. z 2018 r. pod poz. 858 opublikowano ustawę z dnia 13 kwietnia 2018 r. o zmianie ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników oraz (...)
str. 18
2.

Niektórym podatnikom CIT Minister Finansów przedłużył termin do złożenia zeznania

W Dz. U. z 2018 r. pod poz. 803 opublikowano rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 24 kwietnia 2018 r. w sprawie przedłużenia terminu do złożenia (...)
str. 18
III.

PRZYCHODY I KOSZTY W FIRMIE

1.

Różnice kursowe przy kompensacie

Spółka z o.o. otrzymała od kontrahenta fakturę zaliczkową na poczet przyszłych dostaw towarów handlowych. Zaliczka była wyrażona w euro. Uzgodniono z kontrahentem, że spółka fizycznie (...)
str. 19
2.

Koszty szkoleń i imprez im towarzyszących

Spółka z o.o. zorganizowała szkolenie dla pracowników zarządzających firmą. Odbyło się ono poza siedzibą firmy. Oprócz wydatków ściśle związanych ze szkoleniem, spółka poniosła dodatkowe koszty (...)
str. 21
3.

Korekty przychodów i kosztów spowodowane zwrotem towarów

W 2017 r. spółka z o.o. uznała reklamację i otrzymała zwrot towarów sprzedanych przez nią w 2016 r. Udokumentowała to fakturą korygującą. Następnie zwróciła ten (...)
str. 22
4.

Cesja umowy leasingu

Spółka z o.o. wykorzystuje w prowadzonej działalności gospodarczej środek trwały na podstawie umowy leasingu finansowego. Amortyzuje go według 10% stawki, co oznacza dziesięcioletni okres jego (...)
str. 24
5.

Przychody z pochodnych instrumentów finansowych służących zabezpieczeniu transakcji towarowych

Wraz z wyodrębnieniem w ustawie o CIT od 1 stycznia 2018 r. przychodów z zysków kapitałowych, z których dochody są opodatkowane według takich samym zasad (...)
str. 25
6.

Wygaśnięcie zobowiązania nie zawsze skutkuje powstaniem przychodu - interpretacja indywidualna organu podatkowego

Wartość zobowiązań pozostałych w spółce na dzień jej wykreślenia z rejestru przedsiębiorców nie będzie stanowiła u niej przychodu podatkowego. Tak wynika z interpretacji indywidualnej Dyrektora (...)
str. 27
IV.

ROZLICZANIE PODATKU PRZEZ PŁATNIKA

1.

Koszty uzyskania przychodów z umowy o dzieło z przeniesieniem praw autorskich

Z osobą fizyczną nieprowadzącą działalności gospodarczej zawarliśmy umowę o dzieło z przeniesieniem praw autorskich. Wykonywane dzieło nie jest wymienione wśród profesji uprawniających do zastosowania 50% (...)
str. 29
2.

Opodatkowanie dodatku za pracę przy komputerze

Pracodawca postanowił wypłacać dodatek pracownikom wykonującym pracę przy komputerze. Czy wartość tego dodatku będzie stanowiła u nich przychód ze stosunku pracy podlegający opodatkowaniu? Otrzymany przez (...)
str. 31
3.

Nadpłata wynagrodzenia z winy pracodawcy

W 2015 r. jeden z pracowników naszej firmy otrzymał wynagrodzenie w wysokości wyższej niż należna. Przyczyną tej sytuacji był błąd popełniony przy dokonywaniu przelewu na (...)
str. 31
3.1.

Kwestia zwrotu nienależnie pobranego wynagrodzenia

W sytuacji gdy pracownik uzyskał nadpłatę wynagrodzenia na skutek błędu popełnionego przez pracodawcę (np. przy dokonywaniu przelewu na rachunek bankowy tej osoby), pracodawca ma prawo (...)
str. 32
3.2.

Kwalifikacja przychodu na gruncie ustawy o PIT

Stosownie do ogólnej definicji wyrażonej w art. 11 ust. 1 updof, przychodami - co do zasady - są otrzymane lub postawione do dyspozycji podatnika pieniądze (...)
str. 32
4.

Wypłata stypendium dla przyszłego pracownika

Spółka z o.o. zawarła z uczniem ostatniej klasy technikum umowę o stypendium w zamian za przyrzeczenie świadczenia pracy w spółce po skończeniu nauki. Czy wypłacone (...)
str. 33
4.1.

Opodatkowanie i oskładkowanie

Co do zasady, przychodem są otrzymane lub postawione do dyspozycji podatnika w roku kalendarzowym pieniądze i wartości pieniężne oraz wartość otrzymanych świadczeń w naturze i (...)
str. 34
4.2.

Ujęcie w kosztach uzyskania przychodów

Wydatki związane z prowadzoną działalnością gospodarczą, racjonalnie i gospodarczo uzasadnione oraz służące uzyskiwaniu przychodów lub zachowaniu albo zabezpieczeniu ich źródła mogą stanowić koszty uzyskania przychodów, (...)
str. 35
5.

Wypłata wynagrodzenia spadkobiercom wykonawcy dzieła/zleceniobiorcy a pobór zaliczki na podatek - interpretacja organu podatkowego

Przedsiębiorca wypłacając wynagrodzenia spadkobiercom wykonawcy dzieła/zleceniobiorcy, nie pełni roli płatnika. Od takich wynagrodzeń nie pobiera on zaliczki na podatek. Tak wynika z interpretacji indywidualnej Dyrektora (...)
str. 36
V.

MAJĄTEK TRWAŁY

1.

Jednorazowa amortyzacja środka trwałego wymagającego montażu

Jestem małym podatnikiem, w rozumieniu ustawy o PIT. Zakupiłem piec centralnego ogrzewania wymagający montażu. W związku z tym poniosłem dodatkowe wydatki na montaż tego pieca. (...)
str. 37
2.

Korekta amortyzacji za lata ubiegłe

Spółka z o.o. posiada licencję na program komputerowy, która jest wartością niematerialną i prawną. W wyniku przeprowadzonej weryfikacji stawek amortyzacyjnych stwierdzono, że jest ona amortyzowana (...)
str. 38
3.

Amortyzacja przy działalności sezonowej

Niektórzy przedsiębiorcy nie prowadzą działalności przez cały rok, jeśli specyfika ich działalności wiąże się np. z sezonem letnim. Zdarza się też, że przez cały rok (...)
str. 39
4.

Nowy limit (10.000 zł) na ulepszenie nie obejmuje wszystkich środków trwałych - interpretacja indywidualna organu podatkowego

W przypadku ulepszenia po 31 grudnia 2017 r. środków trwałych przyjętych do używania przed 1 stycznia 2018 r., zastosowanie znajdzie dotychczasowy limit w wysokości 3.500 (...)
str. 42
VI.

VADEMECUM PRZEDSIĘBIORCY

1.

Ujmowanie przedawnionych wierzytelności/zobowiązań w podatkowej księdze przychodów i rozchodów

Przepisy podatkowe generalnie nie wiążą momentu powstania przychodu lub poniesienia kosztu uzyskania przychodów z działalności gospodarczej, z faktem otrzymania lub dokonania zapłaty. W rezultacie należności (...)
str. 43
1.1.

Instytucja przedawnienia

Do instytucji przedawnienia odnoszą się przepisy Kodeksu cywilnego. Wprowadzają one zasadę, w myśl której roszczenia majątkowe ulegają przedawnieniu (z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych w ustawie) oraz (...)
str. 43
1.2.

Wartość przedawnionego zobowiązania w przychodach

U dłużnika, który zaciągnął zobowiązanie w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą i go nie uregulował, a zobowiązanie to uległo przedawnieniu, wartość przedawnionego zobowiązania stanowi, co (...)
str. 43
1.3.

Rozliczenie przedawnionej wierzytelności

Za przychody z tytułu działalności gospodarczej uważa się kwoty należne, choćby nie zostały faktycznie otrzymane. Tak wynika z art. 14 ust. 1 updof. W konsekwencji (...)
str. 44
2.

Elektroniczne przechowywanie faktur

Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 26 sierpnia 2003 r. w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów (Dz. U. z 2017 r. poz. 728), zwane (...)
str. 45
3.

Wykreślenie z księgi błędnie ujętych w niej kosztów

W lutym 2018 r. ująłem w podatkowej księdze przychodów i rozchodów wydatek, który dotyczy reprezentacji. Błąd stwierdziłem w maju 2018 r. Jak i kiedy mam (...)
str. 47
4.

Współpraca z zagranicznym pracodawcą wyklucza opłacanie podatku liniowego - interpretacja indywidualna organu podatkowego

Nie jest możliwe opłacanie podatku liniowego, w sytuacji świadczenia w ramach działalności gospodarczej, na rzecz polskiego czy zagranicznego (byłego lub obecnego) pracodawcy, jakichkolwiek usług, których (...)
str. 49
VII.

OPODATKOWANIE DOCHODÓW UZYSKANYCH ZA GRANICĄ

1.

Zaliczka na podatek dochodowy od dochodu pracownika wykonującego pracę za granicą

W dwóch poprzednich numerach Przeglądu Podatku Dochodowego pisaliśmy o ustalaniu właściwego ustawodawstwa w zakresie opodatkowania dochodów pracownika wykonującego pracę za granicą. W tym artykule omówimy (...)
str. 50
1.1.

Obliczenie zaliczki na podatek

Jeżeli dochody uzyskane przez pracownika z pracy najemnej wykonywanej poza naszym krajem będą podlegały opodatkowaniu tylko w Polsce, to w takiej sytuacji pracodawca ma obowiązek (...)
str. 50
1.2.

Pobór zaliczek na wniosek pracownika

W przypadku gdy na podstawie właściwej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania dochód uzyskany przez oddelegowanego pracownika podlega lub będzie podlegał opodatkowaniu za granicą, pracodawca pobiera (...)
str. 51
2.

Rozliczenie w PIT zwrotu zagranicznego podatku

Podatnicy, którzy pracowali za granicą, bardzo często występują o zwrot nadpłaconego tam podatku. W związku z tym powinni pamiętać, że niekiedy podatek ten (lub jego (...)
str. 51
2.1.

Zasady rozliczania otrzymanego zwrotu

Tryb postępowania podatników opodatkowanych według skali podatkowej lub podatkiem liniowym, którzy odliczyli podatek zapłacony za granicą od podatku, w przypadku zwrotu tego podatku określa art. (...)
str. 51
2.2.

Wykazanie zwrotu podatku w zeznaniu

Co ważne, podatnik, który otrzymał zwrot podatku z zagranicy, nie dokonuje korekty wcześniejszego zeznania. Organy podatkowe uznają, że nie ma podstaw prawnych do skorygowania zeznania, (...)
str. 52
3.

Czy powstaje obowiązek poboru podatku u źródła przy umowie faktoringu? - interpretacje indywidualne organu podatkowego

Złożony charakter umów faktoringowych stwarza polskim podmiotom problemy w zakresie opodatkowania (lub nieopodatkowania) tzw. podatkiem u źródła wypłacanej faktorowi należności, gdy jest on podmiotem zagranicznym. (...)
str. 53
3.1.

Faktoring właściwy

Przy umowie faktoringu właściwego wynagrodzenia dla faktora nie należy utożsamiać z płatnościami odsetkowymi wynikającymi z korzystania z cudzego kapitału. Gdy jest wypłacane na rzecz podmiotu (...)
str. 53
3.2.

Faktoring odwrotny

Umowa faktoringu odwrotnego powoduje powstanie instrumentu dłużnego generującego płatności odsetkowe, od których należy pobrać podatek u źródła. Tak wynika z interpretacji indywidualnej Dyrektora Krajowej Informacji (...)
str. 54
VIII.

ULGI, ODLICZENIA, ZWOLNIENIA PODATKOWE

1.

Koszty działalności badawczo-rozwojowej sfinansowane dotacją

Spółka komandytowa prowadzi działalność badawczo-rozwojową. W 2017 r. otrzymała dofinansowanie z funduszy publicznych na realizację tej działalności. Czy wspólnicy spółki mogli w ramach ulgi na (...)
str. 55
2.

Sprzedaż nieruchomości, której zakup sfinansowano kredytem

Podatnik zaciągnął kredyt hipoteczny na zakup mieszkania. Lokal ten nabył do majątku prywatnego. Następnie wprowadził go do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych (...)
str. 57
2.1.

Ustalenie dochodu ze zbycia

Z uregulowań zawartych w art. 30e updof wynika, że w razie odpłatnego zbycia nieruchomości, podatek wynosi 19% podstawy opodatkowania, którą stanowi dochód. Dochód ten, co (...)
str. 57
2.2.

Dochód podlegający zwolnieniu od podatku

Dochód ze zbycia nieruchomości może być w całości lub części objęty zwolnieniem od podatku, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 updof. (...)
str. 58
3.

Czy odszkodowania dla poszkodowanego w wypadku przy pracy są zwolnione od podatku?

Otrzymane odszkodowania stanowią przychód. Nie zawsze jednak w związku z otrzymaniem odszkodowania trzeba zapłacić podatek, gdyż niektóre z odszkodowań objęte są zwolnieniem od podatku dochodowego (...)
str. 60
3.1.

Odszkodowanie jednorazowe z ZUS

Pracownikowi, który uległ wypadkowi przy pracy, może przysługiwać z ZUS jednorazowe odszkodowanie przyznane zgodnie z przepisami ustawy z dnia 30 października 2002 r. o ubezpieczeniu (...)
str. 60
3.2.

Odszkodowanie od pracodawcy dochodzone na drodze cywilnoprawnej

W przypadku gdy pracodawca ponosi odpowiedzialność (na zasadzie winy lub ryzyka) za wypadek przy pracy, w wyniku którego pracownik wymaga długotrwałego leczenia lub pogorszyły się (...)
str. 61
IX.

INNE ZAGADNIENIA PODATKOWE

1.

Obowiązek sporządzania dokumentacji podatkowej

1.1.

Transakcje dokonywane na poziomie cen rynkowych

Spółka cywilna sprzedaje towar osobie powiązanej rodzinnie (mężowi wspólniczki) za kwotę ok. 400.000 zł rocznie. Czy na spółce ciążą obowiązki w zakresie sporządzania dokumentacji podatkowej, (...)
str. 62
1.2.

Dokumentacja podatkowa a prowadzenie podatkowej księgi

Spółka cywilna świadczy usługi najmu dla powiązanej z nią osobowo spółki z o.o. Wartość tych usług w 2017 r. wyniosła 342.000 zł. Spółka cywilna od (...)
str. 63
1.3.

Powiązanie między spółką jawną oraz jej wspólnikami prowadzącymi indywidualną działalność gospodarczą

W spółce jawnej jest trzech wspólników: ojciec posiada 60% udziałów, a dwaj synowie po 20%. Każdy z synów prowadzi jednocześnie swoją indywidualną działalność gospodarczą. Spółka (...)
str. 64
2.

Ryczałt od przychodów z najmu

Posiadam dom jednorodzinny, który po remoncie zdecydowałem się oddać w najem. Skorzystałem przy tym z oferty, którą otrzymałem od firmy zainteresowanej wynajmem domu w celu (...)
str. 67
X.

CZYTELNICY PYTAJĄ

1.

Koszty uzyskania przychodu ze sprzedaży samochodu osobowego

Spółka z o.o. planuje sprzedaż samochodu osobowego wprowadzonego do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, którego wartość początkowa przekracza 20.000 euro. Amortyzacja tego (...)
str. 68
2.

Utracona przedpłata nie jest kosztem podatkowym

Spółka z o.o. wpłaciła kontrahentowi przedpłatę na poczet zakupu towaru. Kontrahent nie wywiązał się z zamówienia i nie zwrócił wpłaconej mu przedpłaty. Obecnie nie prowadzi (...)
str. 68
3.

Odsetki oraz koszty upomnień za niewpłacone podatki

Przedsiębiorca za listopad 2017 r. nie zapłacił do urzędu skarbowego należnych zaliczek na podatek pobranych z wynagrodzeń pracowników, w związku z czym otrzymał upomnienie z (...)
str. 69
4.

Rozliczenie zakupu kilku telefonów komórkowych o łącznej wartości przekraczającej 10.000 zł

Przedsiębiorca, aby mieć stały kontakt z pracownikami, kupił pięć telefonów komórkowych, których łączna wartość wynosi 10.500 zł, a jednostkowa 2.100 zł. Czy telefony te powinien (...)
str. 70
5.

Ujęcie w kosztach faktury za szkolenie pracowników

Przedsiębiorca otrzymał fakturę za szkolenie branżowe dla pracowników wystawioną w maju 2018 r. Szkolenie odbędzie się w lipcu br. Pod jaką datą wydatek na szkolenie (...)
str. 70
6.

Opodatkowanie umowy zlecenia zawartej na rok, gdy wypłata wynagrodzenia dokonywana jest co miesiąc

Z osobą niebędącą pracownikiem przedsiębiorcy zawarta została umowa zlecenia na jeden rok. Wynagrodzenie za wykonanie tej umowy określono na kwotę 50 zł miesięcznie. Czy w (...)
str. 71
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.