Czasopisma Księgowych on-line
Wydawnictwo Podatkowe
wtorek, 29 kwietnia 2025 r.
Ostatnia aktualizacja: 28.04.2025 r., godz. 7:46 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 47.445 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
30 kwietnia 2025 r. (środa) mija termin złożenia do US zeznań za 2024 r.: PIT-28, PIT-28S, PIT-36, PIT-36S, PIT-36L, PIT-36LS, PIT-37, PIT-38, PIT-39 30 kwietnia 2025 r. (środa) mija termin złożenia do US deklaracji DSF-1 za 2024 r. 30 kwietnia 2025 r. (środa) mija termin złożenia do US informacji PIT-RB, PIT-RBS, PIT-CSR i PIT-CSRS za 2024 r. 30 kwietnia 2025 r. (środa) mija termin złożenia do US informacji PIT-DZ za 2024 r. 30 kwietnia 2025 r. (środa) mija termin przekazania Szefowi KAS sprawozdania finansowego za 2024 r. przez podatnika prowadzącego księgi rachunkowe Do 30 kwietnia 2025 r. podatnicy PIT powinni przekazać sprawozdanie finansowe za 2024 r. do Szefa KAS (czytaj więcej)
SPIS NUMERÓW Przeglądu Podatku Dochodowego
Rocznik

Przegląd Podatku Dochodowego
nr 23 (479) z dnia 01.12.2018

X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.

TEMAT NUMERU

1.

Obowiązki płatników oraz roczne rozliczenie PIT w świetle nowych rozwiązań prawnych

WCHODZI W ŻYCIE W Dz. U. z 2018 r. pod poz. 2126 opublikowano ustawę z dnia 4 października 2018 r. o zmianie ustawy o podatku (...)
str. 4
2.1.

Nowe limity dla samochodów osobowych

Ustawa z dnia 23 października 2018 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych (...)
str. 9
2.2.

Korekta kosztów w spółce dzielonej czy przejmującej?

Bywa, że spółki kapitałowe dzielą się na dwie lub więcej spółek kapitałowych. W praktyce może dojść do sytuacji, w której po dniu podziału do spółki (...)
str. 10
2.3.

Kara umowna zapłacona gotówką

Na podstawie art. 19 ustawy z dnia 6 marca 2018 r. Prawo przedsiębiorców (Dz. U. poz. 646 ze zm.), dokonywanie lub przyjmowanie płatności związanych z (...)
str. 11
2.4.

Sprzedaż własnej wierzytelności

9 października 2018 r. uzyskaliśmy z Ministerstwa Finansów wyjaśnienie, z którego wynika, że sprzedając wierzytelność własną, podatnik wykazuje przychód w cenie uzyskanej ze sprzedaży wierzytelności, (...)
str. 12
II.

ZMIANY PRZEPISÓW PRAWNYCH

1.

Zmiany przepisów o podatku dochodowym

Rok 2018 r. obfituje w liczne nowelizacje przepisów, w tym przepisów ustaw o podatku dochodowym. W niniejszym artykule informujemy o tych aktach prawnych wprowadzających zmiany (...)
str. 13
1.1.

Samochody osobowe, 9% stawka CIT

Na publikację oczekuje ustawa z dnia 23 października 2018 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób (...)
str. 13
1.2.

Danina solidarnościowa

Na publikację w Dzienniku Ustaw oczekuje również ustawa z dnia 23 października 2018 r. o Solidarnościowym Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych (druk sejmowy nr 2848). Mocą (...)
str. 14
1.3.

Ceny transferowe, wirtualna waluta, podatek od niezrealizowanych zysków

Na publikację w Dzienniku Ustaw oczekuje też ustawa z dnia 23 października 2018 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o (...)
str. 14
1.4.

Pracownicze plany kapitałowe

Na publikację w Dzienniku Ustaw oczekuje ustawa z dnia 4 października 2018 r. o pracowniczych planach kapitałowych (druk sejmowy nr 2811). Określa ona zasady gromadzenia (...)
str. 14
1.5.

Koła gospodyń wiejskich

Do podpisu przez Prezydenta RP skierowano ustawę z dnia 9 listopada 2018 r. o kołach gospodyń wiejskich (druk sejmowy nr 2856). Mocą tej ustawy w (...)
str. 14
2.

Wysokość wpłat na IKZE w 2019 r.

W Mon. Pol. z 2018 r. pod poz. 1088 opublikowano obwieszczenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 30 października 2018 r. w sprawie (...)
str. 14
III.

PRZYCHODY I KOSZTY W FIRMIE

1.

Różnice kursowe rozliczane przy leasingu finansowym

Firma transportowa podpisała umowę leasingu finansowego na ciągnik siodłowy. Wartość przedmiotu leasingu została określona w umowie i na fakturze w walucie euro. Raty leasingowe są (...)
str. 15
1.1.

Różnice naliczone do dnia przekazania środka trwałego do używania

Przepisy ustawy o PIT i ustawy o CIT nie określają szczególnego sposobu ustalania wartości początkowej środków trwałych będących przedmiotem leasingu finansowego. Sposób ustalania wartości początkowej (...)
str. 15
1.2.

Różnice powstałe po przekazaniu środka trwałego do używania

Fakt określenia na fakturze wynagrodzenia w walucie obcej oraz zapłata rat leasingowych również w walucie obcej stanowi przesłankę do uznania, że powstaną różnice kursowe dla (...)
str. 16
2.

Przychody i koszty w spółce przejmującej po połączeniu spółek

Spółka kapitałowa (A) posiadająca 100% udziałów w innej spółce kapitałowej (B) zamierza w ciągu roku połączyć się z tą spółką metodą łączenia udziałów. Spółka A (...)
str. 17
3.

Umorzenie CIT a powstanie przychodu

Organ podatkowy umorzył spółce z o.o. z urzędu zaległy CIT wraz z odsetkami za zwłokę. Czy kwota umorzonego podatku jest przychodem podlegającym opodatkowaniu? Kwota umorzonego (...)
str. 18
4.

Opodatkowanie przychodu wspólnika otrzymanego w związku z likwidacją spółki kapitałowej

W styczniu 2018 r. spółka z o.o. A wniosła do spółki z o.o. B aport w postaci środka trwałego i w zmian objęła udziały. Z (...)
str. 18
5.

Relacja z dyżuru telefonicznego - CIT

5.1.

Strata z tytułu niezamortyzowanej inwestycji w obcym środku trwałym

Spółka z o.o. prowadzi działalność handlową w branży spożywczej. W tym celu wynajmuje budynek, w którym za zgodą jego właściciela założyła instalację klimatyzacyjną w celu (...)
str. 20
5.2.

Prowizja za usługi faktoringu

Spółka korzysta z usług faktoringu świadczonych przez banki. Pozyskiwane środki są źródłem finansowania działalności gospodarczej spółki. Kosztem z tytułu tych usług jest prowizja udokumentowana fakturą. (...)
str. 21
5.3.

Przychód ze sprzedaży na rzecz nieistniejącego klienta

Spółka za pośrednictwem poczty elektronicznej nawiązała kontakt z potencjalnym klientem. Zamówił on partię towaru. Spółka wysłała mu towar wraz z wystawioną fakturą. W dniu wystawienia (...)
str. 21
5.4.

Odsetki z tytułu kredytu kupieckiego

Spółka niektórym kontrahentom wydłuża termin płatności za sprzedany im towar (udziela kredytu kupieckiego). Z tego tytułu pobiera wynagrodzenie w formie odsetek. Należne odsetki dokumentuje fakturą. (...)
str. 22
5.5.

Opłata za parking w podróży zleceniobiorcy

Zleceniobiorca odbył podróż w sprawach spółki własnym samochodem osobowym. W trakcie podróży korzystał z płatnego parkingu. Czy opłatę za parking spółka powinna rozliczyć w ramach (...)
str. 22
6.

Rozliczanie raty leasingowej od 2019 r. - problem z forum dyskusyjnego (www.forum.gofin.pl)

[1191749] Proszę przeczytajcie to i czy uważacie, że kwota 134.529 zł jest poprawna: "(...) w przypadku, gdy przedsiębiorcy przysługuje prawo do odliczenia jedynie 50% podatku (...)
str. 23
7.

Odroczenie spłaty odsetek nie skutkuje powstaniem przychodu - wyrok NSA

Odroczenie terminu spłaty odsetek od pożyczki nie skutkuje powstaniem przychodu z tytułu nieodpłatnych świadczeń. Tak wynika z wyroku NSA z 21 czerwca 2018 r., sygn. (...)
str. 25
IV.

ROZLICZANIE PODATKU PRZEZ PŁATNIKA

1.

Mikołajkowe świadczenia dla dzieci pracowników

Z okazji mikołajek wielu pracodawców organizuje różnego rodzaju atrakcje dla dzieci pracowników. Najczęściej organizowane są bale mikołajkowe, na których wręczane są paczki.
str. 26
1.1.

Paczki sfinansowane z ZFŚS

Z art. 12 ust. 1 updof wynika, że za przychód ze stosunku pracy uważa się nie tylko wszelkiego rodzaju wypłaty pieniężne, ale również wartość pieniężną (...)
str. 26
1.2.

Zakup paczek ze środków obrotowych

Zakupiona ze środków obrotowych pracodawcy paczka dla dziecka pracownika stanowi u pracownika przychód ze stosunku pracy, który podlega opodatkowaniu. Pracodawca powinien również świadczenie to oskładkować, (...)
str. 27
1.3.

Bal mikołajkowy

Do przychodów ze stosunku pracy zalicza się m.in. świadczenia pieniężne ponoszone za pracownika, a także wartość innych nieodpłatnych świadczeń ( art. 12 ust. 1 updof). (...)
str. 27
2.

Wystawienie w trakcie roku PIT-11 na wniosek zleceniobiorcy

Zleceniobiorca po zakończeniu świadczenia usług zwrócił się z wnioskiem do zleceniodawcy o wystawienie mu w grudniu br. informacji PIT-11. Czy zleceniodawca ma obowiązek, podobnie jak (...)
str. 28
3.

Opodatkowanie odsetek od nieterminowo wypłaconej dywidendy

Spółka akcyjna wypłaci akcjonariuszom odsetki od nieprzekazanej w terminie dywidendy. Czy od kwoty odsetek należy pobrać podatek? Jaką deklarację powinna wystawić akcjonariuszom? Spółka nie pobiera (...)
str. 29
4.

Likwidacja spółki z o.o. otrzymanej w darowiźnie

Osoba fizyczna otrzymała w darowiźnie od swojego rodzica 100% udziałów w spółce z o.o. Darowizna ta była dokonana notarialnie i zwolniona od podatku od spadków (...)
str. 30
5.

Pobór zaliczki na podatek od ryczałtu za dojazdy wypłacanego ławnikom - interpretacja indywidualna organu podatkowego

Ryczałt na pokrycie kosztów dojazdu ławników do sądu stanowi przychód z tytułu czynności związanych z pełnieniem obowiązków społecznych i obywatelskich, który korzysta ze zwolnienia określonego (...)
str. 32
V.

MAJĄTEK TRWAŁY

1.

Limitowanie kosztów z tytułu odpisów amortyzacyjnych od powtórnie nabytych wartości niematerialnych i prawnych

Spółka z o.o. sprzedała prawo autorskie na rzecz powiązanej z nią spółki. W br. ponownie nabyła to prawo. Czy odpisy amortyzacyjne do momentu aż ich (...)
str. 33
2.

Jednorazowa amortyzacja u podatnika rozpoczynającego pozarolniczą działalność gospodarczą

W 2018 r. rozpocząłem prowadzenie samodzielnej działalności gospodarczej w zakresie usług transportowych. Dla potrzeb tej działalności zakupiłem używany samochód ciężarowy. Moja żona od kilku lat (...)
str. 34
3.

Amortyzacja środka trwałego otrzymanego w drodze darowizny przed 1 stycznia 2018 r. - interpretacja indywidualna organu podatkowego

Podatnik, który amortyzował w 2017 r. środek trwały otrzymany w drodze darowizny, miał prawo zaliczać odpisy amortyzacyjne do kosztów uzyskania przychodów od początku 2018 r. (...)
str. 36
VI.

VADEMECUM PRZEDSIĘBIORCY

1.

Rozliczenie kosztów ubezpieczenia OC po sprzedaży firmowego samochodu u prowadzących podatkową księgę

Podatnicy powszechnie wykorzystują na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej samochody będące środkami trwałymi. Koszty ubezpieczenia OC takich samochodów można zaliczać do kosztów uzyskania przychodów, bez żadnych (...)
str. 38
1.1.

Ubezpieczenie samochodu po zmianie właściciela

W polskim systemie prawnym przyjęto zasadę, że w razie przejścia lub przeniesienia prawa własności samochodu, którego dotychczasowy posiadacz zawarł umowę ubezpieczenia OC, na nabywcę przechodzą (...)
str. 38
1.2.

Skutki sprzedaży samochodu w okresie ubezpieczenia

Stosownie do uregulowań wynikających z rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 26 sierpnia 2003 r. w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów (Dz. U. z (...)
str. 38
2.

Przekazanie przez przedsiębiorcę produktów spożywczych na cele działalności charytatywnej

Darowizny przekazane na cele wskazane w art. 26 ust. 1 pkt 9 updof są odliczane od dochodu dopiero w zeznaniu podatkowym. Jedynie przedsiębiorcy mogą odliczać (...)
str. 41
2.1.

Darowizna w kosztach podatkowych

Dla celów podatku dochodowego, darowizn i ofiar wszelkiego rodzaju nie uważa się za koszty uzyskania przychodów. Od tej zasady wyrażonej w art. 23 ust. 1 (...)
str. 41
2.2.

Zapisy w podatkowej księdze

Przedsiębiorcy, którzy w związku z wykonywaną działalnością gospodarczą prowadzą podatkową księgę przychodów i rozchodów, ujmują w niej koszty uzyskania przychodów związane z tą działalnością, w (...)
str. 42
3.

Świadczenia bhp dla zleceniobiorców

Na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej podatnicy mogą korzystać z usług zleceniobiorców niebędących przedsiębiorcami. W ramach umowy mogą im zapewniać, oprócz wynagrodzenia za zlecone prace, również (...)
str. 43
VII.

OPODATKOWANIE DOCHODÓW UZYSKANYCH ZA GRANICĄ

1.

Oddelegowanie pracownika do pracy za granicę i zaprzestanie poboru zaliczek na podatek

Firma oddelegowała pracownika do pracy w Holandii. Nie posiada tam zakładu w rozumieniu polsko-holenderskiej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania. Czy od pierwszego dnia oddelegowania pracodawca (...)
str. 45
2.

Zatrudnienie cudzoziemca na umowę o pracę

Spółka z o.o. zatrudniła na umowę o pracę obywatela Niemiec. Umowa została zawarta na rok. Pracownik będzie świadczył pracę w Polsce. Dla celów podatkowych jest (...)
str. 46
3.

Usługa badania jakości towarów

Spółka sprowadza towar z Chin i zleciła firmie z Hong Kongu wykonanie badania jakości próbnej partii towarów, które chce importować. Spółka nie posiada certyfikatu rezydencji (...)
str. 48
4.

Odsetki wypłacane polskiemu rezydentowi przez zagraniczny bank

Przez wiele lat mieszkałem i pracowałem w Niemczech. Po przejściu na emeryturę przeprowadziłem się na stałe do Polski. W Niemczech nadal posiadam swoje konto i (...)
str. 48
5.

Jednostka budżetowa jako płatnik podatku u źródła - interpretacja indywidualna organu podatkowego

Jednostka budżetowa gminy jest odrębnym od tej gminy płatnikiem zryczałtowanego podatku dochodowego i zobowiązana jest pobierać podatek w dniu dokonania wypłaty należności na rzecz kontrahentów (...)
str. 50
VIII.

ULGI, ODLICZENIA, ZWOLNIENIA PODATKOWE

1.

Kwota odliczenia ulgi prorodzinnej u rozwiedzionego rodzica po uzyskaniu przez dziecko pełnoletności

Od kilku lat jestem osobą rozwiedzioną i sama wychowuję dziecko. Ponieważ były mąż nie utrzymuje kontaktów z naszym dzieckiem (opłaca jedynie alimenty), dotychczas odliczałam w (...)
str. 51
2.

Finansowanie z majątku odrębnego zakupu nieruchomości małżeńskiej

Powstaniu obowiązku podatkowego w związku ze zbyciem prywatnej nieruchomości lub praw majątkowych, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a-c updof, (...)
str. 52
2.1.

Powstanie obowiązku podatkowego i zastosowanie zwolnienia od podatku

Zasadą jest, że dokonanie poza działalnością gospodarczą, odpłatnego zbycia: nieruchomości lub ich części oraz udziału w nieruchomości, spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego lub użytkowego (...)
str. 52
2.2.

Stosunki majątkowe między małżonkami

W okresie między nabyciem nieruchomości lub praw majątkowych a ich zbyciem, podatnik może zmienić stan cywilny. W przypadku wstąpienia przez podatnika w związek małżeński, stosunki (...)
str. 53
2.3.

Pytania Czytelników

1) W czerwcu 2018 r. małżonkowie zawarli umowę kupna domu mieszkalnego. Na pokrycie ceny nabycia podatniczka chciała przeznaczyć środki uzyskane ze sprzedaży mieszkania, które nabyła (...)
str. 54
3.1.

Zajęcia w klubie fitness

Zajęć sportowych w klubie fitness nie można uznać za zajęcia rehabilitacyjne, o których mowa w art. 26 ust. 7a pkt 6 updof. Tym samym wydatków (...)
str. 55
3.2.

Koszty opieki zapewnionej niepełnosprawnemu dziecku

Wydatki poniesione na usługi opiekuńcze świadczone dla niepełnosprawnego dziecka, które nie ukończyło 16 roku życia, nie podlegają odliczeniu w ramach ulgi rehabilitacyjnej. Tak wynika z (...)
str. 56
IX.

INNE ZAGADNIENIA PODATKOWE

1.

Dywidenda otrzymana przez osobę prawną

Spółka akcyjna otrzymała w 2018 r. dywidendę (z tytułu podziału zysku za 2017 r.) od spółki z o.o., w której jest 100% udziałowcem. Obie spółki (...)
str. 57
2.

Wybór skali podatkowej jako formy pozwalającej na optymalizację opodatkowania prywatnego najmu

Jako osoba fizyczna wynajmuję dwa lokale. Dotychczas od przychodów z prywatnego najmu opłacałem zryczałtowany podatek dochodowy w formie ryczałtu ewidencjonowanego. W 2018 r. musiałem jednak (...)
str. 59
3.

Uprawomocnienie się wyroku rozwodowego daje status osoby samotnie wychowującej dziecko - interpretacja organu podatkowego

Podatnik (rodzic lub opiekun prawny) może opodatkować się na preferencyjnych zasadach określonych dla osób samotnie wychowujących dzieci dopiero w tym roku podatkowym, w którym uprawomocni (...)
str. 62
X.

CZYTELNICY PYTAJĄ

1.

Zwrot niesłusznie otrzymanych środków walutowych a różnice kursowe

Spółka akcyjna podzieliła się poprzez wydzielenie zorganizowanej części przedsiębiorstwa i przekazanie jej do innej spółki. Pomimo powiadomienia kontrahentów o podziale spółki zdarza się, że dokonują (...)
str. 63
2.

Moment ujęcia w kosztach składek ZUS przedsiębiorcy

Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą. Składki ZUS z tego tytułu opłacam zawsze w obowiązującym terminie. Czy w związku z tym składki na ubezpieczenia społeczne i Fundusz (...)
str. 63
3.

Wydatek poniesiony w 2018 r. na prenumeratę czasopism na 2019 r.

Prowadzę działalność gospodarczą i rozliczam się w oparciu o podatkową księgę przychodów i rozchodów. W listopadzie 2018 r. otrzymałem fakturę za prenumeratę branżowego czasopisma na (...)
str. 64
4.

Rozliczanie kosztów przy działalności rolniczej i działalności gospodarczej

Spółka z o.o. prowadzi działalność rolniczą oraz działalność gospodarczą w zakresie usług rolniczych, tj. usług na maszynach rolniczych i wynajmu maszyn. Zakupione maszyny i urządzenia (...)
str. 65
5.

Czy zasiłek macierzyński stanowi przychód z działalności gospodarczej?

W trakcie pobierania zasiłku macierzyńskiego rozpoczęłam prowadzenie działalności gospodarczej. Czy otrzymywany z ZUS zasiłek powinnam wykazywać jako przychód z działalności gospodarczej? Zasiłku macierzyńskiego podatniczka nie (...)
str. 66
6.

Przychód ze sprzedaży wyposażenia przez ryczałtowca

Prowadzę działalność gospodarczą, z której osiągane przychody opodatkowuję ryczałtem. Mam zamiar sprzedać składniki majątku o wartości przekraczającej 1.500 zł ujęte w ewidencji wyposażenia. Czy w (...)
str. 67
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.