Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
czwartek, 18 kwietnia 2024 r.
Ostatnia aktualizacja: 17.04.2024 r., godz. 14:21 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 53.116 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
SPIS NUMERÓW Poradnika VAT
Rocznik
BIAŁA LISTA
wykaz podatników VAT
SPIS TREŚCI NUMERU 9 (465) z dnia 10.05.2018
Poradnik VAT
nr 9 (465) z dnia 10.05.2018
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
A.
KONIECZNIE PRZECZYTAJ
I.
Nowe wzory deklaracji VAT od 1 lipca 2018 r.
Z dniem 1 lipca 2018 r. wejdzie w życie nowe rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie wzorów deklaracji dla podatku od towarów i usług. Konieczność zmiany (...)
str. 4
B.
OBRÓT KRAJOWY
II.
Praktyczne problemy związane z mechanizmem podzielonej płatności podatku VAT
Już od 1 lipca 2018 r. podatnicy VAT będą mieli możliwość korzystania z tzw. mechanizmu podzielonej płatności. Zgodnie z art. 108a ust. 2 ustawy o (...)
str. 5
1.
Rachunek VAT dla przedsiębiorcy
Jestem podatnikiem zwolnionym przedmiotowo z VAT (wykonuję wyłącznie czynności zwolnione z VAT). Czy bank dla mojego rachunku bankowego utworzy również rachunek VAT? Rachunek VAT zostanie (...)
str. 5
2.
Jak zapłacić kontrahentowi przy wykorzystaniu mechanizmu split payment?
Czy będę mógł mojemu kontrahentowi przelać kwotę podatku z otrzymanej od niego faktury bezpośrednio na jego rachunek VAT? Czy na fakturze tej musi wskazać mi (...)
str. 6
3.
Podzielona płatność a faktura pro forma
Czy będę mógł zapłacić kontrahentowi należność w systemie podzielonej płatności na podstawie otrzymanej od niego faktury pro forma? W komunikacie przelewu, jaki wypełniany będzie przez (...)
str. 7
4.
Pomyłka w kwocie wskazanej w komunikacie przelewu
Czy w przypadku gdy błędnie wpiszę kwoty w komunikacie przelewu, bank sprawdzi w jakiś sposób prawidłowość zadeklarowanych kwot? Co się stanie z przelewem w przypadku (...)
str. 8
III.
Objaśnienia podatkowe w sprawie stosowania przepisów o STIR
Na podstawie przepisów ustawy z dnia 24 listopada 2017 r. o zmianie niektórych ustaw w celu przeciwdziałania wykorzystywaniu sektora finansowego do wyłudzeń skarbowych (Dz. U. (...)
str. 8
1.
Ustawowe zasady korzystania ze zwolnienia z VAT
Zwolnieniu z podatku VAT podlegają tzw. drobni przedsiębiorcy, tj. podmioty prowadzące działalność gospodarczą, u których wartość sprzedaży opodatkowanej nie przekroczyła łącznie w poprzednim roku podatkowym (...)
str. 10
2.
Interpretacje indywidualne w sprawie prawa do zwolnienia podmiotowego z VAT
W niektórych przypadkach rodzaj wykonywanych przez podatnika czynności świadczy o wyłączeniu ich z możliwości korzystania ze zwolnienia z VAT ze względu na wielkość sprzedaży. Najwięcej (...)
str. 11
3.
Rezygnacja ze zwolnienia podmiotowego i możliwość ponownego wyboru zwolnienia
Ustawodawca umożliwił podmiotom korzystającym ze zwolnienia z VAT ze względu na wielkość sprzedaży, dobrowolną rezygnację z prawa do zwolnienia. Zgodnie z art. 113 ust. 4 (...)
str. 13
V.
Usługi związane z zakwaterowaniem a podatek VAT
Usługa najmu nieruchomości, co do zasady, podlega opodatkowaniu VAT według stawki 23%, chyba że zaistnieją przesłanki do zastosowania zwolnienia od podatku z art. 43 ust. (...)
str. 14
1.
Czym różnią się usługi wynajmu od usług związanych z zakwaterowaniem?
W praktyce mogą pojawić się wątpliwości, czy w konkretnej sytuacji mamy do czynienia z wynajmem, czy też z usługą zakwaterowania. O właściwym przyporządkowaniu usługi decyduje (...)
str. 14
2.
Podnajem nieruchomości na cele krótkotrwałego zakwaterowania
Warto w tym miejscu podkreślić, że organy podatkowe w wydawanych interpretacjach indywidualnych przyjmują, iż aby podatnik mógł skorzystać ze zwolnienia od podatku w trybie art. (...)
str. 15
VI.
Faktury wystawione przez podmiot niezarejestrowany jako podatnik VAT
Zgodnie z art. 86 ust. 1 ustawy o VAT czynnemu podatnikowi VAT przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego w zakresie, w jakim zakupione towary i (...)
str. 17
VII.
Bezumowne korzystanie z lokalu - skutki na gruncie ustawy o VAT
Opodatkowaniu podatkiem VAT podlega między innymi odpłatna dostawa towaru i odpłatne świadczenie usług na terytorium kraju ( art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy o (...)
str. 18
1.
Lokal udostępniony bez umowy a podatek VAT
W praktyce bezumowne korzystanie z lokalu może przybrać dwie formy, których skutki rozpatrywać należy w kontekście opodatkowania podatkiem VAT. Pierwsza dotyczy sytuacji gdy podatnik, który (...)
str. 19
2.
Utrata tytułu prawnego do lokalu w spółdzielni mieszkaniowej
Jak należy opodatkować składniki eksploatacyjne i media w przypadku lokali mieszkalnych, w stosunku do których korzystający utracił tytuł prawny, ze szczególnym uwzględnieniem przepisów ustawy o (...)
str. 19
1.
Usługi związane ze zbieraniem odpadów
Co do zasady stawka podatku VAT w 2018 r. wynosi 23%, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przepisami ustawy o VAT i przepisów wykonawczych do tej ustawy. (...)
str. 21
2.
Jaka stawka VAT na dodatkowe usługi związane z odbiorem odpadów?
Spółka z o.o. wykonuje usługi związane ze zbieraniem odpadów. Ze swoimi kontrahentami podpisuje umowy, na mocy których zobowiązuje się m.in. do odbioru odpadów, udostępnienia swoich (...)
str. 22
IX.
Relacja z dyżuru telefonicznego
1.
Zwolnienie z VAT dzierżawy gruntów rolnych
Czy wydzierżawienie gruntów rolnych rolnikowi ryczałtowemu podlega zwolnieniu z opodatkowania? Rozwiązanie problemu przedstawionego przez Czytelnika, odnajdziemy wśród przepisów rozporządzenia w sprawie zwolnień z VAT. Zgodnie (...)
str. 23
2.
Przekazanie prezentów kontrahentom firmy
Dokonałem zakupu drobnych upominków reklamowych (o wartości poniżej 10 zł), które chciałbym przekazać kontrahentom. Czy mam prawo odliczyć podatek VAT naliczony przy ich zakupie? Czy (...)
str. 24
3.
Spis z natury przy zawieszeniu działalności gospodarczej
Zamierzamy zawiesić działalność gospodarczą spółki. Czy mamy w związku z tym obowiązek dokonania spisu z natury? W art. 14 ust. 3 ustawy o VAT określony (...)
str. 25
4.
Wpłata zaliczki na poczet zakupu samochodu osobowego a termin złożenia VAT-26
Firma dokonała wpłaty zaliczki na poczet zakupu samochodu osobowego, który będzie wykorzystywany wyłącznie do prowadzonej działalności gospodarczej. Samochód zostanie odebrany dopiero za kilka miesięcy. W (...)
str. 25
C.
KASY REJESTRUJĄCE
X.
Zmiany w zakresie kas fiskalnych
W Sejmie znajduje się projekt z dnia 21 marca 2018 r. ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy - Prawo (...)
str. 26
1.
Przesyłanie danych do Centralnego Repozytorium Kas
Kasy online mają umożliwić zautomatyzowany i bezpośredni przesył danych z kasy rejestrującej do Centralnego Repozytorium Kas, tj. informacji o każdej transakcji zaewidencjonowanej w kasie rejestrującej, (...)
str. 26
2.
Elementy, jakie będzie musiała zawierać ewidencja sprzedaży na rzecz osób prywatnych
W proponowanym przepisie art. 111 ust. 1a ustawy o VAT wskazano elementy, jakie będzie musiała zawierać ewidencja prowadzona przy zastosowaniu kas rejestrujących. Jak wynika z (...)
str. 27
3.
Sukcesywna wymiana kas
Ustawodawca dopuszcza stosowanie do prowadzenia ewidencji sprzedaży kasy rejestrujące dotychczas używane przez podatników tj.: kasy z kopią papierową oraz kasy z elektronicznym zapisem kopii. Jednak (...)
str. 27
4.
Ulga na zakup kas online
Projekt przewiduje również modyfikację zapisu art. 111 ust. 4 ustawy VAT, zgodnie z którym prawo do uzyskania ulgi na zakup kasy rejestrującej będzie przysługiwało podatnikom, (...)
str. 28
XI.
W jakich okolicznościach można zrezygnować ze stosowania kasy fiskalnej?
Zasadą jest, że podatnicy dokonujący sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych są obowiązani prowadzić ewidencję obrotu i kwot podatku należnego (...)
str. 29
1.
Zaprzestanie sprzedaży na rzecz osób prywatnych
Obowiązek ewidencjonowania sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej uzależniony jest od wystąpienia sprzedaży, która podlega obowiązkowi ewidencjonowania przy jej użyciu. Zatem jeżeli nie wystąpi sprzedaż na (...)
str. 29
2.
Zmiana zakresu prowadzonej działalności gospodarczej
W prowadzonej działalności gospodarczej zdarza się niejednokrotnie, iż podatnicy zaprzestają prowadzenia sprzedaży podlegającej ewidencjonowaniu w kasie rejestrującej w związku z wykonywaniem wyłącznie czynności przedmiotowo zwolnionych (...)
str. 30
3.
Rezygnacja z kasy stosowanej dobrowolnie
Zrezygnować ze stosowania kasy fiskalnej może również podatnik, który mimo braku obowiązku stosowania kasy w prowadzonej działalności gospodarczej, dobrowolnie (tj. przez pomyłkę czy też w (...)
str. 31
4.
Konsekwencje rezygnacji z kasy fiskalnej
Zakończenie użytkowania kasy fiskalnej czy to z powodu zaprzestania sprzedaży na rzecz osób fizycznych czy też likwidacji działalności gospodarczej wymaga przeprowadzenia przez podatnika pewnych czynności, (...)
str. 32
XII.
Kasy rejestrujące na forum
1.
Raport fiskalny w JPK_VAT
W jaki sposób należy ujmować w pliku JPK_VAT raporty z kasy fiskalnej? Jakie dane wpisywać w obowiązkowych pozycjach? [pytanie 1158293] Komentarz 1 W polu: Nazwa (...)
str. 32
D.
OBRÓT Z ZAGRANICĄ
XIII.
Sprzedaż wysyłkowa na terytorium kraju
Zagraniczne firmy mogą sprzedawać swoje towary w Polsce nie tylko przedsiębiorcom, ale również osobom fizycznym nieprowadzącym działalności gospodarczej. Jeśli sprzedawane towary dostarczane są z terytorium (...)
str. 33
1.
Pojęcie sprzedaży wysyłkowej
Zgodnie z art. 2 pkt 24 ustawy, dostawa towarów wysyłanych lub transportowanych przez podatnika podatku od wartości dodanej lub na jego rzecz z terytorium innego (...)
str. 33
2.
Określenie miejsca opodatkowania
Zasady opodatkowania sprzedaży wysyłkowej na terytorium kraju uregulowano w art. 24 ustawy o VAT. W myśl tego przepisu w przypadku sprzedaży wysyłkowej na terytorium kraju, (...)
str. 34
3.
Czynności niebędące sprzedażą wysyłkową na terytorium kraju
Zasad dotyczących sprzedaży wysyłkowej na terytorium kraju nie stosuje się do: 1) nowych środków transportu, 2) towarów, które są instalowane lub montowane z próbnym uruchomieniem (...)
str. 35
XIV.
Opodatkowanie usług portowych związanych z remontem statku
Armator z Cypru chciałby przeprowadzić remont swojego statku w polskim porcie. W związku z tym zwrócił się do naszej firmy o zorganizowanie postoju statku przy (...)
str. 36
1.
Świadczenia złożone
Generalnie, każde świadczenie dla celów podatku VAT powinno być uznawane za odrębne i niezależne, podlegające samodzielnie opodatkowaniu. Dość często jednak występują sytuacje, w których na (...)
str. 36
2.
Miejsce opodatkowania
Powyższy problem łącznego opodatkowania złożonych świadczeń, ma szczególne znaczenie w przypadku usług w obrocie z zagranicą, gdyż może dojść do sytuacji, w której miejsce świadczenia (...)
str. 37
XV.
Czytelnicy pytają
1.
Zakup usług transportu pasażerów od zagranicznego przewoźnika
Otrzymaliśmy fakturę za bilet autokarowy od niemieckiego przewoźnika Flixbus, z siedzibą w Niemczech. Bilet dotyczył przejazdu na trasie Kraków-Bruksela z przesiadką w Niemczech. Na fakturze (...)
str. 38
2.
Kurs walut stosowany do przeliczenia faktury dokumentującej usługi niepodlegające opodatkowaniu
W marcu br. wystawiliśmy fakturę dla zagranicznego kontrahenta za wykonaną usługę, która nie podlega opodatkowaniu w Polsce. Usługa została wykonana 15 grudnia 2017 r. Jaki (...)
str. 41
3.
Rozliczenie zakupu usług związanych z działalnością prowadzoną w innym państwie
Nasza spółka świadczy usługi budowlane w Polsce i poza jej granicami. Wykonuje m.in. usługi na nieruchomościach w Niemczech. W związku z tym, że korzysta z (...)
str. 42
4.
Zaliczki uiszczane na poczet zakupu towaru wraz z montażem
W maju br. podpisaliśmy umowę z włoskim kontrahentem na dostawę urządzenia z montażem na terenie zakładu w Polsce. Zgodnie z umową dokonaliśmy wpłaty zaliczki w (...)
str. 44
E.
PORADY I KOMENTARZE
XVI.
Nieruchomość wybudowana przed 1 stycznia 2016 r. - korekta VAT
Na gruncie przepisów obowiązujących do końca 2015 r. podstawę do odliczania podatku naliczonego z tytułu wytworzenia nieruchomości wykorzystywanej zarówno na cele działalności gospodarczej, jak i (...)
str. 45
1.
Kontynuacja korekty w trybie art. 90c ustawy o VAT
Zasadniczo korekta w trybie art. 90c ustawy o VAT ma zastosowanie do towarów i usług nabytych od dnia 1 stycznia 2016 r. Jednakże w stosunku (...)
str. 45
2.
Jak korygować podatek VAT odliczony w związku z budową gminnego centrum kultury?
Gmina w latach 2012-2014 realizowała inwestycję w zakresie budowy wiejskiego centrum kultury. Odbiór końcowy tej inwestycji miał miejsce 21 listopada 2014 r., a nowo powstały (...)
str. 47
F.
VAT OD PODSTAW
XVII.
Sposoby rozliczania podatku VAT po 1 lipca 2018 r.
W związku z wprowadzoną od 1 lipca 2018 r. możliwością zapłaty za nabyte towary i usługi przy zastosowaniu mechanizmu podzielonej płatności, w pewien sposób zmienią (...)
str. 48
1.
Zobowiązanie podatkowe do zapłaty
W przypadku wystąpienia w danym okresie rozliczeniowym nadwyżki podatku należnego nad naliczonym, kwota tej nadwyżki stanowi zobowiązanie podatkowe, które podatnik musi uiścić na rachunek urzędu (...)
str. 48
2.
Jak rozliczyć nadwyżkę VAT naliczonego nad należnym?
W związku z możliwością stosowania mechanizmu split payment, zmienią się od 1 lipca 2018 r. zasady rozliczania nadwyżki podatku naliczonego nad należnym. Zmiany związane są (...)
str. 49
G.
WZORY PISM I FORMULARZY
XVIII.
Wzór faktury przy stosowaniu cen sprzedaży brutto
W świetle przepisów ustawy o VAT faktura jest podstawowym dokumentem potwierdzający dokonanie transakcji sprzedaży towarów i usług. W oparciu o ten dokument następuje właściwe rozliczenie (...)
str. 51
H.
PODATEK AKCYZOWY
XIX.
Stawka akcyzy na dodatki do paliw silnikowych
W myśl art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku akcyzowym do wyrobów akcyzowych zaliczane są wyroby energetyczne, określone w załączniku nr 1 do (...)
str. 53
1.
Orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości UE
Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w wyroku z dnia 5 lutego 2015 r. w sprawie C-275/14, orzekł, iż: Z art. 2 ust. 3 akapit drugi dyrektywy (...)
str. 53
2.
Ustalenie właściwej stawki akcyzy przez producentów dodatków i domieszek do paliw
Dodatki i domieszki do paliw należy opodatkować według stawki akcyzy właściwej dla paliwa, z którym ma tworzyć mieszankę. Przedmiotowe produkty należy traktować jako dodatki lub (...)
str. 54
I.
VAT W PYTANIACH I ODPOWIEDZIACH
1.
Sprzedaż środka trwałego w systemie VAT marża
Na potrzeby prowadzonej opodatkowanej działalności gospodarczej nabyłem używany samochód osobowy. Sprzedawca zastosował zwolnienie z VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy o (...)
str. 55
2.
Inwestor jako podwykonawca usługi budowlanej
Inwestor powierza wykonanie usługi budowlanej głównemu wykonawcy. W związku z awarią sprzętu i brakiem odpowiedniego personelu główny wykonawca nie jest w stanie zrealizować części robót. (...)
str. 56
3.
Udział własny w szkodzie na gruncie ustawy o VAT
Samochód, z którego korzystamy na podstawie umowy leasingu uległ wypadkowi. Otrzymaliśmy fakturę opodatkowaną stawką VAT 23% dotyczącą udziału własnego w szkodzie. Czy z takiej faktury (...)
str. 57
4.
Odliczenie VAT od zakupu leków, środków trwałych i sprzętu rehabilitacyjnego przez zakład pracy chronionej
Jesteśmy firmą produkcyjną, zakładem pracy chronionej. Jako czynny podatnik wykonujemy wyłącznie czynności opodatkowane podatkiem VAT. Zatrudniamy osoby niepełnosprawne, w związku z czym jesteśmy zobowiązani zapewnić (...)
str. 58
5.
Identyfikator podatkowy rolnika na fakturze VAT RR
Nabywamy od rolnika ryczałtowego materiał roślinny. Wystawiamy więc fakturę VAT RR. Rolnik ryczałtowy utrzymuje się z prowadzonej działalności rolniczej, ale dodatkowo jest komplementariuszem w spółce (...)
str. 59
6.
Stawka VAT na olej sojowy
Prowadzimy działalność w zakresie produkcji wyrobów tłuszczowych (oleje roślinne, tłuszcze paszowe). Czy możemy sprzedawać olej sojowy jadalny (opodatkowany 5% stawką VAT na podstawie poz. 20 (...)
str. 60
7.
Obrót kryptowalutami w świetle ustawy o VAT
W ramach prowadzonej działalności gospodarczej zamierzam sprzedawać nabyte na giełdzie lub wydobyte wcześniej jednostki wirtualnej waluty (kryptowaluty). Czy czynność zbycia takiej kryptowaluty podlega opodatkowaniu VAT? (...)
str. 61
8.
Zaliczka na poczet nabycia produktów rolnych
Jestem czynnym podatnikiem VAT. Na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej nabywam produkty rolne od rolnika ryczałtowego. Czy wpłacając zaliczkę na poczet przyszłej dostawy towarów powinienem wystawiać (...)
str. 62
9.
Dokument informacyjny wysyłany kontrahentom - skutki w VAT
Często w celu weryfikacji ceny wysyłamy kontrahentom tzw. fakturę tymczasową. Jej treść pokrywa się z treścią faktury zwykłej, nie oznaczamy jej natomiast słowem "pro forma". (...)
str. 63
10.
Skutki wystąpienia wspólnika z dwuosobowej spółki cywilnej
Od 2015 r. prowadziliśmy działalność gospodarczą ze wspólnikiem jako spółka cywilna. Mój wspólnik zamierza w maju 2018 r. wystąpić ze spółki cywilnej. W jaki sposób (...)
str. 64
11.
Kiedy termin zwrotu VAT może zostać przedłużony?
Czy urząd skarbowy może przedłużyć 180-dniowy termin zwrotu nadwyżki VAT naliczonego nad należnym? Kiedy powinienem otrzymać postanowienie w sprawie przedłużenia terminu zwrotu? W deklaracji VAT (...)
str. 65
J.
ZMIANY W PRZEPISACH
XX.
Kronika legislacyjna
1.
Rozporządzenie dotyczące wyrobów akcyzowych
W Dzienniku Ustaw z dnia 30 marca 2018 r., pod poz. 643, opublikowano rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 27 marca 2018 r. w sprawie ewidencji (...)
str. 67
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.