Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
czwartek, 1 grudnia 2022 r.
Ostatnia aktualizacja: 1.12.2022 r., godz. 11:56 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 169.801 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
 Powrót
Podnoszenie kwalifikacji zawodowych
Pomocnik Kadrowego
do Ubezpieczeń i Prawa Pracy nr 17
z dnia 1.09.2022
ON-LINE - przeglądaj
OFF-LINE - zapisz
X
Uwaga! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
Gofin News
Aplikacja GOFIN NEWS - pobierz
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
X
?
pokaż fragmenty artykułów
Z przepisów Kodeksu pracy wynika, że powinnością pracodawcy jest ułatwianie pracownikom podnoszenia kwalifikacji zawodowych. W literaturze przedmiotu prezentowane jest stanowisko, że przepisy nie dają pracownikowi (...)
Jedną z podstawowych zasad prawa pracy jest ta, wyrażona w art. 17 K.p., która stanowi o obowiązku pracodawcy ułatwiania pracownikom podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Przez ułatwienie (...)
1.
Brak jest ustawowej definicji kwalifikacji zawodowych. Zazwyczaj uważa się, że jest to ogół wiedzy i umiejętności danej osoby. W słowniku języka polskiego on-line zostały one (...)
str. 2
2.
Pracownikowi podnoszącemu kwalifikacje zawodowe za zgodą pracodawcy bądź z jego inicjatywy przysługują z mocy samego prawa: urlop szkoleniowy, zwolnienie z całości lub części dnia (...)
str. 3
3.
Świadczenia obowiązkowe wynikające z podjęcia się przez pracownika dokształcania zawodowego, są mu należne z mocy samego prawa. Fakultatywne - tylko wtedy, gdy strony stosunku pracy (...)
str. 7
4.
Strony stosunku pracy, które zdecydują się na podnoszenie przez pracownika kwalifikacji zawodowych, mogą podpisać stosowną umowę, w której określą wzajemne prawa i obowiązki (art. 1034 (...)
str. 9
5.
Pracownik może też zdobywać lub uzupełniać wiedzę i umiejętności na zasadach innych, niż określone w art. 1031-1035 K.p., czyli bez zgody pracodawcy lub jego inicjatywy. (...)
str. 11
6.
Szkoleń, które służą podnoszeniu kwalifikacji zawodowych pracownika, nawet jeżeli odbywają się poza siedzibą pracodawcy, zasadniczo nie traktuje się w kategoriach podróży służbowej. Aby bowiem można (...)
str. 11
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.