Czasopisma Księgowych on-line
Wydawnictwo Podatkowe
piątek, 25 kwietnia 2025 r.
Ostatnia aktualizacja: 25.04.2025 r., godz. 7:12 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 53.031 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
30 kwietnia 2025 r. (środa) mija termin złożenia do US zeznań za 2024 r.: PIT-28, PIT-28S, PIT-36, PIT-36S, PIT-36L, PIT-36LS, PIT-37, PIT-38, PIT-39 30 kwietnia 2025 r. (środa) mija termin złożenia do US deklaracji DSF-1 za 2024 r. 30 kwietnia 2025 r. (środa) mija termin złożenia do US informacji PIT-RB, PIT-RBS, PIT-CSR i PIT-CSRS za 2024 r. 30 kwietnia 2025 r. (środa) mija termin złożenia do US informacji PIT-DZ za 2024 r. 30 kwietnia 2025 r. (środa) mija termin przekazania Szefowi KAS sprawozdania finansowego za 2024 r. przez podatnika prowadzącego księgi rachunkowe Do 30 kwietnia 2025 r. podatnicy PIT powinni przekazać sprawozdanie finansowe za 2024 r. do Szefa KAS (czytaj więcej)
SPIS NUMERÓW Przeglądu Podatku Dochodowego
Rocznik

Przegląd Podatku Dochodowego
nr 11 (395) z dnia 01.06.2015

X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.

TEMAT NUMERU

1.1.

Przychód u pracownika

Z tytułu nieodpłatnego wykorzystywania przez pracowników samochodów służbowych do celów prywatnych powstaje u tych osób przychód ze stosunku pracy, o którym mowa w art. 12 (...)
str. 4
1.2.

Obciążenia podatkowo-składkowe

Przychody ze stosunku pracy co do zasady podlegają opodatkowaniu oraz oskładkowaniu. Jak ustaliliśmy, do takich przychodów pracodawca powinien również zaliczyć wartość nieodpłatnego świadczenia z tytułu (...)
str. 6
1.3.

Koszty u pracodawcy

W przypadku wykorzystywania przez pracowników firmowych samochodów (środków trwałych) również do celów prywatnych mogą pojawić się wątpliwości dotyczące zasad rozliczania w kosztach podatkowych szeroko rozumianych (...)
str. 9
II.

PRZYCHODY I KOSZTY W FIRMIE

1.

Refakturowanie usługi - moment powstania przychodu i potrącenia kosztu

W grudniu 2014 r. spółka poniosła koszt transportu towarów do kontrahenta. Transport odbył się 17 grudnia 2014 r., a fakturę dokumentującą tę usługę wystawiono 20 (...)
str. 10
1.1.

Przychód z refaktury

Zasady podatkowego rozpoznawania momentu powstania przychodu z działalności gospodarczej są określone w art. 14 ust. 1c, 1e i 1h-1j updof oraz art. 12 ust. 3a, (...)
str. 10
1.2.

Rozliczenie refakturowanego kosztu

W kwestii rozliczenia kosztów podlegających refakturowaniu organy podatkowe nie prezentują jednolitego stanowiska. W wydanych interpretacjach przeważa pogląd, że koszty wynikające z otrzymanych faktur, które następnie (...)
str. 11
2.

Samochód osobowy wykorzystywany w działalności gospodarczej

2.1.

Ogólne zasady rozliczania wydatków na podstawie ewidencji przebiegu pojazdu

Zamierzam nabyć samochód osobowy prywatnie, lecz będę go wykorzystywać także w działalności gospodarczej. Proszę o omówienie zasad rozliczania kosztów z tytułu używania takiego samochodu na (...)
str. 12
2.2.

Koszty podróży do miejsca prowadzenia działalności

Prowadzę działalność gospodarczą w Polsce, choć obecnie mieszkam w Niemczech. Raz w tygodniu przyjeżdżam do Polski w sprawach służbowych, tj. związanych z tą działalnością. Podróż (...)
str. 13
3.

Opłata za korzystanie ze środowiska jako koszt uzyskania przychodów

Kwestie dotyczące opłat za korzystanie ze środowiska uregulowane zostały w ustawie z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2013 r. (...)
str. 15
4.

PCC od wkładu wniesionego do spółki jawnej nie jest kosztem uzyskania przychodu

Wspólnik spółki jawnej wniósł do niej wkład w postaci nieruchomości. Zgodnie z obowiązującymi przepisami notariusz, w momencie sporządzania aktu notarialnego dokumentującego zmianę umowy spółki w (...)
str. 16
5.

Sprzedaż lokalu wykorzystywanego na potrzeby związane z działalnością gospodarczą nieujętego w ewidencji środków trwałych

Podatnik kilka lat temu zakupił lokal użytkowy. Teraz postanowił wykorzystywać go do działalności gospodarczej. Lokal nie będzie wprowadzony do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych (...)
str. 17
6.

Wydatki na pakiety medyczne dla pracowników i ich rodzin są kosztami podatkowymi - interpretacja indywidualna organu podatkowego

Problem Spółka z o.o. działa w branży zajmującej się produkcją farb i rozpuszczalników przemysłowych. Jej pracownicy narażeni są na działanie szkodliwych związków chemicznych i oparów (...)
str. 18
7.

Firmowe koszty w orzecznictwie sądów administracyjnych

7.1.

Strata ze sprzedaży przedawnionych wierzytelności

Strata ze sprzedaży wierzytelności odpisanych jako przedawnione jest kosztem uzyskania przychodu, o ile wierzytelności te uprzednio były zarachowane jako przychód należny. Tak orzekł NSA w (...)
str. 19
7.2.

Świadczenia urlopowe pracowników zatrudnionych na pełen etat

Świadczenia urlopowe wypłacane w wysokości i na zasadach określonych w ustawie o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych mogą być kosztem uzyskania przychodu wyłącznie u pracodawcy zatrudniającego (...)
str. 20
III.

ROZLICZANIE PODATKU PRZEZ PŁATNIKA

1.

Imprezy integracyjne a przychód podatkowy

Pomimo wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 8 lipca 2014 r., sygn. akt K 7/13 (Dz. U. z 2014 r. poz. 947), w którym Trybunał jednoznacznie ustalił, (...)
str. 22
1.1.

Talony na poczęstunek podczas imprezy

O wydanie interpretacji indywidualnej zwróciła się spółka, która z okazji jej święta branżowego zorganizowała imprezę dla: pracowników, kontrahentów, zaproszonych gości - mieszkańców pobliskich miejscowości. Impreza (...)
str. 22
1.2.

Impreza wyjazdowa

Problem zgłosiła organowi podatkowemu spółka jawna, która zamierza organizować spotkania integracyjno-warsztatowe dla pracowników. Spotkania te miałyby m.in. przyczyniać się do zwiększenia motywacji w pracy i (...)
str. 23
1.3.

Udział w imprezie osób trzecich

Oceną czy świadczenie ma m.in. charakter zindywidualizowany, należy się kierować, w sytuacji gdy w imprezie biznesowo-integracyjnej biorą udział osoby trzecie. Tak rozstrzygnął Dyrektor Izby Skarbowej (...)
str. 23
2.1.

Koszty określone kwotowo

Wysokość kosztów uzyskania przychodu z działalności wykonywanej osobiście ustala się na podstawie art. 22 ust. 9 updof. Są one określane kwoto albo procentowo, w zależności (...)
str. 24
2.2.

Koszty procentowe

Na podstawie art. 22 ust. 9 pkt 4 updof, koszty procentowe (w wysokości 20% przychodów) stosuje się m.in. do przychodów: z osobiście wykonywanej działalności artystycznej, (...)
str. 25
2.3.

Przychody z działalności wykonywanej osobiście jako przychody z praw majątkowych

Ustawodawca w art. 13 pkt 8 lit. a updof do przychodów z działalności wykonywanej osobiście zalicza przychody z umowy zlecenia oraz umowy o dzieło, uzyskiwane (...)
str. 27
3.

Emeryt na umowie zlecenia

Chcąc prawidłowo wywiązać się z roli płatnika podatku oraz składek ZUS, prosimy o udzielenie odpowiedzi na następujące pytania: 1) Zawarliśmy umowę zlecenia z osobą będącą (...)
str. 28
IV.

MAJĄTEK TRWAŁY

1.

Wydatki na modernizację lokalu, który nie będzie wprowadzony do ewidencji podatnika

Podatnik razem z małżonką kupili lokal użytkowy (współwłasność małżeńska), który będzie wykorzystywany przez podatnika w działalności gospodarczej. Przed oddaniem tego lokalu do używania, podatnik poniósł (...)
str. 31
1.1.

Lokal użytkowy środkiem trwałym

Przepisy ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych nakładają na podatnika obowiązek wprowadzenia danego składnika majątku (który spełnia definicję środka trwałego lub wartości niematerialnej i (...)
str. 31
1.2.

Wydatki na adaptację lokalu

W razie odpłatnego nabycia środka trwałego jego wartość początkową (będącą podstawą amortyzacji) stanowi cena nabycia. Przy czym za cenę nabycia uważa się kwotę należną zbywcy (...)
str. 32
1.3.

Meble i inne składniki wyposażenia

Zakup mebli wolnostojących i innych składników wyposażenia (np. lamp) podlega rozliczeniu na ogólnych zasadach dotyczących środków trwałych. Oznacza to, że jeżeli zostały one nabyte na (...)
str. 32
2.

Środek trwały używany sezonowo może być amortyzowany metodą degresywną

W czerwcu 2015 r. zamierzam kupić kombajn zbożowy z przystawką do zbioru kukurydzy. W tym samym miesiącu chciałbym oddać go do używania. Zakładam, że kombajn (...)
str. 33
3.

Czy można amortyzować lokal w czasie braku najemcy?

Przedsiębiorca w ramach działalności gospodarczej posiada lokal użytkowy, który jest jego środkiem trwałym przeznaczonym na wynajem. Pomimo zamieszczenia stosownej informacji w biurze ogłoszeń, przez dwa (...)
str. 35
4.

Amortyzacja żaluzji zewnętrznych

Podatnik jest właścicielem lokalu użytkowego. W celu przystosowania tego lokalu do potrzeb działalności gospodarczej chce zamontować żaluzje zewnętrzne. Będą one przykręcone do elewacji lub do (...)
str. 37
V.

VADEMECUM PRZEDSIĘBIORCY

1.

Obroty na rachunku walutowym u prowadzących podatkowe księgi

Podatnicy, u których w ramach działalności gospodarczej występują operacje i zdarzenia gospodarcze wyrażone i realizowane w walucie obcej, muszą uwzględniać w rachunku podatkowym różnice kursowe. (...)
str. 38
1.1.

Kursy walut stosowane do wyceny wpływu i wypływu środków pieniężnych z rachunku

Różnice kursowe zwiększają odpowiednio przychody jako dodatnie różnice kursowe lub koszty uzyskania przychodów jako ujemne różnice kursowe. Ustalenia różnic kursowych od środków na rachunku walutowym (...)
str. 38
1.2.

Ujęcie różnic kursowych w podatkowej księdze

Niezależnie od tego czy podatkowa księga przychodów i rozchodów jest prowadzona metodą memoriałową czy uproszczoną, ujmuje się w niej wyłącznie zrealizowane różnice kursowe (na dzień (...)
str. 40
1.3.

Pytania i odpowiedzi

1) Podatnik w ramach działalności gospodarczej handluje z zagranicą. Nie posiada jednak rachunku firmowego. Z kontrahentami zagranicznymi rozlicza się za pośrednictwem prywatnego rachunku walutowego i (...)
str. 40
2.

Opłata za wydanie interpretacji podatkowej

Podatnik ma wątpliwości związane ze stosowaniem przepisów dotyczących rozliczania kosztów i przychodów podatkowych związanych z prowadzoną działalnością. Wystąpił więc do organu podatkowego o wydanie interpretacji (...)
str. 41
3.

Niezłożenie PIT-28 przy zawieszonej działalności

W 2014 r. prowadziłem przez miesiąc działalność gospodarczą opodatkowaną ryczałtem ewidencjonowanym, którą następnie zawiesiłem. Mam wątpliwości czy postąpiłem prawidłowo, nie składając PIT-28 za rok 2014? (...)
str. 42
4.

Stan zatrudnienia jako warunek wpływający na opodatkowanie w formie karty podatkowej u prowadzących działalność usługową

Do korzystania z karty podatkowej uprawnia prowadzenie działalności gospodarczej, której rodzaje określa art. 23 ustawy z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym (...)
str. 43
4.1.

Członkowie rodziny

Przy ocenie stanu zatrudnienia, co do zasady, kartowicze prowadzący działalność usługową lub wytwórczo-usługową muszą brać pod uwagę współpracujących z nimi członków rodziny. Jest to konieczne, (...)
str. 43
4.2.

Uczniowie i studenci

Drugą kategorię osób, których zatrudnienie nie wiąże się u kartowiczów prowadzących działalność usługową lub wytwórczo-usługową ze wzrostem stanu zatrudnienia, stanowią osoby zatrudnione w celu nauki (...)
str. 44
4.3.

Pracownicy wykonujący określone czynności

Kolejną grupę osób, których kartowicze prowadzący działalność usługową lub wytwórczo-usługową nie muszą wliczać do stanu zatrudnienia, stanowią: 1) pracownicy zatrudnieni wyłącznie przy wykonywaniu ściśle wymienionych (...)
str. 45
4.4.

Inne osoby nieobjęte limitem zatrudnienia

Do osób, których podatnicy prowadzący działalność usługową lub wytwórczo-usługową nie są obowiązani uwzględniać w liczbie pracowników przy ocenie warunków stosowania opodatkowania kartą podatkową, należą ponadto: (...)
str. 45
VI.

OPODATKOWANIE DOCHODÓW UZYSKANYCH ZA GRANICĄ

1.

Opodatkowanie dochodów cudzoziemca, który wykonuje zlecenie za granicą

Instytucja kultury organizuje wystawę. Koordynację wystawy prowadzić będzie obywatel Ukrainy (niemający na terytorium Polski miejsca zamieszkania, nieprowadzący działalności gospodarczej), z którym instytucja kultury zawrze umowę (...)
str. 46
1.1.

Dochody (przychody) osiągane na terytorium Polski

Stosownie do art. 3 ust. 2a updof, osoby fizyczne, jeżeli nie mają w Polsce miejsca zamieszkania, podlegają obowiązkowi podatkowemu tylko od dochodów (przychodów) osiąganych na (...)
str. 46
1.2.

Ryczałt od przychodu nierezydenta

W świetle art. 13 pkt 8 lit. a w związku z art. 10 ust. 1 pkt 2 updof, przychody z umów zleceń bądź umów o (...)
str. 47
2.

Czy pobrać podatek u źródła przy zapłacie za wynajem sali konferencyjnej za granicą?

Spółka otrzymała fakturę od kontrahenta z Niemiec (niebędącego osobą fizyczną) za wynajem sali konferencyjnej oraz sprzętu nagłaśniającego tę salę. W wynajętej sali przedstawiciele tej spółki (...)
str. 49
3.

Wypożyczenie samochodu za granicą bez podatku u źródła - wyrok NSA

Wynagrodzenie należne podmiotowi zagranicznemu z tytułu wynajmu samochodu osobowego, który będzie wykorzystywany wyłącznie za granicą, nie jest opodatkowane u źródła. Tak wynika z wyroku NSA (...)
str. 50
VII.

ULGI, ODLICZENIA, ZWOLNIENIA PODATKOWE

1.

Prawo do zwolnienia od podatku zaliczki przyjętej na poczet ceny sprzedaży nieruchomości

Zgodnie z umową przedwstępną, na poczet ceny sprzedaży mieszkania podatnik otrzymał zadatek. Wydatkował go na spłatę kredytu, który zaciągnął na zakup zbywanego lokalu. Czy można (...)
str. 51
2.

Jak na potrzeby zwolnienia podatkowego ustalić koszty nabycia udziału w spółce, przejętego na własność po podziale majątku małżeńskiego?

Dochodem (przychodem) z udziału w zyskach osób prawnych jest m.in. wartość majątku otrzymanego w związku z likwidacją osoby prawnej (art. 24 ust. 5 pkt 3 (...)
str. 52
3.

Interpretacje indywidualne dotyczące zwolnień podatkowych zmienione przez Ministra Finansów

3.1.

Należności pracownika zagranicznej firmy z tytułu podróży służbowej do Polski

Należności wypłacone przez zagranicznego pracodawcę z tytułu podróży służbowych z kraju delegowania do Polski stanowią przychód z tytułu pracy najemnej. Przychód ten korzysta w Polsce (...)
str. 53
3.2.

Realizacja przez gminę obowiązków w zakresie zapewnienia dojazdu dzieci do przedszkoli

Niezależnie od tego czy gmina zapewnia bezpłatny transport do przedszkoli i szkół dzieciom realizującym obowiązek przedszkolny i szkolny, czy zwraca koszty dojazdu, świadczenia z tego (...)
str. 54
VIII.

INNE ZAGADNIENIA PODATKOWE

1.

Wynagrodzenie członka zarządu spółki z o.o. a dokumentacja podatkowa

Członkiem zarządu spółki z o.o. jest jej udziałowiec. Czy w takiej sytuacji wypłacane mu wynagrodzenie jest objęte obowiązkiem sporządzania dokumentacji podatkowej? Rozstrzygnięcie przedstawionego problemu zależy (...)
str. 56
2.

Kwalifikacja podatkowa przychodów z wyprzedaży składników prywatnego majątku

Odpłatne zbycie określonych praw majątkowych, nieruchomości lub rzeczy jest źródłem przychodów, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 updof. Przychód z tego (...)
str. 57
3.

Opodatkowanie jednostek przeznaczających dochody na cele statutowe

Koła gospodyń wiejskich podejmują aktywność polegająca np. na prowadzeniu sprzedaży okazjonalnej (sprzedaży żywności przygotowanej przez członkinie koła podczas imprez masowych) oraz wypożyczaniu naczyń na imprezy (...)
str. 60
4.

Zobowiązanie podatkowe spadkodawcy ustala urząd skarbowy - interpretacja indywidualna organu podatkowego

Spadkobiercy podatnika nie mają obowiązku składania za zmarłego zeznania PIT-28. Jego zobowiązanie w podatku dochodowym, do zapłaty którego mogą być zobowiązani spadkobiercy, ustala naczelnik urzędu (...)
str. 61
IX.

CZYTELNICY PYTAJĄ

1.

Przychód z tytułu zwrotu kosztów sądowych

Spółka z o.o. poniosła koszty związane z wytoczeniem pozwu sądowego innej spółce, tj. opłaty sądowe, opłaty za pełnomocnictwo, koszty doradztwa kancelarii prawnej. Wszystkie te koszty zaliczyła do kosztów podatkowych. Ponieważ (...)
str. 63
2.

Wydatki poniesione przez pracodawcę na sfinansowanie pracownikowi kursu języka obcego

Spółka z o.o. sfinansuje pracownikowi kurs języka angielskiego dla zaawansowanych. Czy wydatek ten będzie stanowił koszt uzyskania przychodów? Wydatek związany ze sfinansowaniem kursu języka angielskiego dla (...)
str. 63
3.

Odliczanie straty w trakcie roku i w CIT-8

Muszę złożyć korektę CIT-8 za 2014 r. Dochód wykazany w skorygowanym zeznaniu będzie mniejszy niż odliczona w trakcie roku strata z 2013 r. Jaką kwotę straty powinnam wykazać w skorygowanym CIT-8 - (...)
str. 64
4.

Podstawa opodatkowania przy wynagrodzeniu zawierającym VAT

Spółka z o.o. zawarła umowę zlecenia z radcą prawnym. W związku z tym, że jest on "vatowcem", za świadczone usługi wystawia faktury, w których wyodrębnia wartość usługi bez VAT, kwotę VAT oraz (...)
str. 64
5.

Koszt przejazdu taksówką do miejsca świadczenia usług

Jeden ze wspólników spółki partnerskiej świadczy usługi prawne w siedzibie klientów. Do klientów dojeżdża taksówką. Koszt przejazdu nią udokumentowany jest fakturą. Czy wydatki za przejazd taksówką podlegają zaliczeniu do kosztów (...)
str. 65
6.

Wydatki na remont są kosztem podatkowym

Jestem przedsiębiorcą, podatnikiem PIT. W ramach prowadzonej działalności gospodarczej wynajmuję lokale mieszkalne i użytkowe (środki trwałe). Jeden z lokali mieszkalnych został opuszczony przez lokatorów. Lokal ten zamierzam wyremontować, (...)
str. 65
7.

Koszty monitoringu pomieszczeń przeznaczonych na pozarolniczą działalność gospodarczą

Prowadzę indywidualną działalność gospodarczą jako osoba fizyczna. Na potrzeby tej działalności wykorzystuję jedno z pomieszczeń w budynku mieszkalnym stanowiącym moją współwłasność. Pozostałe pomieszczenia przeznaczone są na cele mieszkalne. Budynek wyposażony (...)
str. 66
8.

Przychody rolnika

Osoba fizyczna kupiła gospodarstwo rolne, w którym będzie uprawiała zboża i prowadziła hodowlę koni. W celu hodowli koni, korzystając z unijnych dotacji, buduje stajnie. Część obiektów udostępni nieodpłatnie swojej (...)
str. 67
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.